Jump to content

[Android - προτάσεις] GPS και πλοήγηση


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μόλις έβαλα τον opera mobile, γιατί ο Dolphin μου έσπασε τα νεύρα, και θέλω να συγχρονίσω τους boookmarks από τον opera που έχω στο tab μου με το κινητό...ξέρει κανείς πώς θα το κάνω?

 

Θα πρέπει να φτιάξεις λογαριασμό εδώ

 

μετά θα πας στην συσκευή σου tab μέσα στην εφαρμογή πήγαινε Settings->Opera Link επέλεξε i have early account βάλε τα στοιχεία σου όπου έκανες εγράφη όνομα κωδικός.

Ο συγχρονισμός έγινε.

Μετά κάνε το ίδιο στο κινητό Settings->Opera Link επέλεξε i have early account βάλε τα στοιχεία σου ανάμα κωδικός.

 

Και είσαι κομπλέ.

Edited by maarinos
Link to comment
Share on other sites

To samsung apps πού μπορώ να το βρώ γιατί χάθηκε μετά την αναβάθμιση από 2.3.3 σε 2.3.6
Realme X2 pro/Sam Note 9/Mate 20 pro/ Sam s9 plus/Mate 10 pro/Sam s7 edge/ZTE Axon 7/Huawei P9 Plus/Xiaomi Note 3 Pro/Galaxy Note 5/Mate 8/Meizu Pro 5/Nokia 950 XL/Oppo R7 Plus/Meizu MX5/LeTV LE1 X600/Meizu M1 Note/Lenovo K3 Note/Asus ZenFone 2/Jiayu S3 Advanced/Huawei Honor 6 Plus/Huawei P8/Galaxy S6 Edge/Lenovo Vibe Z2 Pro/LG G3/Mate 7/Xperia Z3/Oppo Find 7/Oneplus One/Galaxy Note 3/Galaxy s3/Xperia S
Link to comment
Share on other sites

υπαρχει καποιο προγραμμα που να αντιγραφω αρχεια απο το κινητο στο PC και το αναποδο (απο το PC στο κινητο) μεσω wi-fi, χωρις δηλαδη τη χρηση καλωδιου usb; Εχω το software data cable αλλα απο το PC στο κινητο δεν στελνει αρχεια.
TCe
Link to comment
Share on other sites

υπαρχει καποιο προγραμμα που να αντιγραφω αρχεια απο το κινητο στο PC και το αναποδο (απο το PC στο κινητο) μεσω wi-fi, χωρις δηλαδη τη χρηση καλωδιου usb; Εχω το software data cable αλλα απο το PC στο κινητο δεν στελνει αρχεια.

 

kies

 

https://market.android.com/details?id=com.samsung.swift.app.kiesair&feature=search_result#?t=W251bGwsMSwxLDEsImNvbS5zYW1zdW5nLnN3aWZ0LmFwcC5raWVzYWlyIl0.

Link to comment
Share on other sites

Μόλις έβαλα τον opera mobile, γιατί ο Dolphin μου έσπασε τα νεύρα, και θέλω να συγχρονίσω τους boookmarks από τον opera που έχω στο tab μου με το κινητό...ξέρει κανείς πώς θα το κάνω?

 

Πρέπει να έχεις λογαριασμό συνδεδεμένο με τον opera. Μετά από τις ρυθμίσεις επιλέγεις opera link, βάζεις τα στοιχεία και συγχρονίζει αμέσως. Το δοκίμασα πριν λίγο και δουλεύει κανονικά. Νομίζω είχα ανοίξει στο pc τον opera είχα φτιάξει τον λογαριασμό και αποθήκευσα τους σελιδοδείκτες. Είναι κάτι που είχα κάνει όταν ακόμη είχα wm και δεν θυμάμαι ακριβώς όλη την διαδικασία.

 

ουπς!!! Έχουν απαντήσει άλλοι :p

Edited by cb600f
Link to comment
Share on other sites

Θυμαται κανεις πως λεγεται η εφαρμογη που εμφανιζει το brand της κινητης εταιριας που ειμαστε πανω στην μπαρα;

Desktop.

Ultrabook Samsung Ativ Book 7.

Samsung Galaxy Note 3.

LG G2.

Link to comment
Share on other sites

 

πως στελνει απο το pc προς στο κινητο;

edit: Οκ το βρηκα, Thanks

Edited by sdaoulas
TCe
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας.

Υπάρχει κάποιο theme για το official twitter client που αντι για λευκό να είναι μαύρο ή γκρι;

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Θυμαται κανεις πως λεγεται η εφαρμογη που εμφανιζει το brand της κινητης εταιριας που ειμαστε πανω στην μπαρα;

 

Phono. Ψαξε την στο μαρκετ.

