Jump to content

[Android - προτάσεις] GPS και πλοήγηση


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αξιόπιστο είναι αλλά αυτό που ζητάει ο φίλος παραπάνω, απλά δεν γίνεται μιας και που κανένα app δεν μπορεί να ξεχωρίσει την δόνηση του σεισμού, από τις υπόλοιπες δονήσεις που μπορεί να υπάρχουν...
Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ δεν είμαι και πολύ αισιόδοξος για την αξιοπιστία του. Αφήστε που πρέπει να τρέχει συνέχεια η εφαρμογή και να είναι σε σημείο σταθερό το κινητό.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά υπάρχει εφαρμογή που να παίρνει μηνύματα από otenet ;Το mail droid δεν μου δέχεται τον λογαριασμό.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά υπάρχει εφαρμογή που να παίρνει μηνύματα από otenet ;Το mail droid δεν μου δέχεται τον λογαριασμό.

 

Δεν ξέρω αν κατάλαβα ακριβώς τι θέλεις αλλά έχω ρυθμίσει το gmail να λαμβάνει τα mail από όλους τους λογαριασμούς.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν κατάλαβα ακριβώς τι θέλεις αλλά έχω ρυθμίσει το gmail να λαμβάνει τα mail από όλους τους λογαριασμούς.

 

ποια ειναι η ρυθμιση αυτην ? καλη φαση :)

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν κατάλαβα ακριβώς τι θέλεις αλλά έχω ρυθμίσει το gmail να λαμβάνει τα mail από όλους τους λογαριασμούς.

 

Πώς γίνετε αυτό από το gmail;Προσθήκη λογαριασμού ;

Link to comment
Share on other sites

Έχω δοκιμάσει πολλές εφαρμογές για επεξεργασία φωτογραφιών, φίλτρα, κ.τ.λ.

Σας προτείνω ανεπιφύλακτα την παρακάτω εφαρμογή, η οποία κάνει σχεδόν τα πάντα και αξίζει να την έχετε στην συσκευή σας. Είναι δωρεάν :

https://market.android.com/details?id=com.picsart.studio

 

Δείτε επίσης και τις photofunia, pho.to lab και picsay.

LG G2 32GB D800 LTE

Το προσωπικό μου Blog http://antonis-news.blogspot.com/ - Twitter : Kourkoumelakis

My Photography: http://kourkoumelakis.blogspot.gr// - Instagram & Flickr: Kourkoumelakis

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζεται καμιά καλή εφαρμογή για finance ?

 

 

 

Thank you

 

Το εγκατέστησα. Πολύ καλό! Ευχαριστώ πολύ! Τέλειο είναι! Καμία σχέση με το pharmacies που είχα πριν.

Εβαλα & το vrisko αλλά όταν ψάχνω κάτι μου βγάζει συνέχεια ''ενημέρωση,παρακαλώ βεβαιωθήτε ότι έχετε επιτρέψει τη χρήση gps από την εφαρμογή vrisko.Αποδοχή. ''

Πατάω αποδοχή,τίποτα,ενεργοποιώ το gps,πάλι τίποτα. Τι κάνω λάθος?

 

 

Και εγώ το ίδιο πρόβλημα έχω με την εφαρμογή αυτή. Τι στο καλό συμβαίνει παλι? Αχχχ!!! και μετά σου λένε μην πάρεις iphone....Οτι εφαρμογή έβαζα στο iphone δούλευε αμέσως με την πρώτη, είπα να δοκιμάσω λίγο τα adroid , αλλά..... Anyway...

 

Thank you

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματα.

Edited by kollatos
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πατάω αποδοχή και μου δουλεύει κανονικά, χωρίς να χρειαστεί να ανοίξω το gps.
Link to comment
Share on other sites

Για όλους τους θαυμαστές του ΚΙΤΤ κυκλοφόρησε η τελευταία έκδοση του KITT VOICEBOX.

Πλέον ο KITT δέχεται εντολές σαν το Siri ενώ εξακολουθεί να δείχνει την ταχύτητα του αμαξιού σε landscape βάση gps.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Το s2. Μόνο στο nexus υπάρχει αυτό το πρόβλημα;

 

 

Απο οτι βλέπω μάλλον στο Nexus . Ας δοκιμάσει και άλλος φίλος που έχει το Nexus να μας πεί πως του δουλεύει η συγκεκριμένη εφαρμογή(Vrisko.gr)

Link to comment
Share on other sites

Απο οτι βλέπω μάλλον στο Nexus . Ας δοκιμάσει και άλλος φίλος που έχει το Nexus να μας πεί πως του δουλεύει η συγκεκριμένη εφαρμογή(Vrisko.gr)

 

Σε μένα δουλεύει κανονικά. Δεν μου βγάζει κανένα μήνυμα.

 

Galaxy Nexus.

