Jump to content

[Επίσημο] HTC Desire Μέρος Ι


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Είχα κάνει root to desire μου, άλλα δυστυχώς χάλασε( νεκρό). Το πήγα στην αντιπροσωπεια, όμως θέλω να Μ πείτε αν μπορουν να αρνηθούν να μου το φτιάξουν ΕΡD είναι root. Ρωτάω ΕΡD κάπου διάβασα ότι η εγγίhσh στο desire Dn επηρεάζεται από το root, ισχύει κάτι τέτοιο;

 

Δυστυχώς ναι...

HTC Desire Root User
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

κατι πειραξα κ δεν γυρνανε οι φωτογραφειες ...

μάλλον πρέπει να πας στις ρυθμίσεις της οθόνης και να βάλεις τικ στην επιλογή να γυρίζει η οθόνη :)

Link to comment
Share on other sites

Ξέρουμε πότε θα έρθουν στην Ελλάδα DESIRE που θα έχουν τη 2.2. έκδοση και αντί για τις Samsung AMOLED θα έχουν τις Sony SLCD ?
Link to comment
Share on other sites

Ξέρουμε πότε θα έρθουν στην Ελλάδα DESIRE που θα έχουν τη 2.2. έκδοση και αντί για τις Samsung AMOLED θα έχουν τις Sony SLCD ?

 

έχουν έρθει, εγώ το αγόρασα την Παρασκευη και έχει SLCD οθόνη αλλά ειχε την 2.1.Βέβαια μάλις ανοιξα το wifi ήρθε η ενημέρωση και την πέρασα :)

Link to comment
Share on other sites

έχουν έρθει, εγώ το αγόρασα την Παρασκευη και έχει SLCD οθόνη αλλά ειχε την 2.1.Βέβαια μάλις ανοιξα το wifi ήρθε η ενημέρωση και την πέρασα :)

 

Εντυπώσεις από την οθόνη ?

Γραφή κάπου στην συσκευασία ότι έχει οθόνη SLCD?

Πως θα γνωρίζω κατά την αγορά τη οθόνη έχει ?

Link to comment
Share on other sites

Εντυπώσεις από την οθόνη ?

Γραφή κάπου στην συσκευασία ότι έχει οθόνη SLCD?

Πως θα γνωρίζω κατά την αγορά τη οθόνη έχει ?

 

Αν θυμάμαι καλά, οι Amoled το γράφουν.. οι SLCD κάνουν τον κινέζο και δεν γράφουν τίποτα στο κουτί

Link to comment
Share on other sites

Εντυπώσεις από την οθόνη ?

 

Εγώ είμαι υπερευχαριστημένος και με τη ζωντάνια των χρωμάτων και με τη φωτεινότητα της.Την έχω και στον αυτόματο φωτισμό και πάλι ειναι εξαιρετική.Και γω στην αρχή είχα ενδοιασμούς με αυτά που διάβαζα αλλά καμία σχέση :p

 

edit:

 

Ναι στο κουτί δεν γράφει τον τύπο της οθόνης, μονο στις amoled το εγραφαν

Edited by Dimitriss19
Link to comment
Share on other sites

παιδια εγραψα κατι βιντεακια απο το κινητο στους U2 και μερα και νυχτα στα 720ρ και εχουν συνεχεια κατα την συνολικη διαρκεια καποια κολληματακια. το εχετε παρατηρησει και αλλοι?
Link to comment
Share on other sites

Μπορείτε να μου προτίνετε μια security εφαρμογή που να με προφυλάσει/επιτρέπει να βρω το κινητό μου αν το χάσω ??

Αν την χρησιμοποιείτε κι εσείς και είστε ευχαριστημένοι ακόμα καλύτερα..!

η καλύτερη εφαρμογή για αυτό που ζητάς ειναι η wavesecure.