Εκτος απο το brand που σου εμφανιζει, η συγκεκριμενη εφαρμογη εχει και ενα πολυ καλο widget που σου δειχνει και αλλες πληροφοριες για το τηλεφωνο;)

Link to comment
Share on other sites

@cb600f,@maarinos,@Billys_RR,σας ευχαριστώ και τους τρεις για την πολύτιμη βοήθεια!!Όλα καλά, συγχρόνισα pc-tablet-smartphone....;);)

My Device:

Smartphone: iPhone 14 Pro

Πώληση: Τίποτα Ζήτηση: Τίποτα

Link to comment
Share on other sites

Θυμαται κανεις πως λεγεται η εφαρμογη που εμφανιζει το brand της κινητης εταιριας που ειμαστε πανω στην μπαρα;

 

Phono infonetservice.com

https://market.android.com/details?id=com.infonetservice.phono&feature=search_result#?t=W251bGwsMSwxLDEsImNvbS5pbmZvbmV0c2VydmljZS5waG9ubyJd

Edited by kollatos
Αφαίρεση φώτο.

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Το πρώτο βήμα για να το δούμε σιγά σιγά και στο Android. :D

Ελπίζω μέσα στο 2012 να έχουμε ακόμα μία επιλογή στην πλατφόρμα του Android για Πλοήγηση.

(Αυτή η συμφωνία της Garmin με την Asus για τα garminfone την έκαψε στην συγκεκριμένη κατηγορία..)

--- Sony Xperia 5 II ---
Link to comment
Share on other sites

περασα την εφαρμογη Battery Monitor Widget σε Galaxy Note. Παω να κανω Calibration και μου ζηταει να δωσω τοω εξης στοιχειο: AC charger output power (ma) τι να βαλω? και ακρινως απο κατω εχει Battery capacity (mAh) = 2500
TCe
Link to comment
Share on other sites

περασα την εφαρμογη Battery Monitor Widget σε Galaxy Note. Παω να κανω Calibration και μου ζηταει να δωσω τοω εξης στοιχειο: AC charger output power (ma) τι να βαλω? και ακρινως απο κατω εχει Battery capacity (mAh) = 2500

 

AC charger output power -> το γρφει πανω στον φορτιστη του κινητου σου συνηθως στο πεδιο OUTPUT πχ. 5.0 VDC, 850mA

Battery capacity -> ειναι η χωρητικοτητα της μπαταριας σου! το γραφει επανω της :)

Link to comment
Share on other sites

Eγώ χρησιμοποιώ το phonelocator pro και είμαι πολύ ευχαριστημένος, αν και δεν έτυχε ακόμα να το δοκιμάσω σε πραγματικές συνθήκες (κι ελπίζω να μην τύχει). Αλλά σε όλα τα τεστ που του έκανα λειτούργησε άψογα. Είναι όμως επι πληρωμή... Από δωρεάν έχω ακούσει καλά λόγια για το cerberus και το androidlost :)

 

 

Δε χρησιμοποίησα αυτή καθ'αυτή την εφαρμογή, αλλά φλάσαρα ένα zip αρχείο που κάνει την ίδια δουλειά. Η αλήθεια είναι ότι βελτίωση υπάρχει. Όχι η τρελή διαφορά, αλλά πχ φαίνεται στο πόσο γρήγορα "ανοίγουν" τα thumbnails των φωτογραφιών μου ;)

 

 

Αφού έχεις το market στο κινητό σου, θεώρησε άκυρη την ερώτησή μου ;)

 

εχω μαρκετ επειδή έκανα αλλο gmail.:(

εγω θεώ να ξαναβαλω το παλιο, οπως και επισης δεν μπορω να συγχρονίσω το απλο email μέσω του client που έχει εξαρχης η cyano.

Τελος πάντως, πειτε μου πια ειναι αυτα τα καταραμενα gapps.:D

 

Γεια σας.

Υπάρχει κάποιο theme για το official twitter client που αντι για λευκό να είναι μαύρο ή γκρι;

Ευχαριστώ

 

twicca

Link to comment
Share on other sites

εχω μαρκετ επειδή έκανα αλλο gmail.:(

εγω θεώ να ξαναβαλω το παλιο, οπως και επισης δεν μπορω να συγχρονίσω το απλο email μέσω του client που έχει εξαρχης η cyano.

Τελος πάντως, πειτε μου πια ειναι αυτα τα καταραμενα gapps.:D

 

Αν εχεις μαρκετ τοτε τι τα θες τα gapps??? google apps ειναι τα gmail you tube google googles και κατι αλλα που δεν τα εχει η ρομ και τα κατεβαζει μονο του... Αν εχεις το Market εισαι κομπλε..!

Phone 6s

iPhone 6 iPhone 5s iPhone 5

HTC Sensation S-Off

Link to comment
Share on other sites

περασα την εφαρμογη Battery Monitor Widget σε Galaxy Note. Παω να κανω Calibration και μου ζηταει να δωσω τοω εξης στοιχειο: AC charger output power (ma) τι να βαλω? και ακρινως απο κατω εχει Battery capacity (mAh) = 2500

 

Αν θες να κανεις calibration, πολυ καλη εφαρμογη, που με ενα κλικ το κανει ειναι το Battery Calibration!

