Jump to content

[Επίσημο] Nokia 3100


Guest powerulez
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Kαι φυσικα ειναι ΜΙΚΡΟΤΕΡΟ απο το 2100,και ειναι πολυ μουρατο οταν δεχεται κληση αναβοσβηνει το πληκτρολογιο ρυθμικα μαζι με την οθονη!!Τα γραφικα καινουργια,διαφορετικα απο την αλλη σειρα 40,τα πληκτρα του ανταποκρινονται αμεσως,χωρις χρατς και χρουτς και εχει εκθεση πολυφωνικων ηχων οπως τα αλλα.Τα θεματα για φοντο τα βρισκω μαπα,κατα τα αλλα,ΠΟΛΥ ΚΑΛΟ για τα λεφτα του και αναμενετε σε ενα μηνα να πεσει κι αλλο.Και σας το λεω εγω που δυσκολα λεω καλα λογια για Νοκια,αν και Νοκια αντιπροσωπος επειδη τα ανοιγω μεσα λογω ειδικοτητας. ;)Παρτε αλλη μια φωτο..

<Πειτε ΟΧΙ στα greeklish>- http://www.periland.gr Επισκεφθείτε το online μου κατάστημα...http://www.apiastos.gr

ΠΟΤΕ ΜΗΝ ΚΑΝΕΙΣ ΣΤΟΥΣ ΑΛΛΟΥΣ,ΟΤΙ ΚΑΙ ΟΙ ΑΛΛΟΙ ΔΕΝ ΘΑΘΕΛΕΣ ΝΑ ΚΑΝΟΥΝ ΣΕ ΣΕΝΑ.....

 

Tον χάρο καλοπιάνουμε να μην μας έχει άχτι,ποτέ δεν θα πεθάνουμε κουφάλα νεκροθάφτη :lol:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 148
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ξεχασα να την επισυναψω και στο εντιτ δεν εχει την δυνατοτητα δυστυχως.Οριστε....

<Πειτε ΟΧΙ στα greeklish>- http://www.periland.gr Επισκεφθείτε το online μου κατάστημα...http://www.apiastos.gr

ΠΟΤΕ ΜΗΝ ΚΑΝΕΙΣ ΣΤΟΥΣ ΑΛΛΟΥΣ,ΟΤΙ ΚΑΙ ΟΙ ΑΛΛΟΙ ΔΕΝ ΘΑΘΕΛΕΣ ΝΑ ΚΑΝΟΥΝ ΣΕ ΣΕΝΑ.....

 

Tον χάρο καλοπιάνουμε να μην μας έχει άχτι,ποτέ δεν θα πεθάνουμε κουφάλα νεκροθάφτη :lol:

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον kinitoneidimonas

 

Kαι φυσικα ειναι ΜΙΚΡΟΤΕΡΟ απο το 2100,και ειναι πολυ μουρατο οταν δεχεται κληση αναβοσβηνει το πληκτρολογιο ρυθμικα μαζι με την οθονη!!Τα γραφικα καινουργια,διαφορετικα απο την αλλη σειρα 40,τα πληκτρα του ανταποκρινονται αμεσως,χωρις χρατς και χρουτς και εχει εκθεση πολυφωνικων ηχων οπως τα αλλα.Τα θεματα για φοντο τα βρισκω μαπα,κατα τα αλλα,ΠΟΛΥ ΚΑΛΟ για τα λεφτα του και αναμενετε σε ενα μηνα να πεσει κι αλλο.Και σας το λεω εγω που δυσκολα λεω καλα λογια για Νοκια,αν και Νοκια αντιπροσωπος επειδη τα ανοιγω μεσα λογω ειδικοτητας. ;)Παρτε αλλη μια φωτο..

 

 

Σε ένα μήνα αναμένεται να πέσει κι άλλο η τιμή του?...Πόσο δηλαδή?...Ξέρεις? :confused:

Link to comment
Share on other sites

i camera tou exei erthei?? An nai... poso paei??

Χρήστης: Nokia 5140i,PSP 1004k EU

Παλαιότερα: nokia 3510, Ipaq 1915, nokia 3200,Ipaq 1940, nokia 6600, Κ700i,6230i,K750i,W900i,Mitac Mio 168,K800i,N73 Music Edition,N95 8GB, HP 614c,Κ810i,JC777s,Nokia 5800,Nokia n97 mini

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον aristos87

 

i camera tou exei erthei?? An nai... poso paei??

