Jump to content

[Android - προτάσεις] GPS και πλοήγηση


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

έχει παράμετρο για τα " ενσωματωμένα " λεπτά ομιλίας πχ τα 1500 που έχω προς wind και σταθερά?ξέρεις?

 

Νομιζω εχει στις ρυθμησεις.του δινεις εσυ ημερομηνια και λεπτα χρονου ομιλιας και σου δειχνει ποσο εχεις μιλησει και υπολοιπο του χρονου επισης αν θυμαμαι καλα σου δειχνει και τα μηνυματα και το internet υπαρχει στο market

ΔΗΜΗΤΡΗΣ

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 23,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

υπαρχει εφαρμογη που να επαναφερει διαγραμενες φωτο:!:ειναι απο καποιο τροχαιο και εγινε διαγραφη κατα λαθος

Ήταν στην προηγούμενη σελίδα.

https://play.google.com/store/apps/details?id=fahrbot.apps.undelete

Δεν την έχω δουλέψει όμως για να σου πω αν κάνει δουλειά

Ειναι μονο για root συσκευες

Υπαρχει αυτη αλλα δεν την εχω δοκιμασει

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.appbuilder.u41793p90771&feature=search_result#?t=W251bGwsMSwxLDEsImNvbS5hcHBidWlsZGVyLnU0MTc5M3A5MDc3MSJd

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Ήταν στην προηγούμενη σελίδα.

 

με την 2 προταση δεν μπορω να καταλαβω πως δουλευει καμια αλλη προταση υπαρχει:!:

ΔΗΜΗΤΡΗΣ

Link to comment
Share on other sites

με την 2 προταση δεν μπορω να καταλαβω πως δουλευει καμια αλλη προταση υπαρχει:!:

 

Το δεύτερο δεν είναι εφαρμογή που θα επαναφέρει διεγραμμένα αρχεία, αλλά είναι εφαρμογή που δίνει πληροφορίες πως να το κάνεις. Κοίτα την πρώτη εφαρμογή, αλλά θέλει root.

Link to comment
Share on other sites

Κολλάει λίγο στο scrolling. Βελτιώθηκε πάντως.

 

Μόλις μου ήρθε και άλλο update...

Δοκιμάστε το...όσοι έχετε θέματα ακόμη

Sent from my note

Link to comment
Share on other sites

Μόλις μου ήρθε και άλλο update...

Δοκιμάστε το...όσοι έχετε θέματα ακόμη

Sent from my note

 

Eιναι το build 109.

Βελτιωθηκε κι αλλο...

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Έχει δοκιμάσει κανένας το Android Central Forums αντί για το Tapatalk?
Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδιά, έχει δοκιμάσει κανείς το Private SMS MMS Calls ή Private Space- Secret SMS&Call ή PrivacyManager ή κάποιο παρεμφερές πρόγραμμα τέλος πάντων..?

δεν θέλω να αντικαταστήσω το stock πρόγραμμα μηνυμάτων, απλά θέλω ορισμένα sms Και κλήσεις να διαχειρίζονται ως "private"

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια πηρα κατι βιντεο απο μια φωτογραφικη μηχανη αλλα δεν θυμαμαι σε τι μορφη ητανε

και το mx player μου τα επεζε σε αργη κινηση δοκιμασα και σε διαφορετικη κωδικοποιηση

αλλα τα ιδια

τι παιζει?

SE xperia Neo V 2.3.4 Codename 9.0

ευχαριστω το φιλο Soulfunkdjx για τη βοηθεια :bow:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά! μόλις έκανα το HTC EXPLORER root και θα ήθελα να μου προτείνατε μερικά προγράμματα που θα με βοηθήσουν. έχω βάλει ήδη το link2sd και έχω μεταφέρει τις εφαρμογές στην sd για να ελευθερωθεί η μνήμη του κινητού. έχετε να μου προτείνετε άλλη εφαρμογή που θα με κάνει την ζωή πιο εύκολη όπως αφαίρεση διαφημίσεων κλπ. Επίσης κάποιες εφαρμογές όπως το gmail, δεν τις περνάει στην sd με το link2sd. μπορώ να κάνω κάτι?? Θα βοηθούσε ένας launcher για να γίνει πιο smooth το κινητό???

