Jump to content

[Android - προτάσεις] Μουσική, Βίντεο και Φωτογραφία


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Music Player με υποστήριξη mp4 audio υπάρχει; Είμαι σε Rom με JB και μου βγάζει ότι δεν υποστηρίζεται ο τύπος αυτός. Μέχρι στιγμές μόνο ο poweramp τα αναγνώρισε αλλά μου κάνει αλλά προβλήματα
HTC Touch • HTC Touch Pro • HTC Desire • HTC Sensation XE • Sony Xperia Z1 • LG G4 • Xiaomi Mi A1 • Xiaomi Mi A2
Link to comment
Share on other sites

Κωστα εγω χρησιμοποιω το mp3 search & download και οτι του εχω ζητησει μεχρι τωρα το βρισκει :)

Εχω δοκιμασει και το simple mp3 αλλα μου παρουσιαζε προβληματα αφου αναβοσβηνε η οθονη συνεχεια και το σουταρα :rolleyes:

 

Για κατέβασμα τραγουδιών το music junk από Google δεν υπάρχει στο market

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, υπάρχει κάποια αξιόλογη εφαρμογή DJ εφάμιλλη της https://itunes.apple.com/us/app/djay-for-iphone/id424492403?mt=8&ign-mpt=uo%3D2 στο iOS? Ευχαριστώ.
Πίστευε και Μη, Ερέυνα
Link to comment
Share on other sites

Είναι απορίας αξιο που δεν υπαρχει ενας video player που να είναι πλήρης σε ολους του τομείς…

Εχω βγαλει και βάλει τις τελευταιες μερες δεν ξερω και εγω πόσους και ακομα δεν εχω καταλήξει..

Οι απαιτήσεις ειναι οι εξής…

Δυνατοτητα streaming από το pc σε υλικό hd-mkv ( 720 για σειρες αλλα γιατι όχι και σε 1080)

Δυνατοτητα αναπαραγωγής ηχου εκτος από ac3 και dts .

Δυνατότητα αναπαραγωγης υποτίτλων μεσω hdmi ( ξεχασα να αναφέρω πως το κινητο είναι το S3 και συνδέεται στη tv με ανταπτορα MHL/HDMI )

 

Ως τωρα εχω δοκιμάσει bs ( καλος αλλα δεν περναει του υπότιτλους από την hdmi ενώ είναι δύσκολος σε υλικο 1080)

Dice δεν δουλεύει τιποτα σωστα δεν κανει για streaming

ΜΧ player δεν κανει για streaming πολλα κολλήματα

 

Αυτος που μεχρι τωρα είναι πιο καλος και πιο κοντα στις προαναφερόμενες απαιτήσεις είναι o player του Qloud Server… ( και είναι εντυπωσιακό γιατι δεν είναι σκετος player)

Τα streamαρει όλα ακομα και 1080, περνάει τους υπότιτλους μεσω hdmi παιζει όλα τα φορματ ηχου, αλλα εχει θεμα με το aspect ratio αφου για καποιο λογο το αλλαζει στην τηλεόραση και εκεί που στο κινητό το καδρο είναι 16:9 στην τηλεόραση εμφανίζεται σε 4:3 …

 

Συνεπώς εχω ολιγον απηυδήσει που δεν εχω καταλήξει σε κατι ολοκληρωμένο…

Οποιος εχει να προτείνει καποιον αλλον που μπορει να αντεπεξέλθει ειμαι ολος αυτια και ματια…

Link to comment
Share on other sites

Είναι απορίας αξιο που δεν υπαρχει ενας video player που να είναι πλήρης σε ολους του τομείς…

Εχω βγαλει και βάλει τις τελευταιες μερες δεν ξερω και εγω πόσους και ακομα δεν εχω καταλήξει..

Οι απαιτήσεις ειναι οι εξής…

Δυνατοτητα streaming από το pc σε υλικό hd-mkv ( 720 για σειρες αλλα γιατι όχι και σε 1080)

Δυνατοτητα αναπαραγωγής ηχου εκτος από ac3 και dts .

