Jump to content

[Επίσημο] HTC Desire Μέρος Ι


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλησπέρα.... μόλις έκανα και εγώ root το Desire μου. Θέλω να περάσω κάποια rom αλλά δεν ξέρω ποια? έχω διαβάσει για τις leedroid αλλά ποια είναι η πιο πρόσφατη? για παραδειγμα την leedroid v2.2f μπορώ να την κατεβάσω και να την περάσω? είναι εύκολο να μου δώσετε κάποιο link? προσπάθησα από το xda αλλά με βγάζει να κατεβάσω μόνοτην leedroid mod v1.9a

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=768703 πάω εδώ αλλα πως την κατεβάζω?

 

Καπου λεει για direct download απο dropbox.Εκεί πατα

 

Sent from my HTC Desire using Tapatalk

http://www.miui.gr Τα πάντα για τις MIUI ROMs αλλά και ελληνική μετάφραση!

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Τον τελευταίο καιρο εχει αρκετά προβληματακια το market είναι η αλήθεια

 

το θέμα δεν είναι οτι υπάρχουν προβληματάκια. Το θέμα είναι οτι δεν υπάρχει κάν το market. Καμία ώρα της ημέρας. Η μπάρα που δείχνει την πρόοδο του κατεβάσματος είναι κολλημένη με τις ώρες.

Link to comment
Share on other sites

και μετα απ το dropbox παταω roms και την κατεβάζω? η κάτω απ το direct που λεει dowload torrents (+md5) ?
Link to comment
Share on other sites

και μετα απ το dropbox παταω roms και την κατεβάζω? η κάτω απ το direct που λεει dowload torrents (+md5) ?

 

Dropbox για direct ή torrents για download με torrent client.Τι ακριβώς δεν είναι ξεκάθαρο;

http://www.miui.gr Τα πάντα για τις MIUI ROMs αλλά και ελληνική μετάφραση!

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.

Link to comment
Share on other sites

εγω εβαλα την leedroid v.2.2f το πρωι και καθως το ειχα συνδεδεμενο με τον Η/Υ ζεσταθηκε παλι και μου εκανε επεννεκινηση...εε και ξενερωσα και την εβγαλα και ειμαι παλι με την μαμα 2.2 rom :mad::mad::mad:

θελω να εχω εγγυηση για οτι γινει...

παντως οταν δεν το εχω στο usb δεν κανει επαννεκινησεις....τι να πω πια:(:(

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Εγω δεν εχω αντιμετωπισει κανενα προβλημα με το μαρκετ, κατεβαζει κανονικα ολες αυτες τις μερες
Link to comment
Share on other sites

Εγω δεν εχω αντιμετωπισει κανενα προβλημα με το μαρκετ, κατεβαζει κανονικα ολες αυτες τις μερες

 

Κι εγω επισης δεν εχω προβλημα με το μαρκετ τον τελευταιο καιρο...

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω το desire ενός φίλου με froyo 2.10.405.2.Γίνεται αφού το κάνω root να φτιάξω ext3 partition ή πρέπει να βάλω και ρομ που υποστηρίζει το ext3 partition;
Link to comment
Share on other sites

Χαιρετω παιδια

 

εχω το το Desire me Froyo 2.2 kai εκανα

 

α) με gparted χωρισα την καρτα σε 2,7Gb fat32 και 900Mb σε ext3

μετα

β) εκανα root την συσκευη με Unrevoked τελευταια version και απεκτησα δικαιωματα superuser

μετα

γ)για clean install επανεφερα με εργοστασιακες ρυθμισεις και αμεσως εβαλα απο το μαρκετ το a2sdfroyo.

 

 

ερωτησεις λογω προβληματων

 

α)οταν ανοιξα το a2sdfroyo βγαζει για λιγο μηνυμα warning, can't findbusybox και warning, testing for root access withoutsucces (εχει γινει κατι λαθος και αν ναι τι πρεπει να κανω για να αποθηκευω στην ext3 που δημιουργησα?) σημειωση επελεξα στην εφαρμογη (Install location --> external και το πηρε κανονικα)

υποσημειωση .. Εβαλα και το Titanium BackUP και εβαλε το busyβοχ αλλα τιποτα και παλι βγαζει τα ιδια warnings...

β)μηπως πρεπει να χρησιμοποιησω καποια αλλη εφαρμογη αντι για την a2sdfroyo και ποια?