είναι paid όμως αξίζει πραγματικά!

carpe diem
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας παιδιά, μια ερώτηξις, δεν το βρήκα:

 

Στο ημερολόγιο του Γούγλη, αν φτιάξεις πάνω από ένα ημερολόγιο, δεν το βλέπει το κινητό με συγχρονισμό; Βλέπει δηλαδή μόνο αυτά που είναι στο στάνταρ ημερολόγιο με όνομα το email σου;

 

Thaaanks!

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας παιδιά, μια ερώτηξις, δεν το βρήκα:

 

Στο ημερολόγιο του Γούγλη, αν φτιάξεις πάνω από ένα ημερολόγιο, δεν το βλέπει το κινητό με συγχρονισμό; Βλέπει δηλαδή μόνο αυτά που είναι στο στάνταρ ημερολόγιο με όνομα το email σου;

 

Thaaanks!

 

Το βλέπει αρκεί να είναι τσεκαρισμένο στα ημερολόγια του Google και εννοείται ότι το τσεκάρεις στα ημερολόγια στη συσκευή για να το βλέπεις αν και εγώ που είχα δοκιμάσει με το εορτολόγιο δεν χρειάστηκε κάποια ρύθμιση, το εμφάνισε κατευθείαν.

 

HTC Desire/Tapatalk

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

Το βλέπει αρκεί να είναι τσεκαρισμένο στα ημερολόγια του Google και εννοείται ότι το τσεκάρεις στα ημερολόγια στη συσκευή για να το βλέπεις αν και εγώ που είχα δοκιμάσει με το εορτολόγιο δεν χρειάστηκε κάποια ρύθμιση, το εμφάνισε κατευθείαν.

 

HTC Desire/Tapatalk

 

Είναι μέρος των ημερολογίων του Google, αλλά στη συσκευή όσο και να κάνω sync δεν το βλέπει... τα πέρασα στο @google.com ημερολόγιο, και μπήκαν κανονικά...

Πώς εννοείς το τσεκάρεις στη συσκευή; η συσκευή έχει μόνο το @google.com στο drop down menu των ημερολογίων...

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Είναι μέρος των ημερολογίων του Google, αλλά στη συσκευή όσο και να κάνω sync δεν το βλέπει... τα πέρασα στο @google.com ημερολόγιο, και μπήκαν κανονικά...

Πώς εννοείς το τσεκάρεις στη συσκευή; η συσκευή έχει μόνο το @google.com στο drop down menu των ημερολογίων...

 

μπαίνοντας στο calendars, πατάς το κουμπάκι μενού (δεξί κλικ) και έχει επιλογή ''calendars'' (ημερολόγια φαντάζομαι)...εκεί διάλεξε αυτά που θέλεις να είναι visible kai synced..;)

Link to comment
Share on other sites

μπαίνοντας στο calendars, πατάς το κουμπάκι μενού (δεξί κλικ) και έχει επιλογή ''calendars'' (ημερολόγια φαντάζομαι)...εκεί διάλεξε αυτά που θέλεις να είναι visible kai synced..;)

 

Ναι αυτό λέω. Εκεί έχει μόνο 2 entries, το @gmail.com, και το PC Sync. Δεν έχει κανένα extra ημερολόγιο που έβαλα στο google calendars... π.χ. εορτολόγιο που έιπε ο φίλος παραπάνω. Αν κάνω import τις γιορτές στο @gmail.com, τις βλέπει μια χαρά. Tα άλλα ημερολόγια του google δεν τα βλέπει.

Ξέρω τί κάνω γιατί έκανα ακριβώς την ίδια διαδικασία για το Galaxy S μου χθες, το οποίο τα βλέπει όλα με το sync. Το desire φαίνεται όχι.

Δεν υπάρχει πρόβλημα γιατί τα φόρτωσα στο @gmail.com που ήταν άδειο...απλά μου φάνηκε λίγο περίεργο που δε βλέπει τα άλλα.

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Εντυπώσεις από την οθόνη ?

Γραφή κάπου στην συσκευασία ότι έχει οθόνη SLCD?

Πως θα γνωρίζω κατά την αγορά τη οθόνη έχει ?