Δυνατότητα αναπαραγωγης υποτίτλων μεσω hdmi ( ξεχασα να αναφέρω πως το κινητο είναι το S3 και συνδέεται στη tv με ανταπτορα MHL/HDMI )

 

Οποιος εχει να προτείνει καποιον αλλον που μπορει να αντεπεξέλθει ειμαι ολος αυτια και ματια…

 

Φανταζόμουν πως ο default του touchwiz θα κάνει απροβλημάτιστα αυτή την δουλειά. Όχι;

Link to comment
Share on other sites

Ο ενσωματωμένος ενώ γενικα είναι πολύ καλος Player σε ασύρματη συνδεση είναι δύσχρηστος γιατι φορτώνει πολύ αργα τις λιστες από το pc συν ότι σε ασύρματη συνδεση δεν προβάλει υποτιλους…

Τελικα όμως βρηκα την λυση στον επικρατέστερο …

Ο player του Qloud Server που ειχε θεμα με την σωστη αναπαραγωγή του καδρου ηθελε απλως να αλλαξω μια ρύθμιση ( από hardware σε software acceleration) και τωρα παιζει τελεια…

Χτες το βραδυ απόλαυσα στην τηλεοραση του υπνοδωματίου mkv 720 και μαλιστα πολύ καλη εικονα ( μιλαω για tv 55 ιντσων )

Αν μαλιστα μπορούσε το s3 να δωσει εικονα σε 24p και δεν ειχα τα σκαλωματακια στη κίνηση θα ηταν υπερ τελειο… ( φαντάζομαι τα γραφικα του s3 δεν υποστηρίζουν 24p παρα μονο 25 και 30 )

Link to comment
Share on other sites

Ο ενσωματωμένος ενώ γενικα είναι πολύ καλος Player σε ασύρματη συνδεση είναι δύσχρηστος γιατι φορτώνει πολύ αργα τις λιστες από το pc συν ότι σε ασύρματη συνδεση δεν προβάλει υποτιλους…

Τελικα όμως βρηκα την λυση στον επικρατέστερο …

Ο player του Qloud Server που ειχε θεμα με την σωστη αναπαραγωγή του καδρου ηθελε απλως να αλλαξω μια ρύθμιση ( από hardware σε software acceleration) και τωρα παιζει τελεια…

Χτες το βραδυ απόλαυσα στην τηλεοραση του υπνοδωματίου mkv 720 και μαλιστα πολύ καλη εικονα ( μιλαω για tv 55 ιντσων )

Αν μαλιστα μπορούσε το s3 να δωσει εικονα σε 24p και δεν ειχα τα σκαλωματακια στη κίνηση θα ηταν υπερ τελειο… ( φαντάζομαι τα γραφικα του s3 δεν υποστηρίζουν 24p παρα μονο 25 και 30 )

δοκιμασε απο τις ρυθμισεις του κινητου, στα developer options να απενεργοποιησεις το force GPU rendering και ξαναδοκιμασε τις εφαρμογες που δεν ειχε υποτιτλους..καποια παιδια στο nexus ετσι το λυσανε, ηταν δηλαδη ξεκαθαρα αυτο το προβλημα. δες το μπας και..

Link to comment
Share on other sites

Είχες δίκιο..

Μόλις απενεργοποίησα το force cpu ο μαμισιος player έδωσε υπότιτλους και ασύρματα.

Δυστυχώς όμως δεν παίζει dts και δεν μπορώ να αλλάξω το μέγεθος των υποτίτλων

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα! ξερει κανεις αν υπαρχει καποια εναλλακτικη εφαρμογη για ραδιοφωνο γιατι αυτη που εχει η C.M 7.1 δεν μου πολυαρεσει. δοκιμασα και το spiritFM αλλα και αυτο δεν με εψησε...καμια ιδεα/προταση?

