Jump to content

[Android - προτάσεις] Παιχνίδια


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το reboot είναι η επανεκίνηση του κινητού σου. Το κλείνεις (τελείως) και το ανοίγεις δηλαδή.

 

Επειδή οι εφαρμογές επι΄πληρωμή είναι διαθέσιμες σε λίγες χώρες - και όχι στην Ελλάδα - χρησιμοποιόντας το, κοροϊδεύεις το κινητό ότι είσαι σε άλλη χώρα (π.χ. US) και σου δείχνει τις επί πληρωμή. Το εγκαθιστάς πας στο settings list και κράτα το US t-mobile πατημένο και μετά fake this provider now. Μετά ξανάμπες μάρκετ και ψάξε για επιπληρωμή εφαρμογή και θα στην δείξει.

 

Το εχω κανει αρκετες φορες reboot αλλα δν εχει αλλαξει τπτ..... Με εχει αγανακτηση δν μπορω να βρω λυση...... Οσο για τις εφαρμογες επι πληρωμης μπορεις να τις δεις κανονικα απο τν pc μπαινοντας στην ιστοσελιδα του android market φενονται κανοβικα αλλα για εγκατασταση δν ειμαι διγουρος αν γινετε..... Τις νεες εφαρμογες δν μπορω να τις δω εδω και κανενα μηνα και βαλε και με ερχετε να το σπασω............

Edited by kostashark
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Επισυναπτόμενες εικόνες

Το εχω κανει αρκετες φορες reboot αλλα δν εχει αλλαξει τπτ..... Με εχει αγανακτηση δν μπορω να βρω λυση...... Οσο για τις εφαρμογες επι πληρωμης μπορεις να τις δεις κανονικα απο τν pc μπαινοντας στην ιστοσελιδα του android market φενονται κανοβικα αλλα για εγκατασταση δν ειμαι διγουρος αν γινετε..... Τις νεες εφαρμογες δν μπορω να τις δω εδω και κανενα μηνα και βαλε και με ερχετε να το σπασω............

 

Ναι, γι'αυτό υπάρχει το market enabler, όπως σου εξήγησε ο jastonas στη 2η παράγραφο του μηνύματος που παρέθεσες (μάλλον δεν κατάλαβες ότι μιλούσε γι'αυτό)... Bρες το στο market, εγκατάστησέ το και τρέξτο, και μετά θα μπορείς να δεις και τις επί πληρωμή εφαρμογές. Aυτό θα γίνει αφού πας στο settings list και διαλέξεις έναν πάροχο μιας χώρας στην οποία φαίνεται το market, π.χ. ΗΠΑ ή Αγγλία. π.χ. στην εικόνα φαίνεται η Τ-Mobile των ΗΠΑ που είπε ο jastonas.

 

[ATTACH]19929[/ATTACH]

Edited by Tyxerakias
- Alex
Link to comment
Share on other sites

Ναι, γι'αυτό υπάρχει το market enabler, όπως σου εξήγησε ο jastonas στη 2η παράγραφο του μηνύματος που παρέθεσες (μάλλον δεν κατάλαβες ότι μιλούσε γι'αυτό)... Bρες το στο market, εγκατάστησέ το και τρέξτο, και μετά θα μπορείς να δεις και τις επί πληρωμή εφαρμογές. Aυτό θα γίνει αφού πας στο settings list και διαλέξεις έναν πάροχο μιας χώρας στην οποία φαίνεται το market, π.χ. ΗΠΑ ή Αγγλία. π.χ. στην εικόνα φαίνεται η Τ-Mobile των ΗΠΑ που είπε ο jastonas.

 

[ATTACH]19929[/ATTACH]

 

ναι!!! απλος εγω αναφερα και εναν ακομα τροπο στο να δεις εφαρμογες επι πληρωμης.. . . . .!!!!!! οσο αναφορα το προβλημα μου με τις νεες εφαρμογες υπαρχη καμαι λυση?????

