Jump to content

[Android - προτάσεις] GPS και πλοήγηση


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γίνεται όταν έχω σε φόρτιση το τηλ. (πχ στο αυτοκινητο) και δουλεύει το ράδιο η ο music player να μη σβήνει η οθόνη αλλά να μειώνεται ο φωτισμός της όπως γινόταν με τα Wm 6.5

 

Επίσης υπάρχει κάποια εφαρμογή που να ανοίγει-κλεινει εκτός του wf και την Ενεργοποίηση Δεδομένων;

Ευχαριστώ

 

για το πρωτο ψαξε στο μαρκετ για stay awake και SwitchPro Widget

Edited by parafron4

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

Follow me on Twitter

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 23,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Γίνεται όταν έχω σε φόρτιση το τηλ. (πχ στο αυτοκινητο) και δουλεύει το ράδιο η ο music player να μη σβήνει η οθόνη αλλά να μειώνεται ο φωτισμός της όπως γινόταν με τα Wm 6.5

 

Επίσης υπάρχει κάποια εφαρμογή που να ανοίγει-κλεινει εκτός του wf και την Ενεργοποίηση Δεδομένων;

Ευχαριστώ

Οτι δοκίμασα στο hd2 αφήνει ανοιχτή την οθόνη αλλά δε χαμηλώνει τον φωτισμό.Μπορείς όμως να δουλέψεις συνδυαστικά το screen on https://market.android.com/details?id=gr.androiddev.ScreenOn&feature=search_result για να κρατάει ανοιχτή την οθόνη στην εφαρμογή που θέλεις με το screen filter https://market.android.com/details?id=com.haxor&feature=related_apps για να χαμηλώνεις όσο θέλεις το φωτισμό.Το screen filter εχει και widget οπότε με ένα κλικ ενεργοποιείς-απενεργοποιείς το χαμήλωμα του φωτισμού

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ, πολύ καλά και τα δύο!

Καμιά εφαρμογή που όταν είσαι στο youtube και πατάς να πας στην αρχική οθόνη χωρίς να σταματάει η μουσική (κάτι σαν ελαχιστοποίηση) ξέρετε;

 

Προς το παρών δεν νομίζω να γίνεται. Έψαξα και δεν βρήκα κάτι.

Link to comment
Share on other sites

youtube (beta) streamer https://market.android.com/details?id=com.youtuberadio.gui.start_activity&feature=search_result

αλλά άμα πας μια φορά στην κεντρική οθόνη και μετά γυρίσεις πίσω στο πρόγραμμα η εικόνα παραμένει μαύρη και δεν επανέρχεται αλλά η μουσική συνεχίζει να ακούγεται κανονικά.Πολύ καλό για youtube playlists στο background,αρκεί τα videos που έχει επιλέξει ο χρήστης να είναι διαθέσιμα για κινητές συσκευές.

επίσης υπάρχει το youtube stream https://market.android.com/details?id=com.lifecom.youtubestream&feature=search_result

αλλά από το λίγο που το δοκίμασα (το κατέβασα μέσω market enabler γιατί αλλιώς δεν με άφηνε να το εγκαταστήσω) σερνότανε.

και επίσης ο dolphin mini browser παίζει videos στο background αλλά η συσκευή πρέπει να υποστηρίζει flash και σε δύσκολο multitasking κάνει ψιλοκολλήματα.

Link to comment
Share on other sites

για το πρωτο ψαξε στο μαρκετ για stay awake και SwitchPro Widget

 

Οτι δοκίμασα στο hd2 αφήνει ανοιχτή την οθόνη αλλά δε χαμηλώνει τον φωτισμό.Μπορείς όμως να δουλέψεις συνδυαστικά το screen on https://market.android.com/details?id=gr.androiddev.ScreenOn&feature=search_result για να κρατάει ανοιχτή την οθόνη στην εφαρμογή που θέλεις με το screen filter https://market.android.com/details?id=com.haxor&feature=related_apps για να χαμηλώνεις όσο θέλεις το φωτισμό.Το screen filter εχει και widget οπότε με ένα κλικ ενεργοποιείς-απενεργοποιείς το χαμήλωμα του φωτισμού

 

Εκανα κατι αλλο γιατι ειδα πως κανενα δεν λειτουργει οπως θα περιμενα.

