Jump to content

Sony Ericsson Zylo


nikos_se
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • 1 month later...
  • Απαντήσεις 239
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Γεία σας! Σήμερα πήρα και εγώ ενα Zylo, απο το οποίο μεχρί στιγμής είμαι πολύ ευχαριστημένος. Εχω μια απορία ομως...γίνεται να ενεργοποιήσω την αναφορά παράδοσης για τα SMS? Και αν ναι, πως?
Link to comment
Share on other sites

Αν χρησιμοποιείς κάρτα sim της cosmote βγάλε την, βάλε μια sim άλλης εταιρείας, ενεργοποίησε την αναφορά από το μενού (θα βλέπεις πλέον την επιλογή) και κατόπιν ξανά βάλε την αρχική σου sim.
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Αν χρησιμοποιείς κάρτα sim της cosmote βγάλε την, βάλε μια sim άλλης εταιρείας, ενεργοποίησε την αναφορά από το μενού (θα βλέπεις πλέον την επιλογή) και κατόπιν ξανά βάλε την αρχική σου sim.

 

Το δοκίμασα, και οταν προσπαθώ να στείλω μήνυμα, κατω απο τον παραλήπτη γράφει "Delivery Report: Off", και αν προσπαθήσω να το γυρίσω στο On απο τις Advanced ρυθμίσεις, μετατρέπει το μήνυμα μου σε MMS..

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά

 

Πήρα το συγκεκριμένο κινητό με επιδότηση της Vodafone για την γυναίκα μου

 

Αλλά η γυναίκα μου είναι σε Cosmote και βάζοντας την sim διαπίστωσα ότι το τηλέφωνο είναι κλειδωμένο και δέχεται μόνο sim της Vodafone

 

Θα ήθελα να ρωτήσω αν ξέρετε κάνα site η κάνα μαγαζί να το ξεκλειδώσω μην πάει χαμένο το κινητό γιατί της αρέσει.

 

Ευχαριστώ πολύ.

Knock knock!!! Who's there? ME I KILL YOU!!!!!

 

Xiaomi Pocophone f1

MIUI 11.0.5.0

Android 9 (Pie)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά

 

Πήρα το συγκεκριμένο κινητό με επιδότηση της Vodafone για την γυναίκα μου

 

Αλλά η γυναίκα μου είναι σε Cosmote και βάζοντας την sim διαπίστωσα ότι το τηλέφωνο είναι κλειδωμένο και δέχεται μόνο sim της Vodafone

 

Θα ήθελα να ρωτήσω αν ξέρετε κάνα site η κάνα μαγαζί να το ξεκλειδώσω μην πάει χαμένο το κινητό γιατί της αρέσει.

 

Ευχαριστώ πολύ.

 

Τι ακριβώς βγάζει γιατί δεν μου φαίνεται φυσιολογικό αυτό που λες.

Λογικά στο Γερμανό θα το ξεκλειδώνουν.

Αν θες μπορείς να πας και εδώ:

Αθήνα, TELESERVICE, ΛΕΩΦ.ΑΘΗΝΩΝ 226 ΚΑΙ ΚΗΦΙΣΟΥ, 210-5197500

Γλυφάδα, TELESERVICE, Λ. ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ 85, 210-9614540 ανάλογα με το που μένεις.

Link to comment
Share on other sites

Τι ακριβώς βγάζει γιατί δεν μου φαίνεται φυσιολογικό αυτό που λες.

Λογικά στο Γερμανό θα το ξεκλειδώνουν.

Αν θες μπορείς να πας και εδώ:

Αθήνα, TELESERVICE, ΛΕΩΦ.ΑΘΗΝΩΝ 226 ΚΑΙ ΚΗΦΙΣΟΥ, 210-5197500

Γλυφάδα, TELESERVICE, Λ. ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ 85, 210-9614540 ανάλογα με το που μένεις.

 

Μου βγάζει "insert sim or press demo to see a demo of the device"

 

Με το που βάζω sim της Vodafone ανοίγει κανονικά θα ήθελα να πω ότι δεν το αγόρασα από γερμανο αλλά από το site της Vodafone μήπως γιαυτό?

