Jump to content

[Επίσημο] Nokia C6-00


Navar
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 648
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

ξερω οτι ειμαι αναποφασιστος, αλλα ειδα πως capacitive οθονη εχει το Χ6 (πχ το 16GB). επειδη το look του δε με νοιαζει, και το πληρες πληκτρολογιο δεν το θεωρω απαραιτητο, πως σας φαινεται σε σχεση με το C6; ειδα οτι δεν εχει WiFi;;;; στο site της Νοκια δε λεει για WiFi, αλλου διαβασα οτι εχει...

Desktop: Acer Aspire X-Cruiser, ThermalTake PurePower460W, Core 2 Duo E6400, Gigabyte 965PS3, 2xCrucial 2GB (800MHz, CL4), Gigabyte 9600GT

http://www.cardomain.com/ride/2667388

Link to comment
Share on other sites

ξερω οτι ειμαι αναποφασιστος, αλλα ειδα πως capacitive οθονη εχει το Χ6 (πχ το 16GB). επειδη το look του δε με νοιαζει, και το πληρες πληκτρολογιο δεν το θεωρω απαραιτητο, πως σας φαινεται σε σχεση με το C6; ειδα οτι δεν εχει WiFi;;;; στο site της Νοκια δε λεει για WiFi, αλλου διαβασα οτι εχει...

 

ΦΙΛΕ ΜΟΥ ΕΓΩ ΣΑΝ ΚΑΤΟΧΟΣ ΤΟΥ ΣΕ ΔΙΑΒΕΒΑΙΩΝΩ ΟΤΙ ΕΧΕΙ ΤΑ ΠΑΝΤΑ.ΤΟ ΖΗΛΕΥΟΥΝ ΠΟΛΥ ΠΙΟ ΑΚΡΙΒΑ ΤΗΛΕΦΩΝΑ.ΠΑΡΤΟ ΚΑΙ ΕΔΩ ΕΙΜΑΣΤΕ ΓΙΑ ΟΤΙ ΘΕΣ.

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα κεφαλαία και να γράφεις με πεζούς χαρακτήρες, διότι είναι σαν να φωνάζεις, αλλά απαγορεύονται και από τους Ο.Π.Χ.

Edited by impreza_sti
Link to comment
Share on other sites

sos εβαλα ενα θεμα στο κινητο και δν μοθ εδειχνε τα γραματα το εκλεισα.και τωρα δν ξανα ανοιγει.παταω την μειωση του ηχου το κουμπι της καμερας το κουμπι του μενου και τον ον για hard format αλλα τπτ....please help Edited by argi_7
Link to comment
Share on other sites

Όχι. Δεν έχει σχέση το ένα με το άλλο.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Νεο firmware,εκδοση 20.0.041. Παρατηρησα νεο πληκτρολογιο κλησης με smart dialing επιτελους και 2 νεα,απλα μεν,αλλα ωραια θεματα.

 

 

Changes:

- PR2 fixes an issue when device is frozen when QWERTY keypad is used

- Easy dialing from touch dialing

- Maps application updated to newer version

- In-Device tips added

- New version of the email application

- Loads and loads of stability and performance related fixes / improvements

 

 

http://discussions.europe.nokia.com/t5/Cseries/C6-Firmware-change-logs-comparation-Wishlist/m-p/811873

Edited by Itchrist86
Link to comment
Share on other sites

Η καινουρια αναβαθμιση λύνει το πρόβλημα που είχε προκύψει με κάποιες συσκευές και το κλείδωμα μετά την κλήση. Χτες έβαλα την αναβάθμιση και δεν μου έχει κολλήσει ούτε μία φορά και έχω πάρει πάρα πολλά τηλέφωνα

--

Nokia 3310 -> Nokia 5300 -> Nokia 5320 -> Nokia C6-00 -> iPhone 3GS -> Samsung Galaxy SIII Neo -> Nokia Lumia 520 -> Xiaomi RN2 -> Xiaomi Mi A1 -> Xiaomi Mi 10 Lite

Link to comment
Share on other sites

Η καινουρια αναβαθμιση λύνει το πρόβλημα που είχε προκύψει με κάποιες συσκευές και το κλείδωμα μετά την κλήση. Χτες έβαλα την αναβάθμιση και δεν μου έχει κολλήσει ούτε μία φορά και έχω πάρει πάρα πολλά τηλέφωνα

