Jump to content

[Android - προτάσεις] GPS και πλοήγηση


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα σας . Ευχαριστώ γιά τον κόπο σας αλλά λυπάμαι , άνθρακες ο θησαυρός .

1. Μιλάμε γιά διαφορετικά versions . Αυτή που έχετε είναι μάλλον η 8.3 και εγώ έχω στο android την 8.4.3.179971 όπως ανέφερα σε προηγούμενο ποστ.

2. Στην ανάλυση που γράφεις δεν βλέπω να επιλέγεις 2 σημεία γιά να δημιουργήσεις νέα διαδρομή 2 σημείων . Απλά επιλέγεις 1 σαν προορισμό και ξεκινά

η προσομοίωση πλοήγησης από το σημείο που έχεις δηλώσει "σπίτι" , από εκεί που ήδη βρίσκεται το αυτοκινητάκι .

Απλά δεν γίνεται αυτό που ζητάω . Δοκίμασα στο ΡΝΑ που έχω την 8.3.4.102680 που μοιάζει με την δική σας version απλά το πρόγραμμα δεν έχει αυτή τη

δυνατότητα

 

@ viotos : Σε όλα τα προγράμματα πλοήγησης υπάρχουν τα συν και τα πλην . Δογματικά κανένα δεν μπορεί να ισχυρισθεί ότι είναι το καλύτερο . Ο χρήστης ,

ο κάθε χρήστης το υπερασπίζεται είναι γιατί τον έχει βολέψει . 'Αλλος θέλει γραφικά , άλλος γρήγορη ανταπόκριση , άλλος ενημερωμένο χάρτη , ίσως και άλλος

να θέλει η κοπελιά με τις φωνητικές οδηγίες να έχει sexy φωνή . Οτι βολεύει το καθένα .

 

Ευχαριστώ και πάλι και καλό Σαββατοκύριακο .

 

ΥΓ : Για την ιστορία στο ΡΝΑ έχω Destinator 9 , Don't Panic , iGo , NDrive , Mio

στο Androis έχω Don't Panic ,iGo , Sygic , NDrive , CoPilot Live

 

το ιδιο igo εχω και εγω για android v333 με skin marianpul ... 8.4.3.179971

 

Το i-go για android που μπορεί κανείς να το αγοράσει ? υπάρχει δοκιμαστική εκδοσή όπως στο Don't Panic ?

Έχω το mls destinator για adroid και το Don't Panic με προτίμηση στο δεύτερο και θα ήθελα να δοκιμάσω και το Igo.

ευχαριστώ.

 

δεν υπαρχει ουτε στο μαρκετ ουτε πωλειται στην αγορα πρεπει να το βρεις εσυ . δινεται σε παροχους και εταιριες μονο που το βαζουν στα προιοντα τους ο καθενας ..αν ψαξεις θα το βρεις ...

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"

http://www.facebook.com/photo.php?fbid=568971986488193&set=a.322449567807104.91091.322436297808431&type=1&theaternokia 3110 -nokia 3120-vodafon joy845- Huawei ideos x3- sony ericsson xperia neo v samsung galaxy POCET GTS-5300-thl w100- pipo-s2 lenovo thinkpad E540 ICORE 5 4210M

Hiaomi Redmy Note 2 Prime

Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλά απ'όσο θυμάμαι στο my phone explorer δε μπορείς να χειριστές τη συσκευή σου εξ'ολόκληρου μέσω wifi..

 

Sent from my customized sgs2 powered by Omega!

 

Τι είναι αυτό που θέλεις να κάνεις, να σου πω αν γίνεται. Πάντως μπορείς να στείλεις και να λάβεις αρχεία μέσω wifi κανονικότατα.

 

Sent from my HTC Desire using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μια εφαρμογή ρε παίδες που να τα σβήνει εφαρμογές και ότι φάκελος δημιουργήθηκε στην κάρτα μνήμης έχουμε? Μπας κ έτσι μπορέσω να αγοράσω το tapatalk..

 

Sent from my HTC Desire Sense 3.0 using Tapatalk...

