Jump to content

[Android - προτάσεις] GPS και πλοήγηση


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημερα!

Εχετε να μου προτινεται κανενα καλο widget καιρου; (κατα προτιμηση να ναι δωρεαν)

 

Fancy widgets, κορυφαια :)

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 23,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Να'σαι καλά σε ευχαριστώ :-)

 

Αν στο δέχτηκε και δουλεύει σωστά το mail όχι, φυσικά και δεν έκανες κάτι λάθος. Αυτές οι ρυθμίσεις είναι για την εφαρμογη Enhanced Mail και είχα από πιο παλιά τα βασικά για κάθε email exchange server λόγω δουλειάς.

Μπορεί να δουλεύει και σε άλλα ports η απλά δεν επέλεξες χειροκίνητες ρυθμίσεις exchange?

Κάτι τέτοιο φαντάζομαι.

Αν δεν σου δουλεύει πες μου σε ποιο πρόγραμμα και θα σου στείλω φωτογραφία ακριβώς πως πρέπει να είναι.

Κι εσυ να΄σαι καλα φιλε...

 

Πριν δω τις οδηγιες που εδωσες εψαξα λιγο στο google και βρηκα καποιες ρυθμισεις...

Στην αρχη δοκιμασα την μαμισια εφαρμογη gmail αλλα δεν εβλεπα να ερχονται....

Μετα διαβασα αυτο που βρηκα και σκαλισα την μαμισια επισης email...Εκει εβαλα τις ρυθμισεις (χειροκινητες), ειδα και τις δικες σου οδηγιες και εδεσε το γλυκο...:):):)....Μονο το 443 δεν μπορουσα να βαλω...Εκανα δοκιμες και δουλευαν ολα, ακομα και χωρις συνεχη ή αυτοματο συντονισμο...Υπαρχει κατι αλλο που πρεπει να προσεξω-απενεργοποιησω για να μην δουλευει στο παρασκηνιο ας πουμε...??

 

Στην εφαρμογη gmail εχω εναν λογαριασμο που δημιουργησα για το κινητο και προσπαθησα να τον σβησω ωστε να τον ξαναπερασω αλλα μου εβγαλε ενα μηνυμα που ελεγε οτι καποιες εφαρμογες θα διαγραφουν και τετοια...Τι μπορω να κανω σε αυτην την περιπτωση...??

(Συγγνωμη για τον ογκο του μηνυματος)

Η ΑΝΤΙΣΤΑΣΗ ΕΙΝΑΙ ΕΠΙΒΕΒΛΗΜΕΝΗ....
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!αν κάνουμε μια εφαρμογή, εφαρμογή συστήματος με το titanium .μετά μπορούμε να την απεγκαταστήσουμε;και πως;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!αν κάνουμε μια εφαρμογή, εφαρμογή συστήματος με το titanium .μετά μπορούμε να την απεγκαταστήσουμε;και πως;

 

Κανονικά, χωρίς κανένα πρόβλημα.

 

Ειδικά με το titanium μπορείς να απεγκαταστήσεις και εφαρμογές συστήματος.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
παιδια ποιο προγραμμα προτεινετε για huawei g300 ο φιλος που το θελει παει και εξωτερικο ταξιδια με μηχανη

 

Όλα όσα αναφέρονται εδώ κάνουν μια χαρά τη δουλειά τους. Κατά προτίμηση... iGO Primo, Navigon, Sygic.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά , υπάρχει κάτι σε στυλ siri για sms στα ελληνικά , δηλαδή όταν είμαι στο αυτοκίνητο και θέλω να στειλω sms να μην σταματώ αλλα να μιλάω , να με ακούει και μετά απλά να επιβεβαιώνω και να το στέλνει... πολλά θέλω μάλλον ε? :P

για να μην απαντάει κανεις λογικά δεν θα υπάρχει e? ας το επιβεβαιώσει κάποιος γιατί όλη μέρα ψάχνω :P χαχαχα

HTC Touch Diamond 2 ----> Xperia Sole ----> LG Optimus G ----> Redmi Note 3 PRO ----> Xiaomi Mi Mix 2  ----> Huawei P30 Pro

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα δεν μπορω να βρω καταληλλο θεμα και ετσι κανω την ερωτηση εδω εχω κανει παραγγελια απο ebay μια microsd στης 25/8 και δεν εχει γινει παραλαβη ακομη ο πωλητης ειναι απο το hong-kong το feedback του ηταν 99% θα μου ερθει η καρτα ? τι γινεται σε αυτες της περιπτωσεις ? αργει τοσο πολυ ?

