Jump to content

[Android - προτάσεις] Μουσική, Βίντεο και Φωτογραφία


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γεια, καμια καλη εφαρμογη για να τραβαω φωτογραφιες ,επειδη δεν εχει ζοομ το S advance??????

 

Δες την lgCamera https://play.google.com/store/apps/details?id=rubberbigpepper.lgCamera&feature=search_result#?t=W251bGwsMSwxLDEsInJ1YmJlcmJpZ3BlcHBlci5sZ0NhbWVyYSJd

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς γιατί δε μου δουλεύει το spirit fm;Έχω cm10 και το ανοίγω δείχνει να παίζει κανονικά αλλά δεν έχω ήχο...

 

Η διαδικασία για να παίξει είναι αυτή http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=21232473&postcount=4254

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας........παιδια θελω να μου πειτε αν υπαρχει κανενα προγραμμα που μεταμορφωνει την φωνη σου οταν μιλας στο κινητο.....και ενα αλλο που να βαζει εφε οταν μιλας στο κινητο πχ. σαν να εισαι σε θαλασσα και να χτυπα κυμα.......ααα επισης και ενα που να αναγνωριζει τραγουδια απο το ραδιο και να σου λεει τα στοιχεια του...

 

Ομάδα Διαχείρισης: Απαγορεύεται η γραφή τύπου sms

Edited by mcde
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας........παιδια θελω να μ πειτε αν υπαrxει κανενα προγραμμα που μεταμορφωνει την φωνη σ οταν μιλας στο κινητο.....και ενα αλλο που να βαζει εφε οταν μιλας στο κινητο πχ. σαν να εισαι σε θαλασσα και να χτυπα κυμα.......ααα επισης και ενα που να αναγνωριζει τραγουδια απο το ραδιο και να σ λεει τα στοιχεια του......

 

Για το πρώτο,θέλω κι εγώ ένα πρόγραμμα μετατροπής φωνής κατά την συνομιλία...αλλά κι ένα άλλο να καταγράφω την φωνή μου και μετά να την αλλάζω.

 

Όσο για πρόγραμμα αναγνώρισης μουσικής,δες το soundhound και το shazam

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

.ααα επισης και ενα που να αναγνωριζει τραγουδια απο το ραδιο και να σ λεει τα στοιχεια του......

 

Δες το SoundHound ή το Shazam

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Κατεβασα και τα 2 και το καλυτερο ηταν το soundhound πολυ τελειο!!........για πειτε μ και κανε προγραμμα και για τα αλλα..
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά, χρησιμοποιώ εδώ και πολύ καιΡο τον poweramp και είμαι ευχαριστημένος σε γενίκες γραμμές. Έχω το plugin για τους στίχους αλλά αναρωτιεμαι πως μπορώ να βάλω στίχους στΑ tag του τραγουδιου. Δοκίμασα από το edit tags του poweramp αλλά δε βρήκα καμία επιλογη. Επίσης μιας και ανεφερα τον poweramp, έχω ενΑ θέμα! Πολλές φορές παίζω ενα τραγούδι, όμορφα και ωραία, κλείνω το πρόγραμμα και όταν αργότερα το ανοίξω παλι, μου βγάζειΙ άλλο, άσχετο τραγούδι! Πατάω το κουμπί επιστροφηΣ και πεταεΙ άλλο ασχετο! Η επιλέγω ένα τραγούδι απο τον es explorer και αντί του επιλεγμενο παίζει το προηηγούμενο που έπαιζα καΙ πρέπει να το κλεισω και να ξααπατήσω αυτο που θέλω. Έχω το Xperia neo v 32gb κάρτα μνημης με περιπου 600 mbs ελεύθερα. Παίζει επείδη ειναι ψιλογεμάτη η ειναι καποιΑ επιλογη? Την full έκδοση εχω , αγορασμένη. Edited by theodwroz

[sIGPIC][/sIGPIC]

Lars Magnus Ericsson

An Empire was born...

