Jump to content

[Android - προτάσεις] GPS και πλοήγηση


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

To chainFire 3D τι ακριβώς κάνει; Αν ειναι δυνατόν μια εξήγηση στα Ελληνικά.

Προσφέρει κάτι για HD2;

 

Σε απλα ελληνικα ειναι για να παιζεις παιχνιδια που απαιτουν συγκεκριμενο επεξεργαστη (βλ. Tegra) παρολο που η συσκευη σου μπορει να μην εχει τον εν λογω, Δεν ξερω αν δουλευει σε HD2, αλλα περνα μια βολτα απο δω :)

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=307702

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 23,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

To chainFire 3D τι ακριβώς κάνει; Αν ειναι δυνατόν μια εξήγηση στα Ελληνικά.

Προσφέρει κάτι για HD2;

 

αυτες οι συσκευες ειναι συμβατες και ισως να ειναι κ αλλες...

 

- HTC HD2

- Samsung Galaxy S

- Samsung Galaxy Tab 7"

- Samsung Galaxy S II

- Samsung Epic 4G

- Motorola Atrix 4G

- Motorola Droid 2

- LG Optimus 2X

- Google Nexus S

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1087427

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

Follow me on Twitter

Link to comment
Share on other sites

Οταν αφαιρουμε μια εφαρμογη,αυτη απεγκαθιστανται εντελως? η πρεπει να "τρεξουμε" καποιο προγραμμα

που απομακρυνει τα "σκουπιδια" που εναπομενουν?,οπως το regcleaner που χρησιμοποιουμε στα windows.?

 

Ευχαριστω.

 

Εγω παντως περασα αυτο https://market.android.com/details?id=eu.thedarken.sdm κυριως λογω του οτι βρισκει στη καρτα φακελους που εμειναν απο εφαρμογες που εχω σβησει. Δουλευει μονο σε rootαρισμενες συσκευς

Link to comment
Share on other sites

αυτο που παραμενει (σβησεις δεν σβησεις τις εφαρμογες) ειναι η cache memory.μπορεις να τα καθαρισεις με διαφορα προγραμματα.

 

Την καθαρίζω αλλά και πάλι μειώνεται. Κάτι άλλο φταίει

 

Sent from my HTC Desire using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Την καθαρίζω αλλά και πάλι μειώνεται. Κάτι άλλο φταίει

 

Sent from my HTC Desire using Tapatalk

 

Ειδικα τα games κλπ κατεβαζουν αρχεια κλπ. Αυτα ειναι σε φακελους. Κι εγω ψαχνω μια εφαρμογη που να βλεπει ποιοι φακελοι δεν εχουν αντιστοιχες εφαρμογες και να τους διωχνει...

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

Nαι! Έχει κανονικά δέκτη gps η συσκευή που αναφέρεις! ;)

αρα δεν μου τα ειπανε καλα στο γερμανο.ειχα δει στο ιντερνετ οτι εχει δεκτη,αλλα με μπερδεψαν στο γερμανο λεγοντας οτι δεν εχει.σε ευχαριστω παντως!

Link to comment
Share on other sites

Γιατι οταν παω να αγορασω την εφαρμογη tapatalk μου λεει οτι ειναι ηδη αγορασμενη και οτι δεν υποστιριζεται απο την συσκευη μου...??? ενω εγω δεν την εχω καν μεσα στο κινητο μου...?????

οκ μπορει καποια φορα να την ειχα εγκαταστασει οταν την ειχα βρει στο google αλλα ηταν επιστημονικους σκοπους...!

Phone 6s

iPhone 6 iPhone 5s iPhone 5

HTC Sensation S-Off

Link to comment
Share on other sites

Εγω παντως περασα αυτο https://market.android.com/details?id=eu.thedarken.sdm κυριως λογω του οτι βρισκει στη καρτα φακελους που εμειναν απο εφαρμογες που εχω σβησει. Δουλευει μονο σε rootαρισμενες συσκευς

 

Την κατέβασα κι εγώ αλλά δεν καταλαβαίνω πως να την κάνω να βρει τους άχρηστους φακέλους της sd για να τους σβήσω.

| Ericsson GF768 | Sony Ericsson Z600 | Sony Ericsson Z550i | ZTE Blade | MOTOROLA ATRIX | ELEPHONE P3000s | Lenovo K3 Note | Lenovo Vibe P1 Pro | Samsung Galaxy Note 9 | Samsung Galaxy S22 Ultra |

 

Link to comment
Share on other sites

Μια κουτή ερώτηση που σίγουρα θα έχει απαντηθεί, όταν αγοράσεις μια εφαρμογή από το market μπορείς να τη χρησιμοποιήσεις-εγκαταστήσεις και σε άλλη συσκευή?