Απενεργοποιησα την αυτόματη φωτεινότητα και το ρυθμισα να ριχνει την φωτεινότητα μετα απο 15 δευτερα.

Αυτο εχει ως αποτέλεσμα οταν το κινητο βρίσκεται σε φόρτιση να πεφτει το φως της οθονης ( που αυτο ειναι το επιθυμητό) αλλα ετσι χανω την αυτοματη αυξομείωση της φωτεινότητας συμφωνα με τον φωτισμο του χωρου.

Και ρωτάω τωρα... υπαρχει καποια αλλη εφαρμογή που ενεργοποιεί την αυτοματη αυξομείωση της φωτεινότητας με βαση τον φωτισμό του χωρου ,ανεξαρτητα αν την εχουμε απενεργοποιημένη απο τις βασικες ρυθμίσεις;

Λεω τωρα ( που μπορει να λεω και κοτσανα)

Link to comment
Share on other sites

Καλό αυτό που λες αλλά στο android επειδή δεν υπάρχει όπως στα wm,ξεχωριστή ρύθμιση της φωτεινότητας και του χρόνου που θα μπαίνει στην αναμονή,σημαίνει πως όταν το έχεις εκτός ρεύματος η συσκευή θα μπαίνει στην αναμονή μετά από 15 δευτερόλεπτα.κάτι που προσωπικά με εκνευρίζει κάποιες φορές και το έχω στο 1 λεπτό.

από την άλλη αυτό που λες για την εφαρμογή.Από ότι καταλαβαίνω χρειάζεσαι μια εφαρμογή που να ενεργοποιεί την αυτόματη φωτεινότητα όταν το έχεις με μπαταρία και να την απενεργοποιεί όταν το έχεις με το ρεύμα.Αλλά δεν βρήκα κάτι τέτοιο

Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

Από ότι καταλαβαίνω χρειάζεσαι μια εφαρμογή που να ενεργοποιεί την αυτόματη φωτεινότητα όταν το έχεις με μπαταρία και να την απενεργοποιεί όταν το έχεις με το ρεύμα.Αλλά δεν βρήκα κάτι τέτοιο

 

Σωστα καταλαβες...:cool:

Link to comment
Share on other sites

Guest Tankwart

Καλημερα παιδια,ειμαι συνδρομητης cosmote με εταιρικο 3 αριθμων και τις προαλλες εβαλα στη συσκευη μου το 3gwatchdog .Σημερα αφου εκανα επανεκκινηση μου εβγαλε πανω στη μπαρα ενα εικονακι το οποιο αφου πατησα ανοιξε η εφαρμογη και μου ειπε τα εξης.

Εχετε χρησιμοποιησει 0% 0 B απο τα 1GB μηνιαιου ογκου με ληξη Σαββατο 20 αυγουστου τα μεσανυχτα!

 

Εγω δεν εχω καποιο προγραμμα που να δινει data 1gb το μηνα.Υπαρχει περιπτωση να συμβαινει κατι πονηρο με τη συνδεση μου η μηπως η εφαρμογη το λεει αυτο σε ολους?

 

Ευχαριστω για το χρονο σας.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια,ειμαι συνδρομητης cosmote με εταιρικο 3 αριθμων και τις προαλλες εβαλα στη συσκευη μου το 3gwatchdog .Σημερα αφου εκανα επανεκκινηση μου εβγαλε πανω στη μπαρα ενα εικονακι το οποιο αφου πατησα ανοιξε η εφαρμογη και μου ειπε τα εξης.

Εχετε χρησιμοποιησει 0% 0 B απο τα 1GB μηνιαιου ογκου με ληξη Σαββατο 20 αυγουστου τα μεσανυχτα!

 

Εγω δεν εχω καποιο προγραμμα που να δινει data 1gb το μηνα.Υπαρχει περιπτωση να συμβαινει κατι πονηρο με τη συνδεση μου η μηπως η εφαρμογη το λεει αυτο σε ολους?

 

Ευχαριστω για το χρονο σας.

