Jump to content

[Android - προτάσεις] Μουσική, Βίντεο και Φωτογραφία


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δες το post από πάνω σου. Ή δεν έκανες καν τον κόπο να scrollάρεις λίγο προς τα πάνω ή είδες ότι ρωτάει για tablet και blu-ray και το απέρριψες κατευθείαν. Βάλε MX Player και παίζε τα mkv 720p ή 1080 με τον HW+ decoder. Παίζει τα πάντα χωρίς πρόβλημα, μέχρι και 10bit με το SW decoder.

 

Απλώς ρώτησα σε συνάρτηση με τις δυνατότητες του συγκεκριμένου κινητού...Το έβαλα ήδη και όντως φυσάει. Να σαι καλά

 

Μια ακόμα απορία και συγωρέστε με αν λέω και καμια μπαρούφα...Παλιά θυμόμουν ότι η εφαρμογή του youtube κλείδωνε σε 480p και έπρεπε να μπεις απο τον browser σε desktop view για να δεις HD. Αυτό λύθηκε στις τελευταίες εκδόσεις και εσείς τι από τα δύο προτείνετε για online θέαση HDvideos απο youtube;

Edited by socper
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια! Επειδη εχω 2-3 blog και εχω το gmail μου συνδεδεμενο εκει, μου εχει περασει και στη συλλογη μου τις φωτογραφιες καθε blog μου... με picasa... κατι τετοιο, και δεν σβηνονται... δε θελω να υπαρχουν καθολου στο κινητο μου... γινεται???

 

Αφού δε μου απάντησε κανείς... ή δεν ήξερε ή... βαριότανε :p

 

Τελικά το βρήκα!

Ξετσεκάρεις τον συγχρονισμό που γίνεται από το email

Πηγαίνεις στη διαχείριση εφαρμογών

Βρίσκετε τη Συλλογή στο ΟΛΑ

Πατάς την εκκαθαριση δεδομένων

Και μετά ανοίγεις πάλι τη Συλλογή

Και βουαλά!

iPhone 2G 16GB - iPhone 3G 16GB - iPhone 3Gs 32GB - iPhone 4 16GB -iPhone 4s 16GB - iPhone 5 16GB - iPhone 5s 64GB - iPhone 6 Plus 128GB - iPhone 7 Plus 256GB
Link to comment
Share on other sites

Παιδια να πω κι εγω την αποψη μου, για φωτογραφιες θεωρω πως οτι καλυτερο υπαρχει (κυριως γιατι ειναι πιο γρηγορο κι απο τη σκια του :P ) ειναι ο QuickPic. Και εκτος απο την τρομερη ταχυτητα του ειναι πολυ απλος, ευκολος και δινει και τη δυνατοτητα οργανωσης προβολης.

 

Και για μουσικη με εχει βολεψει πολυ ο mortplayer. Πολυ απλος, με αρκετες επιλογες, ωραια οργανωση και πανεμορφα widgets.

Πιστευω αξιζει να τον δοκιμασετε

Link to comment
Share on other sites

Παιδια να πω κι εγω την αποψη μου, για φωτογραφιες θεωρω πως οτι καλυτερο υπαρχει (κυριως γιατι ειναι πιο γρηγορο κι απο τη σκια του :P ) ειναι ο QuickPic. Και εκτος απο την τρομερη ταχυτητα του ειναι πολυ απλος, ευκολος και δινει και τη δυνατοτητα οργανωσης προβολης.

 

Και για μουσικη με εχει βολεψει πολυ ο mortplayer. Πολυ απλος, με αρκετες επιλογες, ωραια οργανωση και πανεμορφα widgets.

