Jump to content

Δείξτε τη home screen / lock screen σας!


nikoskat
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλησπερα παιδες πως γινεται να να εχω μια Homescreen του κινητου μου ευχαριστω εχω android xperia S

 

Power button + volume down για ics.

Αν δε το καταφέρεις με τη πρώτη μη πεις ότι δε πιάνει!Συγχρονισε τα δάχτυλα σου:p

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 11,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Power button + volume down για ics.

Αν δε το καταφέρεις με τη πρώτη μη πεις ότι δε πιάνει!Συγχρονισε τα δάχτυλα σου:p

 

δε νομιζω να εννοει screenshot...μαλλον θελει να διαγραψει τις κενες-περριτες home και να εχει μονο μια.

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

Follow me on Twitter

Link to comment
Share on other sites

ολα transparent και μικρη navbar...πως σας φενεται? αναλογα με το wallpaper θα αλλαξω σιγουρα τα χρωματα στην statusbar
Link to comment
Share on other sites

ολα transparent και μικρη navbar...πως σας φενεται? αναλογα με το wallpaper θα αλλαξω σιγουρα τα χρωματα στην statusbar

Πάρα πολύ καλό!!!!

Link to comment
Share on other sites

Πρώτη προσπάθεια απο mycolorscreen.com

Και πρωτη φορα με uccw app (μου φαίνεται δυσκολο)

 

Πραγματικά πολύ καλή!:)

Link to comment
Share on other sites

Πραγματικά πολύ καλή!:)

 

Ευχαριστώ πολυ. Αυτη ειναι με nova launcher και με δυσκολεψε αρκετά στα widgets

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

CyanogenMod και δεν είμαι καλά :-P

Phone: OnePlus 3T 64GB

ROM : Oxygen OS 4.5.1 [superSU]

Recovery: TWRP 3.1.1-x blu_spark v54

Kernel: Blu_spark_r202

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

ολα transparent και μικρη navbar...πως σας φενεται? αναλογα με το wallpaper θα αλλαξω σιγουρα τα χρωματα στην statusbar

 

Επειδή με το widget του καιρού που χρησιμοποιείς ο ήλιος είναι χαμηλά και δεξιά θα σου πρότεινα να βάλεις hd widget καιρού 4Χ1 ώστε να πάει ο ήλιος πιο πάνω και αριστερά.:)Επίσης όλα αυτά τα εικονίδια που έχεις βγάλει έξω δεν μπορείς να τα βάλεις σε ξεχωριστή σειρά dock ή χρησιμοποιείς stock launcher και δεν έχεις τέτοια επιλογή? :)

 

Πρώτη προσπάθεια απο mycolorscreen.com.Και πρωτη φορα με uccw app (μου φαίνεται δυσκολο)

 

Πολύ στυλάτο:)

Link to comment
Share on other sites

Το κρατούσα για αργότερα αυτό το wallpaper, αλλα επειδή μου αρέσει πολύ, δεν άντεξα και το έβαλα.. :p

Be the change you wish to see in the world! 🧿

Link to comment
Share on other sites

Το κρατούσα για αργότερα αυτό το wallpaper, αλλα επειδή μου αρέσει πολύ, δεν άντεξα και το έβαλα.. :p

 

Πολυ ωραιο καλοκαιρινό. Θα το προτιμούσα με ουζάκι :p

 

 

 

 

 

http://img94.imageshack.us/img94/3889/screenshot20130note2201.png

Καλα εσύ έχεις ξεφύγει. Όχι μόνο στο θέμα home screen αλλά και στην παρουσίαση

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

ολα transparent και μικρη navbar...πως σας φενεται? αναλογα με το wallpaper θα αλλαξω σιγουρα τα χρωματα στην statusbar

 

Πως τα έκανες όλα transparent?

Link to comment
Share on other sites

Το φαντάστηκα αλλά είχα μια κρυφή ελπίδα να μην πάρω τέτοια απάντηση. :(

Γιατι δεν βαζεις τοτε μια custom rom. Με 1 απλο βημα εισαι πλεον rooted, και σε 10 λεπτα μπορεις να βαλεις νεα rom. Και αν δεν το κανεις για την υποστηριξη, τοτε πιστεψε με εισαι λαθος. Το πολυ να αργησει ο developer κανα 3 μερες για να βγαλει update. +ολα τα extra παραμετροποιησης που υπαρχουν.

Link to comment
Share on other sites

Total black, total minimal (δεν φαίνεται ωραίο εδώ, αλλά με το μαύρο του Gnexus είναι όμορφο :).

 

http://i.imgur.com/MRSZvuXs.png http://i.imgur.com/5jNkXuEs.png

Το μαύρο σε amoled είναι κουκλάκι και σε φάση που θα χρειαστείς να ξεζουμίσεις την μπαταρία χωρίς δυνατότητα φόρτισης είναι must.

 

Γιατι δεν βαζεις τοτε μια custom rom. Με 1 απλο βημα εισαι πλεον rooted, και σε 10 λεπτα μπορεις να βαλεις νεα rom. Και αν δεν το κανεις για την υποστηριξη, τοτε πιστεψε με εισαι λαθος. Το πολυ να αργησει ο developer κανα 3 μερες για να βγαλει update. +ολα τα extra παραμετροποιησης που υπαρχουν.

 

Τα themes είναι ανάλογα στην συσκευή που έχεις και αν η rom τα υποστηρίζει κτλ. "Σχετικά universal" ήταν το Uot kitchen, αλλά από ics και μετά δεν έχει πολλά να δώσει.

LG G8s - Lg g6 h870 -- Note 4 N910F(dead) stock 6.0.1 -- Sony Xperia Z 5.1.1 eXistenZ Y 4.0.0 -
Link to comment
Share on other sites

Γιατι δεν βαζεις τοτε μια custom rom. Με 1 απλο βημα εισαι πλεον rooted, και σε 10 λεπτα μπορεις να βαλεις νεα rom. Και αν δεν το κανεις για την υποστηριξη, τοτε πιστεψε με εισαι λαθος. Το πολυ να αργησει ο developer κανα 3 μερες για να βγαλει update. +ολα τα extra παραμετροποιησης που υπαρχουν.

 

χαχα, με την συσκευή που έχω μόνο custom rom μπορώ να βάλω, αλλά δεν έχω βρεί καμιά με τέτοια δυνατότητα.

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κάποιος αν το wallpaper στη (fake?) φωτογραφία του x-phone, υπάρχει ήδη σε κάποια από τις συσκευές της Motorola, οπότε μπορούμε να το χρησιμοποιήσουμε κι εμείς;

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Με φωτογραφία φίλου που πιθανότατα δεν θέλει να διαθέσει, κι εγώ χωρίς να τον ρωτήσω του τη "βούτηξα"..:p
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Δείξτε τη home screen / lock screen σας!

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...