Jump to content

[Android - προτάσεις] GPS και πλοήγηση


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το call recorder του skvalex δεν λειτουργει.

Εχεις να μου προτεινεις καποιον kernel, εχω τον Semaphore τωρα.

 

Δεν ξέρω ποιά συσκευή έχεις.. Αν είναι αυτή στο avatar φαντάζομαι στο θέμα της συσκευής σου θα μπορούν να σε βοηθήσουν. Επίσης στο xda οι διάφοροι kernels γράφουν αν είναι 2way ή όχι.

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 23,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

καλημερα παιδια μια ερωτηση θα βαλω στο κινητο μου μια καρτα sd η οποια περιλαμβανει χαρτες για να εχω offline πλοηγηση θα μπορω να αποθηκευω εκει πραγματα ή θα ειναι γεματη λογω των χαρτων?
Link to comment
Share on other sites

Φακέλους νομίζω μπορείς να φτιάξεις και στο android

 

+@akis

 

Εχετε δίκιο , δεν έθεσα σωστά αυτό που ήθελα να πω

 

Αν εχετε χρησιμοποιήσει iPhone στην σελίδα διαχείρησης των apps σου εχει μια εικόνα του συνδεδεμένου κινητού και μπορείς να το διαχειριστείς απο εκεί.

 

Κάτι τέτοιο ψάχνω.Να το χειρίζομαι απο το Pc.

 

Φακέλους προφανώς δημιουργείς στο κινητό.

Link to comment
Share on other sites

+@akis

 

Εχετε δίκιο , δεν έθεσα σωστά αυτό που ήθελα να πω

 

Αν εχετε χρησιμοποιήσει iPhone στην σελίδα διαχείρησης των apps σου εχει μια εικόνα του συνδεδεμένου κινητού και μπορείς να το διαχειριστείς απο εκεί.

 

Κάτι τέτοιο ψάχνω.Να το χειρίζομαι απο το Pc.

 

Φακέλους προφανώς δημιουργείς στο κινητό.

 

Αφού στο android μπορείς να διαχειριστείς το κινητό σου σαν εξωτερικό σκληρό,τι να το κάνεις το πρόγραμμα.

Ξεκόλα λίγο από το ios .Τα πράγματα εδώ είναι πολύ πιο απλά,χωρίς προγράμματα και μεσάζοντες.

Υπάρχει βέβαια και το kies και το my phone explorer.

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

+@akis

 

Εχετε δίκιο , δεν έθεσα σωστά αυτό που ήθελα να πω

 

Αν εχετε χρησιμοποιήσει iPhone στην σελίδα διαχείρησης των apps σου εχει μια εικόνα του συνδεδεμένου κινητού και μπορείς να το διαχειριστείς απο εκεί.

 

Κάτι τέτοιο ψάχνω.Να το χειρίζομαι απο το Pc.

 

Φακέλους προφανώς δημιουργείς στο κινητό.

 

Δες το AirDroid. Δεν ξέρω αν είναι αυτό ακριβώς που ψάχνεις αλλα λογικά κάνεις τη δουλειά σου.

 

Sent from my ST18i using Tapatalk 2 Beta-4

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

Αφού στο android μπορείς να διαχειριστείς το κινητό σου σαν εξωτερικό σκληρό,τι να το κάνεις το πρόγραμμα.

Ξεκόλα λίγο από το ios .Τα πράγματα εδώ είναι πολύ πιο απλά,χωρίς προγράμματα και μεσάζοντες.

Υπάρχει βέβαια και το kies και το my phone explorer.

 

Κοίτα φίλε μου , κάνουμε μια κουβέντα , σίγουρα ο γραπτός λόγος πολλές φορές επιτρέπει παρεξηγήσεις χωρίς λόγο , ψυχολογικά προβλήματα και κομπλεξισμούς δεν έχω με καμία εταιρία.

 

Προσπαθώ να δοκιμάζω και να κρατώ τα θετικά του κάθε συστήματος προσπαθώντας να πλησιάσω ποσοστιαία αυτό που θα είναι το πλέον εύχρηστο για εμένα.

 

Τέσπα , αυτό στο οποίο αναφέρομαι είναι το παρακάτω και έχει να κάνει με την οργάνωση της επιφάνειας εργασίας

 

Φιλικά

 

 

edit:eltsele έπιασες τι θελω να πω...μαλλον δεν το εξηγούσα σωστά tnx,για κάτι τέτοιο μιλάω σε γενικές γραμμές

Edited by klog_1
Link to comment
Share on other sites

στο don't panic υπάρχει επιλογή να διαλέγεις ποια pois θα βλέπεις στο χάρτη?

το επεξεργάστηκα λίγο χθες και δεν μπορούσα να βρω κατι.