Πιστευω αξιζει να τον δοκιμασετε

 

 

καλησπερα στην παρεα παιδια εχω ενα προβλημα με το κινητο htc one s εχω κατεβαση τραγουδια και ορισμενα τα γραφη κινεζικα περασα μια εφαρμογη που εχη γραψη ενας φιλος αλλα ντζιφος δεν μου δουλεψε η εφαρμογη ειναι αυτη ID3 Fixer υπαρχη καποια αλλη καλυτερη οποιος ξερη ας μου απαντηση ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα στην παρεα παιδια εχω ενα προβλημα με το κινητο htc one s εχω κατεβαση τραγουδια και ορισμενα τα γραφη κινεζικα περασα μια εφαρμογη που εχη γραψη ενας φιλος αλλα ντζιφος δεν μου δουλεψε η εφαρμογη ειναι αυτη ID3 Fixer υπαρχη καποια αλλη καλυτερη οποιος ξερη ας μου απαντηση ευχαριστω

ID3Fixer. Διαλέγεις ελληνικά, το τρέχεις, το κλείνεις, κάνεις reboot και έτοιμα τα ονόματα στα ελληνικά. Έτσι έφτιαξα εγώ τα δικά μου.

Αυτό το δοκίμασες; Απλά έχει δύο επιλογές για ελληνικά. Δοκίμασε και τα δύο.

spacer.png
Model: OnePlus 8T Lunar Silver 12/256 (kebab)
ROM: OxygenOS v11.0.11.11.KB05AA (Android 11)
Mods: Magisk v23 + Riru + LSPosed
Recovery: TWRP 3.5.2_11

Link to comment
Share on other sites

Αυτό το δοκίμασες; Απλά έχει δύο επιλογές για ελληνικά. Δοκίμασε και τα δύο.

 

για το ιδιο προγραμα μιλαμε δεν ειναι ομως οπως τα λες εχη καποια διαδικασεια εαν θελης γραψεμου αναλυτικα μηπως και κανο εγω καποιο λαθος σε ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδια, έχω τον poweramp τον οποίο γουστάρω και χρησιμοποιω όπως επίσης χρησιμοποιώ τον es explorer. Έχω λοιπόν 30 περίπου γιγα μουσικής και θελω από τον file manager να πατάω παρατεταμενα το τραγουδι και να το κάνω add σε λίστα αναπαραγωγης που ναι μεν ο es explorer το κάνει αλλά το βάζει σε δικό του player. Δεν έχω βρει πως μπορώ να ορίσω να ανοίγει ο poweramp και να μπαίνει στη λίστα του, ή δεν ξέρω αν μποΡω να το κανΩ στον es. Ξέρει λοιπόν κάποιος αν μπορω ή ξέρει κάποιον άλλο file manager που να μπορώ να το κάνω? Μόνο poweramp θέλω...

 

Edit: διαβάζοντας προηγούμενες σελίδες βλέπω ότι υπάρχουν παιδιά που το ψάχνουν οπότε θα ρωτήσω μπας και ξέρει κανεις κάνα απ που να εκμεταλλεύεται το volume rocker για next και previous song παρατεταμένη πίεση αντίστοιχα του + και -...

Edited by theodwroz

[sIGPIC][/sIGPIC]

Lars Magnus Ericsson

An Empire was born...

Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα έχει απαντηθεί αλλά δεν μπορώ να διαβάζω τόσες σελίδες.

 

Ποια εφαρμογή χρησιμοποιείτε για κάμερα; έχω διαβάσει σε πολλά best 10s ότι η Camera zoom fx είναι η καλύτερη και επίσης καλή είναι και η Camera 360

 

πέρα από το οπτικό αποτέλεσμα σημαντικό είναι να μην είναι και πολύ βαριά και να μην αργεί, θέλω να αντικαταστήσω την στοκ της ρομ οπότε το να αργεί η εφαρμογή να ανοίξει δεν με εξυπηρετεί και πολύ καθώς μπορεί να χάνω στιγμές! Δεν μιλάμε μόνο για φώτο αλλά και για βίντεο.

 

ΥΓ: Επίσης, έχει δοκιμάσει κανείς την Focal σε JB 4.1; από bugs και lag πως πάει;

Edited by Jokerman54

My History:

Nokia 3330, Panasonic GD67, Nokia 7650, Sony Ericsson Z800i, Sony Ericsson W850i, Alcatel OT-E101A, HTC Magic, Sony Ericsson T650i, Sony XPERIA S, LG G3, Chuwi Hi8

Now:

Samsung Galaxy S8

Link to comment
Share on other sites

Θα ήταν μεγάλη μου χαρά αν γνωρίζεται ένα Πρόγραμμα τραβώντας βίντεο να φωτογραφίζω συγχρόνος τραβας Βίντεο και έχει το κουμπάκι για φωτογραφίες Ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