 

Αν θυμάμαι καλά, οι Amoled το γράφουν.. οι SLCD κάνουν τον κινέζο και δεν γράφουν τίποτα στο κουτί

 

Πάντως αν πάρετε τηλέφωνο στην HTC Ελλάδος (το έκανα εγώ σήμερα), θα ισχυριστούν ότι δεν έχει αλλάξει τίποτα στον τύπο οθόνης του Desire. Λένε ότι μπορεί μεν η συσκευασία πίσω να μη γράφει πλέον AMOLED αλλά η HTC ισχυρίζεται πως εξακολουθεί να είναι AMOLED και ότι δεν έχει αλλάξει τίποτα. Φυσικά ακόμη δεν μας εξήγησαν τον λόγο που "ξαφνικά" χάθηκε η ένδειξη AMOLED από την επεξήγηση της οθόνης στη συσκευασία...;)

 

Ο μόνος τρόπος για να διαπιστωθεί αν στις νέες συσκευές έχει αλλάξει ο τύπος οθόνης, είναι το να βάλετε δίπλα-δίπλα ένα "παλιό" κι ένα "νέο" Desire και να βλέπετε την ίδια εικόνα. Πάντως το net έχει βουήξει για την αλλαγή στον τύπο οθόνης, ενώ κι επισήμως η HTC ανακοίνωσε ήδη 1+ μήνα πριν πως δεν θα μπαίνουν πλέον οθόνες AMOLED στις συσκευές της γιατί η Samsung που τις κατασκευάζει δεν μπορεί (και καλά) να ανταπεξέλθει στη μεγάλη ζήτηση τέτοιων οθονών για Android κινητά...

 

Πλέον τα "παλιά" Desire με οθόνη AMOLED είναι εξαιρετικά δυσεύρετα, ο Γερμανός δεν έχει τίποτα (μόνο τα καινούργια), τα Multirama μόνο κατόπιν παραγγελίας (άρα πάλι από τα "καινούργια") και γενικά η πιθανότητα να βρείτε κάποιο καινούργιο προς αγορά με οθόνη AMOLED είναι εξαιρετικά μικρή...:(

Edited by OculatusAbis
Link to comment
Share on other sites

Ναι αυτό λέω. Εκεί έχει μόνο 2 entries, το @gmail.com, και το PC Sync. Δεν έχει κανένα extra ημερολόγιο που έβαλα στο google calendars...

 

Λοιπόν, είχα και εγώ την ίδια απορία και νομίζω βρήκα πως λειτουργεί.... εκεί που λες οτι σου δείχνει μόνο τις 2 entries, πάτα πάλι το κουμπάκι menu ("δεξί κλικ") και θα σου βγάλει επιλογή για προσθήκη/κατάργηση ημερολογίων. Εκεί βρήκα εγώ τα επιπλέον ημερολόγια που είχα προσθέσει στο google calendar :)

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, είχα και εγώ την ίδια απορία και νομίζω βρήκα πως λειτουργεί.... εκεί που λες οτι σου δείχνει μόνο τις 2 entries, πάτα πάλι το κουμπάκι menu ("δεξί κλικ") και θα σου βγάλει επιλογή για προσθήκη/κατάργηση ημερολογίων. Εκεί βρήκα εγώ τα επιπλέον ημερολόγια που είχα προσθέσει στο google calendar :)

 

Ωχ ναι, ωραίος... καλά γιατί είναι έτσι κρυμμένο... cool, ευχαριστώ πολύ!