 

Έχουμε καμιά ιδέα από τιμές για το ξεκλείδωμα?

Knock knock!!! Who's there? ME I KILL YOU!!!!!

 

Xiaomi Pocophone f1

MIUI 11.0.5.0

Android 9 (Pie)

Link to comment
Share on other sites

Μου βγάζει "insert sim or press demo to see a demo of the device"

 

Με το που βάζω sim της Vodafone ανοίγει κανονικά θα ήθελα να πω ότι δεν το αγόρασα από γερμανο αλλά από το site της Vodafone μήπως γιαυτό?

 

Έχουμε καμιά ιδέα από τιμές για το ξεκλείδωμα?

 

Άμα πας στην teleservice που σου έστειλα με την απόδειξη δεν πληρώνεις τπτ. Για τον Γερμανό δεν ξέρω.

Δοκίμασε πάντως αν έχεις και καμιά άλλη κάρτα κοσμοτε γιατί δεν νομίζω πως αυτά τα τηλέφωνα είναι κλειδωμένα. Θα σου πω αύριο με σιγουριά όμως.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πάρα πολύ

 

Θα περιμένω νέα σου, θα το κάνω και αυτό πού μου είπες

 

Και πάλι ευχαριστώ πολύ

Knock knock!!! Who's there? ME I KILL YOU!!!!!

 

Xiaomi Pocophone f1

MIUI 11.0.5.0

Android 9 (Pie)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα μόλις αγόρασα το zylo και έχω ένα πρόβλημα..το πήρα πριν 2 μέρες και έβαλα μέσα την κάρτα cosmote what's up που έχω και όλα λειτουργούσαν μια χαρά μέχρι σήμερα που έβαλα μέσα για λίγο μια ανενεργή κάρτα vodafone και απο τότε δεν υπάρχει η αναφορά παράδοσης..μήπως μπορεί να βοηθήσει κάποιος? (Το κινητό το αγόρασα απο κατάστημα γερμανός οπότε δεν νομίζω να φταίει αυτό.. )

 

Επισης δεν μπορω να ενεργοποιησω τα mms με μηνυμα!Εχω παρει 30000 το κεντρο εξυπηρετησης πελατων και δεν γινετε τιποτα!

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

Βάλε πάλι μια κάρτα sim κάποιας εταιρείας (όχι την what's up) και θα ξανά δεις την επιλογή. Ενεργοποίησε την αναφορά και κατόπιν βάλε την what's up.
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Βάλε πάλι μια κάρτα sim κάποιας εταιρείας (όχι την what's up) και θα ξανά δεις την επιλογή. Ενεργοποίησε την αναφορά και κατόπιν βάλε την what's up.

 

Ξαναεβαλα την vodafone και την ειδα αλλα οταν ξανααλλαξα στελνω μηνυματα και δεν ερχετε αναφορα!

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πάρα πολύ

 

Θα περιμένω νέα σου, θα το κάνω και αυτό πού μου είπες

 

Και πάλι ευχαριστώ πολύ

 

Φίλε κάποιο πρόβλημα έχει η κάρτα σου ή το τηλέφωνο γιατί αποκλείεται να είναι κλειδωμένο. Γενικά πάντως οι κάρτες της cosmote είναι πιο λεπτές από της vodafone και μπορεί γι'αυτο να διαβάζει την μία και όχι την άλλη. Δοκίμασες κάποια άλλη cosmote?

Link to comment
Share on other sites

Τελικά η κάρτα δούλεψε από μόνη της οπότε όλα καλά!!!

 

Άγνωστες οι βουλές της τεχνολογίας. οπότε όλα καλά!!!

 

Ευχαριστώ πααααρα πολύ για τις συμβουλές σας

Knock knock!!! Who's there? ME I KILL YOU!!!!!

