Jump to content

[Android - προτάσεις] GPS και πλοήγηση


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 23,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

δεν γινετε δλδ να βρω τους χαρτες της κυπρου να να τους ''πεταξω'' μεσα στον φακελο με τους χαρτες οπως εχω κανει στο igo?

 

Αφού σου γράφει....Κύπρος δεν περιλαμβάνεται στους διαθέσιμους χάρτες.....πως να τους ''πετάξεις'' μέσα..!!! οτι κάνουμε σε ενα πρόγραμμα δεν σημαίνει πως το ίδιο μπορούμε να κάνουμε σε όλα τα προγράμματα..!!!;)

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Γνωριζει καποιος καμια εφαρμογη

ηχογραφησης συνομιλιας που να ακουγονται και οι δυο?

 

Record My Call δοκιμασμένη 9 μήνες ...!!!;)

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

κοιτάξτε της παρακάτω photo τι πρέπει να κάνετε και φυσικά την έκδοση του Google εγώ έχω την 5.8.0. (#5080011)

 

 

6. 4. 0 έχω εγώ και δεν βλέπω αυτές τις επιλογές...

Edited by kollatos
Link to comment
Share on other sites

6. 4. 0 έχω εγώ και δεν βλέπω αυτές τις επιλογές...

 

Για να τις δεις αυτές τις επιλογές πρέπει να πας στα settings και μετά στα labs να ενεργοποιήσεις την 'προαποθήκευση χάρτη' (ή κάπως έτσι θα είναι η μετάφραση)...

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.

Όπως έγραψα και στο νήμα του Galaxy Nexus και με έστειλαν σε εσάς, δοκίμασα το Sygic και μου άφησε πολύ καλές εντυπώσεις τόσο ως προς το κλείδωμα του σήματος του GPS όσο και ως προς το UI, δυστυχώς όμως οι δρομολογήσεις του δεν με ικανοποίησαν.

Οπότε έψαξα και για το Copilot αλλά δεν υπάρχει δοκιμαστική έκδοση παρα μόνο η επι πληρωμή.

Έτσι ήθελα να σας ρωτήσω ποια είναι η γνώμη σας για το Copilot ή αν έχετε να μου προτείνετε κάποιο άλλο.

Βασικά ψάχνω για μια καλή εφαρμογή για την Αθήνα, αλλά και λίγο επαρχία.

Navigon δεν παίζει δυστυχώς λόγω μη υποστήριξης του Galaxy Nexus.

iPhone 8+
Link to comment
Share on other sites

Εμένα μόνο το MailDroid και το Kaiten Mail μου δούλεψαν όπως θα ήθελα. Τώρα έχω το 1ο που για μένα είναι πάρα πολύ καλό αν εξαιρέσεις το άθλιο εικονίδιο.

 

 

 

Ετσι νομιζα κι εγω μεχρι που δοκιμασα το kaiten mail...και το k9 εφαγε σουτ...

Παιδιά δοκίμασα το kaiten το οποίο βασίζεται στο k9, αλλά δεν βρήκα να μου προσφέρει κάτι περισσότερο ώστε να αξίζει να δώσω 4 €. Που πιστεύετε ότι υπερτερεί του k9; Εγώ δεν είδα κάτι.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά δοκίμασα το kaiten το οποίο βασίζεται στο k9, αλλά δεν βρήκα να μου προσφέρει κάτι περισσότερο ώστε να αξίζει να δώσω 4 €. Που πιστεύετε ότι υπερτερεί του k9; Εγώ δεν είδα κάτι.

 

Κοίταξε, έχω πολύ καιρό με το MailDroid οπότε πάει καιρός από τότε που τα είχα δοκιμάσει. Απλώς με το Kaiten, εκτός του πιο ωραίου και εύχρηστου περιβάλλοντος, μου δούλευε πιο σωστά το hotmail που στο k-9 είχα κάποια θέματα. Αν όμως εσύ με το k-9 είσαι καλυμμένος, δεν έχεις λόγο να πας σε αυτό.

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα ξέρετε καμια εφαρμογή που να διαχειρίζομαι τις κλήσεις από το pc μέσο wi-fi? δοκίμασα αυτό https://play.google.com/store/apps/details?id=justPhone.remotePhone πολύ καλο αλλα δεν είναι free..

επίσης δοκίμασα και το webkey που κάνει ολικό remote αλλα δεν με βόλεψε..

το χρειάζομαι γιατί η κοσμοτέ έχει σήμα μονο όταν έχω το κινητό στο παράθυρο και το αφήνω εκεί και μιλάω με το bluetooth..

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα ξέρετε καμια εφαρμογή που να διαχειρίζομαι τις κλήσεις από το pc μέσο wi-fi? δοκίμασα αυτό https://play.google.com/store/apps/details?id=justPhone.remotePhone πολύ καλο αλλα δεν είναι free..