 

EDIT: Βιάστηκα να χαρώ... τώρα τα έχω όλα διπλά... πώς γίνεται να τα βγάλω από το τηλέφωνο; Θέλω δηλαδή να βγάλω τις γιορτές από το @gmail.com και να τις έχω μόνο με το καινούριο που έφτιαξα... sorry για την ταλαιπωρία. Εννοείται ότ τα έσβησα από το google...αλλά δε φεύγουν απ'το τηλέφωνο. (όλα, ένα-ένα ξέρω, αλλά θα μου πάρει ένα χρόνο)

Edited by Tyxerakias
- Alex
Link to comment
Share on other sites

Στην έκδοση 2.2 (Froyo) χωρίς root πως επιλέγετε το που θα εγκατασταθεί μία εφαρμογή? Βγάζει επιλογή για εγκατάσταση στη μνήμη του κινητού ή στην κάρτα? Μήπως την εγκαθιστά αυτόματα στην κάρτα χωρίς ερώτηση? Edited by OculatusAbis
Link to comment
Share on other sites

Στην έκδοση 2.2 (Froyo) χωρίς root πως επιλέγετε το που θα εγκατασταθεί μία εφαρμογή? Βγάζει επιλογή για εγκατάσταση στη μνήμη του κινητού ή στην κάρτα? Μήπως την εγκαθιστά αυτόματα στην κάρτα χωρίς ερώτηση?

 

Πας Εφαρμογές - Διαχείρηση εφαρμογών κάνεις κλικ στην εφαρμογή που θέλεις να μεταφέρεις(και αν έχει τη δυνατότητα να μεταφερθει) και πατάς Μετακίνηση στην καρτα SD

Link to comment
Share on other sites

παιδια,εσεις που το εχετε το κινητο,τι λεει με δυο λογια?αξιζει να το παρω?καποιος που εχει δοκιμασει το blutooth του με car-kit να πει εντυπωσεις?για update σε froyo γινεται online?
Link to comment
Share on other sites

παιδια,εσεις που το εχετε το κινητο,τι λεει με δυο λογια?αξιζει να το παρω?καποιος που εχει δοκιμασει το blutooth του με car-kit να πει εντυπωσεις?για update σε froyo γινεται online?

 

Παρτο τώρα.

Με Bluetooth δουλεύει άψογα.

Η αναβάθμιση γίνεται από το ίδιο το κινητό με ένα απλό ασύρματο ρουτερ.

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

παιδια,εσεις που το εχετε το κινητο,τι λεει με δυο λογια?αξιζει να το παρω?καποιος που εχει δοκιμασει το blutooth του με car-kit να πει εντυπωσεις?για update σε froyo γινεται online?

 

Για μένα αξίζει τα λεφτά του και με το παραπάνω. Δεν ξέρω τι ζητάς από μια συσκευή και τι περιμένεις από το Desire - γιατί από εκεί εξαρτάται το πόσο θα σου αρέσει και αν θα σε αφήσει ικανοποιημένο - αλλά για μένα ειναι μια εξαιρετική επιλογή σε νορμάλ για την κατηγορία της συσκευής χρήματα που προσωπικά με έκανε να ενθουσιαστώ με τηλέφωνο μετά από καιρό. Αν είχε και λίγο καλύτερη μπαταρία θα βοηθούσε βέβαια!

Με car kit δεν το έχω δουλέψει. Με το Plantronics 975 δουλεύει μια χαρά.

Ναι, το update γίνεται Over The Air.

HTC Desire/Tapatalk

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

Ωχ ναι, ωραίος... καλά γιατί είναι έτσι κρυμμένο... cool, ευχαριστώ πολύ!

 

EDIT: Βιάστηκα να χαρώ... τώρα τα έχω όλα διπλά... πώς γίνεται να τα βγάλω από το τηλέφωνο; Θέλω δηλαδή να βγάλω τις γιορτές από το @gmail.com και να τις έχω μόνο με το καινούριο που έφτιαξα... sorry για την ταλαιπωρία. Εννοείται ότ τα έσβησα από το google...αλλά δε φεύγουν απ'το τηλέφωνο. (όλα, ένα-ένα ξέρω, αλλά θα μου πάρει ένα χρόνο)

 

Τώρα θα σε γελάσω γιατί δεν είμαι και κανένας ειδικός. Αλλά αφού έσβησες τις εγγραφές που δεν θέλεις από το @gmail.com (από το google, στον υπολογιστή σου, ε; ) κι αφού κάνεις συγχρονισμό στο κινητό σου θα πρεπει λογικά να φύγουν κ απο 'κει!

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...