Jump to content

Sony Ericsson Zylo


nikos_se
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά, ξέρει κανείς πως απενεργοποιούνται τα widgets στην κεντρική οθόνη...;;; Δεν τα χρησιμοποιώ και μου κρύβουν και το εκάστωτε theme που έχω...

 

1.κένσορα προς τα πάνω να το επιλέξεις

2.Διαχείρ

3.απόκρυψη

....περιμένεις λίγο

4. πίσω

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 239
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μπορείτε να απενεργοποιήσετε τα widgets ως εξής:

Ρυθμίσεις, Οθόνη, Εφ. κατασ. αναμονής και επιλέξτε χωρίς φόντο

 

Ξέρεις κανείς πως δουλεύει το antivirus; (Ρυθμίσεις, γενικές, ασφάλεια, antivirus)

Το ενεργοποίησα δωρεάν για 1 μήνα αλλά δεν ξέρω αν δουλεύει στο παρασκήνιο (δηλ. από μόνο του). Πάντως να κάνω χειροκίνητα σάρωση δεν έχει. Απλά μου γράφει "σάρωση για ιούς": ενεργό

 

Ένα τελευταίο. Η κάρτα μνήμης micro SD 2GB που είχε από τη μάνα του το zylo όταν την υπερφόρτωσα άρχισε να κολλά το τηλεφωνο ειδικά όταν το άνοιγα. Το έχει παρατηρήσει κανείς άλλος; Μήπως πρέπει να την αντικατήσω με μεγαλύτερη μνήμη π.χ. 4GB

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, έχω ένα πρόβλημα με το κινητό. Μου φαίνεται πως δεν δέχεται κανένα θεματάκι... Έχω κατεβάσει αρκετά απο εδώ, αλλά συνέχεια όταν πάω να τα επιλέξω, γράφει "Κατεστραμένο θέμα. Δεν είναι δυνατός ο ορισμός του"

 

Έκδοση λογισμικού, έχω την R7DA062 αν αυτό παίζει κάποιο ρόλο... :worry:

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, έχω ένα πρόβλημα με το κινητό. Μου φαίνεται πως δεν δέχεται κανένα θεματάκι... Έχω κατεβάσει αρκετά απο εδώ, αλλά συνέχεια όταν πάω να τα επιλέξω, γράφει "Κατεστραμένο θέμα. Δεν είναι δυνατός ο ορισμός του"

 

Έκδοση λογισμικού, έχω την R7DA062 αν αυτό παίζει κάποιο ρόλο... :worry:

 

Eγω καποια θεματα απ'το zedge που ειχα κατεβασει και ειχαν flash μου τα εβγαζε κατεστραμενα. Το site στο link που παραθετεις δεν μου το ανοιγει εμενα..

iPhone 3G ➡ 5S ➡ 6S ➡ 7 Plus ➡ XR ➡ 11 ➡ 12 ➡ 14 Pro 

Samsung Galaxy A5, S7, S8, S22 Ultra

Other phones: LG Optimus L9, Motorola Moto X. Xiaomi Mi 8 Lite, Honor Play, Xiaomi Mi A1, Huawei P20, Google Pixel 6a

Link to comment
Share on other sites

Είναι κάποια themes της SE που έγιναν με παλαιό λογισμικό. Έτσι πολλά site δεν έχουν δοκιμάσει τα themes αυτά στα νέα κινητά της SE Spiro, Zylo κ.λ.π.

Εγώ πάντως βρήκα αρκετά που δουλεύουν στο:

http://gallery.mobile9.com/c/sony-ericsson-zylo-themes_2998/1/

Link to comment
Share on other sites

Επίσης συμβατά θέματα υπάρχουν και στο http://www.esato.com/themes

Έχει θέματα και για άλλα καινούργια κινητά, εγώ βρήκα και για το δικό μου.

patc
Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κανείς πόσο περίπου υπολογίζεται το "step" στο Walk Mate;

Εννοώ τι απόσταση.

Θεωρείται ακριβές γενικά στην μέτρηση σαν application;

Link to comment
Share on other sites

@ctefania ναι ειναι πολυ καλο κινητακι

φοβερη οθονη-γρηγορο-αψογη ποιοτητα κατασκευης (πρωτη φορα εχω SE χωρις προβλημα

στο slider)

 

Θα έχεις σύντομα αν δεν έχεις ακόμα. Παιδιά να ξέρετε ότι το συγκεκριμένο κινητό έχει πρόβλημα. Φθείρεται ή καλωδιοταινία που ενώνει το πάνω με το κάτω μέρος με αποτέλεσμα ή αν μην ανάβει η οθόνη ή να μη δουλεύει το ακουστικό ή να μη δουλεύουν κάποια πλήκτρα κτλ. Και το θέμα είναι ότι και το φτιάξετε μετά από κάποιο χρονικό διάστημα (όχι μεγάλο) θα ξαναχαλάσει. Γι'αυτό δεν θα σας το συνιστούσα. Και συμβαίνει σε όλα. Απλά σας προειδοποιώ όσους ενδιαφέρεστε να το ξέρετε.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σε ολυς,