επίσης δοκίμασα και το webkey που κάνει ολικό remote αλλα δεν με βόλεψε..

το χρειάζομαι γιατί η κοσμοτέ έχει σήμα μονο όταν έχω το κινητό στο παράθυρο και το αφήνω εκεί και μιλάω με το bluetooth..

 

Εγώ με το MyPhoneExplorer που χρησιμοποιώ για συγχρονισμό επαφών και μηνυμάτων κάνω και διαχείριση κλήσεων και μηνυμάτων.. Μπορείς να το δοκιμάσεις..

 

Sent from my ST18i using Tapatalk 2 Beta-4

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

καλημερα. υπαρχει μηπως καποια εφαρμογη που να σου δειχνει ποια ακριβως διαδιακασια ή εφαρμογη σου τρωει μπαταρια και ποσο?

Σε έχω δει πρωτάθλημα να παίρνεις...

...σε έχω δει στην γ' εθνική...

Link to comment
Share on other sites

καλημερα. υπαρχει μηπως καποια εφαρμογη που να σου δειχνει ποια ακριβως διαδιακασια ή εφαρμογη σου τρωει μπαταρια και ποσο?

Εγώ χρησιμοποιώ και το Android system info.

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Αφού σου γράφει....Κύπρος δεν περιλαμβάνεται στους διαθέσιμους χάρτες.....πως να τους ''πετάξεις'' μέσα..!!! οτι κάνουμε σε ενα πρόγραμμα δεν σημαίνει πως το ίδιο μπορούμε να κάνουμε σε όλα τα προγράμματα..!!!;)

 

Δοκίμασε αυτό για Κύπρο.

 

έχει μια εβδομάδα trial

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.cit.citisnav

 

Καλησπέρα παιδιά.

Όπως έγραψα και στο νήμα του Galaxy Nexus και με έστειλαν σε εσάς, δοκίμασα το Sygic και μου άφησε πολύ καλές εντυπώσεις τόσο ως προς το κλείδωμα του σήματος του GPS όσο και ως προς το UI, δυστυχώς όμως οι δρομολογήσεις του δεν με ικανοποίησαν.

Οπότε έψαξα και για το Copilot αλλά δεν υπάρχει δοκιμαστική έκδοση παρα μόνο η επι πληρωμή.

Έτσι ήθελα να σας ρωτήσω ποια είναι η γνώμη σας για το Copilot ή αν έχετε να μου προτείνετε κάποιο άλλο.

Βασικά ψάχνω για μια καλή εφαρμογή για την Αθήνα, αλλά και λίγο επαρχία.

Navigon δεν παίζει δυστυχώς λόγω μη υποστήριξης του Galaxy Nexus.

 

Μια δοκιμή για μία εβδομάδα: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.cit.citisnav

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

Εγώ με το MyPhoneExplorer που χρησιμοποιώ για συγχρονισμό επαφών και μηνυμάτων κάνω και διαχείριση κλήσεων και μηνυμάτων.. Μπορείς να το δοκιμάσεις..

 

Sent from my ST18i using Tapatalk 2 Beta-4

κάτι τέτοιο αλλά αντι απο κινητό σε pc να είναι από κινητό σε κινητό

δηλ την μία συσκευή να την έχω στο παράθυρο όπως ο φίλος και την άλλη στο υπνοδωμάτιο ?? υπάρχει?

ΥΓ-->η συσκευή χωρίς σήμα είναι wind και η συσκευή με σήμα cosmote--άρα δεν συμφέρει η εκτροπή

Xiaomi Redmi Note 4X (snapdragon) 4/64

Samsung Galaxy J5

NEXUS 5

Samsung Galaxy SIII (GT-I9300)

HTC hd2

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.

Όπως έγραψα και στο νήμα του Galaxy Nexus και με έστειλαν σε εσάς, δοκίμασα το Sygic και μου άφησε πολύ καλές εντυπώσεις τόσο ως προς το κλείδωμα του σήματος του GPS όσο και ως προς το UI, δυστυχώς όμως οι δρομολογήσεις του δεν με ικανοποίησαν.

Οπότε έψαξα και για το Copilot αλλά δεν υπάρχει δοκιμαστική έκδοση παρα μόνο η επι πληρωμή.

Έτσι ήθελα να σας ρωτήσω ποια είναι η γνώμη σας για το Copilot ή αν έχετε να μου προτείνετε κάποιο άλλο.

Βασικά ψάχνω για μια καλή εφαρμογή για την Αθήνα, αλλά και λίγο επαρχία.

Navigon δεν παίζει δυστυχώς λόγω μη υποστήριξης του Galaxy Nexus.

Δοκίμασε και dont Panic.

