Jump to content

Δείξτε τη home screen / lock screen σας!


nikoskat
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 11,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

 

Πολύ καλό

αλλά άμα θες πες μας το widget για να ξέρουμε και εμείς.

Xiaomi Redmi Note 7
Link to comment
Share on other sites

Εναι όλα zoοper σε λίγο θα ανεβάσω το skin .

 

To αρχείο ειναι εδώ https://www.dropbox.com/s/9m8tqtbh1lbuuq2/m7ixalis.zw?dl=0

Μια home screen 6x6 grid size ,χωρις status και dock .

Edited by m7ixalis

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Εναι όλα zoοper σε λίγο θα ανεβάσω το skin .

 

To αρχείο ειναι εδώ https://www.dropbox.com/s/9m8tqtbh1lbuuq2/m7ixalis.zw?dl=0

Μια home screen 6x6 grid size ,χωρις status και dock .

 

Για βοήθα και εμάς τους άσχετους το αρχείο αυτό το περνάμε κάπου; Έχω το zooper αλλά το συγκεκριμένο στιλ πως το φτιάχνουμε;

Xiaomi Redmi Note 7
Link to comment
Share on other sites

Πρεπει να εχεις το zooper pro και βαζεις το skin στον φακελο zooper >templates .

Επιλέγεις το widget του zooper απο την αρχική ,το κανεις resize ώστε να παει σε ολη την οθόνη ,πατάς πάνω του επιλεγείς sd card και βάζεις το skin που σου έδωσα .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Πρεπει να εχεις το zooper pro και βαζεις το skin στον φακελο zooper >templates .

Επιλέγεις το widget του zooper απο την αρχική ,το κανεις resize ώστε να παει σε ολη την οθόνη ,πατάς πάνω του επιλεγείς sd card και βάζεις το skin που σου έδωσα .

 

Το έκανα και είναι πολύ ωραίο.Για πες μου τα σύμβολα του τηλεφώνου και των μηνυμάτων είναι ενεργά ή διακοσμητικά, δηλ αν πατήσεις πάνω του θα πάει, π.χ στην λειτουργία του τηλ. ή στα μηνύματα.

Xiaomi Redmi Note 7
Link to comment
Share on other sites

Το έκανα και είναι πολύ ωραίο.Για πες μου τα σύμβολα του τηλεφώνου και των μηνυμάτων είναι ενεργά ή διακοσμητικά, δηλ αν πατήσεις πάνω του θα πάει, π.χ στην λειτουργία του τηλ. ή στα μηνύματα.

 

Πρέπει να τα ορίσεις εσύ να ανοίγουν τις εφαρμογές που αντιστοιχούν σε αυτά ,δεν πρόλαβα να το κάνω .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να τα ορίσεις εσύ να ανοίγουν τις εφαρμογές που αντιστοιχούν σε αυτά ,δεν πρόλαβα να το κάνω .

 

Αν το κάνεις πες πως γιατί είναι πάρα πολύ όμορφο και θα ήταν πιο χρήσιμο αν μπορούσαμε να δουλέψουμε από εκεί τις εφαρμογές.

Xiaomi Redmi Note 7
Link to comment
Share on other sites

Αν το κάνεις πες πως γιατί είναι πάρα πολύ όμορφο και θα ήταν πιο χρήσιμο αν μπορούσαμε να δουλέψουμε από εκεί τις εφαρμογές.

 

Βρες π.χ το εικονιδιο του τηλ(Μπορει να ειναι font,μπορει bitmap)δεν ξερω πως το εχει βαλει ο Μιχαλης,αν πατησεις πανω θα σου βγαλει εκτος απο αλλες επιλογες και μια που λεει module on tap,απο εκει διαλεγεις ποια εφαρμογη θελεις να σου ανοιγει.

 

Την επιλογη αυτη την εχει μονο η pro εκδοση.

Εις άνθρωπος,ζήλω θείω πεπυρωμένος,ολόκληρον διορθώσασθαι δύναται χώραν.
Link to comment
Share on other sites

Βρες π.χ το εικονιδιο του τηλ(Μπορει να ειναι font,μπορει bitmap)δεν ξερω πως το εχει βαλει ο Μιχαλης,αν πατησεις πανω θα σου βγαλει εκτος απο αλλες επιλογες και μια που λεει module on tap,απο εκει διαλεγεις ποια εφαρμογη θελεις να σου ανοιγει.

 

Την επιλογη αυτη την εχει μονο η pro εκδοση.