 

80 ευρω τελικη τιμη και θα ειναι διαθεσιμη σε μια εβδομαδα,με κωδικο ΡΤ-3

<Πειτε ΟΧΙ στα greeklish>- http://www.periland.gr Επισκεφθείτε το online μου κατάστημα...http://www.apiastos.gr

ΠΟΤΕ ΜΗΝ ΚΑΝΕΙΣ ΣΤΟΥΣ ΑΛΛΟΥΣ,ΟΤΙ ΚΑΙ ΟΙ ΑΛΛΟΙ ΔΕΝ ΘΑΘΕΛΕΣ ΝΑ ΚΑΝΟΥΝ ΣΕ ΣΕΝΑ.....

 

Tον χάρο καλοπιάνουμε να μην μας έχει άχτι,ποτέ δεν θα πεθάνουμε κουφάλα νεκροθάφτη :lol:

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το είδα...το δοκίμασα...έπαιξα.....Τελικά βρήκα μου φαίνεται τι θα κρεμάσω στο δέντρο των Χριστουγέννων!! Τι ειναι αυτα;;; Έχει ξεφύγει η Nokia. Λαμπιόνια...φωτάκια...μουσικούλες....Και σε κάνα μήνα θα αρχίσουν τα παρατράγουδα. "Κολλάει...σβήνει μονο του...δεν ανάβει...χάνει το σήμα....κτλπ) Ουφ! Για να λέμε και όλη την αλήθεια, η αναλογία τιμής - δυνατοτήτων είναι όντως αξιόλογη.
Αφού δεν μπορούμε να δώσουμε χρόνια στη ζωή μας....ας δώσουμε ζωή στα χρόνια μας.
Link to comment
Share on other sites

Θελω να κανω καποιες ερωτησεις και θα ηθελα να μου απαντησει καποιος που το εχει παρει το κινητο(οχι το εχω δει,το εχω παιξει κτλ.)

1.Η μπαταρια του ποσο κραταει με νορμαλ χρηση (5-6 λεπτα ομιλια και 2-3 sms) και ποση ωρα χρειαζεται για πληρη φορτιση;

2.Τα γραφικα του ειναι τοσο χαλια οσο των αντιστοιχων(7210,6100,6610 κτλ.) σειρα 40 της νοκια;

4.ειναι καθολου ανθεκτικο;Το θελω για το στρατο και θα με βολευε να μην ειναι "μη μου απτου"

5.Ποση μνημη εχει και πως αυτη μεταφραζεται;Δηλαδη με 3 παιχνιδια γεμιζει

6.Το μενου του αργει οταν το τηλεφωνο φωρτοθει με μυνηματα και παιχνιδια ή συνεχιζει να ειναι χρηστικό;

7.το 2100 εχει προβλημα με τα μηνηματα με τους unicode χαρακτηρες (μετα τους 70 παει σε 2ο μυνημα) το οποιο λυνεται με αναβαθμιση.Το εργοστασιακο 3100 εχει το ιδιο προβλημα;

Αυτα!!! :)

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον mariosk

 

Θελω να κανω καποιες ερωτησεις και θα ηθελα να μου απαντησει καποιος που το εχει παρει το κινητο(οχι το εχω δει,το εχω παιξει κτλ.)

1.Η μπαταρια του ποσο κραταει με νορμαλ χρηση (5-6 λεπτα ομιλια και 2-3 sms) και ποση ωρα χρειαζεται για πληρη φορτιση;

2.Τα γραφικα του ειναι τοσο χαλια οσο των αντιστοιχων(7210,6100,6610 κτλ.) σειρα 40 της νοκια;

4.ειναι καθολου ανθεκτικο;Το θελω για το στρατο και θα με βολευε να μην ειναι "μη μου απτου"

5.Ποση μνημη εχει και πως αυτη μεταφραζεται;Δηλαδη με 3 παιχνιδια γεμιζει

6.Το μενου του αργει οταν το τηλεφωνο φωρτοθει με μυνηματα και παιχνιδια ή συνεχιζει να ειναι χρηστικό;

7.το 2100 εχει προβλημα με τα μηνηματα με τους unicode χαρακτηρες (μετα τους 70 παει σε 2ο μυνημα) το οποιο λυνεται με αναβαθμιση.Το εργοστασιακο 3100 εχει το ιδιο προβλημα;

Αυτα!!! :)

 

Aπλα για να μην μπερδευεσαι και περιμενεις απαντησεις ,θα σου πω οτι γιαυτα που ζητας εισαι σε λαθος σεκσιον.Παρε το ζημενς το Μ55 για το στρατο και ο,τι αλλο θες,στην ιδια τιμη

<Πειτε ΟΧΙ στα greeklish>- http://www.periland.gr Επισκεφθείτε το online μου κατάστημα...http://www.apiastos.gr

ΠΟΤΕ ΜΗΝ ΚΑΝΕΙΣ ΣΤΟΥΣ ΑΛΛΟΥΣ,ΟΤΙ ΚΑΙ ΟΙ ΑΛΛΟΙ ΔΕΝ ΘΑΘΕΛΕΣ ΝΑ ΚΑΝΟΥΝ ΣΕ ΣΕΝΑ.....

