Jump to content

[Android - προτάσεις] Παιχνίδια


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γίνεται ένα παιχνίδι κινητού να συγκριθεί με μία υπερπαραγωγή που ακούει στο όνομα WoW και είναι τα υπερδεκαπενταπλάσια δεδομένα ?????? :confused:

 

τωρα καταλαβα φιλε μου τι εννοουσες...επειδη δεν εβαλες παραθεση φανηκε οτι εκανες απλα ποστ με την φωτογραφια και οχι οτι μιλουσες για το πανω ποστ απο το δικο σου(την οποια φωτογραφια δεν την πολυκαταλαβα):lol:..;)

σορρυ:O

το επομενο ποστ να ειναι ον τοπικ;)

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Επισυναπτόμενες εικόνες

Γίνεται ένα παιχνίδι κινητού να συγκριθεί με μία υπερπαραγωγή που ακούει στο όνομα WoW και είναι τα υπερδεκαπενταπλάσια δεδομένα ?????? :confused:

 

Το εχετε παίξει ?

Αν όχι δεν μπορείτε να εκφέρεται γνώμη , για game σε κινητό είναι επίπεδο wow σε γραφικά , character build , talent system , classes , races , quests ,pvp κλπ κλπ

Σαφώς δεν είναι το ίδιο το ένα είναι 20 giga το άλλο 1

οποιος έπαιξε το wow όταν βγήκε και παίξει και αυτό θα καταλάβει ότι δεν υπερβάλω .

 

Άλλα ρε παλληκάρια χωρίς να ξέρετε πως απαντάτε ?

Έτσι να χαμέ να λέγαμε ?

Link to comment
Share on other sites

Το εχετε παίξει ?

Αν όχι δεν μπορείτε να εκφέρεται γνώμη , για game σε κινητό είναι επίπεδο wow σε γραφικά , character build , talent system , classes , races , quests ,pvp κλπ κλπ

Σαφώς δεν είναι το ίδιο το ένα είναι 20 giga το άλλο 1

οποιος έπαιξε το wow όταν βγήκε και παίξει και αυτό θα καταλάβει ότι δεν υπερβάλω .

 

Άλλα ρε παλληκάρια χωρίς να ξέρετε πως απαντάτε ?

Έτσι να χαμέ να λέγαμε ?

 

Φυσικά και τα χω παίξει και τα δύο, αλλά και κάποιος να μην τα χει παίξει και τα δύο καταλαβαίνει .. Τα χαρακτηριστικά που αναφέρεις τα χει και το πρώτο Pokemon ..

Ακόμα και συγκρίσεις με το WoW του 2004 είναι αστείες, το βάθος και η διάρκεια, τα γραφικά, τα οποία δεν είναι γραφικά WoW όχι μόνο λόγω επεξεργαστικής ισχύς αλλά επίσης γιατί τα καλύπτεις και με τα δάχτυλά σου, όλα αυτά είναι σε τελείως άλλο σύμπαν ... Στο Order and Chaos είναι κομμένα, με χάλια υφές και χάλια εφέ, πάντα συγκριτικά με το WoW, τα πολύγωνα χορεύουν πιο μεγάλα και από σκαθάρια στα μάτια μου και τα μοντέλα φυσικής δεν προσδίδουν ρεαλισμό στο παιχνίδι ..

Ο χειρισμός, που επίσης είναι ένας πολύ σημαντικός παράγοντας, είναι πολύ πιο δύσκολος ... Η ιστορία είναι ανύπαρκτη, οι χάρτες είναι ένα μηδενικό ... Εμένα δεν μου άρεσε καθόλου το Order & Chaos, για τα 5 ευρώ που χει, συγγνώμη που στο λέω έτσι αλλά μάλλον εσύ απαντάς χωρίς να ξέρεις, έτσι για να χεις να πεις ... Το παιχνίδι δεν αξίζει τα λεφτά μου, προσωπικά πάντα ...

Nokia N9 & S.E.X. Play User x )

 

Απελπισμένες ρητορικές διαστρεβλώσεις !

Link to comment
Share on other sites

Φυσικά και τα χω παίξει και τα δύο, αλλά και κάποιος να μην τα χει παίξει και τα δύο καταλαβαίνει .. Τα χαρακτηριστικά που αναφέρεις τα χει και το πρώτο Pokemon ..

