Jump to content

[Επίσημο] Nokia E5-00


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

με τον ηχο της καμερας το χα googlαρει κ ειχα βρει υποτιθεται μια λυση,ωστε να μην ακουγεται τιποτα.η αληθεια ειναι ομως οτι δεν το δοκιμασα γιατι φονηθηκα μην γινει καμια στραβη και ετσι εμεινα με τον ηχο νο4 που ειναι κ ο πιο διακριτικος.

 

Βρηκα λυση για τον ηχο κλείστρου της Καμερας χωρις να επεμβαίνουμε σε Hardware η Software της συσκευης :)

 

Απ'οτι φαινεται ο ηχος κλείστρου λαμβανεται ως ηχος προειδοποίησης στο E5 και πιστευω και σε αλλα κινητα της Nokia.

Αρα θα πατε: Μενου - Πιν.Ελεγχου - Προφιλ - Γενικο (η όποιο έχετε εσείς) - Διαμορφωση - Ηχοι προειδοποιησης - Επιλέγετε Απενεργοποιημενοι.

 

Αυτο ηταν :happy:

Δεν ξερω βεβαια ποιοι αλλοι ηχοι απενεργοποιούνται με αυτο τον τροπο αλλα δε νομιζω οτι θα ειναι και τοσο σημαντικοι...

 

Ελπιζω να βοηθησα :)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 410
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα σε όλους.

 

Απόκτησα ένα Nokia E5 και εγώ,μετά από τόσα αφής και έχω ένα πρόβλημα (αν είναι πρόβλημα)

 

Στην αρχική οθόνη πάνω αριστερά στο αναφέρει την εταιρεία που στην προκειμένη περίπτωση είναι η Vodafone. Το θέμα που έχω είναι ότι στο vodafone GR (που γράφει), το GR είναι αμυδρό.

Το παρατηρώ και σε άλλες εφαρμογές και ιδιαίτερα αν πάω Μενού>Πολυμέσα>Κέντρο βίντεο>Μετ/σεις βίντεο, την στιγμή που πατάω την τελευταία επιλογή μου εμφανίζεται πάνω αριστερά "Μεταδόσεις β." Δεν φαίνεται το "ιντεο"

 

Μετά από 1 δευτερόλεπτο συμπληρώνεται η λέξη "βίντεο" !

 

Καταλαβαίνω ότι ίσως δεν χωράει η λέξη αλλά πιο πολύ θα ήθελα μια απάντηση στο αν το έχει και κάποιος άλλος το πρόβλημα.

 

Επίσης στο κάτω μέρος της οθόνης έχω μία "παύλα" με ένα βέλος που δείχνει προς τα πάνω.Γνωρίζει κανείς τι είναι?

 

Ευχαριστώ

 

Χρήστος

Edited by malestrom
πρόσθεση κειμένου
Link to comment
Share on other sites

και σε εμενα ετσι ειναι,αρα δεν το λες προβλημα.μαλλον δεν χωραει.

για την 2η ερωτηση δεν πολυ καταλαβα τι εννοεις.κατι μου ψιλοθυμιζει βεβαια,αλλα δεν θυμαμαι τι.:p

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολύ για την διευκρίνηση!

 

Το άλλο είναι σαν μια "κάτω παύλα" _ και από πάνω έχει ένα βέλος που δείχνει προς τα πάνω.Απλά δεν μπορώ να το ξεφορτωθώ!

Link to comment
Share on other sites

Μην ανησυχείς φιλε Malestrom, σε ολα τα Ε5 "χάνονται" μερικα γράμματα απο την πανω γραμμή :)
Link to comment
Share on other sites

Έκανε κανείς την τελευταία αναβάθμιση που βγήκε πριν μερικές ημέρες? Άν δεν κάνω λάθος πρέπει να ήταν 185MB(!), βρήκατε καμία ουσιαστική διαφορά?

Επίσης είναι διαθέσιμη και αναβάθμιση απο το ovi maps για τους Ελληνικούς χάρτες.