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

Edited by jimakoulas89
Link to comment
Share on other sites

Νομιζω εχει στις ρυθμησεις.του δινεις εσυ ημερομηνια και λεπτα χρονου ομιλιας και σου δειχνει ποσο εχεις μιλησει και υπολοιπο του χρονου επισης αν θυμαμαι καλα σου δειχνει και τα μηνυματα και το internet υπαρχει στο market

 

Δοκιμάζω τώρα το Call meter 3g ξέρει κανένας πως βάζω ρύθμισή να ΜΗΝ μετράει τα νούμερα που ξεκινάνε από 693 (νούμερα wind )

Κάπου λέει να βάλω τα δωρεάν λεπτά που έχω αλλά στο πακέτο που έχω στην wind έχω και δωρεάν προς wind και σταθερά και δωρεάν προς όλους!

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμάζω τώρα το Call meter 3g ξέρει κανένας πως βάζω ρύθμισή να ΜΗΝ μετράει τα νούμερα που ξεκινάνε από 693 (νούμερα wind )

Κάπου λέει να βάλω τα δωρεάν λεπτά που έχω αλλά στο πακέτο που έχω στην wind έχω και δωρεάν προς wind και σταθερά και δωρεάν προς όλους!

 

693... κάποτε ήταν wind, τώρα με την φορητότητα είναι... ότι να ναι!

και εγώ έχω 693 και είμαι COTE

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

Πως λέγεται η εφαρμογή που ανοίγει και κλείνει την οθόνη του κινητού δημιουργώντας το εφέ της τηλεόρασης;
Link to comment
Share on other sites

Έχει δοκιμάσει κανένας το Android Central Forums αντί για το Tapatalk?

 

Αυτό είναι ακριβώς η εφαρμογή του S

Site Android Central forums με tapatal front end.

Motorola Moto G

Nexus S, SlimJB 2.0, Beladus 7.1

Link to comment
Share on other sites

693... κάποτε ήταν wind, τώρα με την φορητότητα είναι... ότι να ναι!

και εγώ έχω 693 και είμαι COTE

 

ναι βρε το ξέρω!αυτό που ρώτησα όμως το ξέρει κανεις?

Link to comment
Share on other sites

Είπαμε, το αποθηκεύει όπου θέλεις.

Τώρα ποια έκδοση cwm έχω δεν θυμάμαι. Την τελευταία λογικά.

 

Το nandroid ΔΕΝ παίρνει backup τα αρχεία της sd.

 

Εγώ έχω το 5.0.2.0 και δεν το κάνει, λογικά θα έχει έκδοση 6.

 

Δεν είπαμε πως παίρνει backup της sd αλλά της internal όπου συνήθως είναι αυτά που θες να κάνεις backup γι αυτό και παραξενευτήκαμε που το backup μπορεί να αποθηκεύεται στο ίδιο partition. Πιστεύω πως αυτό μπορεί να είναι χρήσιμο μόνο σε περιπτώσεις που κάποιος έχει μεταφέρει data και apps στην sd. Αλλά αν έχει τόσο χώρο στην internal ώστε να χωράει το backup δεν θα τίθεται θέμα αποθήκευσης των app και data στην sd άρα δεν μπορώ να φανταστώ την χρησιμότητα της δυνατότητας.

| Ericsson GF768 | Sony Ericsson Z600 | Sony Ericsson Z550i | ZTE Blade | MOTOROLA ATRIX | ELEPHONE P3000s | Lenovo K3 Note | Lenovo Vibe P1 Pro | Samsung Galaxy Note 9 | Samsung Galaxy S22 Ultra |

 

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια πηρα κατι βιντεο απο μια φωτογραφικη μηχανη αλλα δεν θυμαμαι σε τι μορφη ητανε

και το mx player μου τα επεζε σε αργη κινηση δοκιμασα και σε διαφορετικη κωδικοποιηση

αλλα τα ιδια

τι παιζει?