Phone 6s

iPhone 6 iPhone 5s iPhone 5

HTC Sensation S-Off

Link to comment
Share on other sites

Μια εφαρμογή ρε παίδες που να τα σβήνει εφαρμογές και ότι φάκελος δημιουργήθηκε στην κάρτα μνήμης έχουμε? Μπας κ έτσι μπορέσω να αγοράσω το tapatalk..

 

Sent from my HTC Desire Sense 3.0 using Tapatalk...

 

Μάλλον ψάχνεις κάτι τέτοιο?

 

Δεν το έχω δοκιμάσει και θα σου έλεγα να μας πεις τι θες να διώξεις για να το κάνεις χειροκίνητα. Τι πρόβλημα έχεις με το tapatalk?

Λεωνίδας
Link to comment
Share on other sites

Πω!! Ποιο wifi file explorer και βλακείες.. Κατεβαστε το airdroid και θα με θυμηθειτε!!

 

https://market.android.com/details?id=com.sand.airdroid

 

Epic win το προγραμματάκι!!

 

άλλο το ένα και άλλο τ άλλο

wifi explorer = file explorer

airdroid = full περιβάλλον εργασίας

 

Γλυκίτατο το προγραμματάκι

έχει κάτι μπαγκάκια στην εμφάνιση του call log αλλά κατά τ άλλα είναι κουκλί! Εντυπωσιαστηκα :-)

 

Ευχαριστούμε για την πρόταση!

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

Μάλλον ψάχνεις κάτι τέτοιο?

 

Δεν το έχω δοκιμάσει και θα σου έλεγα να μας πεις τι θες να διώξεις για να το κάνεις χειροκίνητα. Τι πρόβλημα έχεις με το tapatalk?

 

Το είχα "αγοράσει" παλιότερα..! Τώρα όμως θέλω να το αγοράσω.. οπότε σβήνω την εφαρμογή και παω να κάνω την συναλλαγή και μου λέει ότι δεν μπορώ γιατί είναι ήδη εγκατεστημένο στον λογαριασμό μου.. το ίδιο μου λέει όταν το κάνω κ από το pc.. ενώ εγώ δεν το εχω κάν στο κινητό μου..!

 

Sent from my HTC Desire Sense 3.0 using Tapatalk...

Phone 6s

iPhone 6 iPhone 5s iPhone 5

HTC Sensation S-Off

Link to comment
Share on other sites

Το είχα "αγοράσει" παλιότερα..! Τώρα όμως θέλω να το αγοράσω.. οπότε σβήνω την εφαρμογή και παω να κάνω την συναλλαγή και μου λέει ότι δεν μπορώ γιατί είναι ήδη εγκατεστημένο στον λογαριασμό μου.. το ίδιο μου λέει όταν το κάνω κ από το pc.. ενώ εγώ δεν το εχω κάν στο κινητό μου..!

 

Sent from my HTC Desire Sense 3.0 using Tapatalk...

 

Δε νομίζω πως το πρόβλημα είναι στην SD. Για να το διαπιστώσεις μπορείς να προσπαθήσεις να εγκαταστήσεις την εφαρμογή μην έχοντας την sd στο κινητό σου. Πιστεύω πως πάλι το ίδιο θα σου βγάλει.

Αν θες δοκίμασε και αυτό αλλά από τη στιγμή που το έχεις απεγκαταστήσει τώρα δεν ξέρω αν θα βρει κάτι να διαγράψει.

 

Για κάτι παραπάνω περίμενε αν θες να σου απαντήσει κάποιος πιο έμπειρος από εμένα :confused:

Λεωνίδας
Link to comment
Share on other sites

Δε νομίζω πως το πρόβλημα είναι στην SD. Για να το διαπιστώσεις μπορείς να προσπαθήσεις να εγκαταστήσεις την εφαρμογή μην έχοντας την sd στο κινητό σου. Πιστεύω πως πάλι το ίδιο θα σου βγάλει.

Αν θες δοκίμασε και αυτό αλλά από τη στιγμή που το έχεις απεγκαταστήσει τώρα δεν ξέρω αν θα βρει κάτι να διαγράψει.

