Jump to content

[Android - προτάσεις] Εφαρμογές γραφείου και παραγωγικότητας


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ποιον διαχειριστή email θα προτείνατε για επαγελματικη χρήση 3 email?

 

Φιλικά

Δημήτρης

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.onegravity.k10.pro2&hl=el

 

εγω αυτο εχω και ειμαι πολυ ευχαριστημενος υποψιν εχω 3 μαιλ για επαγγελματικη χρηση και δεν εχω χασει ποτε ουτε ενα και παντα ενημερωμενος και παραμετροποιησιμος

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.onegravity.k10.pro2&hl=el

 

εγω αυτο εχω και ειμαι πολυ ευχαριστημενος υποψιν εχω 3 μαιλ για επαγγελματικη χρηση και δεν εχω χασει ποτε ουτε ενα και παντα ενημερωμενος και παραμετροποιησιμος

 

Και εγώ αυτόν χρησιμοποιώ και θεωρώ οτι είναι οτι καλύτερο εχω δουλέψει :)

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ αυτόν χρησιμοποιώ και θεωρώ οτι είναι οτι καλύτερο εχω δουλέψει :)

 

Exchange accounts υποστηρίζει; ;

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ αυτόν χρησιμοποιώ και θεωρώ οτι είναι οτι καλύτερο εχω δουλέψει :)

 

Ποιά είναι η διαφορά του από το Κ 9 και τα θετικά του συγκριτικά με το maildroid που χρησιμοποιώ και είμαι απόλυτα ευχαριστημένος;

Link to comment
Share on other sites

Την 4.1.3.149 έχω. Και εγώ όταν ήμουν σε ασύρματο δεν έδινα σημασία, αλλά τώρα στις διακοπές μου τρώει τα data. Εκτός αυτού, αναρωτιέμαι τι στέλνει στην εταιρεία...

 

Γιατί δεν το μπλοκάρεις με κάποιο firewall;

Link to comment
Share on other sites

Αν εμπαινες στο λινκ θα εβλεπες.

Please note: Exchange accounts are NOT supported yet.

 

Βασικά το άνοιξα απλα επειδή η εφαρμογή προτάθηκε για επαγγελματικη χρήση υπέθεσα οτι θα υποστηρίζει και exchange!

Link to comment
Share on other sites

Δουλεύεις το κανονικό ή την νέα beta version που κάνει συγχρονισμό στο cloud? Δεν έχω παρατηρήσει κάτι αλλά δεν δίνω και ιδιαίτερη σημασία να είμαι ειλικρινής γιατί συνήθως είμαι σε ασύρματο.

 

μιας και το είπες μπήκα να δώ και μου έχει 550kb trafic τις τελευταίες 6-7 μέρες. Μια χαρά το βρίσκω. Είμαι στην τελευταία έκδοση, όχι καποια beta.

Link to comment
Share on other sites

μιας και το είπες μπήκα να δώ και μου έχει 550kb trafic τις τελευταίες 6-7 μέρες. Μια χαρά το βρίσκω. Είμαι στην τελευταία έκδοση, όχι καποια beta.

Μια χαρά! Λογικά δεν θα έπρεπε να έχει κάτι ιδιαίτερο σε κατανάλωση. Εκτός αν με εκμάθηση από Gmail, Facebook ή Twitter καταναλώνει δεδομένα. Γιατί εγώ τα έχω ανενεργά όλα αυτά.

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά! ψαχνω εδω και καιρο μια εφαρμογή που να ειναι σαν το ευρετήριο τηλ. καταλόγου, ούτως ώστε να μπορώ να αποθηκευω σε κάθε γράμμα αλφαβητικά ενα πελάτη και να μπορω να σημειωνω και καποια πράγματα ξεχωριστα στον καθένα...υπάρχει τίποτα γιατι εγω δεν εχω βρει....ευχαριστώ πολύ! Edited by ptonis23
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδες για βοηθατε λιγο γιατί εχω μπλεξει. Προσπαθω να στειλω μμς και δε φευγει. Τι κανω λαθος?