όπως είπαν και παραπάνω, δύσκολα αφαιρείς και προσθέτεις pois στο dont panic. είναι ένα από τα μειονεκτήματά του

Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδια μια ερωτηση θα βαλω στο κινητο μου μια καρτα sd η οποια περιλαμβανει χαρτες για να εχω offline πλοηγηση θα μπορω να αποθηκευω εκει πραγματα ή θα ειναι γεματη λογω των χαρτων?

Ναι εφόσον υπάρχει διαθέσιμος χώρος, τον εκμεταλλεύσαι όπως θες.

Απλά προσπάθησε να μην την τιγκάρεις, γιατί συνήθως αν φτάσουν στα όρια τους, μπορεί να δημιουργήσουν πρόβλημα.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Εχω αγορασμενο το ndrive με πανω απο 50 ευρω χαρτες στο htc desire μου.

Αλλαξα χθες συσκευη, περασα την καρτα μνημης απο το ενα τηλεφωνο στο αλλο, αλλα δε μου αναγνωριζει τιποτα το ndrive. Δεν ισχυει η μεταφορα, οπως σε αλλες αγορασμενες εφαρμογες????????

Link to comment
Share on other sites

Εχω αγορασμενο το ndrive με πανω απο 50 ευρω χαρτες στο htc desire μου.

Αλλαξα χθες συσκευη, περασα την καρτα μνημης απο το ενα τηλεφωνο στο αλλο, αλλα δε μου αναγνωριζει τιποτα το ndrive. Δεν ισχυει η μεταφορα, οπως σε αλλες αγορασμενες εφαρμογες????????

 

Μάλλον θα ισχύει ότι και στο Sygic. Το πρόγραμμα συνδυάζεται με το IMEI της εκάστοτε συσκευής οπότε δεν υπάρχει δυνατότητα μεταφοράς σε άλλη.

 

thanks. Απο που κατεβαζετε συνηθως pois?

Το poiplaza ξερω.

Θελω pois για sygic, κι επειδη ενα που με ενδιαφερει το βρισκω εδω,

http://www.gps-data-team.com/gps-poi.php

ωστοσο, για sygic το εχει σε μορφη .csv! Τι να το κανω αυτο?

 

Πιστεύω ότι εδώ θα βρεις οδηγίες για αυτό που θέλεις

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
iPhone 8+
Link to comment
Share on other sites

Μάλλον θα ισχύει ότι και στο Sygic. Το πρόγραμμα συνδυάζεται με το IMEI της εκάστοτε συσκευής οπότε δεν υπάρχει δυνατότητα μεταφοράς σε άλλη.

 

A ναι? Καταπληκτικα... Στον κουβα τα ευρουλακια... Γνωριζει καποιος αν υπαρχει προγραμμα gps που μεταφερεται χωρις προβληματα απο συσκευη σε συσκευη?

Link to comment
Share on other sites

Θελω να ευχαριστησω τα παιδια που μου εστειλαν διαφορα links για να κατεβασω navigations. Το θεμα ειναι ομως οτι θελω να κατεβασω καποια εφαρμογη μονο απο το playstore ή απο το samsung apps και οχι απο καποια ιστοσελιδα. Γι αυτο αν εχετε καποια καλη εφαρμογη να μου προτεινετε η οποια η αναλυση της ταιριαζει στην οθονη του note, ειναι free ή επι πληρωμη, δεν ειναι demo η trial αλλα ειναι ολοκληρωμενη εφαρμογη η οποια να κανει updates, και επισης να λειτουργει φυσικα με gps και οχι με wifi, παρακαλω πειτε την μου και εμενα να την κατεβασω.

ευχαριστω.

 

Παιδιά μήπως μπορείτε να στείλετε pm με κανένα link για αναβάθμιση στους χάρτες του sygic;

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχω το εξής θέμα: Είχα εγκαταστήσει από το market τη δοκιμαστική έκδοση του dont panic. Μετά το αγόρασα από το site της εταιρίας και το εγκατέστησα. Μου είπαν όμως ότι αναβαθμίσεις κλπ. να τις κατεβάζω, όποτε βγαίνουν, από το site και όχι από το market. Τις τελευταίες μέρες μου έρχεται ειδοποίηση από το market για ενημέρωση της trial version που είχα εγκαταστήσει πριν την αγορά. Μπορώ να κάνω απεγκατάστασή της; Θα επηρεαστεί η κανονική και αγορασμένη έκδοση; Ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μήπως μπορείτε να στείλετε pm με κανένα link για αναβάθμιση στους χάρτες του sygic;

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Ποια έκδοση του Sygic έχεις?

Αν έχεις την 11.2.5 ή 11.2.6 δεν υπάρχει κάτι άλλο από χάρτες.