δοκιμασες με HW decoding και οχι SW;

Link to comment
Share on other sites

Πως λέγεται η εφαρμογή που ανοίγει και κλείνει την οθόνη του κινητού δημιουργώντας το εφέ της τηλεόρασης;

Screen off and lock.

Κλειδώνει το κινητό από το πλήκτρο αναζήτηση και δεν χαλάς το on off συνέχεια

Htc Wildfire S

Hboot-1.08.0099

RADIO-7.53.39.03m

ROM:Wildchild v 2.0

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά παλεύω τόση ώρα και δεν!έχω το medium της wind και δεν ξέρω πως να ρυθμίσω το droidstats η το Call meter 3g. Ειδικά εκεί που λέει αν έχω δωρεάν χρόνο ομιλίας δεν ξέρω γιατί έχουμε ΔΥΟ είδη δωρεάν χρόνους ομιλίας.έναν για wind και έναν προς τους άλλους!
Link to comment
Share on other sites

Πως λέγεται η εφαρμογή που ανοίγει και κλείνει την οθόνη του κινητού δημιουργώντας το εφέ της τηλεόρασης;

 

 

 

 

 

 

 

Screen off and lock.

Κλειδώνει το κινητό από το πλήκτρο αναζήτηση και δεν χαλάς το on off συνέχεια

 

Δεν δουλεύει όμως με το hardware button.

Δεν υπάρχει κάτι που να δουλεύει με το h.b. ;

Link to comment
Share on other sites

Screen off and lock.

Κλειδώνει το κινητό από το πλήκτρο αναζήτηση και δεν χαλάς το on off συνέχεια

 

Ποιό είναι το πλήκτρο αναζήτηση?

| Ericsson GF768 | Sony Ericsson Z600 | Sony Ericsson Z550i | ZTE Blade | MOTOROLA ATRIX | ELEPHONE P3000s | Lenovo K3 Note | Lenovo Vibe P1 Pro | Samsung Galaxy Note 9 | Samsung Galaxy S22 Ultra |

 

Link to comment
Share on other sites

Ποιό είναι το πλήκτρο αναζήτηση?

 

Εμένα στο HTC είναι αυτό με το μεγεθυντικό φακό και είναι touch πλήκτρο δεν γνωρίζω σε άλλες συσκευές :confused:

Htc Wildfire S

Hboot-1.08.0099

RADIO-7.53.39.03m

ROM:Wildchild v 2.0

Link to comment
Share on other sites

Αν κανείς nandroid backup ατην ουσία παίρνεις ένα στιγμιότυπο του κινητού σου σαν αντίγραφο με όλες τις ρυθμίσεις του συστήματος τις εφαρμογές σου και τις ρυθμίσεις τους, τα πάντα δηλαδή και τον kernel κλπ . Ενώ το titanium backup μπορείς να το κανείς restore και σε μια διαφορετική ρομ που να έχει όμως το ίδιο base με μια άλλη δηλαδή από μια ics 4.0.3 σε μια άλλη ics 4.0.3 καμία φορά βέβαια ακόμη και σε αυτές τις περιπτώσεις αν κανείς επαναφορά ρυθμίσεων συστήματος μπορεί να δημιουργηθούν προβλήματα συμβατότητας και να έχεις fc.

Όσον αφορά τους φακέλους με φωτό και μουσική δεν επηρεάζονται στα wipe που γίνονται αλλά επειδή πίτερ δεν ξέρεις αν είναι κάτι αγαπημένο που δύσκολα θα το ξαναβρείς καλύτερα κανε το και ένα backup στον υπολογιστή καλού κακού...

δηλαδη φιλε μου εγω που εχω 3 ROM ICS στο Sensation θα μπορω να παιρνω backup τις εφαρμογες μου με τα data τους απο τη μια rom

kαι να τις βαζω στις αλλες rom ? thanks

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - προτάσεις] GPS και πλοήγηση

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...