Jump to content

[Android - προτάσεις] GPS και πλοήγηση


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ε ας στείλεις email εκεί που λέει μήπως ασχοληθούν να το φτιάξουν.

 

Unleashed by my M1 NOTE

Λέει να τους ενημερώσω αν η συμβουλή τους βοήθησε.

Τους απάντησα ήδη (στο google play) ότι δεν άλλαξε κάτι.

Ω ξειν, αγγέλλειν πατράσι ότι τήδε κοιμόμεθα τοις κείνων χρήμασι τρεφόμενοι

Mi Mix 2S, Le Max2, Meizu Pro 6 Plus

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 23,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Ε τον δρόμο για τα Σφακιά δεν τον λες και autobahn... :p

Εκτός αν εννοείς ότι σε πήγε από τον χωματόδρομο.

 

Live to ride, ride to live

Από Χανιά έφυγα, γύρισαν από αλλον, ποιο μεγάλο δρόμο για τα Σφακιά (οι στροφές ήταν στην αρχή και εκεί χάλια, μετά όμως δεν είχε σε σχέση με τον άλλον) . Πέρασα από ένα δρόμο που με το ζόρι χώραγε 2 αυτοκίνητα και ένα μέρος του ήταν χωματόδρομος. Σου ποστάρω το δυσκολότερο μέρος του δρόμου

http://i.imgur.com/CgB6Ufh.jpg

( Το ξέρω ότι είναι από τα Google Maps, το Smartphone έχει κανονικό GPS και έχω βάλει Here Maps)

Link to comment
Share on other sites

Για μένα το καλυτέρο είναι το igo primo με την πληθώρα των ρυθμίσεων, το θέμα ειναι ότι άλλαξa συσκευη σε 6ιντσο και ακόμά δεν έχω καταφέρει να το κάνω να δουλέψει.

ΤΟ sygic πέρσι ήμουν έτοιμος να το αγοράσω, ευτυχώς που δεν το έκανα...στην εθνική Τριπόλεως για Τρίπολη να με αναγκάζει να βγω απο εθνική για τα χωράφια...στην άνοδο από Αρτάκη για Στενή (χωρίς να ξέρω τον δρόμο) περάσαμε κυκλικά (και όχι από τον κεντρικό και άνοδο) και το τελευταίο παλιοχώρι του χάρτη...delete

 

κάποιοι που λέτε για το copilot...του έβαλα την παραπάνω διαδρομή από τον τόπο κατοικίας μου σε Στενή (περίμενα μέσω Αρτάκη να πάει) και τελικά σε πάει από άλλο δρόμο κυκλικά και νότια..ειπα να το αγοράσω αλλά δεν βλέπω ουτε αυτό...:p γιατι κατα τ'άλλα μου άρεσε σαν πρόγραμμα λίγο που το δοκίμασα

Edited by argiris77
Link to comment
Share on other sites

Από Χανιά έφυγα, γύρισαν από αλλον, ποιο μεγάλο δρόμο για τα Σφακιά (οι στροφές ήταν στην αρχή και εκεί χάλια, μετά όμως δεν είχε σε σχέση με τον άλλον) . Πέρασα από ένα δρόμο που με το ζόρι χώραγε 2 αυτοκίνητα και ένα μέρος του ήταν χωματόδρομος. Σου ποστάρω το δυσκολότερο μέρος του δρόμου

http://i.imgur.com/CgB6Ufh.jpg

( Το ξέρω ότι είναι από τα Google Maps, το Smartphone έχει κανονικό GPS και έχω βάλει Here Maps)

Οκ κατάλαβα. Δεν είχε να επιλέξεις άλλη διαδρομή;

 

Live to ride, ride to live

Link to comment
Share on other sites

κάποιοι που λέτε για το copilot...του έβαλα την παραπάνω διαδρομή από τον τόπο κατοικίας μου σε Στενή (περίμενα μέσω Αρτάκη να πάει) και τελικά σε πάει από άλλο δρόμο κυκλικά και νότια..ειπα να το αγοράσω αλλά δεν βλέπω ουτε αυτό...:p γιατι κατα τ'άλλα μου άρεσε σαν πρόγραμμα λίγο που το δοκίμασα

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160805/5ffb38d9f87e4c2656f208b1ecaea283.jpg

 

Ειναι πιο γρηγορα μεσω αρτακη;και τις τρεις διαδρομες που προτεινει δεν ειναι μεσω αρτακη.

Οντως 30χλμ λιγοτερα.ισως παιζει με επαρχιακο δρομο με μικροτερη ταχύτητα.

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160805/ada4f83f54106b6e012c23799b37c578.jpg

Δυο πράγματα είναι άπειρα, το σύμπαν και η ανθρώπινη βλακεία, αλλά για το σύμπαν δεν είμαι εντελώς σίγουρος
Link to comment
Share on other sites

Μήπως γνωρίζεται το IGO για Ελλάδα πόσο κάνει ?

 

 

Thank you

Δεν πουλιέται για Ελλάδα.