 

Tον χάρο καλοπιάνουμε να μην μας έχει άχτι,ποτέ δεν θα πεθάνουμε κουφάλα νεκροθάφτη :lol:

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον mariosk

 

Θελω να κανω καποιες ερωτησεις και θα ηθελα να μου απαντησει καποιος που το εχει παρει το κινητο(οχι το εχω δει,το εχω παιξει κτλ.)

1.Η μπαταρια του ποσο κραταει με νορμαλ χρηση (5-6 λεπτα ομιλια και 2-3 sms) και ποση ωρα χρειαζεται για πληρη φορτιση;

2.Τα γραφικα του ειναι τοσο χαλια οσο των αντιστοιχων(7210,6100,6610 κτλ.) σειρα 40 της νοκια;

4.ειναι καθολου ανθεκτικο;Το θελω για το στρατο και θα με βολευε να μην ειναι "μη μου απτου"

5.Ποση μνημη εχει και πως αυτη μεταφραζεται;Δηλαδη με 3 παιχνιδια γεμιζει

6.Το μενου του αργει οταν το τηλεφωνο φωρτοθει με μυνηματα και παιχνιδια ή συνεχιζει να ειναι χρηστικό;

7.το 2100 εχει προβλημα με τα μηνηματα με τους unicode χαρακτηρες (μετα τους 70 παει σε 2ο μυνημα) το οποιο λυνεται με αναβαθμιση.Το εργοστασιακο 3100 εχει το ιδιο προβλημα;

Αυτα!!! :)

 

Παντως θα απαντησω και στα ερωτηματ για καλο και για κακο.

1)Κρατα 2,5 μερες και φορτιση 2 ωρες.

2)Εδω εισαι πληρως υποκειμενικος.Σε αλλους τα γρφικα αυτων των Νοκια αρεσουν.Παντως εχει τελειως διαφορετικα και γω τα βρηκα καλυτερα.

3)Το πηδηξες :D

4)Καθολου ανθεκτικο.Οπως το 2100

5)Ναι,γεμιζει

6)Ειναι οπως και στα αλλα Νοκια.Αργει λιγο,οχι πολυ.

7)Οχι δεν εχει το ιδιο προβλημα.

 

Συμπερασμα.Παρε το Μ55 που ειναι καρανθεκτικο και εχει και καμερα και μνημη.

<Πειτε ΟΧΙ στα greeklish>- http://www.periland.gr Επισκεφθείτε το online μου κατάστημα...http://www.apiastos.gr

ΠΟΤΕ ΜΗΝ ΚΑΝΕΙΣ ΣΤΟΥΣ ΑΛΛΟΥΣ,ΟΤΙ ΚΑΙ ΟΙ ΑΛΛΟΙ ΔΕΝ ΘΑΘΕΛΕΣ ΝΑ ΚΑΝΟΥΝ ΣΕ ΣΕΝΑ.....

 

Tον χάρο καλοπιάνουμε να μην μας έχει άχτι,ποτέ δεν θα πεθάνουμε κουφάλα νεκροθάφτη :lol:

Link to comment
Share on other sites

Θελω να κανω καποιες ερωτησεις και θα ηθελα να μου απαντησει καποιος που το εχει παρει το κινητο(οχι το εχω δει,το εχω παιξει κτλ.)

1.Η μπαταρια του ποσο κραταει με νορμαλ χρηση (5-6 λεπτα ομιλια και 2-3 sms) και ποση ωρα χρειαζεται για πληρη φορτιση;

2.Τα γραφικα του ειναι τοσο χαλια οσο των αντιστοιχων(7210,6100,6610 κτλ.) σειρα 40 της νοκια;

4.ειναι καθολου ανθεκτικο;Το θελω για το στρατο και θα με βολευε να μην ειναι "μη μου απτου"

5.Ποση μνημη εχει και πως αυτη μεταφραζεται;Δηλαδη με 3 παιχνιδια γεμιζει

6.Το μενου του αργει οταν το τηλεφωνο φωρτοθει με μυνηματα και παιχνιδια ή συνεχιζει να ειναι χρηστικό;

7.το 2100 εχει προβλημα με τα μηνηματα με τους unicode χαρακτηρες (μετα τους 70 παει σε 2ο μυνημα) το οποιο λυνεται με αναβαθμιση.Το εργοστασιακο 3100 εχει το ιδιο προβλημα;

Αυτα!!!