Ακόμα και συγκρίσεις με το WoW του 2004 είναι αστείες, το βάθος και η διάρκεια, τα γραφικά, τα οποία δεν είναι γραφικά WoW όχι μόνο λόγω επεξεργαστικής ισχύς αλλά επίσης γιατί τα καλύπτεις και με τα δάχτυλά σου, όλα αυτά είναι σε τελείως άλλο σύμπαν ... Στο Order and Chaos είναι κομμένα, με χάλια υφές και χάλια εφέ, πάντα συγκριτικά με το WoW, τα πολύγωνα χορεύουν πιο μεγάλα και από σκαθάρια στα μάτια μου και τα μοντέλα φυσικής δεν προσδίδουν ρεαλισμό στο παιχνίδι ..

Ο χειρισμός, που επίσης είναι ένας πολύ σημαντικός παράγοντας, είναι πολύ πιο δύσκολος ... Η ιστορία είναι ανύπαρκτη, οι χάρτες είναι ένα μηδενικό ... Εμένα δεν μου άρεσε καθόλου το Order & Chaos, για τα 5 ευρώ που χει, συγγνώμη που στο λέω έτσι αλλά μάλλον εσύ απαντάς χωρίς να ξέρεις, έτσι για να χεις να πεις ... Το παιχνίδι δεν αξίζει τα λεφτά μου, προσωπικά πάντα ...

 

Με τι τηλέφωνο το έχεις παίξει και σου φαίνονται χάλια τα γραφικά ?

Link to comment
Share on other sites

Με τι τηλέφωνο το έχεις παίξει και σου φαίνονται χάλια τα γραφικά ?

 

Με ένα τηλέφωνο που δεν έχει και καλό SoC, από άποψη GPU, το Xperia Play ..

Και πάλι όμως, με ένα καλύτερο SoC το μόνο που θα βελτιωθεί στην εμπειρία είναι ο φωτισμός και η υφή .. Τα πολύγωνα και όλα τα άλλα που ανάφερα παραμένουν, πάντα συγκριτικά με το WoW ...

Nokia N9 & S.E.X. Play User x )

 

Απελπισμένες ρητορικές διαστρεβλώσεις !

Link to comment
Share on other sites

DEAD TRIGGER απλα τα σπαει...το καλυτερο στο ειδος του μακραν:):)

 

Από χτες δωρεάν στο Μάρκετ!!!

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Με ένα τηλέφωνο που δεν έχει και καλό SoC, από άποψη GPU, το Xperia Play ..

Και πάλι όμως, με ένα καλύτερο SoC το μόνο που θα βελτιωθεί στην εμπειρία είναι ο φωτισμός και η υφή .. Τα πολύγωνα και όλα τα άλλα που ανάφερα παραμένουν, πάντα συγκριτικά με το WoW ...

 

αν ποτε σου δωθει η ευκαιρία δοκίμασε το με ενα καλύτερο τηλεφωνώ και θα δεις ...

 

ριξε μια ματια εδω

 

εγω το παιζω σε galaxy note

Link to comment
Share on other sites

Κανά νέο σχετικά με το Tales of Tactics? Είχα διαβάσει ότι αρχές Ιουλίου θα έβγαινε για android αλλά δεν μπορώ να το βρω πουθενά.
Link to comment
Share on other sites

Δε ξέρω πόσοι από εσάς γνωρίζουν το παιχνίδι Baldur's Gate, αλλά για εμάς τους παλιότερους Role Players είναι ό,τι καλύτερο είχε βγει στο χώρο των υπολογιστών από RPGs!

Τα ευχάριστα νέα είναι ότι το remake του έρχεται και στο Android, αν και νομίζω προς το παρόν αφορά μόνο Android Tablets (Honeycomb και άνω). Το παιχνίδι θα βγει κάπου τον Σεπτέμβρη. Προσωπικά έχω tablet για Android, αλλά θα μου κάνει εντύπωση αν δε συπεριλάβουν και τα νεότερα smartphones.

Περισσότερα για την κυκλοφορία του Baldur's Gate για το Android εδώ: http://baldursgate.com/android.en.html ή στα ελληνικά εδώ.