Ποια εφαρμογή χρησιμοποιείτε για κάμερα; έχω διαβάσει σε πολλά best 10s ότι η Camera zoom fx είναι η καλύτερη και επίσης καλή είναι και η Camera MX

 

πέρα από το οπτικό αποτέλεσμα σημαντικό είναι να μην είναι και πολύ βαριά και να μην αργεί, θέλω να αντικαταστήσω την στοκ της ρομ οπότε το να αργεί η εφαρμογή να ανοίξει δεν με εξυπηρετεί και πολύ καθώς μπορεί να χάνω στιγμές! Δεν μιλάμε μόνο για φώτο αλλά και για βίντεο.

 

ΥΓ: Επίσης, έχει δοκιμάσει κανείς την Focal σε JB 4.1; από bugs και lag πως πάει;

My History:

Nokia 3330, Panasonic GD67, Nokia 7650, Sony Ericsson Z800i, Sony Ericsson W850i, Alcatel OT-E101A, HTC Magic, Sony Ericsson T650i, Sony XPERIA S, LG G3, Chuwi Hi8

Now:

Samsung Galaxy S8

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδια, έχω τον poweramp τον οποίο γουστάρω και χρησιμοποιω όπως επίσης χρησιμοποιώ τον es explorer. Έχω λοιπόν 30 περίπου γιγα μουσικής και θελω από τον file manager να πατάω παρατεταμενα το τραγουδι και να το κάνω add σε λίστα αναπαραγωγης που ναι μεν ο es explorer το κάνει αλλά το βάζει σε δικό του player. Δεν έχω βρει πως μπορώ να ορίσω να ανοίγει ο poweramp και να μπαίνει στη λίστα του, ή δεν ξέρω αν μποΡω να το κανΩ στον es. Ξέρει λοιπόν κάποιος αν μπορω ή ξέρει κάποιον άλλο file manager που να μπορώ να το κάνω? Μόνο poweramp θέλω...

 

Edit: διαβάζοντας προηγούμενες σελίδες βλέπω ότι υπάρχουν παιδιά που το ψάχνουν οπότε θα ρωτήσω μπας και ξέρει κανεις κάνα απ που να εκμεταλλεύεται το volume rocker για next και previous song παρατεταμένη πίεση αντίστοιχα του + και -...

 

Εχω την εντυπωση πως στο Poweramp οταν ειναι κλειστη η οθονη κ πατησεις παρατεταμενα τα πληκτρα εντασης αλλαζεις τραγουδι χωρις αλλη εφαρμογη. Για τσεκαρε το γιατι κ εμενα με ενδιαφερει! Εκτος αν εχεις βρει εφαρμογη που το κανει χωρις να ειναι κλειστη η οθονη

Link to comment
Share on other sites

για καμερα πολυ καλο που εβαλα αυτες τις μερες φαινεται το https://play.google.com/store/apps/details?id=com.moblynx.camerajbplus ειναι πολυ γρηγορο και λεω να μεινω με αυτο γιατι η στοκ μεχρι να ανοιξει αλλαξε ο χρονος :lol::lol:
Link to comment
Share on other sites

Εχω την εντυπωση πως στο Poweramp οταν ειναι κλειστη η οθονη κ πατησεις παρατεταμενα τα πληκτρα εντασης αλλαζεις τραγουδι χωρις αλλη εφαρμογη. Για τσεκαρε το γιατι κ εμενα με ενδιαφερει! Εκτος αν εχεις βρει εφαρμογη που το κανει χωρις να ειναι κλειστη η οθονη

 

Δεν το κάνει και απ'ότι έχω κοιτάξει πρόχειρα στις ρυθμίσεις δε βρήκα κάποια επιλογή σχετική... Κατέβασα και κάτι υποσχόμενα apps αλλά δεν έβγαλα άκρη...

[sIGPIC][/sIGPIC]

Lars Magnus Ericsson

An Empire was born...