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

Μια κουτή ερώτηση που σίγουρα θα έχει απαντηθεί, όταν αγοράσεις μια εφαρμογή από το market μπορείς να τη χρησιμοποιήσεις-εγκαταστήσεις και σε άλλη συσκευή?

 

αν περασεις και εκει το gmail σου τοτε ναι..!

Phone 6s

iPhone 6 iPhone 5s iPhone 5

HTC Sensation S-Off

Link to comment
Share on other sites

Μια κουτή ερώτηση που σίγουρα θα έχει απαντηθεί, όταν αγοράσεις μια εφαρμογή από το market μπορείς να τη χρησιμοποιήσεις-εγκαταστήσεις και σε άλλη συσκευή?

Ναι αρκεί να βάλεις το ίδιο λογαριασμό Google

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια στο twitter for htc sense πως ψαχνουμε καποιον για να κανουμε follow?

 

Φιλε γενικα στην εφαρμογη Twitter για Android,δεν εχει search accounts,μονο search Tweets :!:

Link to comment
Share on other sites

Κατέβασα αυτή την εφαρμογή για αποθήκευση κωδικών.

Πέρασα κάποιους μη πολύ σημαντικούς κωδικούς αλλά μετά που ξεκίνησα να περνάω σημαντικότερους προβληματίστηκα για το πόσο ασφαλές είναι αυτό που κάνω.

Ποιος μου εγγυάται πως αυτοί που έφτιαξαν την εφαρμογή δεν μπορούν να πάρουν τους κωδικούς μου?

Θα ήταν ασφαλές να περάσω τραπεζικούς κωδικούς?

| Ericsson GF768 | Sony Ericsson Z600 | Sony Ericsson Z550i | ZTE Blade | MOTOROLA ATRIX | ELEPHONE P3000s | Lenovo K3 Note | Lenovo Vibe P1 Pro | Samsung Galaxy Note 9 | Samsung Galaxy S22 Ultra |

 

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα.

Αν και εχουν προταθει καποια προγραμμα τυπου blacklists/call blockers, δεν βρηκα καποιο απο αυτα βολικο και ολα εχουν τα θεματακια τους.

Υπαρχει κανεις που να εχει καποιο αλλο εκτος απο αυτα που εχουν ειπωθει που να του δουλευει απροβληματιστα?

Ουσιαστικα το μονο που με ενδιαφερει ειναι οταν με παρει καποιος τηλεφωνο, να του δειχνει πως ειμαι εκτος δικτυου ή κατειλλημενος αλλα χωρις να τον κανει εκτροπη στον τηλεφωνητη. Δεν με ενδιαφερει να μπλοκαρει sms. Να δουλευει σωστα μονο για τις κλησεις.

Καπου....κάπως....κάποτε.....κάτι πήγε ΠΟΛΥ ΣΤΡΑΒΑ στην εξέλιξη του ανθρώπινου ειδους :lol:
Link to comment
Share on other sites

Ειδικα τα games κλπ κατεβαζουν αρχεια κλπ. Αυτα ειναι σε φακελους. Κι εγω ψαχνω μια εφαρμογη που να βλεπει ποιοι φακελοι δεν εχουν αντιστοιχες εφαρμογες και να τους διωχνει...