σε 10 ημερεσ ερχετε το zylo μου και θελω να ακουσω εντυπωσεις δηλαδη ειναι καλα φτιαγμενο ειναι ανθεκτικο εχει εσςτερικα προβληματα και αλλα διαφορα τετοια στα features τα ξερς ολα οποτε δεν χρειαζομαι βοηθεια

Link to comment
Share on other sites

Θα έχεις σύντομα αν δεν έχεις ακόμα. Παιδιά να ξέρετε ότι το συγκεκριμένο κινητό έχει πρόβλημα. Φθείρεται ή καλωδιοταινία που ενώνει το πάνω με το κάτω μέρος με αποτέλεσμα ή αν μην ανάβει η οθόνη ή να μη δουλεύει το ακουστικό ή να μη δουλεύουν κάποια πλήκτρα κτλ. Και το θέμα είναι ότι και το φτιάξετε μετά από κάποιο χρονικό διάστημα (όχι μεγάλο) θα ξαναχαλάσει. Γι'αυτό δεν θα σας το συνιστούσα. Και συμβαίνει σε όλα. Απλά σας προειδοποιώ όσους ενδιαφέρεστε να το ξέρετε.

 

Ακου να σου πω φιλε μου ..δεν τα ξερεις ολα ..δεν γινεται να εχουν ολα τα Zylo αυτο το προβλημα...Ενασ φιλος μου το εχει 4 μηνες και κανενα τετοιο προβλημα.και να σου πω και κατι?στο εργοστατιο δουλευεις .Αμαν

Link to comment
Share on other sites

Ακου να σου πω φιλε μου ..δεν τα ξερεις ολα ..δεν γινεται να εχουν ολα τα Zylo αυτο το προβλημα...Ενασ φιλος μου το εχει 4 μηνες και κανενα τετοιο προβλημα.και να σου πω και κατι?στο εργοστατιο δουλευεις .Αμαν

συμφωνω απολυτα εγω εχω δωσει στην αδελφη μου που το χρησιμοποιει ολη μερα

και το παιζει και ο γιος της κανενα προβλημα και ειναι πολυ καλοφτιαγμενο

πρωτη φορα εχω πιασει se χωρις τζογο.

ουτε στο εξωτερικο εχω διαβασει κατι σχετικο...πηρε μια συγκεκριμενη αστοχια και την γενικευσε

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

Θα έχεις σύντομα αν δεν έχεις ακόμα. Παιδιά να ξέρετε ότι το συγκεκριμένο κινητό έχει πρόβλημα. Φθείρεται ή καλωδιοταινία που ενώνει το πάνω με το κάτω μέρος με αποτέλεσμα ή αν μην ανάβει η οθόνη ή να μη δουλεύει το ακουστικό ή να μη δουλεύουν κάποια πλήκτρα κτλ. Και το θέμα είναι ότι και το φτιάξετε μετά από κάποιο χρονικό διάστημα (όχι μεγάλο) θα ξαναχαλάσει. Γι'αυτό δεν θα σας το συνιστούσα. Και συμβαίνει σε όλα. Απλά σας προειδοποιώ όσους ενδιαφέρεστε να το ξέρετε.

 

Είπε το μαντείο των Δελφών:p Οχι άδικα για τα SE. Αλλα μετα το C905 (ελλατωματικο μοντελο καργα) νομίζω πως βελτιωθήκανε το W955 που είχα δεν είχα κανενα θέμα και απο φίλο που έχει το Ηazel δεν εχει ΄τέτοιου είδους προβλήματα

Link to comment
Share on other sites

Ακου να σου πω φιλε μου ..δεν τα ξερεις ολα ..δεν γινεται να εχουν ολα τα Zylo αυτο το προβλημα...Ενασ φιλος μου το εχει 4 μηνες και κανενα τετοιο προβλημα.και να σου πω και κατι?στο εργοστατιο δουλευεις .Αμαν

 

συμφωνω απολυτα

 

Θα συμφωνούσα κι εγώ αλλά με τέτοιο ύφος, το οποιοδήποτε post, χάνει όσο δίκιο κι αν έχει. Θα παρακαλέσω λοιπόν να κατεβάσουμε τους τόνους, να εκφραζόμαστε λίγο πιο κόσμια και φυσικά να επιχειρηματολογούμε.

