Jump to content

[Android - προτάσεις] GPS και πλοήγηση


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μάλλον φταίει το ότι έχω το Avic και όχι το israel.

Δε μου εμφανίζει τη επιλογή του IGO μέσα από την εφαρμογή.

 

Στάλθηκε από το HTC 10 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

βάλε Isreal! όπως είσαι κάνε απεγκατασταση και μετά εγκατέστησε το απκ του Israel! και δες πάλι

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Edited by ilka71
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 23,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Γιατί δεν τα γράφετε όλα αυτά στο θέμα του Igo να είναι όλες οι πληροφορίες συγκεντρωμένες;

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα. έχω εγκατεστημένο από το θείο στο παλιό μου κινητό το navigon. το οποίο έχει μέσα αποθηκευμένα πάρα πολλές σημαντικές διευθύνσεις για τη δουλειά μου. υπάρχει τρόπος να τα μεταφέρω στην καινούργια συσκευή ή πρέπει πάλι χειροκίνητα να αποθηκεύσω όλες τις διευθύνσεις?

επίσης ποιο άλλο gps προτείνετε?

Edited by malmsteen
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς δεν είναι στο χέρι μου να υποστηρίξω όλα τα προγράμματα... Πρέπει και το ίδιο το πρόγραμμα να έχει την δυνατότητα να δεχτεί τις συντεταγμένες.. Και το Igo δεν το υποστηρίζει :(

δες λίγο πως το έκανε το map2geo γιατί πλέον στέλνει συντεταγμένες από google maps στο igo nextgen Israel! (με ένα ux τροποποιημενο δέχεται πλέον συντεταγμένες το igo nextgen Israel)

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Edited by ilka71
Link to comment
Share on other sites

Το Σαββατοκύριακο που μας πέρασε χρειάστηκε να ταξιδέψω στο πιο απομακρυσμένο χωριό της Ευρυτανίας για κοινωνικό γεγονός. Επειδή είχα φόβο ότι λόγω των ακατάλληλων δρόμων υπήρχε κίνδυνος να πέσει το κινητό από τη βάση, δεν το χρησιμοποίησα για πλοήγηση. Αντί για αυτό χρησιμοποίησα ένα παλιό κινητό χωρίς κάρτες sim. Αυτό το αναφέρω για να πω ότι η συσκευή δεν είχε δεδομένα. Συνδέθηκε μόνο στην αρχή σε wifi. Για πλοήγηση χρησιμοποίησα το google map. Στη διάρκεια της διαδρομής χρειάστηκε να γίνει επιλογή σε πολλές διασταυρώσεις και διχαλες, σε δρόμους πολύ στενούς σχεδόν αγροτικούς. Την Κυριακή πήγαμε σε μοναστήρι του Νόμου Καρδίτσας χρησιμοποιώντας αποκλειστικά χωματόδρομους και δασικούς δρόμους πάνω στα βουνά. Η πλοήγηση από το google ήταν τέλεια. Δεν έκανε πουθενά το παραμικρό λάθος. Ομολογώ ότι ξαφνιάστηκα ευχάριστα.
Μπορεί καποιος να μου πει τους αριθμους της επομενης κληρωσης του τζόκερ;
Link to comment
Share on other sites

δες την σειρά. transfer to other map επιλέγεις 0fbbd71f73c4cbeaca8aed7d1fc9e708.jpgb8e171fb682cd573cee675c00a78193f.jpg9389bd941b5024452f2ff83b855d954f.jpg2b8aef6e3bb25092c134a51ba5c06bb4.jpg

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Μια ερώτηση

Που υπάρχει η επιλογή ''transfer to other maps'' ?

Θέλω να μεταφέρω μια διεύθυνση/συντεταγμένες απο google maps στο magic earth . Στο εικονίδιο κοινοποίηση ψάχνω και δεν βρίσκω κάτι .

Ευχαριστώ προκαταβολικά

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση

Που υπάρχει η επιλογή ''transfer to other maps'' ?

Θέλω να μεταφέρω μια διεύθυνση/συντεταγμένες απο google maps στο magic earth . Στο εικονίδιο κοινοποίηση ψάχνω και δεν βρίσκω κάτι .