 

Ειχα και εγω ενα nokia c6 και ειχα τα ιδια προβληματα με αυτα που αναφερθηκαν παραπανω( κολλουσε και εκλεινε μονο του μετα απο καθε σχεδον κληση )την συσκευη την ειχα μολις 2 μερες οποτε την εστειλα για αντικατασταση.Σε 10 μερες ειπαν θα μου στειλουν |καινουργια| <---(δεν νομιζω):wacko:.Αυτο που θελω να ρωτησω ειναι αν δοκιμασε και καποιος αλλος να κανει την αναβαθμιση και αν οντως δουλευει κανονικα και κατι ακομα τις αναβαθμισεις μπορεις να τις κανεις και με συνδεση wi-fi ή πρεπει μεσω του ιντερνετ που σου παρεχει η καθε εταιρια.

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι χαζό;

Παρόλο που δεν τρέχει καμμία εφαρμογή, (ούτε facebook ούτε τίποτα), αυτό έχει τη μόνιμη τάση να συνδέεται με το ρούτερ μου.

Του λεω "αποσύνδεση" και μου γράφει μετά από μερικά δευτερόλεπτα "γνωστό δίκτυο - σύνδεση".

Τι να κάνω;

 

Τελικά μπήκα 2 θέσεις πιο κάτω στο "Προορισμοί".

Εκεί που λεει "διαδίκτυο", έκανα κλικ επάνω στο όνομα του WIFI μου και του είπα Λειτουργία Δικτύο= "προσωρινά"

 

'Επρεπε να κινηθώ γρήγορα από το "αποσύνδεση WLAN" μέχρι αυτό το υπομενού, γιατί όταν είναι συνδεδεμένο, δεν σε αφήνει να πειράξεις τίποτα.

Edited by radiodj105
Link to comment
Share on other sites

Πήγαινε στον οδηγό wlan, ρυθμίσεις, προβολή διαθέσιμων wlan, ποτέ.

 

Επίσης, ρύθμισε τα e-mail σου να κάνουν ανάκτηση ανά αραιά χρονικά διαστήματα.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, μετά την τελευταία αναβάθμιση δεν μπορώ να καταλάβω πώς μπορώ να πάρω τηλέφωνο!

Είμαι στην αναμονή. πατάω το μεσαίο πλήκτρο και μου εμφανίζεται το πληκτρολόγιο. Μέχρι εδώ καλά. Αλλά όταν αρχίσω να πατάω τα πλήκτρα, δεν δέχεται τους αριθμούς, αλλά τα αντίστοιχα γράμματα. Πώς μπορώ να το αλλάξω αυτό;

Link to comment
Share on other sites

'Ασε φίλε μου και αν σου πω τι γίνεται θα πάθεις πλάκα.

 

1. Δεν τρέχει καμμία εφαρμογή.

Εννοώ πως κρατάω πατημένο το 'menu" για να δω τι τρέχει και είναι ανοιχτή μόνο το "σπιτάκι" που σημαίνει η αρχική οθόνη.

Παρόλα αυτά, η κεραία του WLAN είναι ενεργοποιημένη.

Για να σβήσει, πρέπει στην εφαρμογή του facebook, ΟΧΙ να κάνεις ΕΧΙΤ, αλλά να κάνεις κανονικό log out.

Αν δεν κάνεις log out και απλά πατήσεις ΕΧΙΤ, τότε πρέπει να πας χειροκίνητα στις συνδέσεις και να κάνεις αποσύνδεση.

Αφού το κάνεις αυτό, θα σου βγάλει 2-3 φορές την ερώτηση "να συνδεθώ με cosmote internet";

'Ετσι καταλαβαίνω, πως ο ανυποψίαστος κοσμάκης, στέλνει μηνύματα ότι έχει τρελές χρεώσεις για data από τις εταιρίες κινητής τηλεφωνίας.

 

Επίσης, όταν πας να κάνεις log in στο facebook, σου κάνει 3-4 ερωτήσεις για να συνδεθεί στο ίντερνετ.

 

Τα e-mail τα έχω βάλει να συνδέονται χειρκοκίνητα από εμένα.

 

Ευχαριστώ για την απάντηση (και βοήθεια), φίλε.