Γρήγορο και με καλούς χάρτες.Αλλά πολύ πιο απλό UI.

ONEPLUS 12 16/512gb: rooted

Blackview Tab 11 tablet 8/128gb

Amazon Fire stick 4k max

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να φτιάξω ένα βίντεο που θα δείχνει την εξέλιξη μιας διαδικασίας/πειράματος. Αυτό σημαίνει ότι έχοντας το κινητό σε ένα συγκεκριμένο σημείο θα πρέπει να ανοίγει η κάμερα σε προκαθορισμένο χρόνο (αν μισή ώρα ας πούμε), να βιντεοσκοπεί για επίσης προκαθορισμένο χρόνο (ας πούμε 20 δευτερόλεπτα), να σώζει το βίντεο και να επαναλαμβάνεται τόσες φορές όσες ορίσω.

 

Έχει κανείς υπόψη του κάτι τέτοιο; Ευχαριστώ

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε αυτό για Κύπρο.

 

έχει μια εβδομάδα trial

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.cit.citisnav

 

 

 

Μια δοκιμή για μία εβδομάδα: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.cit.citisnav

 

Δοκίμασε και dont Panic.

Γρήγορο και με καλούς χάρτες.Αλλά πολύ πιο απλό UI.

 

Ευχαριστώ για τις προτάσεις σας.

 

Δοκίμασα το Citisnav, αλλά το κλείδωμα του GPS δεν θα λεγα ότι ήταν ιδανικό σε σχέση με το Sygic.

Το κλείδωμα του Sygic ήταν πολύ γρήγορο ακόμα και μέσα στο σπίτι σε αντίθεση με το Citisnav που δεν μπορούσε να βρει σήμα.

 

Θα δοκιμάσω τώρα και το Don't Panic.

iPhone 8+
Link to comment
Share on other sites

καλημερα. υπαρχει μηπως καποια εφαρμογη που να σου δειχνει ποια ακριβως διαδιακασια ή εφαρμογη σου τρωει μπαταρια και ποσο?

 

Badass battery monitor

1+7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Θέλω να φτιάξω ένα βίντεο που θα δείχνει την εξέλιξη μιας διαδικασίας/πειράματος. Αυτό σημαίνει ότι έχοντας το κινητό σε ένα συγκεκριμένο σημείο θα πρέπει να ανοίγει η κάμερα σε προκαθορισμένο χρόνο (αν μισή ώρα ας πούμε), να βιντεοσκοπεί για επίσης προκαθορισμένο χρόνο (ας πούμε 20 δευτερόλεπτα), να σώζει το βίντεο και να επαναλαμβάνεται τόσες φορές όσες ορίσω.

 

Έχει κανείς υπόψη του κάτι τέτοιο; Ευχαριστώ

 

Αυτό νομίζω μπορείς να το κάνεις με τα περισσότερα προγράμματα παρακολούθησης .

Αλλά με έμμεσο τρόπο .

δηλ. αφήνεις το σμαρτ εκει που θέλεις με περασμένο το πρόγραμμα παρακολούθησης .

και με ένα άλλο σμαρτ δίνεις τις κατάλληλες εντολές.(ηχογράφηση, βίντεο,)

τέλος νομίζω ότι μπορείς να το κάνεις και με τα προγράμματα του τύπου : android lost,where is my phone κλπ

Xiaomi Redmi Note 4X (snapdragon) 4/64

Samsung Galaxy J5

NEXUS 5

Samsung Galaxy SIII (GT-I9300)

HTC hd2

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να φτιάξω ένα βίντεο που θα δείχνει την εξέλιξη μιας διαδικασίας/πειράματος. Αυτό σημαίνει ότι έχοντας το κινητό σε ένα συγκεκριμένο σημείο θα πρέπει να ανοίγει η κάμερα σε προκαθορισμένο χρόνο (αν μισή ώρα ας πούμε), να βιντεοσκοπεί για επίσης προκαθορισμένο χρόνο (ας πούμε 20 δευτερόλεπτα), να σώζει το βίντεο και να επαναλαμβάνεται τόσες φορές όσες ορίσω.

 

Έχει κανείς υπόψη του κάτι τέτοιο; Ευχαριστώ

για δες φίλε μήπως σε βολέψει το lapse it. Έχει δωρεάν και επί πληρωμή έκδοση. Έχει ρύθμιση να φτιάξεις schedule πότε θέλεις να ανοίγει μόνο του.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.ui.LapseIt

LG G2 32GB D800 LTE

Το προσωπικό μου Blog http://antonis-news.blogspot.com/ - Twitter : Kourkoumelakis

My Photography: http://kourkoumelakis.blogspot.gr// - Instagram & Flickr: Kourkoumelakis

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - προτάσεις] GPS και πλοήγηση

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...