Jump to content

[Android - προτάσεις] GPS και πλοήγηση


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

επιλογη για να βλεπεις λιστα με τους φακελους εχει φυσικα και ο Poweramp, οπως επισης και eq

 

Ναι, το ξέρω (είναι κ πολύ καλός) αλλά ο PowerAmp είναι paid..;)

 

Edit: Πολύ καλός ήταν κι ο MortPlayer. Τον είχα για αρκετό καιρό.

Edited by eltsele

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 23,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Όσοι δουλεύουν το Screen Adjuster να έχουν κατά νου πως έχει σοβαρό bug, δεν επιτρέπει την εγκατάσταση άλλων εφαρμογών όταν είναι στο On.

 

Το χρησιμοποιώ πολύ καιρό και δεν μου έχει παρουσιάσει τέτοιο πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

α) εβγαλε η κοσμοτε εφαρμογη για διαχειριση λογαριασμων, δεν ξερω πως ειναι, δεν ειναι συμβατή με το wildfire.

https://play.google.com/store/apps/details?id=gr.cosmote.myaccount.widget&feature=search_result#?t=W251bGwsMSwxLDEsImdyLmNvc21vdGUubXlhY2NvdW50LndpZGdldCJd

 

β) μάλλον το ανακάλυψα αργά, αλλά έβαλα το aCalendar και μου αρέσει πολύ, ειδικά το widget που πιάνει όλη την οθόνη και σου δείχνει 7 μέρες από το ημερολόγιο σου!

https://play.google.com/store/apps/details?id=org.withouthat.acalendar&feature=search_result#?t=W251bGwsMSwxLDEsIm9yZy53aXRob3V0aGF0LmFjYWxlbmRhciJd

Link to comment
Share on other sites

Το χρησιμοποιώ πολύ καιρό και δεν μου έχει παρουσιάσει τέτοιο πρόβλημα.

 

Εγώ από τότε που έκανα ενημέρωση της εφαρμογής (πλέον έχει και την επιλογή να ξεκινάει αυτόματα στην εκκίνηση του κινητου) όποτε το έχω στο On δεν μπορώ να κάνω εγκατάσταση άλλης εφαρμογής. Σε'μενα έτυχε μόνο? :-\

Link to comment
Share on other sites

Εγώ από τότε που έκανα ενημέρωση της εφαρμογής (πλέον έχει και την επιλογή να ξεκινάει αυτόματα στην εκκίνηση του κινητου) όποτε το έχω στο On δεν μπορώ να κάνω εγκατάσταση άλλης εφαρμογής. Σε'μενα έτυχε μόνο? :-\

 

Αν την βγάλεις και την ξαναβάλεις;

Link to comment
Share on other sites

 

 

Εγω δεν μπορώ να κάνω εγγραφή...!!!:wacko: όλο μου λέει οτι το τηλέφωνο ειναι λάθος..!!!:lol:

 

http://s7.directupload.net/images/120830/z24ir6th.png

Edited by mariodj

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

και σε εμένα δεν καλύπτει όλη την οθόνη αλλά εάν πάω με το δάκτυλο και κάνω scroll μου το ανεβάζει και βλέπω και τα υπόλοιπα...

 

Επίσης για να κλείσεις την εφαρμογή πρέπει να περάσεις πρώτα απο όλες τις οθόνες που είχες ανοίξει και μετά να βγεις και να κλείσει...

 

και επισης εμενα δεν μου ανανεωνε τα live scores και επρεπε να ανοιξω μπραουζερ..η θα κανω το αλλο συνεχεια...θα κανωω η αναγκαστικη διακοπη η εκκαθαριση δεδομενων

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδια πηρα ενα καλωδιο otg ποια εφαρμογη

πρεπει να εχω για να διαβασω φλασακια?

ειμαι ροοτ στη 2.3.4

 

μια βοηθεια εδω?

SE xperia Neo V 2.3.4 Codename 9.0

ευχαριστω το φιλο Soulfunkdjx για τη βοηθεια :bow:

Link to comment
Share on other sites

μια βοηθεια εδω?

 

Καμια, ανοιξε εναν file explorer και κατεβα να βρεις το φακελο usb

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καμια, ανοιξε εναν file explorer και κατεβα να βρεις το φακελο usb

 

δεν υπαρχει τετοιος φακελος

και οταν συνδεω το φλασακι μου λεει μη υποστηριζομενη συσκευη usb

SE xperia Neo V 2.3.4 Codename 9.0

ευχαριστω το φιλο Soulfunkdjx για τη βοηθεια :bow:

Link to comment
Share on other sites

δεν υπαρχει τετοιος φακελος

και οταν συνδεω το φλασακι μου λεει μη υποστηριζομενη συσκευη usb

 

Ποια συσκευή έχεις ??