Επιλεγω στο gosms το εικονιδιο με το συνδετηρα και με παει να διαλεξω αρχειο. Του επιλεγω μια μικρη φωτό για δοκιμη, επιλεγω παραλήπτη (τη συζυγο) και παταω το εικονιδιο που στελνει. Μετα μου δειχνει σε μικρογραφια τη φωτο κι ενα βελακι πρασινο που δείχνει ότι στελνει. Ομως οση ωρα και να περιμενω δεν φευγει το μμς!

Τα ίδια μου εκανε και το handcent. Φταιει κατι στο τηλ ή κανω κατι λαθος; :(

Γενικώς θέλει κάποια ρύθμιση καπου όπως στα κινητα προ ανδροιδ; :wacko:

Oneplus5 8/128 Android 10
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά! ψαχνω εδω και καιρο μια εφαρμογή που να ειναι σαν το ευρετήριο τηλ. καταλόγου, ούτως ώστε να μπορώ να αποθηκευω σε κάθε γράμμα αλφαβητικά ενα πελάτη και να μπορω να σημειωνω και καποια πράγματα ξεχωριστα στον καθένα...υπάρχει τίποτα γιατι εγω δεν εχω βρει....ευχαριστώ πολύ!

 

Δες αυτο:

https://play.google.com/store/apps/details?id=net.webis.pocketinformant

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

Στο expence manager έχω δύο λογαριασμούς. Γίνεται ο κάθε λογαριασμός να έχει ξεχωριστές κατηγορίες ;. Τώρα οι κατηγορίες εξόδων του ενός φαίνονται και στον άλλον.

 

Ξέρει κάποιος;

Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κάποιος;

Αν και τώρα δεν το έχω, από όσο θυμάμαι δεν γίνεται.

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

Κανενας ρε παιδια; Ολοκληρο φορουμ (και υποτίθεται εξειδικευμένο) να μην έχει κανένας μια λύση! Μια πρόταση έστω! Τόσο δύσκολο και πρωτόγνωρο είναι αυτό; Δυστυχώς είναι το πρωτο μου ανδροιδ καιι δεν ξέρω πολλά από αυτό και τις εφαρμογές του.. γι' αυτό ζήτησα μια βοήθεια από κάποιους που τραβιούνται χρόνια με το λογισμικό αυτό!
Oneplus5 8/128 Android 10
Link to comment
Share on other sites

Κανενας ρε παιδια; Ολοκληρο φορουμ (και υποτίθεται εξειδικευμένο) να μην έχει κανένας μια λύση! Μια πρόταση έστω! Τόσο δύσκολο και πρωτόγνωρο είναι αυτό; Δυστυχώς είναι το πρωτο μου ανδροιδ καιι δεν ξέρω πολλά από αυτό και τις εφαρμογές του.. γι' αυτό ζήτησα μια βοήθεια από κάποιους που τραβιούνται χρόνια με το λογισμικό αυτό!

 

Είναι γιατί πλέον οι πλειοψηφία χρησιμοποιεί ίντερνετ/data για αποστολή αρχείων και όχι mms μιας και κερδίζεις σε ποιότητα φωτογραφίας και δεν υπάρχουν περιορισμοί στον όγκο δεδομένων

:-)

Αρχικά στο android για να στείλεις mms πρέπει να έχεις ανοιχτά τα data (δεδομένα). Αν δεν το στείλει ούτε τότε πρέπει να περάσεις συγκεκριμένες ρυθμίσεις του παρόχου σου για mms, με ένα search τύπου mms Cosmote android settings πχ ή άλλου παρόχου στο Google θα σου βγάλει αρκετά αποτελέσματα.

Link to comment
Share on other sites

Επίσης τα mms πρέπει να είναι ενεργοποιημένα από το δίκτυο. Αν, δηλαδή, δεν τα έχεις ενεργοποιήσει ποτέ στην εταιρεία κινητής σου, θα πρέπει να το κάνεις.

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

http://www.alefsoft.com/copycontacts.php

 

Υπαρχει κατι αντιστοιχο free για αντθγραφη contacts ?

