Jump to content

Android-Customization (fonts, ringtones, themes, widgets, icons, apps κλπ)


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα σε όλους.

Στην διαδικασία στην οποία έχω μπει ...για μετάβαση από iPhone σε Android χρειάζομαι τα φώτα σας... :!:

 

Μία από τις σημαντικότερες χρήσεις που κάνω στο iphone είναι η LockScreen του. Για να μην πολυλογώ, έχω jailbroken iphone και έχω ταυτόχρονα στη Lockscreen (π.χ. με το LockInfo, κλπ) δύο πολύ σημαντικά για μένα πράγματα: 1) τα notifications , 2) τα Calendar events. Είναι κάτι που απλά αν δεν βρώ (έστω με κάπως διαφορετικό) τρόπο να το χω στο Android, δεν νομίζω ότι θα το πάρω απόφαση να κάνω την μετάβαση...

 

Εχω βρει λοιπόν δύο Widgets / apps που ξεχωριστά το καθένα φαίνονται να κάνουν σε κάποιο βαθμό αυτό που θέλω.

 

1) Slidelock

 

2) Neat Calendar Widget

 

Ο προβληματισμός μου...:

 

- Μπορώ να βάλω και τα 2 παραπάνω σαν widgets στο Lockscreen στην ίδια (μία) οθόνη ; Να είναι δηλαδή το ένα κάτω από το άλλο...;

 

- Αν δεν μπορώ να τα βάλω σε μία οθόνη LockScreen, μπορώ να έχω δύο Lock οθόνες και με swipe (όταν η συσκευή είναι κλειδωμένη) να πηγαίνω από τη μία οθόνη στην άλλη (η μία με το Slidelock και η άλλη με το Neat Calendar);

 

- Με προβληματίζει που ενώ το ένα είναι widget (Neat Calendar Widget) το άλλο (Slidelock) είναι "Clean lockscreen replacement" application... Συγκεκριμένα στην περιγραφή του Slidelock γράφει ότι "Swipe the screen to the right to unlock, swipe it to the left to access camera". Αυτό με κάνει να πιστεύω ότι δεν με αφήνει να έχω 2 lock οθόνες... Κάνω λάθος;

 

p.s. εναλλακτικά αντί για το Slidelock βλέπω και το LockerPro Lockscreen..

 

αυτά... ευχαριστώ εκ των προτέρων !

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 807
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μπορείς να βάλεις και τα 2 στο widgetlocker... Το οποίο είναι το ΚΑΛΥΤΕΡΟ εναλλακτικό πρόγραμμα για lockscreen, δοκίμασε το και θα το λατρέψεις!
“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

Το ligth flow lite παίζει καλά στο Nexus 5;

Βλέπω δεν έχει στη λίστα το fb viber... Αυτά δεν τα υποστηρίζει καθόλου; η απλά παίζουν με τα default χρώματα;

Edited by sp_stavros

---

:hunter:

Link to comment
Share on other sites

Και αν μπορείς να πληρώσεις δες το better dashclock. Έχει περισσότερες επιλογές.
Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

Το ligth flow lite παίζει καλά στο Nexus 5;

Βλέπω δεν έχει στη λίστα το fb viber... Αυτά δεν τα υποστηρίζει καθόλου; η απλά παίζουν με τα default χρώματα;

Στην έκδοση πού είμαι επί πληρωμή υποστηρίζει Viber και άλλες εφαρμογές , fb δεν έχω στο τηλέφωνο και δεν ξέρω να σού πω....