 

Πήγαινε στον οδηγό wlan, ρυθμίσεις, προβολή διαθέσιμων wlan, ποτέ.

 

Επίσης, ρύθμισε τα e-mail σου να κάνουν ανάκτηση ανά αραιά χρονικά διαστήματα.

Link to comment
Share on other sites

'Εχοντας το τηλέφωνο μια ημέρα, διαπίστωσα και ένα bug!

Αρχικά, να πω ότι πέρασα τις επαφές από το παλιό μου Nokia (e66) στο νέο c6.

Πιστέψτε με, δεν με απασχολεί το ότι πέρασε και τις φώτο των επαφών.

Καθόλου μα καθόλου δεν με ενδιαφέρει.

Πιο πολύ με ενδιαφέρει, ότι, παρόλο που πέρασε όλα τα τηλέφωνα που έχω αντιστοιχίσει σε κάθε επαφή (σταθερό & κινητό & εργασίας) δεν μου πέρασε κάτι σημαντικό!

Τις προεπιλογές.

'Ετσι, όταν παω να στείλω ΣΜΣ μου βγάζει αυτό το χαζό "στο σταθερό ή στο κινητό;"

 

Παρόλο που ζήτησα να μου μεταφέρει ήχους κλήσης, εικόνες σημειώσεις ημερολογίου και μηνύματα, αυτό όταν πήγαινε να μεταφέρει ήχους ή βίντεο ή εικόνες ή σημειώσεις... κόλλαγε!

Τα άλλα τα μετέφερε. (δηλαδή μετέφερε επαφές, μηνύματα, ημερολόγιο και ίσως και σελιδοδείκτες).

 

Αποφάσισα να φτιάξω με το χέρι τις προεπιλογές.

ΤΖΙΦΟΣ.

Κάποιες επαφές που τις έχω εδώ και 5 χρόνια, όταν τις ανοίγω και πατάω "προεπιλογές" κρασάρει και με γυρίσει στο μενού των επαφών.

Νέες επαφές που πέρασα πριν από 3-4 μήνες με αφήνει να τις επεξεργαστώ και να βάλω τις προεπιλογές που θέλω.

Link to comment
Share on other sites

Δείτε πως διορθώνεται το πρόβλημα με τις επαφές, χωρίς να τις σβήσετε και να τις ξαναγράψετε!

 

Στόχος μας είναι να μεταφέρουμε τις προβληματικές επαφές στην κάρτα μνήμης και αφού τις σβήσουμε από την μνήμη του τηλεφώνου, να τις φέρουμε πάλι πίσω

 

Κάνετε κλικ επάνω στην επαφή.

Επιλέγεται "ανοιγμα".

Μετά πατάτε "επιλογές" και επιλέγεται "αντιγραφή προσωπικών στοιχείων"

και μετά επιλέγεται "σε άλλη μνήμη". Πατάτε "ΟΚ" και

Επιλέγεται "κάρτα μνήμης".

 

Μετά σας ρωτάει "Αφαίρεση υπάρχουσων επαφών από την κάρτα μνήμης;"

ΑΠΑΝΤΑΤΕ ΟΧΙ! (γιατί θα χρειαστεί να περάσετε και άλλες επαφές στην κάρτα μνήμης).

 

Ξαναεπιλέγεται "επιλογές" και διαγράφετε την επαφή.

 

Μετά πατάτε "επιλογή"

και πηγαίνεται "Αντιγρ. Προσωπικών στοιχείων"

επιλέγεται "Από Άλλη μνήμη".

Αντιγράφεται την επαφή και αυτό είναι όλο!

Πλέον μπορείτε να επιλέξεται τις "προεπιλογές"

Link to comment
Share on other sites

Ακόμη και μετά το firmware update δεν σταμάτησαν τα κολλήματα που συμβαίνουν καμιά φορά κατά τον τερματισμό της κλήσης...
Link to comment
Share on other sites

'Εχω κατεβάσει από την Defected στο Ipod μου ένα podcast.

Εννοείται πως είναι και στο "τα έγγραφά μου".

Παίρνω το podcast (που έχει μορφή m4a) και το ρίχνω στην κάρτα μνήμης στο

Sound=> Simple.

Ανοίγω τον player για να ακούσω μουσική και στην κατηγορία Podcast το βρίσκω κανονικά και το ακούω.