Ευχαριστώ προκαταβολικά

Οταν βρεις το σημειο που θες στο google maps, απο κατω στις επιλογες, εχει "κοινοποίηση". Το κλικαρεις κ στο εμφανιζει

 

-------------

Στάλθηκε με Tapatalk, χρησιμοποιώντας το δεξί μου δάχτυλο.

Χρηματοοικονομικός Σύμβουλος

Link to comment
Share on other sites

Το Σαββατοκύριακο που μας πέρασε χρειάστηκε να ταξιδέψω στο πιο απομακρυσμένο χωριό της Ευρυτανίας για κοινωνικό γεγονός. Επειδή είχα φόβο ότι λόγω των ακατάλληλων δρόμων υπήρχε κίνδυνος να πέσει το κινητό από τη βάση, δεν το χρησιμοποίησα για πλοήγηση. Αντί για αυτό χρησιμοποίησα ένα παλιό κινητό χωρίς κάρτες sim. Αυτό το αναφέρω για να πω ότι η συσκευή δεν είχε δεδομένα. Συνδέθηκε μόνο στην αρχή σε wifi. Για πλοήγηση χρησιμοποίησα το google map. Στη διάρκεια της διαδρομής χρειάστηκε να γίνει επιλογή σε πολλές διασταυρώσεις και διχαλες, σε δρόμους πολύ στενούς σχεδόν αγροτικούς. Την Κυριακή πήγαμε σε μοναστήρι του Νόμου Καρδίτσας χρησιμοποιώντας αποκλειστικά χωματόδρομους και δασικούς δρόμους πάνω στα βουνά. Η πλοήγηση από το google ήταν τέλεια. Δεν έκανε πουθενά το παραμικρό λάθος. Ομολογώ ότι ξαφνιάστηκα ευχάριστα.
Ελπίζω να πέρασες καλά Ευρυτανία γιατί είμαι από εκεί και τη Δευτέρα θα πάω στα Άγραφα. Σχετικά με το gmaps. Την Πέμπτη έφευγα για νησί των Κυκλάδων. Επειδή ξεκινήσαμε καθυστερημένα και βρήκα κίνηση στον Πειραιά του έβαλα κατευθείαν την πύλη Ε7 μήπως μου υποδείξει κανένα στενό με λιγότερη κίνηση . Μου έβγαλε διαδρομή, η οποία όμως ήταν λάθος και με οδήγησε στην πύλη Ε3 με αποτέλεσμα να χάσω το καράβι. Εγώ βέβαια φταίω που δεν ξεκίνησα νωρίτερα αλλά δυστυχώς η πλοήγηση ήταν τελείως λάθος.

 

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση

Που υπάρχει η επιλογή ''transfer to other maps'' ?

Θέλω να μεταφέρω μια διεύθυνση/συντεταγμένες απο google maps στο magic earth . Στο εικονίδιο κοινοποίηση ψάχνω και δεν βρίσκω κάτι .

Ευχαριστώ προκαταβολικά

έχεις εγκαταστήσει την εφαρμογή map2geo?

 

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

λοιπόν κατεβάστε αυτό το αρχείο Android contacts

 

https://mega.nz/#!OcBlnQ5b!AQDILfbSt_odmldY17WeqdxcCu9KbPBheC8KW34cSy4

 

και βάλτε το στο φάκελο ux (το υπάρχον κρατήστε το κάπου σαν back up)

 

μετά κατεβάστε την εφαρμογή map2geo.

 

τώρα πατώντας στην διεύθυνση μιας επαφής την ανοίγετε με Google maps μετά κάνετε share με την παραπάνω εφαρμογή προς το nextgen Israel και ΚΑΤΕΥΘΕΊΑΝ την δείχνει στον χάρτη! μετά πλοήγηση κλπ!

 

το ίδιο και με οποιοδήποτε poi που βρίσκετε στο google maps!

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

 

 

Καλημέρα,

ευχαριστώ για την βοήθειά σας, καταρχάς και ειδικά εσένα φίλε ilka71 ! ,

προσπάθησα έκανα ότι λες κατέβασα το αρχείο Android contacts το έβαλα αζιπάριστο μέσα στον φάκελο ux, κατέβασα και την εφαρμογή map2geo.