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Τι προυποθεσεις θελει ωστε οταν με καλει καποιος να βγαινει η φωτογραφια του; δεν μπορω να τα καταφερω απο την επαφη στην οποια ειδη εχω προσθεσει εικονα.
ΝΕΟ N003 (1080P), Asus ZenFone 5 ( T00J A501CG )
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά κάποιο πρόγραμμα να μας δείχνει ποση ώρα ακριβώς έκανε να φορτίσει η μπαταρία υπάρχει;
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά κάποιο πρόγραμμα να μας δείχνει ποση ώρα ακριβώς έκανε να φορτίσει η μπαταρία υπάρχει;

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.ijinshan.kbatterydoctor_en&hl=el

oie_187028Bihdufbm.png.3d3976d11317e0e48874a77356b5ad14.png

Link to comment
Share on other sites

Αυτές οι εφαρμογές δεν επηρεάζουν καθόλου το σύστημα; Δηλαδή εκτός τη μνήμη που πιάνουν δε χρησιμοποιούν επεξεργαστική ισχύ στο

background;

Link to comment
Share on other sites

Αυτές οι εφαρμογές δεν επηρεάζουν καθόλου το σύστημα; Δηλαδή εκτός τη μνήμη που πιάνουν δε χρησιμοποιούν επεξεργαστική ισχύ στο

background;

Φυσικά και καταναλώνουν επεξεργαστική ισχύ γιαυτό και πολλοί αντί για αύξηση βλέπουν μείωση στην αυτονομία. Γενικά αυτοματοποιούν διαδικασίες που αν τις κάναμε μόνοι μας θα καταλήγαμε στο ίδιο αποτέλεσμα.

Link to comment
Share on other sites

Φιλοι androites. Θελω ακομα μια φορα ν επικαλεστω τν ευφυηα σας για ν μ λυσετε ενα προβλημα. Στις ρυθμισεις προφιλ εχω δυο βασικα προφιλ που χρησιμοποιω. Ενα εχει ηχους συστηματος κ ενα του zedge. Λοιπον, δν ξερω για ποιον λογο αλλα το προφιλ με το zedge δεν κραταει τους ηχους και αλλαζει συνεχως στις προεπιλογες. Συνηθως αυτο συμβαινει μετα απο restart αλλα μερικες φορες γινεται και χωρις να εχω κανει restart. Τα μυνηματα παλι αντι ν χτυπαν με τον ηχο που τους εβαλα χτυπαν με την ειδοποιηση που ειναι για το wifi και αυτα τ ψηλα και η οποια ρυθμιζεται απο το προφιλ ηχου. Αυτα...περιμενω βοηθεια :)

Nothing is true, everything is permitted

- Altaïr Ibn-La'Ahad -

Link to comment
Share on other sites

Φιλοι androites. Θελω ακομα μια φορα ν επικαλεστω τν ευφυηα σας για ν μ λυσετε ενα προβλημα. Στις ρυθμισεις προφιλ εχω δυο βασικα προφιλ που χρησιμοποιω. Ενα εχει ηχους συστηματος κ ενα του zedge. Λοιπον, δν ξερω για ποιον λογο αλλα το προφιλ με το zedge δεν κραταει τους ηχους και αλλαζει συνεχως στις προεπιλογες. Συνηθως αυτο συμβαινει μετα απο restart αλλα μερικες φορες γινεται και χωρις να εχω κανει restart. Τα μυνηματα παλι αντι ν χτυπαν με τον ηχο που τους εβαλα χτυπαν με την ειδοποιηση που ειναι για το wifi και αυτα τ ψηλα και η οποια ρυθμιζεται απο το προφιλ ηχου. Αυτα...περιμενω βοηθεια :)

εχεις την zedge εγκαστημενη στην καρτα μνημης....

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

Σε android 4.2 kai συγκεκριμένα αυτό το κινητό http://www.geekbuying.com/item/KingSing-K2-4-3Inch-Capacitive-Screen-MTK6572w-Dual-Core-1-3GHz-512MB-4GB-Smart-Phone-Android-4-2-OS-3G-GPS---White-323744.html

γνωρίζει κανείς πως να αλλάξουμε το οτι σβήνει πολύ γρήγορα κατά την διάρκεια της κλήσης το συγκεκριμένο κινητο?