 

Xiaomi Pocophone f1

MIUI 11.0.5.0

Android 9 (Pie)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Γεία σας, είχα ξαναγράψει σε αυτό το topic πριν λίγο καιρό, και είχα ζητήσει βοήθεια σε σχέση με τη ρύθμιση για την αναφορά παράδοσης. Ο χρήστης zxr μου είχε προτείνει να βγάλω την καρτα sim, και να βάλω μια άλλη, και να αλλάξω την ρύθμιση για την αναφορά παράδοσης έχωντας την άλλη καρτα sim στο κινητο μου. Αυτο έκανα χρησιμοποιώντας μια δεύτερη καρτα sim vodafone cu που εχω, άλλα δεν μου ερχόντουσαν sms όταν ξαναέβαλα την αρχική καρτα sim μου στο κινητό, ούτε είχα αναφορά παράδοσης στα sms που έστελνα εγω. Επίσης, οταν εστελνα sms, στην επιβεβέωση αποστολής, κατω απο τον παραλήπτη, έγραφε "Delivery Report: Off" (χρησιμοποιώ το κινητό μου σε αγγλική γλωσσα..). Σήμερα δοκίμασα κατι διαφορετικό, εκανα το ίδιο που είχα κανει με την vodafone sim μου, άλλα χρησιμοποιήσα την καρτα την της κοπέλας μου, η οποία επίσης είναι cosmote, και αφού άλλαξα την ρύθμιση σε on, οταν ξαναέβαλα την δική μου sim, η επιλογή για την αναφορά παράδοσης υπήρχε κανονικά, και δεν υπήρχε πια αυτο το "Delivery Report: Off" κάτω απο τον παραλήπτη οταν έστελνα sms..παρόλ'αυτα δεν μου εχει πει ακομα για κανένα μήνυμα οτι παραδόθηκε..μια φίλη μου που χρησιμοποιεί το Sony Ericsson Hazel, μου είπε οτι και εκείνη είχε το ιδιο πρόβλημα, και εκανε το ίδιο που έκανα εγω, ομως ουτε σε εκείνη λειτουργούσε, και άρχισε να λειτουργεί όταν έσβησε όλα τα sms απο το κινητό της...μου είπε οτι πιστεύει οτι θα χρειαστεί να σβησω ολα τα σταλμένα για να λειτουργήσει η αναφορά παράδοσης..να το κανω η θα είναι ανώφελο?:/
Link to comment
Share on other sites

Όπως καταλαβαίνεις ότι και να σου πούμε θα είναι θεωρητικό. Ωστόσο επειδή η θεωρία δεν μου αρέσει θα σου πρότεινα το εξής. Κάνε ένα backup τα μηνύματά σου με το MyPhoneExplorer ώστε να μην τα χάσεις και σβήσε τα από το κινητό σου. Αν πιάσει τότε ευχαρίστησε τη φίλη σου, αν όχι ξανά πέρνα τα sms στο κινητό και συνεχίσουμε να ψάχνουμε για λύση. :)
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Όπως καταλαβαίνεις ότι και να σου πούμε θα είναι θεωρητικό. Ωστόσο επειδή η θεωρία δεν μου αρέσει θα σου πρότεινα το εξής. Κάνε ένα backup τα μηνύματά σου με το MyPhoneExplorer ώστε να μην τα χάσεις και σβήσε τα από το κινητό σου. Αν πιάσει τότε ευχαρίστησε τη φίλη σου, αν όχι ξανά πέρνα τα sms στο κινητό και συνεχίσουμε να ψάχνουμε για λύση. :)

 

Φίλε μου ευχαριστώ πολύ, το δοκίμασα και λαμβάνω κανονικότατα αναφορά παράδοσης τώρα!:D

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Η συντόμευση "My view" στην οθόνη κάτω δεξιά μπορεί να φύγει και να αντικατασταθεί από άλλη συντόμευση; Αν ναι, πως γίνεται;

Το κινητό το πήρα με την επιδότησή μου (Cosmote) και έβαλα sim Vodafone. Αλλάζει το λειτουργικό, ώστε να μπει της vodafone; Ευχαριστώ!