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει τροπος να ανεβαζω φωτογραφιες στο Instagram και να μην ειμαι υποχρεωμενος να τις κανω crop ??:(:(

 

 

p.s χωρις να χρησιμοποιω την καμερα του instagram...

 

Δες λίγο το InstaPicFrame for Instagram. Κάνει ακριβώς αυτό που θες αλλά και πολλά άλλα.

Link to comment
Share on other sites

Δες λίγο το InstaPicFrame for Instagram. Κάνει ακριβώς αυτό που θες αλλά και πολλά άλλα.

 

Aπο το κινητο,στις αδειες λεει

''Ληψη φωτογραφιων και βιντεο-επιτρεπει στην εφαρμογη τη ληψη φωτογραφιων και βιντεο με τη φωτογραφικη μηχανη.Αυτη η αδεια δινει την δυνατοτητα στην εφαρμογη να χρησιμοποιει τη φωτογραφικη μηχανη ανα πασα στιγμη χωρις την εγκριση σας'':X:X

 

Και απο το pc λεει

''Επιτρέπει στην εφαρμογή τη λήψη φωτογραφιών και βίντεο με τη φωτογραφική μηχανή. Αυτό επιτρέπει ανά πάσα στιγμή στην εφαρμογή τη συλλογή των εικόνων που προέρχονται από τη φωτογραφική μηχανή.'':worry::worry:

 

 

Μα πως ειναι δυνατον????

Link to comment
Share on other sites

δοκιμαζω 720p με Μχplayer και ενω το παιζει νερο μου λεει οτι δεν υποστηριζει DTS και δεν εχω ηχο (μπορω να ψαξω και να βρω υποτιτλο μεσω του search του μεσα στις SD και να παιξει κανονικα τα .SRT) μπαινω με Bsplayer το παιζει νερο με ηχο κανικα κομπλε αλλα δεν μου εχει επιλογη για να κανω Search μεσα Στις SD για να βρω .SRT με αποτελεσμα να μην μπορω να του φορτωσω υποτιτλους...! εχουμε καμοια αλλη προταση η καμοια ρυθμιση για να φτιαξω ειτε το ενα ειτε το αλλο?
Link to comment
Share on other sites

δοκιμαζω 720p με Μχplayer και ενω το παιζει νερο μου λεει οτι δεν υποστηριζει DTS και δεν εχω ηχο (μπορω να ψαξω και να βρω υποτιτλο μεσω του search του μεσα στις SD και να παιξει κανονικα τα .SRT) μπαινω με Bsplayer το παιζει νερο με ηχο κανικα κομπλε αλλα δεν μου εχει επιλογη για να κανω Search μεσα Στις SD για να βρω .SRT με αποτελεσμα να μην μπορω να του φορτωσω υποτιτλους...! εχουμε καμοια αλλη προταση η καμοια ρυθμιση για να φτιαξω ειτε το ενα ειτε το αλλο?

δες φιλε μου για DTS στον mx player, κατι θα σου δουλεψει. το ειχα κανει αλλα παει καιρος τωρα και δε θυμαμαι.

https://www.google.com/webhp?source=search_app#hl=en&tbo=d&output=search&sclient=psy-ab&q=how+to+dts+in+mxplayer&oq=how+to+dts+in+mxplayer&gs_l=hp.3...3527.8030.0.8220.24.20.1.3.4.0.197.2756.0j20.20.0.les%3B..0.0...1c.1.EQPq-nFteb0&pbx=1&bav=on.2,or.r_gc.r_pw.r_cp.r_qf.&fp=71eed1dc681ad0af&bpcl=38093640&biw=1920&bih=949

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει εφαρμογή πού μπορώ με τη κάμερα να σκαναρο ενα κείμενο και να το περάσει στο κινητό σαν txt.word.pdf ώστε να μπορώ να κάνω επεξεργασίά .