Link to comment
Share on other sites

To Zip...! Θελουμε το zip ;)

 

Με ένα google search sd speed increase flashable zip βγαίνει η λύση ;)

 

Google it!

Link to comment
Share on other sites

θα το βαλω να δω, αλλα νομιζω οτι δειχνει μονο στοιχεια της μπαταριας, οχι του φορτιστη.

 

Δείχνει ma φόρτισης ή εκφόρτισης, και τάση μπαταρίας. Τάση φόρτισης δεν μπορεί να δείξει χωρίς τον κατάλληλο σενσορ.

Link to comment
Share on other sites

Με ένα google search sd speed increase flashable zip βγαίνει η λύση ;)

 

Google it!

 

Παίδες, δουλεύει τέλεια. Το αποτέλεσμα είναι όντως πολύ καλό. Το συστήνω ανεπιφύλακτα σε όλους.

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα ,κάτι δεν κατάλαβα σωστά

με τοsd speed increase και το script που λές

σε μένα η κάρτα είναι στο (read _ahead_kb)3072 και το σκριπτ έχει όριο 2024!!!!!!!! άρα δεν έχει νόημα να το χρησιμοποιήσω

και κλείνοντας Υπάρχουν κάρτες sd με 128?????????

Edited by skstelios

Xiaomi Redmi Note 4X (snapdragon) 4/64

Samsung Galaxy J5

NEXUS 5

Samsung Galaxy SIII (GT-I9300)

HTC hd2

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα ,κάτι δεν κατάλαβα σωστά

με τοsd speed increase και το script που λές

σε μένα η κάρτα είναι στο (read _ahead_kb)3072 και το σκριπτ έχει όριο 2024!!!!!!!! άρα δεν έχει νόημα να το χρησιμοποιήσω

και κλείνοντας Υπάρχουν κάρτες sd με 128?????????

 

Στην διαδρομή που δίνει o δημιουργός του zip, σε μένα γράφει 8034 ή κάπου τόσο. Έχω την κάρτα που συνοδεύει το t- mobile.

 

Έχω αγορασμένη την εφαρμογή tune in, αλλά κάθε φορά που αλλάζω ρομ δεν εμφανίζει τους σταθμούς που έχω προσθέσει στα αγαπημένα μου μετά από επαναφορά μέσω titanium backup. Ξέρει κάποιος γιατί γίνεται αυτό και τι μπορώ να κάνω;

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα ,κάτι δεν κατάλαβα σωστά

με τοsd speed increase και το script που λές

σε μένα η κάρτα είναι στο (read _ahead_kb)3072 και το σκριπτ έχει όριο 2024!!!!!!!! άρα δεν έχει νόημα να το χρησιμοποιήσω

και κλείνοντας Υπάρχουν κάρτες sd με 128?????????

 

Φιλαράκο μου, αν είναι έτσι όπως τα λες, μην κάνεις τίποτα.

Στη rom που φοράω τώρα, το read_ahead_kb είναι 128.

Άρα σ' εμένα είναι χρήσιμο, όπως και πιθανό σε αρκετούς άλλους.

 

Επίσης, ο developer αναφέρει ότι υπάρχει και εφαρμογή που το κάνεις αυτό.

Εγώ πέρασα την εφαρμογή και δεν ασχολήθηκα με τα scripts.

 

Χωρίς να είμαι ειδικός, νομίζω ότι:

Δεν υπάρχουν κάρτες 128, αλλά αν το script είναι ρυθμισμένο εκεί, τότε η κάρτα σου παίζει σε αυτή την ταχύτητα, ανεξαρτήτως των χαρακτηριστικών της.

Η δική μου είναι class 10, και την μεγαλύτερη απόδοσή της την έχει όταν το ρυθμίσω να τρέχει στα 3072 .

Edited by yiangoun
Link to comment
Share on other sites

Στην διαδρομή που δίνει o δημιουργός του zip, σε μένα γράφει 8034 ή κάπου τόσο. Έχω την κάρτα που συνοδεύει το t- mobile.

 

Έχω αγορασμένη την εφαρμογή tune in, αλλά κάθε φορά που αλλάζω ρομ δεν εμφανίζει τους σταθμούς που έχω προσθέσει στα αγαπημένα μου μετά από επαναφορά μέσω titanium backup. Ξέρει κάποιος γιατί γίνεται αυτό και τι μπορώ να κάνω;

Aυτή η ρύθμιση ειναι γνωστή στους hd2 developers και την βάζουν εδώ και πολύ καιρό,οπότε δεν νομίζω ότι χρειαζόμαστε να φλασάρουμε κάτι άλλο.

Το tune in το δοκίμασα τώρα με την free έκδοση του, στην nrg και μου επανέφερε κανονικά και τα δεδομένα-αποθηκευμένους σταθμούς.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - προτάσεις] GPS και πλοήγηση

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...