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=13814 ... το καταλλληλο θεμα ...

 

Συνηθως κανει κανα 2-4 εβδομαδες παντως

My third beast Xiaomi Mi 9

My second mini Sony Z3 Compact : stock

Μy first android phone LG Optimus 2x Rom : CM10.1 - tonyp - T-Build 05 with kk M1

Link to comment
Share on other sites

@keeperas Η εφαρμογή gmail είναι του συστήματος οπότε για να διαγράψεις το λογαριασμό στο mail θα πρέπει να διαγράψεις το λογαριασμό Google γενικά οπότε δύσκολα.. Επίσης μάλλον δεν σου έρχονται στο Gmail γιατί έχεις κλειστούς τους συγχρονισμούς Google.

 

Μπορείς αν είσαι rooted να παγώσεις το gmail, δεν θα σου δημιουργήσει πρόβλημα.

Επίσης από τη στιγμή που έχεις push ρυθμίσεις στο mail σου δεν γίνεται να μην τρέχει στο παρασκηνιο η διεργασία exchange + το πρόγραμμα που λαμβάνεις mail.. αλλιώς πως θα σου έρθει το mail άμεσα?

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έβγαλε η εθνική τράπεζα εφαρμογή για android. Ε θα ψήσω 10 αρνιά από τη χαρά μου. Επιτέλους ξύπνησαν.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έβγαλε η εθνική τράπεζα εφαρμογή για android. Ε θα ψήσω 10 αρνιά από τη χαρά μου. Επιτέλους ξύπνησαν.

 

Ναι εδώ και κανένα μήνα! Καλή είναι πάντως!

Έβγαλε και η κυπρου!

Τώρα μένει η ΕΜΠΟΡΙΚΗ και η ΑΓΡΟΤΙΚΗ αλλά η δεύτερη απορροφήθηκε από την ΠΕΙΡΑΙΩΣ που έχει εφαρμογές. Απλά μένει μου είπαν να συγχωνευτούν και οι mobile υπηρεσίες

Link to comment
Share on other sites

@keeperas Η εφαρμογή gmail είναι του συστήματος οπότε για να διαγράψεις το λογαριασμό στο mail θα πρέπει να διαγράψεις το λογαριασμό Google γενικά οπότε δύσκολα.. Επίσης μάλλον δεν σου έρχονται στο Gmail γιατί έχεις κλειστούς τους συγχρονισμούς Google.

 

Μπορείς αν είσαι rooted να παγώσεις το gmail, δεν θα σου δημιουργήσει πρόβλημα.

Επίσης από τη στιγμή που έχεις push ρυθμίσεις στο mail σου δεν γίνεται να μην τρέχει στο παρασκηνιο η διεργασία exchange + το πρόγραμμα που λαμβάνεις mail.. αλλιώς πως θα σου έρθει το mail άμεσα?

Ωραια, καταλαβα....Δεν μπορω να τον διαγραψω....

Στο gmail οταν εκανα δοκιμες ηταν ανοιχτοι και οι δυο συγχρονισμοι αλλα επρεπε να κανω χειροκινητη ανανεωση για να ερθουν...Στην αλλη εφαρμογη οταν εκανα δοκιμες τους εκλεισα....

 

Δεν ειμαι rooted φιλε μου οποτε το ξεχναω αυτο που μου λες....Εχεις δικιο για το push, ετσι ειναι ....Απλα ηθελα να σε ρωτησω μηπως πρεπει να κανω και κατι αλλο....

 

Εχω εναν λογαριασμο yahoo και θελω να τον βαλω στην μαμισια εφαρμογη (email)...Πρεπει να ακολουθησω τα βηματα που εγραψες παραπανω ή κι αυτα ειναι για την αλλη εφαρμογη...??