γ) χρειαζεται swap στην SD card και αν ναι ποσο?

δ)εβαλα την εφαρμογη quick system info pro και μου δειχνει (sd storage card: 2.71 GB, a2sd storage- total:13.16Mb free:9.35Mb, system storage - total:250Mb free:12Mb)---σιγουρα καποια πατατια εγινε

ε) μηπως χρειαζεται να βαλω custom rom για το a2sd ή το a2sd+ (και ποιες ειναι οι καλυτερες?)

στ)ποια ειναι η εργοστασιακη ROM του κινητου μου και πως την επανατοποθετω?

 

 

Ευχαριστω για τις απαντησεις σας

Edited by cmeletis
Link to comment
Share on other sites

Είχα και εγώ πρόβλημα με restart στην leedroid και αρκετά συχνά αλλά με το που έβαλα defrost ούτε ένα restart και ούτε ένα κόλλημα. Για μένα η defrost η καλύτερη και πιο σταθερή αλλά χωρίς sense!

 

Sent from my HTC Desire using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα.... μόλις έκανα και εγώ root το Desire μου. Θέλω να περάσω κάποια rom αλλά δεν ξέρω ποια? έχω διαβάσει για τις leedroid αλλά ποια είναι η πιο πρόσφατη? για παραδειγμα την leedroid v2.2f μπορώ να την κατεβάσω και να την περάσω? είναι εύκολο να μου δώσετε κάποιο link? προσπάθησα από το xda αλλά με βγάζει να κατεβάσω μόνοτην leedroid mod v1.9a

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=768703 πάω εδώ αλλα πως την κατεβάζω?

 

H leedroid 2.2f ειναι η τελευταια. Να προτιμήσεις την app2SD+ version, αφου φτιάξεις ΕΧΤ3 partition στην κάρτα.

 

Η δική μου συμβουλή ειναι να περασεις την 0.13 HD rom, με ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΑ 1GB ΕΧΤ3 partition στην κάρτα. Το κινητό περνάει σε άλλο επίπεδο. Δουλευει η κάμερα πλέον.

HTC Desire Root User
Link to comment
Share on other sites

Είχα και εγώ πρόβλημα με restart στην leedroid και αρκετά συχνά αλλά με το που έβαλα defrost ούτε ένα restart και ούτε ένα κόλλημα. Για μένα η defrost η καλύτερη και πιο σταθερή αλλά χωρίς sense!

 

Sent from my HTC Desire using Tapatalk

αντε τωρα να μου πεις εμενα φιλε μου οτι το restart που εκανε στην leedroid δεν εφταιγε η rom αλλα το εκανε επειδη ειχε ζεσταθει (αρα, λογω μητρικης)....μου εχει γινει εμμονη ιδεα πλεον για αυτο και την εβγαλα αμεσως και το επανεφερα στην αρχικη του κατασταση....

για πες μου ομως οταν του την εβαλες κι εσυ μετα απο λιγο εκανε restart...;

και γενικοτερα σου εκανε συχνα retart με την leedroid...;;;

Edited by hraklhs57

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

αντε τωρα να μου πεις εμενα φιλε μου οτι το restart που εκανε στην leedroid δεν εφταιγε η rom αλλα το εκανε επειδη ειχε ζεσταθει (αρα, λογω μητρικης)....μου εχει γινει εμμονη ιδεα πλεον για αυτο και την εβγαλα αμεσως και το επανεφερα στην αρχικη του κατασταση....

για πες μου ομως οταν του την εβαλες κι εσυ μετα απο λιγο εκανε restart...;

και γενικοτερα σου εκανε συχνα retart με την leedroid...;;;

 

Tο κινητό δεν μου έχει κάνει restart ποτέ, και φοράω leedroid 3 μήνες τώρα. Δεν έχει να κάνει mμε την ROM. Περιμένω μια κάρτα 16GB για να πάω σε HD rom.

Edited by David
HTC Desire Root User
Link to comment
Share on other sites

Tο κινητό δεν μου έχει κάνει restart ποτέ, και φοράω leedroid 3 μήνες τώρα. Δεν έχει να κάνει mμε την ROM. Περιμένω μια κάρτα 16GB για να πάω σε HD rom.

οπως προανεφερα και πιο πριν κι εμενα 5 μηνες τωρα με την μαμα ρομ μια φορα μου εκανε οταν το ειχα στο usb και αλλη μια το πρωι μετα που περασα την leedroid και ηταν παλι στο usb...τι σημαινει αυτο δεν ξερω...