 

Τώρα αν κατάλαβα καλά αφού δεν έχεις κάποιο τι το έβαλες..? Δεν σε κατακρίνω, απλά ρωτάω... Κ Η εφαρμογή όταν την ανοίγεις χωρίς να την έχεις χρησιμοποιησει μάλλον έχει από μόνο του αυτό ως default.. ας πούμε εγώ που εχω 120 δωρεάν παω κ αντί για 1gb βάζω το 120mb για ένα μήνα.. κ όταν ανοίγω το 3g αυτό μετράει..! Πάντως η εφαρμογή είναι από τις καλύτερες κ δεν υπάρχει ίχνος υποψίας να σου τρώει κάτι..

 

Sent from my HTC Desire using Tapatalk

Phone 6s

iPhone 6 iPhone 5s iPhone 5

HTC Sensation S-Off

Link to comment
Share on other sites

αυτο που λεει ο sakis697 ισχυει..εχει προεπιλεξει το 1gb απο μονο του..ετσι κανει παντα.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω ενα πρόβλημα-απορία σχετικά με την εφαρμογή facebook.Έχω το LG Optimus 2X και έχω επιλέξει συγχρονισμό μονο με τις υπάρχουσες επαφές...Κάνει και λογικό μου φένετε με όσες έχουν ίδιο όνομα στο Facebook.Γίνετε χειροκίνιτα και έστω μια μια επαφή να την συνδιάσω (ενόσω)?
Link to comment
Share on other sites

παιδιά έχει χρησιμοποιήσει κανείς την εφαρμογή easypay της πειραιώς? οταν σκανάρω το λογαριασμό δεν μου εμφανίζει τα στοιχεία πληρωμής. Η μηχανή βγαίζει συνεχω κάτι νούμερα χωρίς να συνεχίζει στην πληρώμη. καμία ιδέα?
Link to comment
Share on other sites

Το Destinator για Android είναι τόσο πολύ χάλια που δεν το αναφέρετε καθόλου;

 

Το χρησιμοποιώ χρόνια σε Windows Mobile και με ενδιαφέρει το να κρατήσω τα pois μου και τα αγαπημένα μου σε περίπτωση μετάβασης σε Android. Βλέπω δε ότι δεν υπάρχει ένας και μοναδικός προτεινόμενος αντικαταστάτης, αλλά οι γνώμες είναι περιπου ισομοιρασμένες σε τρία κάτι το οποίο μπερδεύει ακόμα πιο πολύ.

Φιλε μου εχω και εγω το ιδιο προβλημα.

Το θεμα ειναι πως και σε destinator Android να πας δεν προκειται να εξασφαλίσεις τα pois σου.

Επικοινώνησα πριν λιγες μερες με την Mls ρωτώντας αν υπαρχει η δυνατότητα να μεταφερω τις αποθηκευμένες μου τοποθεσιες που εχω απο destinator 7 στην νεα τους version για Android και η απαντηση που πηρα ηταν αρνητική.

Αυτο το πραγμα μου εχει δέσει τα χερια.

Εχω περασει Android στο HD2 και ολη μερα κανω reboot απο wm σε Android για να μπορεσω να δουλεψω το παλιο destinator οπου εχω τις αποθηκευμένες τις τοποθεσιες μου ( μιλαμε για πανω απο διακοσιες τοποθεσίες σε κεντρικη και βορεια Ελλάδα)

Δεν μπορω να το πιστεψω πως σοβαρες εταιρείες δεν σκεφτήκαν το πιο απλο και χρήσιμο πραγμα.

Ειναι δυνατόν να αφηνουν στη τυχη τους τόσους πελατες που χρησιμοποιούν τον πλοηγο τους μη δίνοντας καμια σημασία στο ενδεχομενο να θελουν να κρατήσουν τα Poi τους;;;

Τοσες μερες λύση δν βρίσκω και στο τελος απο το άνοιξε κλεισε θα ρημάξω το κινητό μου.

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς οχι... Και ειχα ελπίδες οταν ειδα πως κανει μετατροπες σε διαφορα αρχεια αλλα τσαμπα χαρηκα

 

υ.γ

Καλη περιπτωση θα ηταν να μπορουσαν να μετατραπούν τα αρχεια του destinator σε αρχεια που θα έβλεπε το Ndrive.

Αν και εκανα καποιες δοκιμες με το προγραμματακι που μου έδειξες παρολα αυτα δεν καταφερα να βγαλω ακρη.

