Jump to content

[Android - προτάσεις] GPS και πλοήγηση


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ξερει καποιος αν υπαρχει εφαρμογη που θα μου επιτρεψει να κατεβασω το brightness τοσο πολυ?

 

http://img403.imageshack.us/img403/9829/screenshot201202250258.png

 

ψαχτηκα αλλα δεν βρηκα καποια εφαρμογη:(

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 23,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

http://www.index.pois.gr/poicard.asp?POI_ID=143

 

αν εχεις igo βαλε το αρχειο αυτο στον φακελο igo/content/userdata/poi και οταν πας στις κατηγοριες poi μεσα στο igo θα δεις και την κατηγορια autogas.

Ευχαριστω για την άμεση απάντηση...

Καλο τριήμερο

Link to comment
Share on other sites

Ψάχνω κάποιον launcher ή κάποια εφαρμογή που να μου επιτρέπει να βάζω μακρόστενα εικονίδια στην οθόνη, π.χ. 3x1, θέλω όμως να είναι εικονίδια και όχι widget όπως κάνει το Desktop VisualizeR.

 

Επίσης ψάχνω κάποια εφαρμογή που να απενεργοποιεί τα πλαϊνά κουμπιά έντασης ώστε να μην πατιούνται όταν βάζω το κινητό στη βάση του αυτοκινήτου.

Edited by giannisj5
Link to comment
Share on other sites

Έτσι γράφεις με πεζά και 160 χαρακτήρες ή με κεφαλαια;

 

γράφεις με πεζά και τόνους αν έχεις ΟΝ το τ9 αλλά στέλνει με κεφαλαία. (σαν τα Νοκια κάποτε)

δηλ ο παραλήπτης θα το δει με κεφαλαία αλλά κι εσύ όταν το αποθηκεύσεις.

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Call recorder του skvalex

 

Το συγκεκριμένο είναι απίστευτα καταπληκτικό απλά πρέπει να είσαι ροοτ και να έχεις patch kernel.

Link to comment
Share on other sites

ξερει καποιος αν υπαρχει εφαρμογη που θα μου επιτρεψει να κατεβασω το brightness τοσο πολυ?

 

 

ψαχτηκα αλλα δεν βρηκα καποια εφαρμογη:(

Δεν κατεβάζεις το brightness τόσο, απλά ουσιαστικά βάζει μια semi-transparent εικόνα και φαίνεται έτσι. Δοκίμασε το screen filter :D

Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

Το συγκεκριμένο είναι απίστευτα καταπληκτικό απλά πρέπει να είσαι ροοτ και να έχεις patch kernel.

 

Ξερεις αν παιζει με τον semaphore?

Link to comment
Share on other sites

Δεν κατεβάζεις το brightness τόσο, απλά ουσιαστικά βάζει μια semi-transparent εικόνα και φαίνεται έτσι. Δοκίμασε το screen filter :D

 

οποτε ετσι εχω ακομα μικροτερη καταναλωση μπαταριας?με βολευει πολυ αυτο το screen filter για να παιζω text based adventure :happy: thank you

Link to comment
Share on other sites

γράφεις με πεζά και τόνους αν έχεις ΟΝ το τ9 αλλά στέλνει με κεφαλαία. (σαν τα Νοκια κάποτε)

δηλ ο παραλήπτης θα το δει με κεφαλαία αλλά κι εσύ όταν το αποθηκεύσεις.

 

Ακριβώς. Δε γίνεται να στείλεις 160 χαρακτήρες μικρά νομίζω λόγω κωδικοποίησης.

Link to comment
Share on other sites

Πώς γίνεται, όταν κάποια εφαρμογή πρέπει εκφωνίσει μια αγγλική λέξη να μην την συλλαβίζει αλλά να την διαβάσει κανονικά ; Έχω το svox με την φωνή της Αριάδνης, πρέπει να αγοράσω και άλλη φωνή ;
Link to comment
Share on other sites

υπαρχει εφαρμογη που να διαγραφει τα σκουπιδια που μενουν απο εφαρμογες που εχουμε διαγραψει

 

εγω αυτο που κανω ειναι οτι μεινει το σβηνω απο τον file manager

 

στο latitude δεν ξερω πως λεγεται...αν δεν το εχω ενεργοποιησει μπορει να δειξει που ειμαι κλπ..πχ το εβαλα αλλα στο μηνυμα που μου εβγαλε δεν πατησα το επιτρεψτε πατησα το να μην γινει απο.... δεν μπορω να καταλαβω την αλλη λεξη αλλα απο οτι μου φαινεται ειναι η αποδοχη

 

κανεις?

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

Εχει χρησιμοποιησει κανεις την εφαρμογη taxiplon?

https://market.android.com/details?id=com.taxiplon.pass&feature=search_result#?t=W251bGwsMSwxLDEsImNvbS50YXhpcGxvbi5wYXNzIl0.

Αξιζει, ειναι καλη?

Link to comment
Share on other sites

καπου ειχα διαβασει οτι η εφαρμογη του fb τρωει πολυ μπαταρια.

μπηκα στην εφαρμογη της μπαταριας και μου δειχνει οτι το fb καταναλωνει 75% απο την μπαταρια και καποιες αλλες εφαρμογες το πολυ 8%.

ετσι ειναι η αυτο που κοιταω ειναι λαθος?

οποιος φοβαται πεφτει και κοιμαται
Link to comment
Share on other sites

Οντως καταναλωνει γιατι τρεχει απο πισω συνεχεια. Δες και στις ρυθμισεις-σχετικα με το τηλεφωνο-χρηση μπαταριας ποσο εχει 'φαει'.
Link to comment
Share on other sites

Στην εφαρμογή του facebook πατούσα στις πιο πρόσφατες και έβγαινε στην αρχική από πάνω τώρα δεν βγαίνει αυτό που λέει πρόσφατες ενημερώσεις όταν το πατάω γιάτι?

Συνέβη και σε άλλους?

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

Καλά τον tsf launcher ακόμα να τον κυκλοφορήσουν?

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά υπάρχει κάποια εφαρμογή για Android που να μπορείς να φτιάξεις τραγούδια(σύνθεση μουσικής και ηχογράφηση μετά), όπως το SongMaker που είναι για iPhone...? Μήπως γνωρίζετε..? thanks..!
Ξυπνήστε ρεεεε...
Link to comment
Share on other sites

 

Πολύ καλό. Έλειπε κάτι τέτοιο..

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να μου πεις πως γίνεται ;

 

Πηγαίνεις στον λογαριασμό του Gmail σου απο το PC. Αριστερά πάνω έχει το εικονίδιο των ρυθμίσεων, το επιλέγεις και στην συνέχεια στην πάνω στήλη είναι το μενού.

Επιλέγεις "Λογαριασμοί και Εισαγωγή" και προσθέτεις τον λογαριασμό που έχεις απο την επιλογή "Λήψη μηνυμάτων ηλεκτρονικού ταχυδρομείου χρησιμοποιώντας POP3". Έτσι έχω περάσει άλλους δυο λογαριασμούς, έναν otenet και έναν yahoo.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - προτάσεις] GPS και πλοήγηση

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...