 

Αντίθετες απόψεις είναι θεμιτές σε ένα forum για να σχηματίζεται πιο σφαιρική άποψη. Φανατισμοί όμως όχι. :):!:

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

παιδια συγγνςμη που ανεβασα τουσ τονους απλα λιγο τσαντιστηκα γιατι εγραψε για κατι σοβαρο που θα μπορουσε να αποτρπψει καποον να το αγορασει !!ενω ειναι απο τα κινητα που αγγηξα κ ειχε πολυ καλη ποιοτητα κατασκευης !!μα το ειπε λες και τα ξερει ολα να πουμε αλλα sorry
Link to comment
Share on other sites

παιδια συγγνςμη που ανεβασα τουσ τονους απλα λιγο τσαντιστηκα γιατι εγραψε για κατι σοβαρο που θα μπορουσε να αποτρπψει καποον να το αγορασει !!ενω ειναι απο τα κινητα που αγγηξα κ ειχε πολυ καλη ποιοτητα κατασκευης !!μα το ειπε λες και τα ξερει ολα να πουμε αλλα sorry

Οι γνώμες όλων είναι σεβαστές, είτε αυτές συμβαδίζουν, είτε όχι με τα πιστεύω μας. Οι προσωπικές επιθέσεις όμως φίλε μου Νικόλα (χρόνια πολλά και για τη γιορτή σου χθες) δεν επιτρέπονται.

"Η χειρότερη άρνηση, η μεγαλύτερη απελπισία, είναι να φουντάρεις στον τόπο σου και να ζεις με τις αναμνήσεις..."

Νίκος Καββαδίας

Link to comment
Share on other sites

Οι γνώμες όλων είναι σεβαστές, είτε αυτές συμβαδίζουν, είτε όχι με τα πιστεύω μας. Οι προσωπικές επιθέσεις όμως φίλε μου Νικόλα (χρόνια πολλά και για τη γιορτή σου χθες) δεν επιτρέπονται.

το ξερς ειπα εκανα λαθοσ συγγνςμη ποσεσ φορεσ θα το πω και ευχαριστω για το χρονια πολλα

Link to comment
Share on other sites

Ξέρεις κανείς πως δουλεύει το antivirus; (Ρυθμίσεις, γενικές, ασφάλεια, antivirus)

Το ενεργοποίησα δωρεάν για 1 μήνα αλλά δεν ξέρω αν δουλεύει στο παρασκήνιο (δηλ. από μόνο του). Πάντως να κάνω χειροκίνητα σάρωση δεν έχει. Απλά μου γράφει "σάρωση για ιούς": ενεργό

Έχει νόημα τo antivirus σε Java κινητά;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας. Ποιες είναι οι ρυθμίσεις για το Internet από Cosmote?

παρε τηλ.στο 13838 και θα σου τις στειλουν (θα ερθουν 2 μηνυματα)

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

παιδια ειναι επειγον.

Θελω οσοι διαβασετε αυτο το μυνημα και εχετε το κινητο να κοιταξετε κατι που θα σας πω και να μου πειτε τι παρατηρειτε.Στο κατω μερος αριστερα εκει που ειναι το καπακι κ εχει τισ δυο τριπες να κοιταξετε αμα το πιεσετε εκεινο το κομματι θα ακουσετε εναν ηχο ? ή ειναι φυσιολογικο και καλα κλεισμενο το καπακι?

Ειναι αναγκη να ξερω πριν το στειλω στο service

Link to comment
Share on other sites

παιδια ειναι επειγον.

Θελω οσοι διαβασετε αυτο το μυνημα και εχετε το κινητο να κοιταξετε κατι που θα σας πω και να μου πειτε τι παρατηρειτε.Στο κατω μερος αριστερα εκει που ειναι το καπακι κ εχει τισ δυο τριπες να κοιταξετε αμα το πιεσετε εκεινο το κομματι θα ακουσετε εναν ηχο ? ή ειναι φυσιολογικο και καλα κλεισμενο το καπακι?

Ειναι αναγκη να ξερω πριν το στειλω στο service

δεν βλεπω/ακουω κατι

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

δεν βλεπω/ακουω κατι

δηλαδη το δικο μου που οταν πιεζεις το κατω αριστερο μεροσ π εχει τισ δυο τρυπεσ που το πιεζω και κανει skrats skrouts δεν ειναι φυσιολογικο?Μετα τισ γιορτεσ γρηγορα στο service...δηλαδη εσενα ειναι καλα κλησμενο ?

σε ευχαριστω πολυ παντως

Link to comment
Share on other sites

παιδια ενδιαφερομαι να παρω το zylo γενικα ειναι καλο???ειστε ικανοποιημενοι?θα ηθελα να ρωτησω και κατι αλλο η συγκεκριμενη συσκευη αποθηκευει μηνυματα?και μετα να αποθηκευονται στο pc?ή απλα αποθηκευει μεχρι εναν αριθμο μηνυματων..τα οποια θα βρισκονται αποκλειστικα και μονο στην συσκευη?
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Zylo

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...