Αρχικό Μήνυμα από τον kinitoneidimonas

 

Παντως θα απαντησω και στα ερωτηματ για καλο και για κακο.

1)Κρατα 2,5 μερες και φορτιση 2 ωρες.

2)Εδω εισαι πληρως υποκειμενικος.Σε αλλους τα γρφικα αυτων των Νοκια αρεσουν.Παντως εχει τελειως διαφορετικα και γω τα βρηκα καλυτερα.

3)Το πηδηξες :D

4)Καθολου ανθεκτικο.Οπως το 2100

5)Ναι,γεμιζει

6)Ειναι οπως και στα αλλα Νοκια.Αργει λιγο,οχι πολυ.

7)Οχι δεν εχει το ιδιο προβλημα.

 

Συμπερασμα.Παρε το Μ55 που ειναι καρανθεκτικο και εχει και καμερα και μνημη.

 

 

Θα σας πω μερικά για το 7210 που κατέχω...

1. Η μπαταρία μου, (BLD-3) κρατάει 12,5 μέρες (χωρίς φυσικά να κάνω τίποτα). Εμένα μου κρατάει 3-5 μέρες και παίζω παιχνίδια, μιλάω και γράφω, όχι λίγο! Φόριση, πλήρη 1,5 ώρες

2. Τι δεν σου αρέσει στα γραφικά??? Δεν έχουν τα ΝΟΚΙΑ που έχω δει άσχημα γραφικά.

4. Το δικό μου, είναι πολύ ανθεκτικό. Έχει πέσει απο ύψη 20-130cm και δεν έχει πάθει και ούτε αργει καθόλου, σε αντίθεση με τα Sony Erricsson που έχω δει!

5. χωράει 12 περίπου games

6. Καθόλου δεν αργεί.

7. Δεν έχει τέτοια προβλήματα

 

Λίγο άσχετο, αλλά!

Αγγελίες στο buy & sell μόνο!
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον oresti$

 

Θα σας πω μερικά για το 7210 που κατέχω...

1. Η μπαταρία μου, (BLD-3) κρατάει 12,5 μέρες (χωρίς φυσικά να κάνω τίποτα). Εμένα μου κρατάει 3-5 μέρες και παίζω παιχνίδια, μιλάω και γράφω, όχι λίγο! Φόριση, πλήρη 1,5 ώρες

2. Τι δεν σου αρέσει στα γραφικά??? Δεν έχουν τα ΝΟΚΙΑ που έχω δει άσχημα γραφικά.

4. Το δικό μου, είναι πολύ ανθεκτικό. Έχει πέσει απο ύψη 20-130cm και δεν έχει πάθει και ούτε αργει καθόλου, σε αντίθεση με τα Sony Erricsson που έχω δει!

5. χωράει 12 περίπου games

6. Καθόλου δεν αργεί.

7. Δεν έχει τέτοια προβλήματα

 

Λίγο άσχετο, αλλά!

 

 

Από προσωπική εμπειρία χρήσης του 3100, επιβεβαιώνω όλα όσα λέει και ο φίλος παραπάνω για το 7210 του.

Είναι εξαιρετικό τηλεφωνάκι το 3100 και το συνιστώ ανεπιφύλακτα σε όσους θέλουν μία μικρή και φθηνή λύση! Επαναλαμβάνω: Το συνιστώ επειδή το χρησιμοποίησα επί 2 εβδομάδες! Δεν κάνω ούτε εικασίες ούτε προβλέψεις. Αυτά για τους υποψήφιους αγοραστές του. :cool:

Link to comment
Share on other sites

Κανένα απολύτως πρόβλημα! Όλα άψογα! Η οθόνη του ακριβώς ίδια όπως όλων των series 40. Π.χ. είτε 6100 είτε 3100 δεις, είναι ακριβώς ίδια η οθόνη τους.