 

Οκ το έκανα και είναι πάρα πολύ ωραίο. Το μόνο που δεν ξέρω να φτιάξω είναι να μου ανοίγει τις εφαρμογές με το κουμπί που είναι με τέσσερις τελείες στην μέση.

Xiaomi Redmi Note 7
Link to comment
Share on other sites

Οκ το έκανα και είναι πάρα πολύ ωραίο. Το μόνο που δεν ξέρω να φτιάξω είναι να μου ανοίγει τις εφαρμογές με το κουμπί που είναι με τέσσερις τελείες στην μέση.

 

Οταν πατήσεις το module on tap έχει 3 ενότητες,widget,app list,shortcuts.Στο shortcuts έχει επιλογή για τις ενέργειες του nova. Απο εκεί διαλέγεις τι θέλεις να κανει.

Εις άνθρωπος,ζήλω θείω πεπυρωμένος,ολόκληρον διορθώσασθαι δύναται χώραν.
Link to comment
Share on other sites

Οταν πατήσεις το module on tap έχει 3 ενότητες,widget,app list,shortcuts.Στο shortcuts έχει επιλογή για τις ενέργειες του nova. Απο εκεί διαλέγεις τι θέλεις να κανει.

 

Σε ευχαριστώ πολύ.

Xiaomi Redmi Note 7
Link to comment
Share on other sites

Πρόταση.. Όχι πως το zooper έχει θέμα αλλά προσωπικά βρήκα πολύ πιο εύκολη τη λύση του διάφανου εικονιδίου.

 

Επειδή π.χ. στο zooper λόγω πολλών στοιχείων πολλές φορές δεν πιάνει εύκολα ακόμα και με do that on tap, βάζεις το κανονικό εικονίδιο ή συντόμευση που θες από επάνω και απλά αλλάζεις εικονίδιο με μια διάφανη εικόνα, το φέρνεις μπροστά, κλειδώνεις και το zooper για τυχόν πατήματα και όλα ωραία (αρκεί βέβαια να υποστηρίζει και ο launcher αυτά που λέω).

Link to comment
Share on other sites

Smartr Launcher Pro 2 με Numix Circle Icon Pack. Λιτό, minimal, FLAT :) και πανάλαφρο. Δεν έχει πολλά features όπως άλλοι launchers βέβαια, αλλά μπρος στα κάλλη... :)
Link to comment
Share on other sites

Να μπαίνουμε στο πνεύμα των γιορτών!!

Wallpaper pleaaaase!! :D

Be the change you wish to see in the world! 🧿

Link to comment
Share on other sites

Κάποια στιγμή είχα ρωτήσει αν γίνεται μέσω zooper να γράφει αυτόματα αναλόγως της ώρας Καλημέρα, Καλησπέρα, Καληνύχτα και κάποιο παλικάρι το κατάφερε με το

 

$#DH#<12?Καλημέρα$$#DH#<20?Καλησπέρα$$#DH#<23?Καληνύχτα$

 

Σήμερα που πήγα να περάσω ξανά το widget μου τα έβγαλε κολλητά, καμία ιδέα γιατί?

Link to comment
Share on other sites

Κάποια στιγμή είχα ρωτήσει αν γίνεται μέσω zooper να γράφει αυτόματα αναλόγως της ώρας Καλημέρα, Καλησπέρα, Καληνύχτα και κάποιο παλικάρι το κατάφερε με το

 

$#DH#<12?Καλημέρα$$#DH#<20?Καλησπέρα$$#DH#<23?Καληνύχτα$

 

Σήμερα που πήγα να περάσω ξανά το widget μου τα έβγαλε κολλητά, καμία ιδέα γιατί?

Βάλε 3 texts.. Το ένα πάνω στο άλλο και το καθένα να λέει κάτι διαφορετικό κι όταν δεν ισχύει η τιμή που έχεις ορίσει θα έχει κενό, οπότε θα φαίνεται το άλλο text. Αν αυτό λες :p

Link to comment
Share on other sites

Βάλε 3 texts.. Το ένα πάνω στο άλλο και το καθένα να λέει κάτι διαφορετικό κι όταν δεν ισχύει η τιμή που έχεις ορίσει θα έχει κενό, οπότε θα φαίνεται το άλλο text. Αν αυτό λες :p

Μα το script αυτό εμφανίζει και τις τρεις λέξεις τη μια δίπλα στην άλλη όλη την ώρα, αυτό είναι το πρόβλημα!

Παλαιότερα δούλευε, θα τη ψάξω τη δουλειά..

Επίσης φαντάζομαι υπάρχει η ίδια δυνατότητα με εναλλαγή φωτογραφιών κάπως?

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Δείξτε τη home screen / lock screen σας!

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...