Μετά ανοίγω μία διεύθυνση επαφής μου με Google maps και κάνω share αλλά δεν μου βγάζει καθόλου το nextgen Israel, (έκδοση 9.18.27.676280)

Μου εμφανίζει σαν επιλογές :

1.το sygic που είναι αγορασμένο κανονικά αλλά δεν δουλεύει σωστά το share και δεν δημιουργεί κανένα προορισμό και

2.το genius maps που δουλεύει σωστά αλλά δεν το έχω αγορασμένο δυστυχώς

 

Ο φάκελλος iGo_Israel είναι τοποθετημένος στην κάρτα sd, αλλά δουλεύει τέλεια

Έχει σημασία ;

Κάποια γνώμη ; Μάλλον γίνεται κάτι λάθος

Έτσι είναι, εάν έτσι νομίζετε !
Link to comment
Share on other sites

Οταν βρεις το σημειο που θες στο google maps, απο κατω στις επιλογες, εχει "κοινοποίηση". Το κλικαρεις κ στο εμφανιζει

 

-------------

Στάλθηκε με Tapatalk, χρησιμοποιώντας το δεξί μου δάχτυλο.

 

Δυστυχώς δεν μου εμφανίζει κάτι ( μήπως πρέπει να εγκαταστήσω το map2geo όπως γράφει ένας φίλος πιο κάτω ) ?

Ευχαριστώ για την απάντηση

Καλημέρα

 

----- προσθήκη μηνύματος 77 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

έχεις εγκαταστήσει την εφαρμογή map2geo?

 

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

 

Όχι δεν την έχω , θα την εγκαταστήσω

Ευχαριστώ για την απάντηση

Καλημέρα

Link to comment
Share on other sites

Εμμ γιαυτο δεν το βρισκεις.

Εγκατεστησε την εφαρμογη κ μετα μεσα απο το google maps κανε κοινοποίηση το σημειο καιιιιιι βουαλά

 

-------------

Στάλθηκε με Tapatalk, χρησιμοποιώντας το δεξί μου δάχτυλο.

Χρηματοοικονομικός Σύμβουλος

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς δεν μου εμφανίζει κάτι ( μήπως πρέπει να εγκαταστήσω το map2geo όπως γράφει ένας φίλος πιο κάτω ) ?

Ευχαριστώ για την απάντηση

Καλημέρα

 

----- προσθήκη μηνύματος 77 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Όχι δεν την έχω , θα την εγκαταστήσω

Ευχαριστώ για την απάντηση

Καλημέρα[/quote

Λοιπόν ....όλα κομπλέ

Εγκατέστησα το map2geo και δουλεύει

Σας ευχαριστώ για την βοήθεια

Link to comment
Share on other sites

Την Πέμπτη έφευγα για νησί των Κυκλάδων. Επειδή ξεκινήσαμε καθυστερημένα και βρήκα κίνηση στον Πειραιά του έβαλα κατευθείαν την πύλη Ε7 μήπως μου υποδείξει κανένα στενό με λιγότερη κίνηση . Μου έβγαλε διαδρομή, η οποία όμως ήταν λάθος και με οδήγησε στην πύλη Ε3 με αποτέλεσμα να χάσω το καράβι. Εγώ βέβαια φταίω που δεν ξεκίνησα νωρίτερα αλλά δυστυχώς η πλοήγηση ήταν τελείως λάθος.

 

Κανενας πλοηγος δεν ειναι τελειος. Αλλά:

 

Οι πυλες στο λιμανι ειναι αριθμημενες κατα σειρα. Δηλαδη η Ε2 ειναι διπλα στην Ε1 κοκ. Αρα αν δεν πληκτρολογησες λαθος, επρεπε να σε υποψιασει οτι δίπλα στον προορισμο που σου εβγαζε, ειναι η πυλη Ε2.

Ολοι οι πλοηγοι εχουν λαθη, γι αυτο πρεπει να εχουμε τα ματια μας ανοικτα για να αποφευγουμε οσο μπορουμε πιο πολλα.