Έχω ρωτήσει και σε άλλο τόπικ αλλά μετά είδα ότι υπάρχει συγκεκριμένο μέρος για τέτοιου είδους προβλήματα!

Έχω δοκιμάσει και το exdialer αλλά δεν είδα διαφορά αν και αύξησα την τιμή στο "προβολή" στις ρυθμίσεις, σβήνει η οθόνη σε μερικά δεύτερα!!!

Link to comment
Share on other sites

Αν προσέξεις στα χαρακτηριστικά δεν έχει σένσορα το τηλέφωνο, απο το geekbuying μοθ είπανε να το φλασάρω και να δω τι θα γίνει και λέει οτρι ίσως χρειαστει και περισσότερες φορές...
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Έχω φάει κόλλημα τώρα τελευταία με τα live wallpapers ,απο τα ποιο όμορφα που εχω βάλει ειναι το Parallax Nature: Summer Day 3D ,αξίζει τα λεφτά του .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχει κανένας να προτείνει κάποιο καλό icon pack κατά προτίμηση δωρεάν και με flat σχεδιασμό;Ξέρετε επίσης αν επιβαρύνουν το κινητό τα icon packs? Γνωρίζετε μήπως και που μπορώ να βρω default ringtones άλλων κινητών γιατί του moto g δεν μου αρέσουν!
OnePlus 3T, iPad mini 2
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχει κανένας να προτείνει κάποιο καλό icon pack κατά προτίμηση δωρεάν και με flat σχεδιασμό;Ξέρετε επίσης αν επιβαρύνουν το κινητό τα icon packs? Γνωρίζετε μήπως και που μπορώ να βρω default ringtones άλλων κινητών γιατί του moto g δεν μου αρέσουν!

 

Για ringtones θα βρεις πολλά στο zedge

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Χρησιμοποιεί κανείς το Unicon για να μας μεταφέρει εντυπώσεις;

Στο Play Store έχει αναβαθμιστεί τελευταία φορά το Δεκεμβρη στην έκδοση 1.6.6, ενώ το thread στο xda έχει κλέισει με την τελευταία έκδοση 1.5 να έχει αποσυρθεί γιατί λέει είχε ιο το apk... :worry::worry:

Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιεί κανείς το Unicon για να μας μεταφέρει εντυπώσεις;

Στο Play Store έχει αναβαθμιστεί τελευταία φορά το Δεκεμβρη στην έκδοση 1.6.6, ενώ το thread στο xda έχει κλέισει με την τελευταία έκδοση 1.5 να έχει αποσυρθεί γιατί λέει είχε ιο το apk... :worry::worry:

 

Εγώ το έχω σχεδόν ένα χρόνο τώρα. Στην αρχή το είχα σπασμένο και μετά το αγόρασα. Το αγορασμένο δεν μου έχει δημιουργήσει κανένα πρόβλημα.

Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Εγώ το έχω σχεδόν ένα χρόνο τώρα. Στην αρχή το είχα σπασμένο και μετά το αγόρασα. Το αγορασμένο δεν μου έχει δημιουργήσει κανένα πρόβλημα.

 

Πως κρίνεις το αποτέλεσμα flandra; Επιβαρύνει τις επιδόσεις του συστήματος;

Link to comment
Share on other sites

Πως κρίνεις το αποτέλεσμα flandra; Επιβαρύνει τις επιδόσεις του συστήματος;

Όσο μπορώ να καταλάβω όχι. Πατάς μια φορά να σου αλλάξει τα εικονίδια και δεν νομίζω μετά να τρέχει από πίσω.

Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Καλησπέρα! Θέλω τα φώτα σας! Θέλω να αλλάξω γραμματοσειρά στο κινητό αλλά το ifonts για παράδειγμα δεν υποστηρίζει ελληνικά! Έχω το Z2. Να προτείνετε κάτι άλλο;
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...