Μπορείς να το βρεις 200 € περίπου καινούριο. :cool:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

To 3100 τελικά είναι ένα αρκετά αξιόλογο και κομψό τηλεφωνάκι και αποτελεί μια πολύ ωραία πρόταση από τη ΝΟΚΙΑ (αν είχε και infrared θα ήταν άψογη πρόταση). Είχα την ευκαιρία να χρησιμοποιήσω για μερικές μέρες ένα τέτοιο τηλεφωνάκι. Η τελική λιανική τιμή του είναι 209 Ευρώ και κυκλοφόρησε μόλις πρόσφατα στην Ελλάδα). Εχει και ανοικτή ακρόαση (handsfree speaker)! Πολύ βολικό για να το χρησιμοποιείς όταν οδηγείς και να μην σε βλέπουν ότι χρησιμοποιείς τηλέφωνο (you know what I mean). Λοιπόν, η οθόνη του (παρ'όλο που είναι ίδιων διαστάσεων 128Χ128) είναι κατά πολύ καλύτερη του 6610, 6100, κλπ. Εχει καλύτερη ευκρίνεια και πιο έντονα και ζωηρά χρώματα. Είναι πολύ ξεκούραστη στα μάτια. Μπορείς να κάνεις zoom στις εικόνες και να αλλάξεις τη φωτεινότητά τους (δηλ. ένα απλούστατο image processing). Εχει περ. ίδιες διαστάσεις με το 2100 (δηλ. μικρότερο του 6610). Η χωρητικότητα καταλόγου είναι ίδια με το 6610 (300 ονόματα). Η μπαταρία (850mAh) είναι μεγαλύτερης χωρητικότητας από το 6610 (720mAH). Κρατάει άνετα περ. 4-5 μέρες. Mπορείς να αλλάξεις/προγραμματίσεις τη λειτουργικότητα του δεξιού soft-key (κατάσταση αναμονής)! Συνδέεται (μέσω καλωδίου DKU-5 από το pop-port) με το handsfree ραδιοφωνάκι της ΝΟΚΙΑ (...ζήλεψε από τη Sony Ericsson), με την fun-κάμερα της Νοκια και με PC! Δυστυχώς δεν μπορώ να καταλάβω τη νοοτροπία της Νοκια να δίνει στη σημερινή εποχή στην αγορά ένα τηλέφωνο που δέχεται java applications & games και να μην έχει ... infrared port! Μόνο μέσω WAP ή από Η/Υ (με καλωδιο) μπορείς να φορτώσεις java προγράμματα ή εικόνες! (λίγο ταλαιπωρία). Το βράδυ αν ρίξεις πάνω του φως για λίγα δευτερόλεπτα, μετά φωσφορίζει η πρόσοψη στο σκοτάδι για περ. 20 λεπτά! Στο πακέτο πώλησης δεν περιλαμβάνεται το CD με το PC Suite 5.17 (πρέπει να το κατεβάσεις από το site της Nokia). O φορτιστής που δίνουν είναι ο απλός (που είναι και καλύτερος για τις μπαταρίες) ACP-7E (με μετασχηματιστή όχι switching). Η διαφορά λιανικής από το 6610 είναι 100 ευρώ! Δηλαδή το ενσωματωμένο ραδιοφωνάκι και το infrared κάνουν και τα δύο μαζί 100 ευρώ??? Λίγο υπερβολικό δεν είναι???

Και για να μην νομίσει κανείς ότι δεν τα λέμε ΟΛΑ σε αυτό το forum, το καλώδιο σύνδεσης DKU-5, η ΝΟΚΙΑ το πουλάει .... 60 Ευρώ! Δηλ. περ. το 1/3 της τιμής του τηλεφώνου! Θα έχει και ρουμπίνια φαίνεται μέσα!

Σημειωτέον ότι με το καλώδιο σου δίνουν και ένα CD με το software driver του καλωδίου (πρέπει να το εγκαταστήσεις πριν το PC Data Suite).

Link to comment
Share on other sites

Και εγω το δοκιμασα για δυο ημερες πολυ ομορφο και γλυκο τηλ το μονο που του λειπει ειναι οι υπερυθρες.... και κατι ακομα αρκετα καλη κατασκευη
Η Δημοκρατία μας αυτοκαταστρέφεται διότι κατεχράσθη το δικαίωμα της ελευθερίας και της ισότητας, διότι έμαθε τους πολίτες να θεωρούν την αυθάδεια ως δικαίωμα, την παρανομία ως ελευθερία, την αναίδεια του λόγου ως ισότητα και την αναρχία ως ευδαιμονία
Link to comment
Share on other sites

eyxaristw,ayrio tha to exo sta xeria mou.Gia kalodio tora prepei na paroume oposdipote to nokia me ton sxetiko driver :eek: Me pithikaki ginetai tipota :whistle: An exei kaneis ipopsi tou mobile action i kati tetio yparxei?simferei apo timi i pano kato ta idia einai?
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...