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει καποια εφαρμογη για να βλεπω φωτογραφιες που να διατηρει τις φωτο σε φακελους οπως ειναι δηλ να μπαινεις σε καθε φακελο και να βλεπεις μονο οσες ειναι στον φακελο αυτο. οποια προγραμματα εχω βαλει δειχνουν μαζι ολους τους φακελους και τους υποφακελους
Link to comment
Share on other sites

Καμια καλη εφαρμογη (paid or free) για να αντικαταστησω την μανησια της φωτογραφικης σε Νοτελι 2 ?

 

Κατα προτιμηση να εχει αρκετα φιλτρα για on the fly εφαρμογη τους.

 

thanks in advance.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια να πω κι εγω την αποψη μου, για φωτογραφιες θεωρω πως οτι καλυτερο υπαρχει (κυριως γιατι ειναι πιο γρηγορο κι απο τη σκια του :P ) ειναι ο QuickPic. Και εκτος απο την τρομερη ταχυτητα του ειναι πολυ απλος, ευκολος και δινει και τη δυνατοτητα οργανωσης προβολης.

 

Και για μουσικη με εχει βολεψει πολυ ο mortplayer. Πολυ απλος, με αρκετες επιλογες, ωραια οργανωση και πανεμορφα widgets.

Πιστευω αξιζει να τον δοκιμασετε

 

QuickPic οτι καλυτερο εχω δει πολυ γρηγορο ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Καμια καλη εφαρμογη (paid or free) για να αντικαταστησω την μανησια της φωτογραφικης σε Νοτελι 2 ?

 

Κατα προτιμηση να εχει αρκετα φιλτρα για on the fly εφαρμογη τους.

 

thanks in advance.

Ίσως να σου κάνει το Powercam HD της Wondershare. Είναι πολύ καλή εφαρμογή και free...

Link to comment
Share on other sites

Δεν το κάνει και απ'ότι έχω κοιτάξει πρόχειρα στις ρυθμίσεις δε βρήκα κάποια επιλογή σχετική... Κατέβασα και κάτι υποσχόμενα apps αλλά δεν έβγαλα άκρη...

 

επισης μπορεις να βαλεις να προχωρας τραγουδι με τα πληκτρα με την εφαρμογη eXperience pro που εχει κ αλλα χρησιμα να κανεις. για δες το.

 

να ρωτησω, αγορασα κανονικα το poweramp αλλα στο νοτε 2 δεν δειχνει τα controls στη lockscreen. ειναι καποια ρυθμιση?

Link to comment
Share on other sites

 

να ρωτησω, αγορασα κανονικα το poweramp αλλα στο νοτε 2 δεν δειχνει τα controls στη lockscreen. ειναι καποια ρυθμιση?

Πας settings, lock screen και τικαρεις το enable lock screen.

Link to comment
Share on other sites

TrackID ή Shazam για αναγνωριση τραγουδιων? Και στα 2 βλέπω καλες κριτικες

 

Shazam και Soundhound και δεν θα υπάρχει τραγούδι που δεν θα μπορείς να μην βρεις...

Link to comment
Share on other sites

Shazam και Soundhound και δεν θα υπάρχει τραγούδι που δεν θα μπορείς να μην βρεις...

 

Μην το λες.... Και με τα 2 μαζί και υπάρχουν πολλά τραγούδια που δεν βρίσκω! δεν ξέρω βέβαια αν φταίει το είδος της μουσικής (στον Republic 100,3) ή αν είναι ρεμίξ/διασκευές (αφού δεν ξέρω τα τραγούδια δεν μπορώ να το ξέρω αυτό) και γιαυτό δεν τα βρίσκει. Το έχω πάθει βέβαια και σε χαλαρό μπαράκι με νορμάλ τραγούδια που δεν έχει πολύ φασαρία ενώ σε μέρη με χειρότερες συνθήκες το shazam έβρισκε κανονικά!!

My History:

Nokia 3330, Panasonic GD67, Nokia 7650, Sony Ericsson Z800i, Sony Ericsson W850i, Alcatel OT-E101A, HTC Magic, Sony Ericsson T650i, Sony XPERIA S, LG G3, Chuwi Hi8

Now:

Samsung Galaxy S8

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - προτάσεις] Μουσική, Βίντεο και Φωτογραφία
  • The title was changed to Youtube voice assistance υποχρεωτικά ενεργό μετά το τελευταίο update

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...