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια ψηνομαι και εγω να περασω στην HD..

τρεχει απροβληματιστα?

 

 

Sent from my HTC Desire using Tapatalk

 

Δεν τρέχει, ΤΡΕΧΕΙ!!! :D

 

(1GB partition EXT3 required)

 

edit: Μην κάνετε full titanium restore μετά το πέρασμα σε HD γιατι θα αντικαταστήσει πολλές stock εφαρμογές με αυτές της rom με το παλιό sense και θα κολλάει το σύμπαν. Κάντε εξαγωγή των επαφών σας στην SD, και επαναφορά απο SD όταν πάτε σε HD.

 

Με το titanium μπορείτε να κάνετε batch restore των εφαρμογών σας, αποεπιλέγοντας οτιδήποτε ειναι στις default του κινητού, απο την λίστα.

Edited by David
HTC Desire Root User
Link to comment
Share on other sites

Δεν τρέχει, ΤΡΕΧΕΙ!!! :D

 

(1GB partition EXT3 required)

 

edit: Μην κάνετε full titanium restore μετά το πέρασμα σε HD γιατι θα αντικαταστήσει πολλές stock εφαρμογές με αυτές της rom με το παλιό sense και θα κολλάει το σύμπαν. Κάντε εξαγωγή των επαφών σας στην SD, και επαναφορά απο SD όταν πάτε σε HD.

 

Με το titanium μπορείτε να κάνετε batch restore των εφαρμογών σας, αποεπιλέγοντας οτιδήποτε ειναι στις default του κινητού, απο την λίστα.

το titanium εχει επιλογη backup εφαρμογων χρηστη. νομιζω με αυτο ειμαστε οκ.

Link to comment
Share on other sites

το titanium εχει επιλογη backup εφαρμογων χρηστη. νομιζω με αυτο ειμαστε οκ.

 

Σωστο κι αυτό. Thanx manwlis.

 

Πριν το restore βεβαιωθείτε οτι δεν υπάρχουν στην λίστα προγράμματα όπως:

 

com.XXXXX, Μπαταρια Χ.ΧΧ, Πρόσωπα, Υπηρεσία ΧΧΧ, Στοιχείο ελέγχου ΧΧΧ , ότι εινα στα ελληνικά γενικότερα, κλπ

Edited by David
HTC Desire Root User
Link to comment
Share on other sites

http://www.miui.gr Τα πάντα για τις MIUI ROMs αλλά και ελληνική μετάφραση!

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.

Link to comment
Share on other sites

κατεβασα το amonra IMG

το βαζω στην SD?

μεσω windows δεν γινεται?

Link to comment
Share on other sites

κατεβασα το amonra IMG

το βαζω στην SD?

μεσω windows δεν γινεται?

 

Αυτή τη στιγμή δεν έχεις amonra ως image;

Αν όχι πρέπει να το κατεβάσεις,μετά να κατεβάσεις την 3.14 έκδοση του unrevoked,να την τρέξεις,να επιλέξεις ως custom recovery то img που κατέβασες και μετά να συνδέσεις το τηλέφωνο.Θα κάνει τα δικά του και θα την βάλει.Ίσως να μη γίνει με την πρώτη.Σ εμενα δεν έγινε.

http://www.miui.gr Τα πάντα για τις MIUI ROMs αλλά και ελληνική μετάφραση!

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Αυτή τη στιγμή δεν έχεις amonra ως image;

Αν όχι πρέπει να το κατεβάσεις,μετά να κατεβάσεις την 3.14 έκδοση του unrevoked,να την τρέξεις,να επιλέξεις ως custom recovery то img που κατέβασες και μετά να συνδέσεις το τηλέφωνο.Θα κάνει τα δικά του και θα την βάλει.Ίσως να μη γίνει με την πρώτη.Σ εμενα δεν έγινε.

καλως!

μαλλον θα δοκιμασω κανενα Live cd linux να το κανω!!

Link to comment
Share on other sites

καλως!

μαλλον θα δοκιμασω κανενα Live cd linux να το κανω!!

 

γινεται μεσω windows δε χρειαζεται Live cd θα τρεξεις το unrevoked και θα επιλεξεις το amonra ως image οπως ακριβως ειπε ο Finn

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...