 

Unleashed by my M1 NOTE

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Για την Στενή το iGO όλες οι εναλλακτικές που προτείνει είναι από Αρτάκη, που είναι και το φυσιολογικό.

Ω ξειν, αγγέλλειν πατράσι ότι τήδε κοιμόμεθα τοις κείνων χρήμασι τρεφόμενοι

Mi Mix 2S, Le Max2, Meizu Pro 6 Plus

Link to comment
Share on other sites

Για την Στενή το iGO όλες οι εναλλακτικές που προτείνει είναι από Αρτάκη, που είναι και το φυσιολογικό.

Έχετε υπολογίσει την περίπτωση να έχει κίνηση η Αρτάκη; Σας λέω ότι εκεί πάντα υπάρχει τρελή κίνηση και μπορεί να κάνεις και 30 λεπτά να την διασχίσεις

 

Sent from my Mi-4c using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τα προγράμματα που υπολογίζουν και προτείνουν τις διαδρομές δεν λαμβάνουν υπ'όψιν αυτή τη παράμετρο.

Ω ξειν, αγγέλλειν πατράσι ότι τήδε κοιμόμεθα τοις κείνων χρήμασι τρεφόμενοι

Mi Mix 2S, Le Max2, Meizu Pro 6 Plus

Link to comment
Share on other sites

Οκ κατάλαβα. Δεν είχε να επιλέξεις άλλη διαδρομή;

 

Live to ride, ride to live

 

ετσι κι αλλιως απο Χανια για Χωρα Σφακιων ΜΟΝΟ αυτος ο δρομος υπαρχει

εκτος αν πας απο Ρεθυμνο και κατεβεις νοτια και γυρισεις πισω προς Σφακια ,αλλα ο κυκλος ειναι πολυ μεγαλος

Link to comment
Share on other sites

Δεν πουλιέται για Ελλάδα.

 

Unleashed by my M1 NOTE

 

Συγνώμη αλλά σε χάνω , δηλαδή αυτό που κατέβασα απο το googlplay trial για 7 μέρες με τον χάρτη της Ελλάδος οταν λήξουν οι 7 μέρες δεν μπορώ να το αγοράσω ?

 

Σε ευχαριστώ πολύ

Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη αλλά σε χάνω , δηλαδή αυτό που κατέβασα απο το googlplay trial για 7 μέρες με τον χάρτη της Ελλάδος οταν λήξουν οι 7 μέρες δεν μπορώ να το αγοράσω ?

 

Σε ευχαριστώ πολύ

Βγήκε στο Play?

Δεν υπήρχε διαθέσιμο με χάρτες για Ελλάδα μέχρι πριν λίγο καιρό.

Μόνο εκτός Play.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Έγραψα στο Google Play και πήρα την πιο κάτω απάντηση. Δοκίμασα αυτό που λέει αλλά δεν άλλαξε κάτι. Δοκιμάστε και εσεί μήπως....

 

"Για την Ελλάδα είναι για τον π@@τσο. Βάλε προορισμό κάποιο νησί. Π. Χ. Ρόδος η Κεφαλλονιά η Σκιάθος και δες τι βγάζει. Άκρως επικίνδυνο."

 

Απάντηση προγραμματιστή:

Hello, we're sorry for the trouble you experienced. Please go to Sygic → Menu → Settings → Menu in the top right corner of the screen and select "reset to defaults". Then try again. Please, let us know at: urgentsupport@sygic.com if our advice was helpful. Thank you. Rudolf from Customer Support Team.

 

Το να κατάλαβαν τι έγραψες το έχεις σίγουρο;:lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Το να κατάλαβαν τι έγραψες το έχεις σίγουρο;:lol::lol:

Υποθέτω ότι καταλαβαίνουν ό,τι καταλαβαίνουν με google translator. Που να τι βγάζει:

 

"For Greece is to p @@ Cho. Enter a destination island. II. Ch. Rhodes Kefalonia Skiathos and see what turns out. Highly dangerous."

Ω ξειν, αγγέλλειν πατράσι ότι τήδε κοιμόμεθα τοις κείνων χρήμασι τρεφόμενοι

Mi Mix 2S, Le Max2, Meizu Pro 6 Plus

Link to comment
Share on other sites

Βγήκε στο Play?

Δεν υπήρχε διαθέσιμο με χάρτες για Ελλάδα μέχρι πριν λίγο καιρό.

Μόνο εκτός Play.

 

Το βρήκα εδώ, δεν ξέρω αν λέει αυτό ο φίλος, θα το δοκιμάσω πάντως.

...now I realise that I can't turn back, the future is here to stay...

...but hey, we're just children of tomorrow, hanging on to yesterday...

==================================================

Τρίτη έως Πέμπτη, 18:00-20:00, στον Queen Radio

Link to comment
Share on other sites

Το βρήκα εδώ, δεν ξέρω αν λέει αυτό ο φίλος, θα το δοκιμάσω πάντως.

 

 

Ναι αυτό ακριβώς κατέβασα και εγώ και το δοκιμάζω εδω και 2 μέρες και δουλεύει άψογα. Δέν ξέρω δείτε το και εσείς και πέστε μου.