 

Κάνω μια "ανανέωση βιβλιοθήκης" και από εκείνη τη στιγμή, όταν πάω στο Podcasts μου λέει "Μετάβαση σε podcasting για λήψη podcast"

 

Είναι ηλίθιο το τηλεφωνάκι;

 

Μπαίνω στο m4a και του αλλάζω όνομα!

ΜΟΥΛΑΡΙ Ο ΑΣΤΡΑΧΑΝ!

Παρόλα αυτά, όταν παω στο "εργαλεία=> Γραφείο=> διαχείριση αρχείων=>κάρτα μνήμης", το βλέπω κανονικά και το παίζει και κανονικά!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, σκέφτομαι πολύ σοβαρά να πάρω άμεσα αυτή την συσκευή με προβλημάτισε μόνο από αυτά που διάβασα, "το πλαστικό".

Πλαστικά δεν είναι τα περισσότερα κινητά;

 

Επίσης θα ήθελα να μάθω τι περιλαμβάνεται μέσα στο box: Έχει πενάκι; Κάρτα μνήμης κτλ;

 

Και ένα τελευταίο (σας κούρασα :X ) είμαι ανάμεσα σε αυτό και το Satio, εσείς ποιο θα μου προτείνατε; :)

 

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων

Married with N8:love:

I have a dream...

Link to comment
Share on other sites

Πενάκι δεν έχει.

Κάρτα μνήμης έχει ενσωματωμένη (και εγκατεστημένη).

Ακουστικά έχει στη συσκευασία αλλά είναι κάτι γύφτικα που δεν μπορείς να αλλάξεις ένταση ή τραγούδι. 'Εχει μόνο ένα πλήκτρο. Της απάντησης!

 

Επίσης θα ήθελα να μάθω τι περιλαμβάνεται μέσα στο box: Έχει πενάκι; Κάρτα μνήμης κτλ;

Link to comment
Share on other sites

Πενάκι δεν έχει.

Κάρτα μνήμης έχει ενσωματωμένη (και εγκατεστημένη).

Ακουστικά έχει στη συσκευασία αλλά είναι κάτι γύφτικα που δεν μπορείς να αλλάξεις ένταση ή τραγούδι. 'Εχει μόνο ένα πλήκτρο. Της απάντησης!

 

Τώρα ψιλοσπάστηκα η μνήμη του αν δεν κάνω λάθος είναι μικρή (η ενσωματωμένη )

Τα ακουστικά τα ίδια σε ένα βίντεο οτι είναι γύφτικα πάμε 2 χρόνια πίσω, του Ν95 είναι τέλεια τα ακουστικά.

 

Σε ευχαριστώ για την απάντηση:D

Married with N8:love:

I have a dream...

Link to comment
Share on other sites

νομιζω οτι για τα λεφτα που εχει (κοντα στα 240 ευρω) και σε σχεση με αλλα κινητα που εχουνε τις ιδιες δυνατοτητες ειναι μια χαρα.Ανετα παιρνεις και μια μνημη μεγαλυτερη και καλυτερα ακουστικα και παλι δεν φτανει σε κοστος οσο τα αλλα.

Εγω ξαναλεω οτι το κινητο ειναι σουπερ για τα λεφτα του.

Δεν του λειπει τιποτα(λιγο μεγαλυτερη ram αν ειχε θα ηταν σιφουνας)

Link to comment
Share on other sites

Κάτι που σιχαίνομαι σε αυτό το κινητό είναι το εξής.

 

Είμαι σε stand by.

Δηλαδή σκοτεινή οθόνη.

Ξαφνικά λαμβάνω μήνυμα.

Ηχητικά. ακούω τον ήχο του μηνύματος.

Οπτικά παραμένει σκοτεινό και απλά "φλασάει" το μεσαίο πλήκτρο του μενού.

ΧΑΖΟ! Πρέπει συνέχεια να κοιτάω το κινητό για να δω πότε φλασάρει.

 

ΕΡΩΤΗΣΗ:

Υπάρχει τρόπος όταν λαμβάνει μήνυμα, να μου δείχνει για 2-3 sec το μήνυμα "ένα νέο μήνυμα ελήφθει"; Κάτι που κάνουν όλα τα κινητά ΝΟΚΙΑ που έχουν περάσει από τα χέρια μου.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...