(Διαβασα τα σχολια σου για το yahoo:):):))

Edited by keeperas
Η ΑΝΤΙΣΤΑΣΗ ΕΙΝΑΙ ΕΠΙΒΕΒΛΗΜΕΝΗ....
Link to comment
Share on other sites

Ναι εδώ και κανένα μήνα! Καλή είναι πάντως!

Έβγαλε και η κυπρου!

Τώρα μένει η ΕΜΠΟΡΙΚΗ και η ΑΓΡΟΤΙΚΗ αλλά η δεύτερη απορροφήθηκε από την ΠΕΙΡΑΙΩΣ που έχει εφαρμογές. Απλά μένει μου είπαν να συγχωνευτούν και οι mobile υπηρεσίες

 

Περίμενα τόσο καιρό την Εμπορική αλλά προχτές έβαλα στον λογαριασμό μου 2,000 ευρώ, για να πληρωθεί μια επιταγή μου και μου τα πήρε η τράπεζα για το καθυστερημένο δάνειο μου και σφραγίστηκε η επιταγή αρα, τώρα βγάλει δεν βγάλει εφαρμογή για anroid ας πάει να πνιγεί.

Link to comment
Share on other sites

Το καλύτερο θα ήταν να κάνεις ένα reboot την ημέρα, ή όταν το βλέπεις να αρχίσει να σέρνεται. Όπως είπε και ο Αναστάσης, καλό είναι να μην κάνεις force quit/kill εφαρμογές που τρέχουν.

 

η απλα να κλεινει καποιες μεσα απο τις ρυθμισεις

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

Ναι εδώ και κανένα μήνα! Καλή είναι πάντως!

Έβγαλε και η κυπρου!

Τώρα μένει η ΕΜΠΟΡΙΚΗ και η ΑΓΡΟΤΙΚΗ αλλά η δεύτερη απορροφήθηκε από την ΠΕΙΡΑΙΩΣ που έχει εφαρμογές. Απλά μένει μου είπαν να συγχωνευτούν και οι mobile υπηρεσίες

 

πού εχει βγαλει η κυπρου και δεν το βλεπω? :confused:

 

Edit το βρηκα https://play.google.com/store/apps/details?id=cy.com.netinfo.netteller.boc&feature=search_result#?t=W251bGwsMSwxLDEsImN5LmNvbS5uZXRpbmZvLm5ldHRlbGxlci5ib2MiXQ..

Edited by vpmech
Link to comment
Share on other sites

Να κάνω μια ερώτηση και θέλω την βοήθειά σας βρε παιδιά.... Θα δώσω στην γυναίκα μου ένα One S σε αντικατάσταση του Desire S που έχει. Στο τελευταίο λοιπόν παίζει το Sims (δεν ξέρω ποιο ακριβώς) αλλά ασχολείται καιρό και έχει φτάσει σε προχωρημένο επίπεδο. Στην μετάβαση λοιπόν υπάρχει τρόπος να εγκατασταθεί το παιχνίδι και να το βρει όπως το άφησε? Δεν παίζω παιχνίδια και δεν ξέρω αν αποθηκεύει σε φάκελο ή σε online server? Τι λέτε γίνεται κάπως??? Το desire s είναι unrooted όπως θα είναι και το καινούριο one S

 

Ευχαριστώ πολύ για την βοήθεια!!! :D

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πόση ώρα χρειάζεται για να γίνει μια εφαρμογή , εφαρμογή συστήματος με το titanium?ένα σαραντάλεπτο μου γράφει : επεξεργασία

παρακαλώ περιμένετε.είναι φυσιολογικό;

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πόση ώρα χρειάζεται για να γίνει μια εφαρμογή , εφαρμογή συστήματος με το titanium?ένα σαραντάλεπτο μου γράφει : επεξεργασία

παρακαλώ περιμένετε.είναι φυσιολογικό;

 

Όχι περισσότερο από 20 δευτερολεπτα.. Άρα μάλλον δε μπορεί να γίνει Εφαρμογή συστήματος η πρέπει να το κάνεις χειροκίνητα..

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα.Έχετε να προτείνετε κάτι καλό για download mp3?