Και μια ερώτηση, επειδή έκανα επαναφορά στης εργοστασιακές ρυθμίσεις, μου έχει χάσει την δυνατότητα να μου δείχνει html εικόνες στα email μου. Ξέρει κανείς πώς μπορώ να ενεργοποιήσω αυτή τη δυνατότητα? Το είχα και παλιότερα αυτό το πρόβλημα και μου το είχαν λύσει απο τα κεντρικά της Nokia (οχι μονο ρυθμίσεις αλά και απο τους servers τους)

Link to comment
Share on other sites

Εκανα την αναβαθμιση στο κινητο μου αλλα δεν μπορω να πω διαφορες απο την προηγουμενη γιατι το εχω λιγες μερες και δεν προλαβα να δω την "παλια" εκδοση !
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
φαντάζομαι ναι, μιας και έχει βγει ηδη το Ε6 :)

To e6 δεν είναι ο διάδοχος του ε5. απλά ειναι ακριβότερο. Συνυπάρχουν.;)

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα

 

Εχω το κινητο κανενα μηνα και μου εχει σπασει εντελως τα νευρα το γεγονος οτι ενω εχω αντιγραψει τις επαφες μου και στη σιμ και στο τηλεφωνο οταν με παιρνουν εμφανιζεται ΜΟΝΟ ο αριθμος του αλλου ΧΩΡΙΣ το ΟΝΟΜΑ του.

 

Επισης αν μπορει καποιος να με βοηθησει στο πως γινεται η αναβαθμιση

 

ps Τρωει κολληματα αρεα και που..κλασσικα νοκια..και μονο αν πατησεις το κοκκινο ξεκολλαει.Το παθαινει κανενος αλλου?

Link to comment
Share on other sites

Επελεξε μια διαδρομη μονο που θα εμφανιζονται οι επαφες σου. Η καρτα σιμ η μνημη τηλεφωνου

 

Για αναβαθμιση πατησε *#0000# στην οθονη αναμονης

Επειτα θα μπορεσεις να κανεις ΟΤΑ αναβαθμιση. Η το συνδεεις με νοκια suite. Διαλεγεις και παιρνεις

Link to comment
Share on other sites

Επελεξε μια διαδρομη μονο που θα εμφανιζονται οι επαφες σου. Η καρτα σιμ η μνημη τηλεφωνου

 

Για αναβαθμιση πατησε *#0000# στην οθονη αναμονης

Επειτα θα μπορεσεις να κανεις ΟΤΑ αναβαθμιση. Η το συνδεεις με νοκια suite. Διαλεγεις και παιρνεις

 

εκανα αυτο που μου λες για αναβαθμιση αλλα μου λεει οτι δεν υπαρχουν διαθεσιμες ενημερωσεις.ειναι δυνατον?δεν εχω κανει ποτε.

Ευχααριστω και για την αμεση απαντηση

Link to comment
Share on other sites

Η τελευταία έκδοση λογισμικού είναι αυτή που αναφέρεται στο πρώτο πόστο του παρόντος θέματος. Αν δεν έχεις αυτή, προσπάθησε να κάνεις αναβάθμιση από τον υπολογιστή σου μέσω του Nokia Suite.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα

 

Εχω το κινητο κανενα μηνα και μου εχει σπασει εντελως τα νευρα το γεγονος οτι ενω εχω αντιγραψει τις επαφες μου και στη σιμ και στο τηλεφωνο οταν με παιρνουν εμφανιζεται ΜΟΝΟ ο αριθμος του αλλου ΧΩΡΙΣ το ΟΝΟΜΑ του.

 

Αν διαβάζει διπλή επαφή έτσι στο δείχνει, το είχα πάθει και εγώ..

Αποφάσισε ή στη συσκευή ή στη sim και θα φτιάξουν όλα.. Προσωπικά προτείνω στη συσκευή και ένα backup μέσω του suite.

 

Τώρα για το ότι σου ψιλοκολλάει, εμένα χωρίς να θέλει αναβάθμιση μου ψιλοκολλούσε, αλλά είχα μαζεμένα άπειρα sms μέσα και μόλις έσβησα πραααάμα, τρέχει σαν σηφουνας (δεν ξερω καν αν επαιζε τοσο ρολο ο ογκος των sms).

Υπογράφω
Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς αν γίνεται καμία αναβάθμιση στις εφαρμογές που έχει, όπως π.χ. γίνεται με τα android?

Ρωτάω γιατί π.χ. facebook, twitter,gmail κτλ σε σχέση με android είναι η μέρα με τη νύχτα!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Χρόνια πολλά σε όλους.

Το αγόρασα κι εγώ χθες από Πλαίσιο στα 145€.

Χρειαζόμουν μια καλή δεύτερη συσκευή και η συγκεκριμένη πληρεί όλες τους προϋποθέσεις.