Edited by telmusic
Link to comment
Share on other sites

παιδιά έχει χρησιμοποιήσει κανείς την εφαρμογή easypay της πειραιώς? οταν σκανάρω το λογαριασμό δεν μου εμφανίζει τα στοιχεία πληρωμής. Η μηχανή βγαίζει συνεχω κάτι νούμερα χωρίς να συνεχίζει στην πληρώμη. καμία ιδέα?

 

Τράβα photo το barcode η σκαναρετο με ενα barcode scanner..!!! και θα είσαι ο.κ.!

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

παιδες εχει αγορασει κανεις το sygic για ελλαδα?

 

εχω μια απορια, για ναεχω το χαρτη της ελλαδος αγοραζω το πακετο eastern europe απο εδω http://www.sygic.com/en/android:buy-now

και πως το περναμε στο κινητο? μας αποστελλεται καποιος κωδικος ή κατι αλλο;

 

ευχαριστω!

όνειρα σα τα καράβια

στα ρηχά ξεπέσατε

σας τα πήραν τα ταξίδια

και στην άμμο δέσατε

Link to comment
Share on other sites

παιδες εχει αγορασει κανεις το sygic για ελλαδα?

 

εχω μια απορια, για ναεχω το χαρτη της ελλαδος αγοραζω το πακετο eastern europe απο εδω http://www.sygic.com/en/android:buy-now

και πως το περναμε στο κινητο? μας αποστελλεται καποιος κωδικος ή κατι αλλο;

 

ευχαριστω!

 

Το αγοράζεις και μετά κάνεις install το Sygic από market. Μέσα από την εφαρμογή, θα σου κατεβάσει τους χάρτες που έχεις αγοράσει.

Link to comment
Share on other sites

το sygic για ελλαδα θελουμε το eastern europe σωστα? ή υπάρχει ξεχωριστα για ελλαδα μονο?

 

ευχαριστω!

όνειρα σα τα καράβια

στα ρηχά ξεπέσατε

σας τα πήραν τα ταξίδια

και στην άμμο δέσατε

Link to comment
Share on other sites

Μια απορία παιδιά:Στο viber για να γίνει η κλήση πρέπει εκτός από εμένα που καλώ να είναι και αυτός που θέλω να καλέσω συνδεδεμένος στο ίντερνετ??(εννοείται και οι 2 πως έχουν την εφαρμογή)
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πως γίνετε τελικά να έχω μετάφραση φωνητική από Ελληνικά σε κάποια άλλη γλώσσα (και το αντίστροφο) με το πρόγραμμα της Google. Εχω βάλει διάφορα add on δεξιά και αριστερά αλλά τίποτα. Θυμάμαι πριν από 1 χρόνο γνωστός μου είχε τον τότε μεταφραστή της Google σε android 2.1 και δούλευε κανονικά.
Ericsson788, Nokia 3310,7650,3650,N82,N95, Samsung i8910,S2,S3,S4,S6,S7 edge,S8+,S9+,S10+,S20 Ultra
Link to comment
Share on other sites

το sygic για ελλαδα θελουμε το eastern europe σωστα? ή υπάρχει ξεχωριστα για ελλαδα μονο?

 

ευχαριστω!

 

Κρίνοντας από εδώ: http://www.sygic.com/en/android:buy-now, ναι το Eastern Europe κάνει. Βέβαια ίσως αξίζει να δώσεις ένα 20ρικο παραπάνω και να πάρεις το πακέτο όλης της Ευρώπης. Ίσως στο μέλλον σου χρειαστεί, ποτέ δεν ξέρεις. ;)

--- Sony Xperia 5 II ---
Link to comment
Share on other sites

Σχετικα με το autokiller memory optimizer ειδα οτι εχει και widget. Που ειναι; δεν μπορω να τα βρω.υπαρχει δυνατοτητα με συντομευση να τερματιζω οσες υπηρεσιες/διεργασιες θελω;

 

Sent from my HTC Desire using Tapatalk

Να γελάτε ,....... γιατί είναι μεταδοτικό !!!!!!:lol:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα....πως μπορουμε να μεταφερουμε φωτογραφιες απο τη καμερα στο αλμπουμ LG P500

 

Σε ποιό album θες να τις μεταφέρεις;

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - προτάσεις] GPS και πλοήγηση

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...