Jump to content

[Επίσημο] HTC Desire Μέρος Ι


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγώ το έκανα και όταν εβγαζα το τηλεφωνο από την φόρτιση, το έκλεισα και το ξαναεβαλα στην φόρτιση, το λαμπάκι ήταν πάλι πράσινο, γενικά σε όλα τα βήματα το λαμπάκι ήταν πράσινο μετά.

Οπότε δεν νομίζω να είχε κάποιο αποτέλεσμα αλλά θα το διαπιστώσω σύντομα..

 

σε εμενα ηταν πορτοκαλι καθε φορα που το εκλεινα και το εβαζα στο φορτιστη

ΜΙΑ ΖΩΗ ΑΕΚ!!!

HTC G1 rooted CYANOGENMOD 6.1.0

HTC DESIRE MIUI 1.4.29 Data2Ext

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Εγω εβαλα σημερα την 1c και εχω τα παντα, πληρης ελληνικη υποστήριξη, και δεν μου λύπει τιποτα...Προς το παρον δεν εχω και κανενα ειδους κόλημα

Εγώ την έβγαλα γιατί δεν αποκρινόταν η οθόνη σε μερικά σημεία, όπως για παράδειγμα εκεί που έχει τις ειδοποιήσεις έπρεπε να πατήσω εκκαθάριση 4-5 φορές για να το επιλέξει.

Διάφορα στην ταχύτητα είδες;

Να κάνω και εγώ μια ερώτηση,

σε πολλά σημεία σου εμφανίζει ένα παράθυρο για να επιλέξεις με ποιο πρόγραμμα να κάνεις μια ενέργεια και έχει ένα κουμπί για να εκτελείται πάντα με αυτό που επιλέγεις.

Αν το επιλέξεις κάτι μετά πως αλλάζεις την ρύθμιση για άλλο πρόγραμμα ή να εμφανίζετε πάλη το μενού αυτό

Link to comment
Share on other sites

Εγω εβαλα σημερα την 1c και εχω τα παντα, πληρης ελληνικη υποστήριξη, και δεν μου λύπει τιποτα...Προς το παρον δεν εχω και κανενα ειδους κόλημα

 

Στέλιο πέρασες και το radio που προτείνει ο Adam?

Πρώτα, να υποθέσω, περνάμε την rom και μετά το radio?

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

σε εμενα ηταν πορτοκαλι καθε φορα που το εκλεινα και το εβαζα στο φορτιστη

 

Πάντως κ σε μένα συνέχεια πράσινο είναι. Σε σχέση με όταν πήρα το κινητό , η μπαταρία τώρα είναι πολύ καλύτερη

Link to comment
Share on other sites

άμα το έχει κάνεις το κινητό ας μας γράψει λεπτομερείς σχόλια για την συσκευή υπάρχουν πόλοι αναποφάσιστοι :worry::worry:
Link to comment
Share on other sites

Οι περισσότεροι που γράφουν το έχουν και έχουν γραφτεί άπειρα πράγματα σε όλες αυτές τις σελίδες.

Σίγουρα το νήμα είναι πολύ μεγάλο αλλά αφενός μεν δε ρωτάς κάτι συγκεκριμένο κι αφετέρου έτσι που το γράφεις είναι σαν να μην έχεις διαβάσει ούτε ένα ποστ!!

Ρίξε μια ματιά σε ό,τι έχει γραφτεί κι αν δεν καλυφτείς ή έχεις κάποια συγκεκριμένη απορία εδώ είμαστε.

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

Ναι, αυτό κάνω, πατάω Send, με πάει να επιλέξω συσκευή, επιλέγω και ενώ κάνω και στην άλλη συσκευή αποδοχή δεν κάνει τίποτα. Και στις ειδοποιήσεις βλέπω αποτυχία!:wacko::wacko:

 

Εν τελει καταφερα να κανω αποστολη αλλα κ παλι αλλα τα στελνει αλλα οχι ενω φαινεται να εχουν τα ιδια permissions. Τελος παντων!

 

Btw τονοι πως μπαινουν? Μονο με Τ9?

Edited by eltsele

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

 

Btw τονοι πως μπαινουν? Μονο με Τ9?

 

Κρατάς πατημένο το γράμμα που θέλεις και το επιλέγεις τονισμένο στη λίστα που ανοίγει...

Μέγιστο μέγεθος εικόνας 420Χ150 και μέχρι 16Κ.
Link to comment
Share on other sites

Ουπς!!! Καλά δεν πάω καθόλου καλά, αφού έτσι λειτουργούσαν και στο Diamond τα πληκτρολόγια της HTC.. Τώρα ή ζέστη ή χαρά της συσκευής φταίνε! :lol:

 

Ευχαριστώ!

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

Ναι, αυτό κάνω, πατάω Send, με πάει να επιλέξω συσκευή, επιλέγω και ενώ κάνω και στην άλλη συσκευή αποδοχή δεν κάνει τίποτα. Και στις ειδοποιήσεις βλέπω αποτυχία!

Πρέπει να έχεις κάνει σύζευξη πρώτα, αν δεν κάνω λάθος. Δηλαδή την πρώτη φορά που θα συνδεθούν τα 2 κινητά θα πρέπει να σου ζητήσει να βάλεις ένα κωδικό στο Desire και μετά ένα στο άλλο κινητό για να γίνει η σύζευξη. Αλλιώς κάντην μόνη σου από τις ρυθμίσεις στο μενού του Bluetooth και μετά στείλε τα αρχεία.