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Άρα το παιδί δεν πήγε από τον "καλό" δρόμο.

 

Live to ride, ride to live

 

Ο δρόμος ξεκίναγε πιο πέρα από την Γεωργιούπολη. Γύρισα από τον άλλο, τον κανονικό δρόμο.

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Υποθέτω ότι καταλαβαίνουν ό,τι καταλαβαίνουν με google translator. Που να τι βγάζει:

 

"For Greece is to p @@ Cho. Enter a destination island. II. Ch. Rhodes Kefalonia Skiathos and see what turns out. Highly dangerous."

 

Πάντως έχω δει σχόλιο στον Naked Browser που ο χρήστης λέει "Θέλει δουλειά" και ο προγραμματιστής απαντάει "Αυτό δεν είναι μέρος για δουλειά. Μη βάζετε ένα αστέρι για αυτό".:lol:

Link to comment
Share on other sites

Ο δρόμος ξεκίναγε πιο πέρα από την Γεωργιούπολη. Γύρισα από τον άλλο, τον κανονικό δρόμο.

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Πάντως έχω δει σχόλιο στον Naked Browser που ο χρήστης λέει "Θέλει δουλειά" και ο προγραμματιστής απαντάει "Αυτό δεν είναι μέρος για δουλειά. Μη βάζετε ένα αστέρι για αυτό".:lol:

Κοίτα, το κατάλαβαν δεν το κατάλαβαν ποσώς με ενδιαφέρει.:cool:

Ασχολήθηκα αρκετά μαζί του, δοκίμασα πολλές διαδρομές, έκανα απεγκατάσταση, καθάρισα τα πάντα ό,τι είχα από sygic, ξαναέκανα καθαρή εγκατάσταση, δοκίμασα και άλλη έκδοση, άλλους χάρτες, το δοκίμασα σε δύο συσκευές, σε τρεις διαφορετικές εκδόσεις android (4.4.2, 5.1.1 και 6.0.1). Δεν είδα πουθενά κάποια διαφορά προς το καλύτερο. Το ίδιο χάλι παντού. Έχω γεμίσει την κάρτα μου με screenshots του sygic:mad:

 

Συμπερασματικά, για μένα, δεν είναι απλά ένα κακό πρόγραμμα που δίνει κακές δρομολογήσεις. Είναι απαράδεκτο και επικίνδυνο

 

Ναι αυτό ακριβώς κατέβασα και εγώ και το δοκιμάζω εδω και 2 μέρες και δουλεύει άψογα. Δέν ξέρω δείτε το και εσείς και πέστε μου.

Ευχαριστώ

Το κατέβασα από περιέργια. Έχει το ui του Nextgen. Κατέβασε τον χάρτη της HERE, τον 2015.Q3, ενώ έχει κυκλοφορήσει ήδη ο 2016.Q2.

Ψάχνω να βρω που έχει βάλει τα αρχεία και δεν τα βρίσκω!!!

Edited by sso

Ω ξειν, αγγέλλειν πατράσι ότι τήδε κοιμόμεθα τοις κείνων χρήμασι τρεφόμενοι

Mi Mix 2S, Le Max2, Meizu Pro 6 Plus

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα είναι κάποιος που να έχει βρεθεί πρόσφατα προς Αλβανία Μαυροβούνιο Κροατία και να έχει γνώμη για το πιο πρόγραμμα να εμπιστευτώ για αυτές τις περιοχές ? Έχω ετοιμάσει here maps αλλά λέω να βάλω άλλο ένα offline να υπάρχει να συγκρίνω διαδρομές

 

Sent from my MI NOTE Pro using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα είναι κάποιος που να έχει βρεθεί πρόσφατα προς Αλβανία Μαυροβούνιο Κροατία και να έχει γνώμη για το πιο πρόγραμμα να εμπιστευτώ για αυτές τις περιοχές ? Έχω ετοιμάσει here maps αλλά λέω να βάλω άλλο ένα offline να υπάρχει να συγκρίνω διαδρομές

 

Sent from my MI NOTE Pro using Tapatalk

Πριν από δυο χρόνια είχα κάνει μια εκδρομή στις Δαλματικές Ακτές, με γκρουπ με λεωφορείο. Είχα μαζί μου και το iGO Primo, στο οποίο είχα περάσει τους χάρτες των χωρών από τις οποίες περάσαμε (Ιταλία, Σλοβενία, Κροατία, Βοσνία Ερζεγοβίνη, Μαυροβούνιο και Αλβανία). Το έβαζα κάποιες φορές από περιέργια και θυμάμαι ότι ακολουθούσε την διαδρομή που έκανε το λεωφορείο, ο οδηγός του οποίου ήταν Αλβανός και πολύ καλός γνώστης γων διαδρομών.

Ω ξειν, αγγέλλειν πατράσι ότι τήδε κοιμόμεθα τοις κείνων χρήμασι τρεφόμενοι

Mi Mix 2S, Le Max2, Meizu Pro 6 Plus

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - προτάσεις] GPS και πλοήγηση

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...