Σε έχω δει πρωτάθλημα να παίρνεις...

...σε έχω δει στην γ' εθνική...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, υπάρχει κάποια αξιόλογη εφαρμογή DJ εφάμιλλη της https://itunes.apple.com/us/app/djay-for-iphone/id424492403?mt=8&ign-mpt=uo%3D2 στο iOS? Ευχαριστώ.

 

Πονεμένη ιστορία :cry:

τα καλύτερα είναι... δίπλα σας

πρώην συντονιστής συζητήσεων στα fora Windows Phone και Digital Gadgets[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κανείς αν υπάρχει κάποια εφαρμογή για φωτογραφίες με widget σαν το pendant του TSF launcher;

 

Που βάζεις μια φωτογραφία και την βγάζει στο desktop σαν να είναι μια Polaroid καρφιτσωμένη στον τοίχο και μπορείς να την κουνάς πέρα δώθε αν θέλεις...

Link to comment
Share on other sites

ΓΕΙΑ σας υπαρχει καποια εφαρμογη που να μπορουμε να κατεβαζουμε τραγουδια , video , απο το youtube ? Ευχαριστω !

 

Για τρισεκατομυριοστή φορά:) tubemate αλλά όχι στο μαρκετ αλλά στο tubemate.net

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Στον bs player όταν δεν επιλέγω hw mode μου εμφανίζεται στην μέση της εικόνας μια κυματιστη πράσινη γραμμή.

Πως μπορώ να την βγάλω..;

Και για να σας προλαβω οταν βάζω hw mode φεύγει η γραμμή αλλά δεν έχω υπότιτλους μέσω hdmi στην tv.

Link to comment
Share on other sites

Kana καλο spy cam υπαρχει να τραβαει βιντεο κρυφα οση ωρα θελω........

 

Νομίζω μόνο με rooted κινητό

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Στους ενσωματωμένους player με σύνδεση WiFi μπορω να δωσω εικόνα σε άλλες συσκευές.

Πχ με το S3 ότι βίντεο έχω στο κινητό μου μπορώ ασύρματα να το παιξω στην tv μου.

Υπάρχει κάποιος άλλος player που να έχει την ίδια δυνατότητα με τον μαμισιο player;

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα και απο μενα. μια ενδιαφερουσα εφαρμογη απο το market: mp3 music download

 

και αλλη μια market : veggos[/Q φίλε μιλάμε για πολύ μούφα εφαρμογή..........ότι νάνε ακόμα δεν έχω βρει κάποια που να αξίζει

Link to comment
Share on other sites

Ψαχνω για μια λειτουργια που να μπορει καποια εφαρμογη φωτογραφιας να κανει, η οποια ειναι η εξης: Να παιρνουμε ενα ατομο φωτογραφιες, με σταθερη τη θεση του κινητου, αλλα να αλλαζει το ατομο διαφορες θεσεις πχ να καθεται ορθιο, στην καρεκλα, στην αλλη ακρη του δωματιου, και στο τελος να εμφανιζει το ατομο σε ολες αυτες τις θεσεις,σε μια φωτο.
Link to comment
Share on other sites

Ψαχνω για μια λειτουργια που να μπορει καποια εφαρμογη φωτογραφιας να κανει, η οποια ειναι η εξης: Να παιρνουμε ενα ατομο φωτογραφιες, με σταθερη τη θεση του κινητου, αλλα να αλλαζει το ατομο διαφορες θεσεις πχ να καθεται ορθιο, στην καρεκλα, στην αλλη ακρη του δωματιου, και στο τελος να εμφανιζει το ατομο σε ολες αυτες τις θεσεις,σε μια φωτο.

photoshop :p

ωραια θα ηταν..

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - προτάσεις] Μουσική, Βίντεο και Φωτογραφία
  • The title was changed to Youtube voice assistance υποχρεωτικά ενεργό μετά το τελευταίο update

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...