Link to comment
Share on other sites

http://robotinvader.com/blog/wp-content/uploads/2011/08/RunningKnightPromo.png

Το έχετε παίξει...είναι αρκετά καλό , κόλλημα..

 

για να παίξω στο 2 βιβλίο τις πίστες , μπορώ μόνο αν πληρώσω?θέλει 1200 notes, και έχω μόνο 940 , έχω πάρει όλα τα coins και όλες τις κάρτες από το 1ο book.

τι άλλο μένει να κάνω...?

Link to comment
Share on other sites

http://robotinvader.com/blog/wp-content/uploads/2011/08/RunningKnightPromo.png

Το έχετε παίξει...είναι αρκετά καλό , κόλλημα..

 

για να παίξω στο 2 βιβλίο τις πίστες , μπορώ μόνο αν πληρώσω?θέλει 1200 notes, και έχω μόνο 940 , έχω πάρει όλα τα coins και όλες τις κάρτες από το 1ο book.

τι άλλο μένει να κάνω...?

 

Μην αγοράσεις τίποτα από το store. Δεν χρειάζεται τίποτα ούτως η άλλως, έτσι θα σου μένουν για να ξεκλειδώνεις τα βιβλία.

Link to comment
Share on other sites

καλο καψιμο.... Asphalt 7: Heat

 

στο s3 τρεχει αψογα...(αυτο ελειπε κιολας)

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

Follow me on Twitter

Link to comment
Share on other sites

Δε ξέρω πόσοι από εσάς γνωρίζουν το παιχνίδι Baldur's Gate, αλλά για εμάς τους παλιότερους Role Players είναι ό,τι καλύτερο είχε βγει στο χώρο των υπολογιστών από RPGs!

Τα ευχάριστα νέα είναι ότι το remake του έρχεται και στο Android, αν και νομίζω προς το παρόν αφορά μόνο Android Tablets (Honeycomb και άνω). Το παιχνίδι θα βγει κάπου τον Σεπτέμβρη. Προσωπικά έχω tablet για Android, αλλά θα μου κάνει εντύπωση αν δε συπεριλάβουν και τα νεότερα smartphones.

Περισσότερα για την κυκλοφορία του Baldur's Gate για το Android εδώ: http://baldursgate.com/android.en.html ή στα ελληνικά εδώ.

 

Με έστειλες τώρα. Baldurs gate, planescape torment, icewind dale...............ΜΕΓΑΛΗ λατρεία. Πολύ φοβάμαι πως μόνο σε tablet θα είναι playable.

LG G8s - Lg g6 h870 -- Note 4 N910F(dead) stock 6.0.1 -- Sony Xperia Z 5.1.1 eXistenZ Y 4.0.0 -
Link to comment
Share on other sites

Μην αγοράσεις τίποτα από το store. Δεν χρειάζεται τίποτα ούτως η άλλως, έτσι θα σου μένουν για να ξεκλειδώνεις τα βιβλία.

 

Τωρα στην προκείμενη περίπτωση που έχω τελειώσει όλες τις πίστες στο book 1 και αγόρασα και κάτι από το store, μπορώ να κάνω κάτι?...δεν έχει και επιλογή να αρχίσω νέο παιχνίδι...

Link to comment
Share on other sites

Με έστειλες τώρα. Baldurs gate, planescape torment, icewind dale...............ΜΕΓΑΛΗ λατρεία. Πολύ φοβάμαι πως μόνο σε tablet θα είναι playable.

 

Άσε κι εγώ τα ίδια! Τα 'χω παίξει όλα! Και μάλιστα η εταιρεία που κάνει το Baldur's Gate Enhanced Edition δήλωσε ότι εάν πάει καλά στις πωλήσεις μπορεί να βγάλουν και Baldur's Gate 3 στη συνέχεια..!

Link to comment
Share on other sites

Τωρα στην προκείμενη περίπτωση που έχω τελειώσει όλες τις πίστες στο book 1 και αγόρασα και κάτι από το store, μπορώ να κάνω κάτι?...δεν έχει και επιλογή να αρχίσω νέο παιχνίδι...

