Jump to content

Δείξτε τη home screen / lock screen σας!


nikoskat
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 11,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

light sensation icon

 

Screenshot_2024-07-19_002017.jpg

hell was full so i came back. Forza scuderia ferrari forza valentino rossi

htc 3470 htc trophy htc desire x htc sensation HTC ONE m7 m8 m9 nougat ICE rom

htc mini hd ROM EΚΔΟΣΗ 3.50. ΒΥ ΝSOURM with cookiehome tab

htc u ultra custom rom lineageOS Android 12 by tarkzim

 

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, thabull said:

Pino εικονίδια....

pino.png

 

Εξαιρετική, το wallpaper από πού είναι φίλε;

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πριν, p_k said:

Εξαιρετική, το wallpaper από πού είναι φίλε;

Ότι και να σου πω θα σε γελάσω.... Έχω αρκετά site στα οποία ψάχνω για walpapers....

Την ανέβασα εδώ:

https://postimg.cc/Hc4Ckzbz

 

ThaBull

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ. Πώς την προσαρμόζουμε στις διαστάσεις της οθόνης;

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, p_k said:

Ευχαριστώ. Πώς την προσαρμόζουμε στις διαστάσεις της οθόνης;

Δεν χρειάζεται, όταν την κατεβάσεις την κάνεις "ορισμός ως φόντου" από την συλλογή, πάντως η φώτο είναι φόντο προεπιλογής του s22u 

Edited by alex61
Link to comment
Share on other sites

Άρα προσαρμόζεται αυτόματα.

Δεν ξέρω αν θα γίνει σωστά σε Xiaomi  κινητό, αλλά θα δοκιμάσω.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

57 minutes ago, thabull said:

Ότι και να σου πω θα σε γελάσω.... Έχω αρκετά site στα οποία ψάχνω για walpapers....

Την ανέβασα εδώ:

https://postimg.cc/Hc4Ckzbz

 

https://drive.google.com/drive/mobile/folders/17K8BeiHjoiYBuzNSck-BbSgIKhKW9YcZ?usp=sharing

Link to comment
Share on other sites

Να κάνω μία ερώτηση μια και είστε πιο ειδικοί από εμένα στα θέματα wallpapers... Όταν βάζουμε ένα wallpaper από μία εφαρμογή, παραδείγματος χάρη την backdrops που χρησιμοποιώ εγώ, πρέπει αυτό το wallpaper να έχει ακριβώς την ίδια ανάλυση με αυτήν που έχει η οθόνη μας, παραδείγματος χάρη στη δική μου περίπτωση θα πρέπει να βρω wallpapers που να είναι ακριβώς 2712 Χ 1220 του POCO X6 μου ή γίνεται αυτόματη προσαρμογή του εκάστοτε wallpaper στην παραπάνω ανάλυση; 

Το ρωτάω διότι έχω δει και διαπιστώσει ότι υπάρχουν διαφόρων διαστάσεων αναλύσεις στα wallpapers της εφαρμογής, αλλά όταν πατάω  ορισμό ως wallpaper, αυτό μπαίνει σωστά και ταιριάζει με την οθόνη του κινητού μου.

Στην εν λόγω εφαρμογή υπάρχει η δυνατότητα να ορίσεις την ταπετσαρία εντάρεις μέσω του nova launcher που χρησιμοποιώ.

Φαντάζομαι πως με τόσες μάρκες και μοντέλα κινητών που κυκλοφορούν και τόσες διαθέσιμες αναλύσεις οθόνης, δεν είναι ανάγκη να ψάχνεις να βρεις την ακριβέστατη ανάλυση αλλά ότι όλες οι ταπετσαρίες τοποθετούνται αυτόματα, θα ήθελα όμως και την άποψή σας.

Edited by p_k

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

53 minutes ago, p_k said:

Να κάνω μία ερώτηση μια και είστε πιο ειδικοί από εμένα στα θέματα wallpapers... Όταν βάζουμε ένα wallpaper από μία εφαρμογή, παραδείγματος χάρη την backdrops που χρησιμοποιώ εγώ, πρέπει αυτό το wallpaper να έχει ακριβώς την ίδια ανάλυση με αυτήν που έχει η οθόνη μας, παραδείγματος χάρη στη δική μου περίπτωση θα πρέπει να βρω wallpapers που να είναι ακριβώς 2712 Χ 1220 του POCO X6 μου ή γίνεται αυτόματη προσαρμογή του εκάστοτε wallpaper στην παραπάνω ανάλυση; 

Μεγάλη συζήτηση.