Link to comment
Share on other sites

Ένα πολύ καλό άρθρο για όσους θέλουν να σώζουν ότι έχουν παίξει στο angry birds και να μπορούν να το επαναφέρουν σε άλλη συσκευή η αν χρειαστεί να κάνουν κάποιο hard reset.

http://www.talkandroid.com/39649-copy-your-angry-birds-progress-from-one-device-to-another-without-rooting-for-free/

LG G2 32GB D800 LTE

Το προσωπικό μου Blog http://antonis-news.blogspot.com/ - Twitter : Kourkoumelakis

My Photography: http://kourkoumelakis.blogspot.gr// - Instagram & Flickr: Kourkoumelakis

Link to comment
Share on other sites

Ένα πολύ καλό άρθρο για όσους θέλουν να σώζουν ότι έχουν παίξει στο angry birds και να μπορούν να το επαναφέρουν σε άλλη συσκευή η αν χρειαστεί να κάνουν κάποιο hard reset.

http://www.talkandroid.com/39649-copy-your-angry-birds-progress-from-one-device-to-another-without-rooting-for-free/

 

και με το titanium backup κανεις την δουλειά αυτη για το angry birds και αλλα παιχνίδια / προγράμματα ;)

Link to comment
Share on other sites

και με το titanium backup κανεις την δουλειά αυτη για το angry birds και αλλα παιχνίδια / προγράμματα ;)

 

Δεν είναι αξιόπιστο όμως.. στο λέω γιατί έχασα όλο το πρώτο κουτί που είχα βγάλει με 3 αστεράκια :Ρ

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι αξιόπιστο όμως.. στο λέω γιατί έχασα όλο το πρώτο κουτί που είχα βγάλει με 3 αστεράκια :Ρ

 

μήπως δεν είχες πάρει backup όταν έβγαλες 3 αστέρια σε όλα τα επίπεδα και το backup σου ήταν παλιότερο? προσωπικά επειδή έχω κάποιο πρόβλημα και αλλάζω συνέχεια rom (ή επαναεγκαταστώ την ίδια) το χρησιμοποιώ συνέχεια και με έχει σώσει.

Link to comment
Share on other sites

μήπως δεν είχες πάρει backup όταν έβγαλες 3 αστέρια σε όλα τα επίπεδα και το backup σου ήταν παλιότερο? προσωπικά επειδή έχω κάποιο πρόβλημα και αλλάζω συνέχεια rom (ή επαναεγκαταστώ την ίδια) το χρησιμοποιώ συνέχεια και με έχει σώσει.

 

Ίσως δεν έκανε καλά restore από άλλη συσκευή στην καινούρια. Δεν θυμάμαι τι είχε γίνει.. τεσπα. Μην ξεφεύγουμε :)

Link to comment
Share on other sites

μήπως δε μετέφερες τον φάκελο titanium backup που δημιοουργεί το πρόγραμμα χύμα στην storage card στην άλλη συσκευή? για κάθε backup δημιουργεί 3 αρχεία. Επίσης μέσα από το πρόγραμμα Titanium μπορείς να δεις ημερομηνία του τελευταίου backup που πήρες ώστε να ξέρεις πότε έκανες backup και πότε έβγαλες το επίπεδο με 3 αστέρια ;)
Link to comment
Share on other sites

Παιδια πολυ ωραια παιχνιδια ειναι τα stupid zombies και super dynamite.Δοκιμασα επισης το gangstar miami vindication της gameloft και ειναι εξαιρετικο σαν gta on the go!Γενικα οτι παιχνιδι φτιαχνει η gameloft ειναι top!

Android is simple, it just takes a genius to understand its simplicity.

Samsung Galaxy S4 die hard !!