 

Δεν νομίζω να γίνεται τίποτα. Δοκίμασε να κάνεις εκκαθάριση data μήπως και σε βάλει από την αρχή. Αλλιώς σβήσε το παιχνίδι και πέρασέ το ξανά.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω το Samsung GT-S5570(Galaxy Mini) και θέλω να κατεβάσω το Drag Racing: Bike Edition αλλά μου λέει ότι : <<Αυτή η εφαρμογή δεν είναι συμβατή με τη συσκευή σας Cosmote Samsung GT-S5570.>> Αλλά είδα στις κρητικές ότι άτομο με την ίδια συσκευή το έχει το παιχνίδι.. Μπορώ να κάνω κάτι για να παίξω το παιχνίδι..??? :( :wacko:
Link to comment
Share on other sites

Κάποιο παιδί είχε προτείνει νωρίτερα το cogs και είπα να το δοκιμάσω.

Είναι τέλειο σε σημείο να μη θέλω να τελειώσει!

Motorola Moto G

Nexus S, SlimJB 2.0, Beladus 7.1

Link to comment
Share on other sites

Το Cogs το έχω και εγώ, είναι πράγματι πολύ καλό puzzle game (υπάρχει και για PC). Δεν ξέρω αν το γνωρίζεται, αλλά υπάρχει εξομοιωτης για τα κινητά android, που αν θυμάμαι καλά είναι και δωρεάν, ο οποίος μπορεί να παίξει τα παλιά αυτά RPG (Baldur's Gate 1 + 2, Icewind Dale 1+2, Planescape Torment) αλλά και όλα τα παιχνίδια που βασίζονται στην infinity engine. Το όνομα του εξομοιωτή είναι GemRB!
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω το Samsung GT-S5570(Galaxy Mini) και θέλω να κατεβάσω το Drag Racing: Bike Edition αλλά μου λέει ότι : <<Αυτή η εφαρμογή δεν είναι συμβατή με τη συσκευή σας Cosmote Samsung GT-S5570.>> Αλλά είδα στις κρητικές ότι άτομο με την ίδια συσκευή το έχει το παιχνίδι.. Μπορώ να κάνω κάτι για να παίξω το παιχνίδι..??? :( :wacko:

 

Μπορείς να κοιτάξεις στο google για το παιχνίδι, γράφοντας Drag Racing: Bike edition apk

 

Θα κατεβάσεις το apk, θα το περάσεις στην συσκευή σου και με κάποιον file manager θα το τρέξεις.

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να κοιτάξεις στο google για το παιχνίδι, γράφοντας Drag Racing: Bike edition apk

 

Θα κατεβάσεις το apk, θα το περάσεις στην συσκευή σου και με κάποιον file manager θα το τρέξεις.

 

αμα δεν ειναι συμβατο πως θα τρεξει?

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

αμα δεν ειναι συμβατο πως θα τρεξει?

 

"Συμβατό" για την Google μπορεί να σημαίνει άλλα πράγματα όπως

 

Α) Δεν μας αρέσει ο τρόπος που παίζει στην συσκευή. Β) Δεν υποστηρίζεται στην χώρα σου.

 

Και ίσως και άλλα..

 

ΠΟΛΛΕΣ ΠΟΛΛΕΣ εφαρμογές τα τελευταία δύο χρόνια γράφανε "Δεν είναι συμβατή η εφαρμογή με την συσκευή"... και όλες παίξανε μια χαρά. Δεν έχει να χάσει τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

"Συμβατό" για την Google μπορεί να σημαίνει άλλα πράγματα όπως

 

Α) Δεν μας αρέσει ο τρόπος που παίζει στην συσκευή. Β) Δεν υποστηρίζεται στην χώρα σου.

 

Και ίσως και άλλα..

 

ΠΟΛΛΕΣ ΠΟΛΛΕΣ εφαρμογές τα τελευταία δύο χρόνια γράφανε "Δεν είναι συμβατή η εφαρμογή με την συσκευή"... και όλες παίξανε μια χαρά. Δεν έχει να χάσει τίποτα.

 

αααα οκ εγω νομιζα οτι ειχε να κανει με το hardware της συσκευης..

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

παιδια γνωριζει κανεις πως μπορω να εχω το cut the rope δωρεαν;;;

Samsung Galaxy S4

Xiaomi redmi 3 note

Xiaomi redmi 3

Lenovo K3 note

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - προτάσεις] Παιχνίδια

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...