 

Για κάτι παραπάνω περίμενε αν θες να σου απαντήσει κάποιος πιο έμπειρος από εμένα :confused:

 

Μπα πάλι δεν έγινε τίποτα..

 

Sent from my HTC Desire Sense 3.0 using Tapatalk...

Phone 6s

iPhone 6 iPhone 5s iPhone 5

HTC Sensation S-Off

Link to comment
Share on other sites

Μπα πάλι δεν έγινε τίποτα..

 

Sent from my HTC Desire Sense 3.0 using Tapatalk...

 

Το μήνυμα που έστειλες όμως έχει υπογραφή Tapatalk. Το έχεις ξαναβάλει σπασμένο?

 

HTC Desire/Tapatalk

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

Το είχα "αγοράσει" παλιότερα..! Τώρα όμως θέλω να το αγοράσω.. οπότε σβήνω την εφαρμογή και παω να κάνω την συναλλαγή και μου λέει ότι δεν μπορώ γιατί είναι ήδη εγκατεστημένο στον λογαριασμό μου.. το ίδιο μου λέει όταν το κάνω κ από το pc.. ενώ εγώ δεν το εχω κάν στο κινητό μου..!

 

Sent from my HTC Desire Sense 3.0 using Tapatalk...

 

Κάνε εκκαθάριση δεδομένων στο market

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Πριν δύο σελίδες έγινε συζήτηση για το box.net και για τα 50gb. Κατέβασα κ εγκατέστησα το πρόγραμα στο Xperia ray κ έκανα register για πρώτη φορά με το Xperia. Ανέβασα, κατέβασα αρχεια, αλλά τα 50gb δεν μου τα δίνει. Κόλλησε στα 5. Πρέπει να κάνω κάτι άλλο? Μέχρι κ το market enabler έβαλα με Usa, αλλά πάλι τίποτα. Στον PC δεν το έτρεξα. Μήπως θέλει κάτι τέτοιο? Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί όλοι με Xperia πήρατε τα 50gb κ εμένα δεν μου τα δίνει.

καμία βοήθεια?

Ευχαριστώ!

Κωστας - Κατερινη
Link to comment
Share on other sites

Πω!! Ποιο wifi file explorer και βλακείες.. Κατεβαστε το airdroid και θα με θυμηθειτε!!

 

https://market.android.com/details?id=com.sand.airdroid

 

Epic win το προγραμματάκι!!

 

Πολυ καλο φιλε οντως!!αλλα πως μπορεις να παρεις κοπιες των μηνυματων σου;;

 

 

Sent from my iPod touch ξάπλα στον καναπέ ή στο κρεβάτι....

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Κάνε εκκαθάριση δεδομένων στο market

 

Ναι το έκανα κ αυτό.. αλλά τίποτα.. έκανα restart και τίποτα.. κ επειδή είδα ότι δεν γινόταν δουλειά το ξανά έβαλα απλά..! ;)

 

Sent from my HTC Desire Sense 3.0 using Tapatalk...

Phone 6s

iPhone 6 iPhone 5s iPhone 5

HTC Sensation S-Off

Link to comment
Share on other sites

Πριν δύο σελίδες έγινε συζήτηση για το box.net και για τα 50gb. Κατέβασα κ εγκατέστησα το πρόγραμα στο Xperia ray κ έκανα register για πρώτη φορά με το Xperia. Ανέβασα, κατέβασα αρχεια, αλλά τα 50gb δεν μου τα δίνει. Κόλλησε στα 5. Πρέπει να κάνω κάτι άλλο? Μέχρι κ το market enabler έβαλα με Usa, αλλά πάλι τίποτα. Στον PC δεν το έτρεξα. Μήπως θέλει κάτι τέτοιο? Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί όλοι με Xperia πήρατε τα 50gb κ εμένα δεν μου τα δίνει.

καμία βοήθεια?

Ευχαριστώ!