Το Sygic σε αντίθεση με άλλα προγράμματα δεν παίρνει χάρτες από άλλα προγράμματα, οπότε αν έχεις κατεβάσει αυτούς που αντιστοιχούνε στην έκδοση που φοράς, δεν έχεις επιλογή για νεώτερους χάρτες.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια! Μηπως υπαρχει καποια εφαρμογη με την οποια μπορω να δυναμωσω το wifi του κινητου ετσι ωστε να πιανω ευκολοτερα; Ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Καλησπερα παιδια! Μηπως υπαρχει καποια εφαρμογη με την οποια μπορω να δυναμωσω το wifi του κινητου ετσι ωστε να πιανω ευκολοτερα; Ευχαριστω

 

Όχι, αυτό δεν υπάρχει δυνατότητα να δυναμώνει με κάποια εφαρμογή.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια! Μηπως υπαρχει καποια εφαρμογη με την οποια μπορω να δυναμωσω το wifi του κινητου ετσι ωστε να πιανω ευκολοτερα; Ευχαριστω

 

Για το κινητό δεν υπάρχει κάτι τέτοιο,άμα όμως είσαι στο σπίτι σου και θες πχ να πιάσεις στον πάνω όροφο η έχεις το ρούτερ σου σε δωμάτιο και δεν πιάνεις στο μπαλκόνι τότε δοκιμασε με μια κεραία στο ρούτερ σου,εχει σε όλα τα καταστήματα με pc,ελπίζω να σε βοήθησα.

Link to comment
Share on other sites

A ναι? Καταπληκτικα... Στον κουβα τα ευρουλακια... Γνωριζει καποιος αν υπαρχει προγραμμα gps που μεταφερεται χωρις προβληματα απο συσκευη σε συσκευη?

Επικοινώνησε με την υποστήριξη του προγράμματος, λογικά θα σε βοηθήσουν χωρίς πρόβλημα.

Είχα το ίδιο θέμα με το Sygic και λύθηκε σε δέκα λεπτά.

Ποτέ μην λογομαχείς με έναν βλάκα... Θα σε ρίξει στο επίπεδό του και θα σε νικήσει λόγω πείρας.
Link to comment
Share on other sites

Για το κινητό δεν υπάρχει κάτι τέτοιο,άμα όμως είσαι στο σπίτι σου και θες πχ να πιάσεις στον πάνω όροφο η έχεις το ρούτερ σου σε δωμάτιο και δεν πιάνεις στο μπαλκόνι τότε δοκιμασε με μια κεραία στο ρούτερ σου,εχει σε όλα τα καταστήματα με pc,ελπίζω να σε βοήθησα.

 

Πώς την ζητάμε για να κάνω μια αναζήτηση στο ίντερνετ ;

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk 2 Beta-4

Link to comment
Share on other sites

Πώς την ζητάμε για να κάνω μια αναζήτηση στο ίντερνετ ;

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk 2 Beta-4

 

wifi booster λεγεται.δες εδω http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.533070

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει καμια καλη εφαρμογη για ληψη ελληνικων ραδιοφωνικων σταθμων μεσω internet?

Το tune-in radio που εχω, αν και απιστευτη εφαρμογη, δεν εχει παρα σχετικα λιγους ελληνικους ραδιοφωνικους σταθμους.

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει καμια καλη εφαρμογη για ληψη ελληνικων ραδιοφωνικων σταθμων μεσω internet?

Το tune-in radio που εχω, αν και απιστευτη εφαρμογη, δεν εχει παρα σχετικα λιγους ελληνικους ραδιοφωνικους σταθμους.

 

 

wind radios.νομιζω θα σε καλυψει https://play.google.com/store/apps/details?id=com.arxnet.windradio&feature=search_result#?t=W251bGwsMSwxLDEsImNvbS5hcnhuZXQud2luZHJhZGlvIl0.

Link to comment
Share on other sites

Το tune-in radio που εχω, αν και απιστευτη εφαρμογη, δεν εχει παρα σχετικα λιγους ελληνικους ραδιοφωνικους σταθμους.

 

Εμενα μου βρισκει αρκετους σταθμους παντως που θελω να ακουω μερικες φορες απο Κρητη...

Link to comment
Share on other sites

Το wind radios δεν μου επαιξε κανενα σταθμο, οτι κι αν δοκιμασα. Μηπως παιζει μονο αν εχει καποιος wind συνδεση?

Το greek radios φαινεται καλο, αλλα ζηταω πολλα αν ηθελα και ενσωματωμενη δυνατοτητα ηχογραφησης; (το wind εχει οπως ειδα, αλλα δεν επαιξε τιποτε)

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - προτάσεις] GPS και πλοήγηση

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...