Samsung Galaxy S7

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μπορειτε να μου πρωτηνετε μερικα ωραια παιχνιδια!!!!! (για το Χ8) και αν ειναι δυνατον και καμια εφαρμογη. . ...! ειτε για διασκεδαση ειτε για τπτ αλλο....!!!!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά!Το PES11 απ το market το κατεβάσατε;Δωρεάν είναι;

 

δεν ειναι δωρεαν φιλε...https://market.android.com/details?id=com.konami.pes2011

εδω λεει οτι ειναι 4.99;)

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μπορειτε να μου πρωτηνετε μερικα ωραια παιχνιδια!!!!! (για το Χ8) και αν ειναι δυνατον και καμια εφαρμογη. . ...! ειτε για διασκεδαση ειτε για τπτ αλλο....!!!!

 

Κατηγοριοποιημένη λίστα εφαρμογών Android

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

και με το titanium backup κανεις την δουλειά αυτη για το angry birds και αλλα παιχνίδια / προγράμματα ;)

Δεν είναι αξιόπιστο όμως.. στο λέω γιατί έχασα όλο το πρώτο κουτί που είχα βγάλει με 3 αστεράκια :Ρ

 

Να διευκρινίσω κάτι

Εκτός οτι αυτό που λέει ο φίλτατος jastonas ισχύει, το titanium backup αν και εξαιρετικό δεν κάνει multirom restore/backup

Ποιο συγκεκριμένα η θέση των αρχείων που καθορίζουν την χ/y πίστα που είσαι αλλάζουν από ρομ σε ρομ, πχ οι Samsung επίσημες ρομς σώζουν αλλού και αλλού σώζει η Cyanogenmod7.

 

@Tonyk ευχαριστούμε για το άρθρο που ξετρύπωσες, όσοι πιστοί των angry birds διαβάστε τον. ;)

Edited by saliez

Contact: a.pap@doeyetea.eu

Αλέξανδρος - [School of Tourism & Hospitality – STEAN College] - [Web Designer]

[Root στο Galaxy S II] - [Ορολογία του Android]

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ. ΝΑ ΚΑΝΩ ΜΙΑ ΕΡΩΤΗΣΗ ΚΑΙ ΟΠΟΙΟΣ ΦΙΛΟΣ ΞΕΡΕΙ ΝΑ ΜΑΣ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙ... ΤΙ ΠΡΟΔΙΑΓΡΑΦΕΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΧΕΙ ΕΝΑ SMARTPHONE (ΙΝΤΣΕΣ..ΑΝΑΛΥΣΗ ΟΘΟΝΗΣ..ΚΑΡΤΑ ΓΡΑΦΙΚΩΝ...ΕΠΕΞΕΡΓΑΣΤΗ.. ΚΛΠ) ΓΙΑ ΝΑ ΠΑΙΞΕΙ ΠΑΙΧΝΙΔΙΑ ΤΟΥ ΣΤΥΛ
?? ΟΠΟΙΟΣ ΞΕΡΕΙ ΑΣ ΜΑΣ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙ. ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!
Link to comment
Share on other sites

Κατ'αρχάς καλησπέρα και καλώς ήρθες στο forum! :)

Θα σε παρακαλούσα να μη γράφεις με κεφαλαία γιατί είναι σα να φωνάζεις και απαγορεύεται από τους όρους πρόσβασης και χρήσης του site!

Για την απορία σου τώρα... Εξαρτάται από το παιχνίδι. Η "κάρτα γραφικών" όπως λες, συνήθως συνυπολογίζεται στον επεξεργαστή, οπότε δεν πρόκειται να δεις ποτέ παιχνίδι να ζητάει συγκεκριμένη κάρτα γραφικών αλλά επεξεργαστή ;)

Τώρα το link που έδωσες αφορά παιχνίδι iphone... Για το android μια συσκευή με καλό επεξεργαστή (άρα και τσιπ γραφικών) θα κάνει τη δουλειά πολύ καλά. Οτιδήποτε στο 1ghz θα λειτουργεί καλά. Ωστόσο το εκάστοτε παιχνίδι μπορεί να παίζει και σε συσκευές με μικρότερους επεξεργαστές. Οπότε καταλήγω και πάλι στο ότι έιναι θέμα παιχνιδιού...

Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

Ααα δεν το ηξερα για τα κεφαλαια, sorry. Συγκεκριμενα εχω στο νου μου το htc wildfire s ή το samsung galaxy ace (λογο επιδοτησης) κ' ηθελα να μαθω αν καποιο παρομοιο παιχνιδακι θα μπορουσε να παιξει σ' αυτες τις συσκευες {επειδη η αναλυση τους δεν ειναι και η καλυτερη, βασικα ουτε και οι επεξεργαστες τους (600 και 800 mhz αντιστοιχα) ειναι καλοι αλλα αυτο δεν νομιζω να ειναι προβλημα επειδη απ οσο ξερω το android ειναι σχετικα ελαφρυ λειτουργικο}
Link to comment
Share on other sites

Ααα δεν το ηξερα για τα κεφαλαια, sorry. Συγκεκριμενα εχω στο νου μου το htc wildfire s ή το samsung galaxy ace (λογο επιδοτησης) κ' ηθελα να μαθω αν καποιο παρομοιο παιχνιδακι θα μπορουσε να παιξει σ' αυτες τις συσκευες {επειδη η αναλυση τους δεν ειναι και η καλυτερη, βασικα ουτε και οι επεξεργαστες τους (600 και 800 mhz αντιστοιχα) ειναι καλοι αλλα αυτο δεν νομιζω να ειναι προβλημα επειδη απ οσο ξερω το android ειναι σχετικα ελαφρυ λειτουργικο}

 

Τα περισσότερα παιχνίδια θα σου παίζουν. Λίγα είναι αυτά που έχουν πραγματικά πολλές απαιτήσεις. Το ace έχει αρκετά πιό γρήγοραο επεξεργαστή... για περαιτέρω απορίες κοίτα και το θέμα των διαξιφισμών.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας ξερει κανεις να μου πει αν υπαρχει κατι παρομοιο στο android με το παιχνιδι που εχει το iphone Coindozer ειναι σαν κουλοχερης ?

 

Ευχαριστω !

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας ξερει κανεις να μου πει αν υπαρχει κατι παρομοιο στο android με το παιχνιδι που εχει το iphone Coindozer ειναι σαν κουλοχερης ?

 

Ευχαριστω !

 

https://market.android.com/details?id=com.mw.slotsroyale&feature=search_result

Link to comment
Share on other sites

Εκπληκτικό RPG game, με πολύ ωραία 3D γραφικά είναι το

Sacred Odyssey: Rise of Ayden HD

 

Στο NOOK μου στα 1.300mhz έχει λίγο lag σε κάποιες φάσεις, αλλά κατά τα άλλα τα σπάει. :):)

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Απο τα παιχνιδια που εχω "σκαλωσει" ειναι το X Construct, οσο απλο κι αν φαινεται, ειναι παρα πολυ εθιστικο.

 

http://www.appbrain.com/app/x-construction-lite/de.hms.xconstruction

Link to comment
Share on other sites

 

Φιλε καλη προσπαθεια αλλα δεν ζητησα κατι τετοιο !

Ζητησα κατι σαν κουλοχερης που πετας κερματα τα σπρωχνει το μηχανημα και πεφτουν απο την αλλη πλευρα !

Οποιος εχει βρει κατι τετοιο ας με βοηθησει !

 

Sent from my Desire HD using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Οσοι ειστε τρελοι με παιχνιδια αυτοκινητων και drag races, κατεβαστε απο το market το δωρεαν παιχνιδι drag racing.

το ατιμο....με αφησε αγρυπνο παλι χθες το βραδυ...ουφφφφφφ :lol:

το παιχνιδι φταιει...δεν φταιω εγω :lol::lol::lol::lol:

https://market.android.com/details?id=com.creativemobile.DragRacing

LG G2 32GB D800 LTE

Το προσωπικό μου Blog http://antonis-news.blogspot.com/ - Twitter : Kourkoumelakis

My Photography: http://kourkoumelakis.blogspot.gr// - Instagram & Flickr: Kourkoumelakis

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - προτάσεις] Παιχνίδια

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...