Δηλαδή μεγάλη αυτονομία, ποιότητα κατασκευής, αντοχή στον χρόνο άλλα και τα πεσιματα.

Έχει πολύ δυνατό ήχο ώστε να μην χάνεις κλήσεις, καλούτσικο ηχείο και δείχνει να μπορεί άνετα να κρατήσει αρκετά χρόνια.

 

Πληρεί με άνεση τις βασικές ανάγκες ενός επαγγελματία και παράλληλα σε ώρα ανάγκης μπορείς να ενημερωθείς για το το συμβαίνει γύρω σου, να ποσταρεις στα social nets, IM, Skype κλπ.

 

Βεβαίως το symbian σ αυτή την έκδοση δείχνει την ηλικία του παρόλο που το βρήκα πολύ καλύτερο απ ότι στο Ε51 που το είχα χρησιμοποιήσει για τελευταία φορά.

 

Οι λόγοι που το προτίμησα έναντι κάποιου φθηνού Android είναι προφανείς. Σίγουρα όμως για κάποιον που θέλει μια συσκευή γενικής χρήσης, δεν θα τον ικανοποιήσει ιδιαίτερα.

 

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Ισχύουν τα σχόλια αν και το nav key ξεφλουδιζει σύντομα απο την χρήση....

 

Αντίθετα το e6 καλύπτει τις προδιαγραφές για κάποιον που θέλει μια συσκευή γενικής χρησης

Edited by Tna
Ας επιχειρήσουμε...
Link to comment
Share on other sites

Ισχύουν τα σχόλια αν και το nav key ξεφλουδιζει σύντομα απο την χρήση....

 

Αντίθετα το e6 καλύπτει τις προδιαγραφές για κάποιον που θέλει μια συσκευή γενικής χρησης

 

Εδώ και 1,5 χρόνο που το έχω, και κάνω και πολύ χρήση του κινητού, δεν μου έχει ξεφλουδίσει.

 

Όντος το e6 καλύπτει τις προδιαγραφές για κάποιον που θέλει μια συσκευή γενικής χρήσης

Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα το Ε6 κάνει πολύ περισσότερα, άλλα στα χρήματα του υπάρχουν πολλές λύσεις.

 

Το κεντρικό πλήκτρο ξεφλούδιζε και στο Ε51 σε κάποιες συσκευές. Εγώ τι έχω χαρίσει σε κάποιον που το έχει ακόμα και δεν έχει τίποτα εκτός από μία γρατζουνιά στην οθόνη.

 

Σίγουρα δεν είναι άριστο έχω εντοπίσει ατέλειες όπως την διαρροή φωτισμού από τα πλάγια.

Προσωπικά όμως για την χρήση που το θέλω νομίζω πως μου κάνει.

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Εμενα,εδω και λιγο καιρο δεν μου δειχνει,αραια και που,καποια απο τα νεα εισερχομενα μηνυματα.Τα οποια για να δω,πρεπει να κλεισω και να ξανανοιξω το κινητο,οποτε κιω δια μαγειας εμφανιζονται.Φανταζεται κανενας τι μπορει να συμβαινει?

Αν και δεν τοχω τσεκαρει,υπαρχει περιπτωση να συμβαινει αυτο οταν εχω ενεργοποιησει την εξοικονομηση ενεργειας?Παντως δεν συμβαινει σε ολα,αλλα σε μερικα

Link to comment
Share on other sites

Guest alexmi900
Σίγουρα το Ε6 κάνει πολύ περισσότερα, άλλα στα χρήματα του υπάρχουν πολλές λύσεις.

 

Το κεντρικό πλήκτρο ξεφλούδιζε και στο Ε51 σε κάποιες συσκευές. Εγώ τι έχω χαρίσει σε κάποιον που το έχει ακόμα και δεν έχει τίποτα εκτός από μία γρατζουνιά στην οθόνη.

 

Σίγουρα δεν είναι άριστο έχω εντοπίσει ατέλειες όπως την διαρροή φωτισμού από τα πλάγια.

Προσωπικά όμως για την χρήση που το θέλω νομίζω πως μου κάνει.

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

 

μην ξεχνας οτι βγηκε πριν απο 1,5 και κατι χρονο. γενικα ειναι πολυ ολοκληρωμενη συσκευη. μπορει να μην ειναι γρηγορη αλλα μπορει να κανει τα παντα, και εχει και δωρεαν χαρτες

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...