Edited by hariskar
Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν αλλάζει! Μόνο αν κάνεις debrand μπορείς να απαλλαγείς από αυτό.
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Όπως καταλαβαίνεις ότι και να σου πούμε θα είναι θεωρητικό. Ωστόσο επειδή η θεωρία δεν μου αρέσει θα σου πρότεινα το εξής. Κάνε ένα backup τα μηνύματά σου με το MyPhoneExplorer ώστε να μην τα χάσεις και σβήσε τα από το κινητό σου. Αν πιάσει τότε ευχαρίστησε τη φίλη σου, αν όχι ξανά πέρνα τα sms στο κινητό και συνεχίσουμε να ψάχνουμε για λύση. :)

 

 

επειδη εχω το ιδιο προβλημα κ στην συσκευη δεν εμφανιζει μηνυματα θα μπορεσει ο χρηστης να δει τα μηνυματα με το προγραμμα?(αν το ειχα στα χερια μου θα το παλευα αλλα μενει μακρυα κ παιζει τηλεφωνικη υποστηριξη

 

αν θελετε εσεις που το κατεχετε ριχτε μια ματια στο θεμα μου

 

θα με σωσετε απο πολυ γκρινια....:ninja:

 

θα ηθελα να χαιρετησω την κοινοτητα σας

κ επισης να μοιραστω το προβλημα μου,ζητω συγνωμη για το αν ποσταρω σε λαθος section

 

εχω διαβασει αρκετα guide αλλα λογω του οτι ο χρηστης του κινητου ειναι ακυρος με τεχνολογια κ μενει μακρυα θελω μια βοηθεια απο εσας για να μπορεσω να τον βοηθησω εστω οπως μπορω

 

εχει ενα zylo w20i με λογισμικο 1232-9903 R7CA061

εχει καρτα whatsup k χθεσ εβαλε για μια στιγμη μια vodafone cu k η συσκευη εχασε επαφες,μηνυματα κ το πιο συμαντικο εχει κολλησει η αναφορα μηνυματων

 

διαβασα αρκετα θεματα σας κ τα δοκιμασαμε

οπως

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=270533&page=11 στην σελιδα 11 που εχει απλα βηματα

 

ματαιος κοπος κ επειδη δεν θα την παλεψει για debrand απο το τηλεφωνο μηπως ξερετε αν το update service θα του κανει αναβα8μιση?

 

αλλιως καποια αλλη ιδεα?

 

δοκιμασαμε να βαλουμε αλλες sim μηπως αλλαξουμε την αναφορα αλλα δεν κραταει την ρυθμιση

προσπαθησαμε να σβησουμε μηνυματα οπως αναφερει η σελιδα 12 του link που αναφερω αλλα η συσκευη δεν εχει μεσα sms

 

αλλιως θα εκτιμουσα οποιον μου εδινε λινκ απο καποιο σχετικα ευκολο guide με τα απαραιτητα files(program,firmware κτλ)

 

ευχαριστω προκαταβολικα

Edited by multiPetros

It is not the power of the fist that wins the battle...

It is the power of will behind it....

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
διαθετω ενα sony ericsson zylo και εχω ενα μεγαλο προβλημα,θελω να μου πειτε,πως μπορω να διαγραψω τα ατομα που μου βγαζει οτι εχω στειλει μηνυμα προσφατα,οταν παω να γραψω ενα μηνυμα.ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΕΙΝΑΙ ΕΠΕΙΓΟΝ!
Link to comment
Share on other sites

Πολύ απλά. Πατάς το "C" έχοντας πρώτα επιλέξει το όνομα που θες να διαγράψεις.
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα σας,

επειδή ψάχνω :( και δεν βρίσκω video πως να αλλάξω μία οθόνη σε zylo, υπάρχει περίπτωση να με βοηθήσει κάποιος που να έχει βρει κάτι που να δείχνει πως ανοίγει ?

θα με βοηθούσε πολύ

σας ευχαριστώ εκ των προτέρων το συγκεκριμένο site είναι από τα καλύτερα στο είδος του.:):)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Παιδια αξιζει η αγορα αυτου του κινητου? Το εχω βρει 98ευρω και λεω να το χτυπησω μιας θελω να στελνω μυνηματα και απεχθανομαι τα εμετικα touch screen ή να βαλω αλλα 40 και να παρω το hazel?

help? ευχαριστω!

Camp3oN

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Zylo

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...