Οχι το mdscan το εχω

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Aπο το κινητο,στις αδειες λεει

''Ληψη φωτογραφιων και βιντεο-επιτρεπει στην εφαρμογη τη ληψη φωτογραφιων και βιντεο με τη φωτογραφικη μηχανη.Αυτη η αδεια δινει την δυνατοτητα στην εφαρμογη να χρησιμοποιει τη φωτογραφικη μηχανη ανα πασα στιγμη χωρις την εγκριση σας'':X:X

 

Και απο το pc λεει

''Επιτρέπει στην εφαρμογή τη λήψη φωτογραφιών και βίντεο με τη φωτογραφική μηχανή. Αυτό επιτρέπει ανά πάσα στιγμή στην εφαρμογή τη συλλογή των εικόνων που προέρχονται από τη φωτογραφική μηχανή.'':worry::worry:

 

 

Μα πως ειναι δυνατον????

 

Να σου πω την αλήθεια δε δίνω και πολύ σημασία στις άδειες. Κακώς, το ξέρω, αλλά δεν το κάνω. Πάντως δε νομίζω να με έχει βγάλει μόνο του φωτογραφία το κινητό ποτέ! (Εύχομαι! :lol:)

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει εφαρμογή πού μπορώ με τη κάμερα να σκαναρο ενα κείμενο και να το περάσει στο κινητό σαν txt.word.pdf ώστε να μπορώ να κάνω επεξεργασίά .

Οχι το mdscan το εχω

Εγώ πάντως χρησιμοποιώ το handy scanner pro ενώ πολύ γνωστό είναι και το camscanner.
Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως χρησιμοποιώ το handy scanner pro ενώ πολύ γνωστό είναι και το camscanner.

 

Υποστηριζουν ελληνικα αυτες..;

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

παιδες στον Bsplayer πως επιλεγω μεσα απο τις SD υποτιτλο?δεν εχει αυτη την δυνατοτητα??στον Μxplayer εχει επιλογη να ψαξω οπουδηποτε για το .srt!

 

και επισης γιατι οταν βρει υποτιτλο μου τα εμφανιζει ολα σαν κουτακια με θαυμαστικο??παω στο Subtitles: text encoding και δοκιμαζω διαφορα αλλα ειναι ειτε η κινεζικα η κατι ασχετο στα καμοια 10αρια που δοκιμασε ξερουμε ποια ρυθμιση θελει για να δειξει ελληνικα?

Edited by mixalis2
Link to comment
Share on other sites

Εγω στο auto του εχω και μια χαρα εμφανιζονται τα ελληνικα

 

Υπαρχει κάποιος βιντεο player που να στέλνει ασύρματα την εικονα σε άλλες συσκευές ( πχ στην tv) όπως κανει ο ενσωματωμένος player του s3;

Μου αρεσει ο bs αλλα δυστυχώς δεν εχει αυτην την δυνατοτητα

Edited by telmusic
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια το app για το dailymotion εχει επιλογη για κατεβασμα των video. Το εκανα και δουλευει (νομιζω) αλλα δεν μπορω να βρω που τα αποθηκευει! Help :(
Shit Happens!!!
Link to comment
Share on other sites

Εγω στο auto του εχω και μια χαρα εμφανιζονται τα ελληνικα

 

Υπαρχει κάποιος βιντεο player που να στέλνει ασύρματα την εικονα σε άλλες συσκευές ( πχ στην tv) όπως κανει ο ενσωματωμένος player του s3;

Μου αρεσει ο bs αλλα δυστυχώς δεν εχει αυτην την δυνατοτητα

 

Και εμένα θα με ενδιέφερε κάτι τέτοιο.

Link to comment
Share on other sites

Υποστηριζουν ελληνικα αυτες..;

Μα το scanning ουσιαστικά είναι φωτογραφίες, οπότε δεν έχει πρόβλημα. Δεν αναγνωρίζει τα γράμματα (ocr) για να το κάνει κανονικό pdf, αν αυτό εννοείς

Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - προτάσεις] Μουσική, Βίντεο και Φωτογραφία
  • The title was changed to Youtube voice assistance υποχρεωτικά ενεργό μετά το τελευταίο update

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...