 

50 προσφορα εχουν ολα τα Lg smartphones ... οι αλλοι 5

My third beast Xiaomi Mi 9

My second mini Sony Z3 Compact : stock

Μy first android phone LG Optimus 2x Rom : CM10.1 - tonyp - T-Build 05 with kk M1

Link to comment
Share on other sites

Λογικά ναι, αρκεί να είναι διαθέσιμες στη χώρα που θα πας. Θα μπορείς να τις χρησιμοποιείς και όταν θα γυρίσεις, αλλά δεν θα μπορείς να τις κάνεις update (εκτός αν είσαι root και βάλεις market enabler).

και αν βαλουμε sim ξενου παροχου εδω στην Ελλαδα?

 

πες το κόλπο

ναι.ναι..το κολπο!

Edited by kollatos

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά με σώζεται αν μου πείτε μια εφαρμογή για μηνύματα η οποία να δείχνει τα μηνύματα σαν εισερχόμενα εξερχόμενα και σταλθέντα στο κινητό μου samsung galaxy ace το δίνω στην γυναίκα μου και περνώ το S2

 

Sent from my GT-S5830

NOKIA 5800,HTC HD2,SAMSUNG GALAXY Ace, Samsung GALAXY NOTE 2,

LG G2 μπράβο στην lg για το δώρο που μου έκανε...:D

Iphone 5c, Iphone 6,Iphone 7 plus,Xiaomi mi 8 lite,Xiaomi redmi note 9s

Link to comment
Share on other sites

Το GoSMS έχει αυτή τη δυνατότητα με ένα swipe να τα βλέπεις έτσι.

 

HTC Desire/Tapatalk

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

λοιπόν, ή εγώ έχω βαρέσει μπιέλα, ή το μόντεμ !@$%..!!!

ενώ μπέχρι τώρα με το παλιό linksys WAG200 συνδεόμουν ασύρματα με το Nexus One μέσω του swiFTP , δε μπορώ με τίποτα να κάνω το ίδιο τώρα με το thomson 585v8.

δημιουργώ κανονικά network location, βάζω το ftp://192.168.1.64:2121/ (ip που παίρνει το nexus) , δηλώνω username-password αλλά δεν ανοίγει ποτέ...μου πετάει σφάλμα ότι δε μπορεί να ανοίξει η τοποθεσία και να τσεκάρω το path ή τα δικαιώματα χρήστη...γγκκρρρ...

τα έχω πάρει λέμε και δε γουστάρω καθόλου να βάζω βγάζω καλώδια για να μεταφέρω απλά 2-3 αρχεία εφαρμογών...

Link to comment
Share on other sites

http://market.android.com/details?id=com.lookout.carrieriqdetector

 

Ευτυχώς δεν το είχα εγώ :D

Sent from my HTC Desire using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

λοιπόν, ή εγώ έχω βαρέσει μπιέλα, ή το μόντεμ !@$%..!!!

ενώ μπέχρι τώρα με το παλιό linksys WAG200 συνδεόμουν ασύρματα με το Nexus One μέσω του swiFTP , δε μπορώ με τίποτα να κάνω το ίδιο τώρα με το thomson 585v8.

δημιουργώ κανονικά network location, βάζω το ftp://192.168.1.64:2121/ (ip που παίρνει το nexus) , δηλώνω username-password αλλά δεν ανοίγει ποτέ...μου πετάει σφάλμα ότι δε μπορεί να ανοίξει η τοποθεσία και να τσεκάρω το path ή τα δικαιώματα χρήστη...γγκκρρρ...

τα έχω πάρει λέμε και δε γουστάρω καθόλου να βάζω βγάζω καλώδια για να μεταφέρω απλά 2-3 αρχεία εφαρμογών...

 

Επειδη ειχα ενα Thomson 587 μηπως εχεις βαλει να κανεις εγκριση καθε νεου ασυρματου πελατη που παει να συνδεθει το μοντεμ ?

 

Αν ναι , τοτε πρεπει να κρατησεις πατημενο το κουμπακι που εχει μπροστα οταν πας να μπεις για να δωσει εγκριση και να το αναγνωρισει και μετα θα συνδεεται .