 

Tunee Music, αρκετά καλό και τα τραγούδια που κατεβάζει στα βάζει στον φάκελο Music.

Link to comment
Share on other sites

Να κάνω μια ερώτηση και θέλω την βοήθειά σας βρε παιδιά.... Θα δώσω στην γυναίκα μου ένα One S σε αντικατάσταση του Desire S που έχει. Στο τελευταίο λοιπόν παίζει το Sims (δεν ξέρω ποιο ακριβώς) αλλά ασχολείται καιρό και έχει φτάσει σε προχωρημένο επίπεδο. Στην μετάβαση λοιπόν υπάρχει τρόπος να εγκατασταθεί το παιχνίδι και να το βρει όπως το άφησε? Δεν παίζω παιχνίδια και δεν ξέρω αν αποθηκεύει σε φάκελο ή σε online server? Τι λέτε γίνεται κάπως??? Το desire s είναι unrooted όπως θα είναι και το καινούριο one S

 

Ευχαριστώ πολύ για την βοήθεια!!! :D

 

Αν κανεις ενα backup με το titanium νομιζω παίρνει και τα data της εφαρμογης οποτε νομιζω πως θα εισαι οκ.

Μιλαω γενικα, για το συγκεκριμενο παιχνιδι δε γνωριζω...!Αν ειναι offline game, τοτε μαλλον ειναι οπως στα ειπα.

Link to comment
Share on other sites

Αν κανεις ενα backup με το titanium νομιζω παίρνει και τα data της εφαρμογης οποτε νομιζω πως θα εισαι οκ.

Μιλαω γενικα, για το συγκεκριμενο παιχνιδι δε γνωριζω...!Αν ειναι offline game, τοτε μαλλον ειναι οπως στα ειπα.

 

Με επιφυλαξη αλλα νομιζω το titanium ειναι για root συσκευες μονο.

Εγω σε μη root χρησιμοπιω το mybackup pro αλλα απο παιχνιδια ειμαι ασχετος

 

https://play.google.com/store/search?q=titanium&c=apps

 

https://play.google.com/store/search?q=mybackup&c=apps

Edited by Γιάννης

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει καποια εφαρμογη που να μου διχνει ποσο ram καταναλωνει καθε εφαρμογη ακομη και οταν δεν ειναι ενεργη ωστε να ξερω ποιεσ να απεγκαταστησω ?
Yπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Εχω ενα θεμα που προεκυψε και δεν ξερω τι να κανω.

Αν και παλιος χρηστης android με αλλα κινητα, τωρα ειμαι κατοχος ενος νεου που δεν υπαρχει ακομη στην λιστα συσκευων στο play store. Ετσι οταν το συστημα συνδεεται και δεν βρισκει τη συσκευη, δεν με αφηνει να εγκαταστησω καμια εφαρμογη απο εκει. Εγκαταστησα μερικες κατεβαζοντας το apk αρχψειο απο αλλα site, αλλα δυστυχως οι περισσοτερες εφαρμογες ειναι μονο στο paly store. Ξερει κανεις κανενα τροπο να λυσω αυτο τομ προβλημα?

Link to comment
Share on other sites

Εχω ενα θεμα που προεκυψε και δεν ξερω τι να κανω.

Αν και παλιος χρηστης android με αλλα κινητα, τωρα ειμαι κατοχος ενος νεου που δεν υπαρχει ακομη στην λιστα συσκευων στο play store. Ετσι οταν το συστημα συνδεεται και δεν βρισκει τη συσκευη, δεν με αφηνει να εγκαταστησω καμια εφαρμογη απο εκει. Εγκαταστησα μερικες κατεβαζοντας το apk αρχψειο απο αλλα site, αλλα δυστυχως οι περισσοτερες εφαρμογες ειναι μονο στο paly store. Ξερει κανεις κανενα τροπο να λυσω αυτο τομ προβλημα?

 

Κατέβασε τις εφαρμογές από το παλιό σου κινητό από το μάρκετ.Βάλε τον astro file manager που κάνει backup τα apk των εφαρμογών που θέλεις .Πάρε τα apk kai εγακτέστησέ τα.

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - προτάσεις] GPS και πλοήγηση

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...