Γενικώς τα τηλέφωνα τείνουν να προσαρμόζουν τις wallpapers στις διαστάσεις της οθόνης τους. Αυτό έχει σαν αποτέλεσμα (αν η φωτό δεν έχει την ανάλυση της οθόνης στην οποία εφαρμόζεται σαν wally) stretching ή και cropping της αρχικής εικόνας ώστε να χωρέσει στην οθόνη.

Αν π.χ. πάρεις μια φωτό με ανάλυση 1220 x 2712 τότε θα παρατηρήσεις ότι θα μεγεθυνθεί σαν wallpaper καθώς το κινητό θα προσπαθήσει να χωρέσει το 1220 στο 2712. Αυτό θα έχει σαν αποτέλεσμα να χαμηλώσει η ποιότητα της φωτό (καθώς ουσιαστικά την έχεις μεγεθύνει).

Αντίστοιχα θα μειωθεί η ποιότητα της φωτό αν η αρχική της ανάλυση είναι 1356 x 610 (οι μισές αρχικές διαστάσεις).

Από την άλλη, αν χρησιμοποιήσεις φωτό με μεγαλύτερη ανάλυση (π.χ. 4Κ) τότε η προσαρμογή στην οθόνη θα είναι αντίστοιχη (θα cropάρει ή θα μεγεθύνει τη φωτό), αλλά ποιοτικά δε θα έχεις κάποια μείωση.

Αν έχεις περιστροφή οθόνης, μια καλή μέθοδος είναι να χρησιμοποιείς φωτό με διαστάσεις 1 x 1 (τετράγωνες) με βάση τη μεγαλύτερη από τις 2 διαστάσεις του κινητού.

Δεν ξέρω αν βοήθησα....

ThaBull

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, thabull said:

Μεγάλη συζήτηση.

Γενικώς τα τηλέφωνα τείνουν να προσαρμόζουν τις wallpapers στις διαστάσεις της οθόνης τους. Αυτό έχει σαν αποτέλεσμα (αν η φωτό δεν έχει την ανάλυση της οθόνης στην οποία εφαρμόζεται σαν wally) stretching ή και cropping της αρχικής εικόνας ώστε να χωρέσει στην οθόνη.

Αν π.χ. πάρεις μια φωτό με ανάλυση 1220 x 2712 τότε θα παρατηρήσεις ότι θα μεγεθυνθεί σαν wallpaper καθώς το κινητό θα προσπαθήσει να χωρέσει το 1220 στο 2712. Αυτό θα έχει σαν αποτέλεσμα να χαμηλώσει η ποιότητα της φωτό (καθώς ουσιαστικά την έχεις μεγεθύνει).

Αντίστοιχα θα μειωθεί η ποιότητα της φωτό αν η αρχική της ανάλυση είναι 1356 x 610 (οι μισές αρχικές διαστάσεις).

Από την άλλη, αν χρησιμοποιήσεις φωτό με μεγαλύτερη ανάλυση (π.χ. 4Κ) τότε η προσαρμογή στην οθόνη θα είναι αντίστοιχη (θα cropάρει ή θα μεγεθύνει τη φωτό), αλλά ποιοτικά δε θα έχεις κάποια μείωση.

Αν έχεις περιστροφή οθόνης, μια καλή μέθοδος είναι να χρησιμοποιείς φωτό με διαστάσεις 1 x 1 (τετράγωνες) με βάση τη μεγαλύτερη από τις 2 διαστάσεις του κινητού.

Δεν ξέρω αν βοήθησα....

Ευχαριστώ φίλε, βοήθησες πολύ.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Belga icon pack

Screenshot_2024-08-08_185540.jpg

hell was full so i came back. Forza scuderia ferrari forza valentino rossi

htc 3470 htc trophy htc desire x htc sensation HTC ONE m7 m8 m9 nougat ICE rom

htc mini hd ROM EΚΔΟΣΗ 3.50. ΒΥ ΝSOURM with cookiehome tab

htc u ultra custom rom lineageOS Android 12 by tarkzim

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
On 17/8/2024 at 3:47 ΜΜ, thabull said:

Εικονίδια Boss (αγαπημένα)

boss.png

 

Που τα θυμήθηκες αυτά, όντως αγαπημένα! 

Νομίζω τα χρησιμοποιούσα επί εποχής galaxy S2!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Minimal καταστασεις. Asus stock launcher και εικονιδια επισης. Wallpaper τυχαια απο το facebook

Screenshot_20240906-102532_ASUS_Launcher.jpg

Screenshot_20240906-102658_ASUS_Launcher.jpg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...