 

Τελος, απο μικρη εμπειρια, το google maps ειναι το χειροτερο για ευρεση εναλλακτικων διαδρομων. Το πιο ακριβες για τετοιες περιπτωσεις ειναι το waze, το οποιο ομως (για μενα) δεν εχει τιποτε αλλο καλο, γι αυτο και δεν το εχω.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

ευχαριστώ για την βοήθειά σας, καταρχάς και ειδικά εσένα φίλε ilka71 ! ,

προσπάθησα έκανα ότι λες κατέβασα το αρχείο Android contacts το έβαλα αζιπάριστο μέσα στον φάκελο ux, κατέβασα και την εφαρμογή map2geo.

Μετά ανοίγω μία διεύθυνση επαφής μου με Google maps και κάνω share αλλά δεν μου βγάζει καθόλου το nextgen Israel, (έκδοση 9.18.27.676280)

Μου εμφανίζει σαν επιλογές :

1.το sygic που είναι αγορασμένο κανονικά αλλά δεν δουλεύει σωστά το share και δεν δημιουργεί κανένα προορισμό και

2.το genius maps που δουλεύει σωστά αλλά δεν το έχω αγορασμένο δυστυχώς

 

Ο φάκελλος iGo_Israel είναι τοποθετημένος στην κάρτα sd, αλλά δουλεύει τέλεια

Έχει σημασία ;

Κάποια γνώμη ; Μάλλον γίνεται κάτι λάθος

τώρα σε αυτό δεν ξέρω γιατί!

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

μετά την αναβάθμιση του κινητού σε miui 10 nextgen Israel και basasoft ανοίγουν και μένει μαύρη η οθόνη! μόνο το πριμο δουλεύει! τι γίνεται ξέρει κανείς;

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

μετά την αναβάθμιση του κινητού σε miui 10 nextgen Israel και basasoft ανοίγουν και μένει μαύρη η οθόνη! μόνο το πριμο δουλεύει! τι γίνεται ξέρει κανείς;

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Επανεγκατάσταση δοκίμασες;

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Επανεγκατάσταση δοκίμασες;

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

πολλες φορες.τελικα χωρις καν να ξερω τι εφταιξε μετα απο απειρες προσθαφαιρεσεις αρχειων μηπως εφταιγε καποιο.τελος καλο
Link to comment
Share on other sites

στο αγορασμενο sygic σε samsung galaxy s8+,δεν μου δινει αλλη Ελληνικη γλωσσα εκτος απο αυτο που εχει με εγκατεστημενο το tts της google.
Link to comment
Share on other sites

στο αγορασμενο sygic σε samsung galaxy s8+,δεν μου δινει αλλη Ελληνικη γλωσσα εκτος απο αυτο που εχει με εγκατεστημενο το tts της google.

 

Εμενα εχει δυο. Μια που λεει τυπικη (οχι tts) και μια που λεει προηγμενη (tts). Εγω εχω το honor 8 αλλα δε νομιζω να παιζει ρολο η συσκευη

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Εμενα εχει δυο. Μια που λεει τυπικη (οχι tts) και μια που λεει προηγμενη (tts). Εγω εχω το honor 8 αλλα δε νομιζω να παιζει ρολο η συσκευη

 

και στο xiaomi redmi note 5 που το ειχα περασει,2 Ελληνικες φωνες μου εβγαζε..

εδω τωρα στο s8+ μου δινει μονο μια...

Link to comment
Share on other sites

και στο xiaomi redmi note 5 που το ειχα περασει,2 Ελληνικες φωνες μου εβγαζε..

εδω τωρα στο s8+ μου δινει μονο μια...

Φαίνεται πως τη βρίσκει καλύτερα με Κινέζο:)

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Φαίνεται πως τη βρίσκει καλύτερα με Κινέζο:)

 

μαλλον...δεν εξηγειται αλλιως..

τι αλλο μπορει να φταιει?

Link to comment
Share on other sites

στο αγορασμενο sygic σε samsung galaxy s8+,δεν μου δινει αλλη Ελληνικη γλωσσα εκτος απο αυτο που εχει με εγκατεστημενο το tts της google.

 

παροτι ειναι εγκατεστημενο κανονικα το google tts,συνεχιζω να μην μπορω να δω την Ελληνικη tts μεσα απο το sygic..

εχει καποιος samsung galaxy να μας πει το γινεται..?

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - προτάσεις] GPS και πλοήγηση

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...