My third beast Xiaomi Mi 9

My second mini Sony Z3 Compact : stock

Μy first android phone LG Optimus 2x Rom : CM10.1 - tonyp - T-Build 05 with kk M1

Link to comment
Share on other sites

Το GoSMS έχει αυτή τη δυνατότητα με ένα swipe να τα βλέπεις έτσι.

 

HTC Desire/Tapatalk

Μεγάλε την κατέβασα την εφαρμογή αλλά δεν μπόρεσα να κάνω τα μηνύματα να φαίνονται ξεχωριστά σε εισερχόμενα εξερχόμενα...μπορείς να μου πεις τις ρυθμίσεις;

 

 

Sent from my GT-S5830

NOKIA 5800,HTC HD2,SAMSUNG GALAXY Ace, Samsung GALAXY NOTE 2,

LG G2 μπράβο στην lg για το δώρο που μου έκανε...:D

Iphone 5c, Iphone 6,Iphone 7 plus,Xiaomi mi 8 lite,Xiaomi redmi note 9s

Link to comment
Share on other sites

Επειδη ειχα ενα Thomson 587 μηπως εχεις βαλει να κανεις εγκριση καθε νεου ασυρματου πελατη που παει να συνδεθει το μοντεμ ?

 

Αν ναι , τοτε πρεπει να κρατησεις πατημενο το κουμπακι που εχει μπροστα οταν πας να μπεις για να δωσει εγκριση και να το αναγνωρισει και μετα θα συνδεεται .

για πάμε άλλη μία, γιατί δεν το έπιασα αυτό..:O

ποιό κουμπάκι..? το turnon/off του wifi? :confused:

και δε θυμάμαι να έχω κάνει τέτοια επιλογή στο configuration...

Link to comment
Share on other sites

Πριν δύο σελίδες έγινε συζήτηση για το box.net και για τα 50gb. Κατέβασα κ εγκατέστησα το πρόγραμα στο Xperia ray κ έκανα register για πρώτη φορά με το Xperia. Ανέβασα, κατέβασα αρχεια, αλλά τα 50gb δεν μου τα δίνει. Κόλλησε στα 5. Πρέπει να κάνω κάτι άλλο? Μέχρι κ το market enabler έβαλα με Usa, αλλά πάλι τίποτα. Στον PC δεν το έτρεξα. Μήπως θέλει κάτι τέτοιο? Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί όλοι με Xperia πήρατε τα 50gb κ εμένα δεν μου τα δίνει.

καμία βοήθεια?

Ευχαριστώ!

 

Η προσφορα δεν εχει ενεργοποιηθει ακομα.

 

http://phandroid.com/2011/11/30/sony-ericsson-box-net-offer-not-yet-live/

Oneplus 6 8/128
Link to comment
Share on other sites

για πάμε άλλη μία, γιατί δεν το έπιασα αυτό..:O

ποιό κουμπάκι..? το turnon/off του wifi? :confused:

και δε θυμάμαι να έχω κάνει τέτοια επιλογή στο configuration...

 

Δεν σου χει μπροστα ενα κουμπι με το σημα του wirelless ? Αυτο ειναι που πρεπει να κρατησεις πατημενο .

 

Αλλα αμα δεν εχεις κανει τετοια ρυθμιση δεν ξερω τι παιζει .

My third beast Xiaomi Mi 9

My second mini Sony Z3 Compact : stock

Μy first android phone LG Optimus 2x Rom : CM10.1 - tonyp - T-Build 05 with kk M1

Link to comment
Share on other sites

http://market.android.com/details?id=com.lookout.carrieriqdetector

 

Ευτυχώς δεν το είχα εγώ :D

Sent from my HTC Desire using Tapatalk

 

Ούτε και εγώ...!!! με δυο διαφορετικά προγράμματα ψαγμένο..!

 

http://s7.directupload.net/images/111203/5qfrhq4p.png http://s1.directupload.net/images/111203/pnq6rvd6.png

Edited by mariodj

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - προτάσεις] GPS και πλοήγηση

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...