Υποστηρίζει otg ?

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

neo v 2.3.4

rooted

 

Αφού εισαι root δες εδώ http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1576145

και εδώ http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1588940

 

Αν δεν ήσουν χρειαζόσουν το live dock απο την sony

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Με το endomondo πως γίνεται να μένει ανοιχτή η οθόνη για όση ώρα λειτουργεί το πρόγραμμα;

Γενικότερα ποια από τις δύο προτιμάτε, endomondo ή sports track live; ή μήπως κάποια άλλη;

Link to comment
Share on other sites

το καλυτερο free widget με τα εξης στοιχεια:

 

-ωρα

-ημερομηνια

-τοποθεσια (να ενημερωνεται αυτοματα οταν το gps ειναι ενεργοποιημενο, να μην χρειαζεται ιντερνετ)

-καιρος (να ενημερωνεται μεσω ιντερνετ)

 

ακουω προτασεις.:)

Link to comment
Share on other sites

Tapatalk 2.2.8 έκδοση.. Οκ το scrolling, κολλάνε απίστευτα τα φόρουμ μέχρι να απαντήσεις, να φορτώσει κτλ. ομως..

Αντιμετωπιζει και κανένας άλλος θέμα?

Link to comment
Share on other sites

Με το endomondo πως γίνεται να μένει ανοιχτή η οθόνη για όση ώρα λειτουργεί το πρόγραμμα;

Γενικότερα ποια από τις δύο προτιμάτε, endomondo ή sports track live; ή μήπως κάποια άλλη;

 

Απλά δεν γίνεται!

Πρέπει να αλλαχτούν οι ρυθμίσεις μέσα από την συσκευή και σύμφωνα με το help desk του δημιουργού, αυτό καταναλώνει πιο γρήγορα την μπαταρία lol

Link to comment
Share on other sites

Tapatalk 2.2.8 έκδοση.. Οκ το scrolling, κολλάνε απίστευτα τα φόρουμ μέχρι να απαντήσεις, να φορτώσει κτλ. ομως..

Αντιμετωπιζει και κανένας άλλος θέμα?

 

Σχεδόν όλοι

Τα έχουν κάνει σαλάτα στις τελευταίες εκδόσεις

Link to comment
Share on other sites

το καλυτερο free widget με τα εξης στοιχεια:

 

-ωρα

-ημερομηνια

-τοποθεσια (να ενημερωνεται αυτοματα οταν το gps ειναι ενεργοποιημενο, να μην χρειαζεται ιντερνετ)

-καιρος (να ενημερωνεται μεσω ιντερνετ)

 

ακουω προτασεις.:)

 

Fancy widgets

Link to comment
Share on other sites

Εγκατέστησα το onavo extend - που αν κατάλαβα καλά επιτρέπει την περιήγηση στο internet μέσο 3g με μικρότερη χρήση δεδομένων - . Για να το χρησιμοποιήσω μου ζηταει να του επιτρέψω να κάνει μια νέα σύνδεση VPN . Τι είναι αυτό ρε παιδιά ? Είναι ασφαλές να το επιτρέψω ?
Link to comment
Share on other sites

Fancy widgets

 

+1000000 και με πάρα πολλά θέματα.

 

ευχαριστω πολυ. για την ανανεωση της τοποθεσιας αυτοματα, χρειαζεται να ρυθμισω κατι, ή απλα να ειναι ανοιχτο το gps; θα με χρεωνει στο λογαριασμο μου, ή δεν θα κανει χρηση ιντερνετ για την τοποθεσια;

Link to comment
Share on other sites

Μάγκες ξέρει κανείς αν μπορώ να κάνω sync και να ανταλλάξω αρχεία μεταξύ του τάμπλετ και του κινητού με κάποια εφαρμογή;

United we stand, divided we fall

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Απλά δεν γίνεται!

Πρέπει να αλλαχτούν οι ρυθμίσεις μέσα από την συσκευή και σύμφωνα με το help desk του δημιουργού, αυτό καταναλώνει πιο γρήγορα την μπαταρία lol

Σαφως και θα καταναλώνει περισσότερη μπαταρία με ανοιχτή οθόνη,οσο για το αν γινεται να μένει ανοιχτή χωρίς να αλλάζεις τις ρυθμίσεις τις συσκευής,δες το screen on

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - προτάσεις] GPS και πλοήγηση

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...