:D
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν είμαι off Topic, ενημερωτικά σήμερα δημοσιεύθηκε μια λίστα με android λογισμικό(Location Reminder Alarm,GeoStar,Pho.to Lab,Photo Magic και άλλα) που χωρίς να ρωτήσει "κλέβει" δεδομένα μας και τα στέλνει αλλού.Με τα βελάκια μπορείτε να δείτε ποιες είναι αυτές οι εφαρμογές.Στα γερμανικά εξηγεί και τι "κλέβει" το κάθε ένα απ΄αυτά.

Καλό είναι να τα αποφύγουμε...

http://www.pcwelt.de/ratgeber/Die-unsichersten-Android-Apps-4792273.html?r=26141628648458&lid=162645

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, χρησιμοποιώ το alarm clock plus για ξυπνητηρι, αλλα εχω την εντυπωση οτι εχει πολύ drain..

Γιατι το λεω, γιατι μπορεί ολο το βραδυ να χασει 5% το κιν ας πουμε, και μετα αν το ξυπνητήρι χτυπήσει στις 9.15, επειδή συνήθως μια ωρα χουζουρευω σηκώνομαι και βλεπω να εχω χασει 8%.. Δεν παιζει κατι συμβαινει

1+7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, χρησιμοποιώ το alarm clock plus για ξυπνητηρι, αλλα εχω την εντυπωση οτι εχει πολύ drain..

Γιατι το λεω, γιατι μπορεί ολο το βραδυ να χασει 5% το κιν ας πουμε, και μετα αν το ξυπνητήρι χτυπήσει στις 9.15, επειδή συνήθως μια ωρα χουζουρευω σηκώνομαι και βλεπω να εχω χασει 8%.. Δεν παιζει κατι συμβαινει

 

Το εχω προσεξει και στο alarm droid που εχω, επειδη ειμαι σαν και εσενα και θελω λιγη ωρα μεχρι να σηκωθω μου τρωει ενα 8-10% χαλαρα.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν είμαι off Topic, ενημερωτικά σήμερα δημοσιεύθηκε μια λίστα με android λογισμικό(Location Reminder Alarm,GeoStar,Pho.to Lab,Photo Magic και άλλα) που χωρίς να ρωτήσει "κλέβει" δεδομένα μας και τα στέλνει αλλού.Με τα βελάκια μπορείτε να δείτε ποιες είναι αυτές οι εφαρμογές.Στα γερμανικά εξηγεί και τι "κλέβει" το κάθε ένα απ΄αυτά.

Καλό είναι να τα αποφύγουμε...

http://www.pcwelt.de/ratgeber/Die-unsichersten-Android-Apps-4792273.html?r=26141628648458&lid=162645

 

Επειδή έχω το geostar μπορείς να μου πεις τι στέλνει το συγκεκριμένο;

Link to comment
Share on other sites

Το εχω προσεξει και στο alarm droid που εχω, επειδη ειμαι σαν και εσενα και θελω λιγη ωρα μεχρι να σηκωθω μου τρωει ενα 8-10% χαλαρα.

 

Ιδιαίτερα σπαστικό

1+7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Επειδή έχω το geostar μπορείς να μου πεις τι στέλνει το συγκεκριμένο;
Στέλνει το όνομα της συσκευής σε πολλούς παραλήπτες (Sie versendet die Gerätebezeichnung des Smartphones ungefragt an mehrere Empfänger.)

 

Πιθανότατα εννοεί όταν συνδεθείς με το φατσόμπουκο.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μπορείτε να με βοηθήσετε σε κάτι . Έχω βάλει αυτό εδώ το keyboard

https://market.android.com/details?id=free.inputmethod.latin.perfectkeyboard&feature=search_result#?t=W251bGwsMSwxLDEsImZyZWUuaW5wdXRtZXRob2QubGF0aW4ucGVyZmVjdGtleWJvYXJkIl0 αλλά δεν ξέρω πως γίνεται να έχω και λεξικό για την διόρθωση των λέξεων .

 

 

Thank you

Link to comment
Share on other sites

Στέλνει το όνομα της συσκευής σε πολλούς παραλήπτες (Sie versendet die Gerätebezeichnung des Smartphones ungefragt an mehrere Empfänger.)

 

Πιθανότατα εννοεί όταν συνδεθείς με το φατσόμπουκο.

 

Το συγκεκριμένο παιχνίδι είναι κουίζ γεωγραφίας. Αν και έχει επιλογή να συνδεθώ στο facebook, δεν το έχω κάνει ποτέ. Το πολύ πολύ να του κλείσω και τα δεδομένα με το avast. Αλλά και πάλι σιγά το προσωπικό δεδομένο που στέλνει κιόλας ..

Edit: Τελικά δεν υπάρχει στη λίστα του firewall του avast που σημαίνει ότι η ίδια η εφαρμογή δεν στέλνει δεδομένα. Από ότι είδα, η σύνδεση με το facebook γίνεται μέσω browser.

Edited by pektis7
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - προτάσεις] GPS και πλοήγηση

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...