 

Πιθανότατα φταίει το ότι παραμένει ο φάκελος των εφαρμογών στη διαδρομή /data/data. Εκεί είναι όλες οι ρυθμίσεις της εκάστοτε εφαρμογής στον αντίστοιχο φάκελο της καθεμίας. Αυτός ο φάκελος δεν διαγράφεται κατά την απεγκατάσταση, γιαυτό και αν επανεγκαταστήσεις την εφαρμογή θα δεις ότι οι ρυθμίσεις που είχες κάνει έχουν μείνει. Αν η συσκευή σου είναι rooted, μπορείς με κάποιο file manager με δικαιώματα ροοτ να πας στο φάκελο /data/data/ και να διαγράψεις τους φακέλους από εφαρμογές που δεν υπάρχουν στο σύστημα πια. Μπορείς να δεις ποιες εφαρμογές έχεις από το φάκελο /data/app. Οι φάκελοι στο /data/data/ έχουν την ίδια ονομασία με τις εφαρμογές του /data/app.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποια εφαρμογή που να αντιγράφει τις εικόνες από τo profile του facebook της επαφής στην εικόνα επαφής?

Κάποιος από εδώ μου είχε δώσει το Photo Unlocker που κάνει σχεδόν αυτή την δουλειά αλλά όχι ακριβώς αυτή. Εγώ θέλω να αποθηκεύσει στην φωτογραφία της κάθε επαφής του Google Account την φωτογραφία της επαφής από το Facebook Acoount, εφόσον έχουν γίνει link οι δύο επαφές.

 

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Πιθανότατα φταίει το ότι παραμένει ο φάκελος των εφαρμογών στη διαδρομή /data/data. Εκεί είναι όλες οι ρυθμίσεις της εκάστοτε εφαρμογής στον αντίστοιχο φάκελο της καθεμίας. Αυτός ο φάκελος δεν διαγράφεται κατά την απεγκατάσταση, γιαυτό και αν επανεγκαταστήσεις την εφαρμογή θα δεις ότι οι ρυθμίσεις που είχες κάνει έχουν μείνει. Αν η συσκευή σου είναι rooted, μπορείς με κάποιο file manager με δικαιώματα ροοτ να πας στο φάκελο /data/data/ και να διαγράψεις τους φακέλους από εφαρμογές που δεν υπάρχουν στο σύστημα πια. Μπορείς να δεις ποιες εφαρμογές έχεις από το φάκελο /data/app. Οι φάκελοι στο /data/data/ έχουν την ίδια ονομασία με τις εφαρμογές του /data/app.

 

Βασικα επειδη εχω περασει και αφαιρεσει απειρες πλεον εφαρμογες, εψαχνα για καποια εφαρμογη η οποια να το κανει ολο αυτο αυτοματα. Αλλα κατα τα φαινομενα δεν γλιτωνω τα manual deletes :)

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

Γιατι οταν παω να αγορασω την εφαρμογη tapatalk μου λεει οτι ειναι ηδη αγορασμενη και οτι δεν υποστιριζεται απο την συσκευη μου...??? ενω εγω δεν την εχω καν μεσα στο κινητο μου...?????

οκ μπορει καποια φορα να την ειχα εγκαταστασει οταν την ειχα βρει στο google αλλα ηταν επιστημονικους σκοπους...!

 

ξερει κανεις...??? επισης και αλλες εφαρμογες που ειχα παλια και τωρα εχω σβησει μου λεει οτι οτι εχουν εγκατασταθει και δεν μπορω να τις βαλω.. :mad:

Phone 6s

iPhone 6 iPhone 5s iPhone 5

HTC Sensation S-Off

Link to comment
Share on other sites

αρα δεν μου τα ειπανε καλα στο γερμανο.ειχα δει στο ιντερνετ οτι εχει δεκτη,αλλα με μπερδεψαν στο γερμανο λεγοντας οτι δεν εχει.σε ευχαριστω παντως!

Δέκτη έχει, ενωματωμένη εφαρμογή για πλοήγηση (χωρίς ίντερνετ) δεν έχει ;)

Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

Δέκτη έχει, ενωματωμένη εφαρμογή για πλοήγηση (χωρίς ίντερνετ) δεν έχει ;)

ναι το καταλαβα.φανταζομαι ομως οτι καποιο(garmin,ndrive ,sygic)θα δουλευει.

Link to comment
Share on other sites

Και handcent sms, επίσης. Πριν 2-3 σελίδες είχε αναφερθεί και πρόγραμμα που είναι μόνο γι'αυτό.

 

HTC Desire/Tapatalk

 

ουαου..σε ευχαριστω πολυ..

γκαβωμαρα μου..δε το διαβασα μαλλον καλα..:O

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - προτάσεις] GPS και πλοήγηση

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...