(δεν εχω καρτα για να το αγορασω)

Link to comment
Share on other sites

Επίσης τα mms πρέπει να είναι ενεργοποιημένα από το δίκτυο. Αν, δηλαδή, δεν τα έχεις ενεργοποιήσει ποτέ στην εταιρεία κινητής σου, θα πρέπει να το κάνεις.

 

Τα μμς τα ειχα ενεργοποιησει στον παροχο απο το προηγουμενο τηλ που ειχα (νοκια symbian)

Θέλει πάλι επειδη τωρα έχω ανδροιδ;

Oneplus5 8/128 Android 10
Link to comment
Share on other sites

Τα μμς τα ειχα ενεργοποιησει στον παροχο απο το προηγουμενο τηλ που ειχα (νοκια symbian)

Θέλει πάλι επειδη τωρα έχω ανδροιδ;

Όχι, αφού είναι ενεργοποιημένα στην sim που φοράς δεν χρειάζεται κάτι περισσότερο. Ισχύει ό,τι σου είπε ο Sofos_5.

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

αν δεν σου κάνει το stock, τότε Business Calendar (έχω το paid) :

 

Free

Paid

Καλησπέρα παιδιά,

είμαι νεότατος στο myphone και θα ήθελα να ρωτήσω μήπως μπορεί να δώσει κάποιος λύση στο ζήτημα της προστασίας των προσωπικών δεδομένων από τα calendars (πχ:ανάγνωση συμβάντων ημερολογίου και εμπιστευτικών πληροφοριών, προσθήκη ή τροποποίηση συμβάντων ημερολογίου και αποστολή μηνυμάτων ηλεκτρονικού ταχυδρομείου σε προσκεκλημένους χωρίς να το γνωρίζουν οι κάτοχοι). Έχω το tablet Samsung p3110 και δεν μπορώ - δεν θέλω να χρησιμοποιήσω το πολύ καλό του splan (όπως και άλλα calendars όπως το Business Calendar) γιατί δεν υπάρχει προστασία προσωπικών πληροφοριών. Υπάρχουν κάποια προγράμματα που να μας προστατεύουν?

Η βοήθειά σας θα είναι πραγματικά σημαντική.

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά,

είμαι νεότατος στο myphone και θα ήθελα να ρωτήσω μήπως μπορεί να δώσει κάποιος λύση στο ζήτημα της προστασίας των προσωπικών δεδομένων από τα calendars (πχ:ανάγνωση συμβάντων ημερολογίου και εμπιστευτικών πληροφοριών, προσθήκη ή τροποποίηση συμβάντων ημερολογίου και αποστολή μηνυμάτων ηλεκτρονικού ταχυδρομείου σε προσκεκλημένους χωρίς να το γνωρίζουν οι κάτοχοι). Έχω το tablet Samsung p3110 και δεν μπορώ - δεν θέλω να χρησιμοποιήσω το πολύ καλό του splan (όπως και άλλα calendars όπως το Business Calendar) γιατί δεν υπάρχει προστασία προσωπικών πληροφοριών. Υπάρχουν κάποια προγράμματα που να μας προστατεύουν?

Η βοήθειά σας θα είναι πραγματικά σημαντική.

Ευχαριστώ.

 

Ένα ημερολόγιο που δεν έχει πρόσβαση σε επαφές, emails και δίκτυο είναι κουτσουρεμένο. Δεν λέω ότι δεν υπάρχει κάποιο τέτοιο - που να δίνει έμφαση στην ιδιωτικότητα, αλλά προσωπικά δεν ξέρω κανένα. Νομίζω αργά ή γρήγορα θα πρέπει να πάρεις απόφαση να εμπιστευτείς κάποιον: τη google, την microsoft, την apple, κάποιον κατασκευαστή εφαρμογής...

Το offline είναι καλό - το cloud όμως καλύτερο :)

Link to comment
Share on other sites

Καμια εφαρμογουλα για να κλειδωνουμε εφαρμογες οπως τα sms, photos κλπ ?

 

Thanks.

 

Applock ή απλά το vault γι'αυτά που θες.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - προτάσεις] Εφαρμογές γραφείου και παραγωγικότητας

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...