 

άμα το έχει κάνεις το κινητό ας μας γράψει λεπτομερείς σχόλια για την συσκευή υπάρχουν πόλοι αναποφάσιστοι :worry::worry:

Έχουν γραφτεί πάρα πολλά για τη συσκευή... Εγώ για να δω απόψεις για τη συσκευή πήγα στις πρώτες σελίδες (περίπου στη 18 και μετά) που ήταν οι πρώτοι που πήραν το κινητό για να διαβάσω πολλές απόψεις μαζεμένες.

 

Εν συντομία σου παρουσιάζω τις απόψεις μου για το κινητό:

Θετικά

- Εξαιρετικές επιδόσεις και χαρακτηριστικά που αποδίδουν ιδανικά: gps πολύ καλό, wifi με πολύ καλό σήμα, ταχύτατος browser

- Φοβερή οθόνη σε αντίθεση, ιδανικά μεγάλη για λειτουργικότητα, ιδανικά μικρή για το μέγεθος του κινητού

- Πάρα πολλές εφαρμογές που είναι και αρκετά ποιοτικές και χρήσιμες

- Πολύ γρήγορο και smooth UI, ενώ το pinch-n-zoom δουλεύει άψογα παρά το περιορισμένο multitouch...

 

Αρνητικά

- Η οθόνη έχει ένα πρόβλημα κάτω από τον έντονο ήλιο, κυρίως λόγω της ανακλαστικότητας του τζαμιού. Σε φουλ φωτεινότητα νομίζω ότι αντιμετωπίζεται.

- Η μπαταρία είναι σε επίπεδα smartphone: με πολύ χρήση (wifi, 3G, γραφικά, τηλέφωνο) κρατάει 1 μέρα, με μέτρια χρήση (λίγο browsing και μερικά τηλέφωνα) 1,5-2, αν το αφήσεις μόνο του ενδεχομένως να πιάσει και 3η μέρα.

- Ψιλο-μούφα multitouch, λειτουργεί μόνο για 2 δάχτυλα και με κάποια λαθάκια (μικρό το κακό)

 

Γενικώς, τα αξίζει τα λεφτά του 100%!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ε μέρος που δεν έχει καλό σήμα 3g το κινητό κάνει τα καλά του iPhone αν το πιάσεις απο πάνω κ κάτω πιάνει 3 γραμμές 3g και όταν το πιάσεις απο την μεριά μπαταρίας κ πλάγια γυρνάει σε gprs βέβαια το πρόβλημα είναι ότι με gprs δε μπορεί να ανοίξει σελίδες πολλές κ αυτό με χάλασε γιατί παρόλο που μ το κανε κ το iPhone me gprs όμως τις άνοιγε πάντως γενικά εκτός το παραπάνω είναι μια χαρα
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ε μέρος που δεν έχει καλό σήμα 3g το κινητό κάνει τα καλά του iPhone αν το πιάσεις απο πάνω κ κάτω πιάνει 3 γραμμές 3g και όταν το πιάσεις απο την μεριά μπαταρίας κ πλάγια γυρνάει σε gprs βέβαια το πρόβλημα είναι ότι με gprs δε μπορεί να ανοίξει σελίδες πολλές κ αυτό με χάλασε γιατί παρόλο που μ το κανε κ το iPhone me gprs όμως τις άνοιγε πάντως γενικά εκτός το παραπάνω είναι μια χαρα

 

δεν ξερω αν σε καλυπτει,αλλα με gprs καλυτερα να χρησιμοποιεις τον mini opera

ΜΙΑ ΖΩΗ ΑΕΚ!!!

HTC G1 rooted CYANOGENMOD 6.1.0

HTC DESIRE MIUI 1.4.29 Data2Ext

Link to comment
Share on other sites

δεν ξερω αν σε καλυπτει,αλλα με gprs καλυτερα να χρησιμοποιεις τον mini opera

 

ναι με αυτόν μπενω αλλά είναι σχεδόν το ίδιο με το browser της συσκευής κ δυστυχώς είναι πιο δύσκολος στη χρήση

Edited by gasmanian83
Link to comment
Share on other sites

SOS!!!

παραγκειλα την zagg Full Body και ενώ είχα δει το βιντεο για το πώς την βάζουμε

δεν θυμομουν τιποτα για υγρο...

 

την εχει βαλει καποιος είναι οκ γιατι δεν θέλω αφου βαλω θηκη σε ολο το κινητο μετα να χασω το HTC sense που εχεί το κινητο...

επισης τι λέει απο θέμα απόκρισης του προστατευτικού οθόνης..

Link to comment
Share on other sites

Τι εννοεις να χασεις το HTC Sense?

 

Αποκριση δεν εχει προβλημα απλα ειναι σαν μαλακο πλαστικο

Φιλιππος

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

έιμαι στο τσακ να στείλο μηνυμα ακύρωσης παραγγελίας

γιατι διαβασα αυτα που φοβόμουν

http://androidforums.com/htc-desire/65635-zagg-shield-2.html

 

δηλαδη δεν θα ήθελα το glossy πίσω μέρος μαρέσει η αίσθηση που έχει τώρα... επίσης οτι μια απλή προστασία οπως αυτή http://www.e-click.gr/index.php?target=products&product_id=42292

 

δείναι πιο καλο αποτέλεσμα

 

τωρα θα μου πείς πως θ ατο προστατέψεις τελικά .... μαλλον θα παω στη λύση μιας μεγάλης θήκης αφου δεν εχω βρεί κατι καλύτερο..

Link to comment
Share on other sites

SOS!!!

παραγκειλα την zagg Full Body και ενώ είχα δει το βιντεο για το πώς την βάζουμε

δεν θυμομουν τιποτα για υγρο...

 

την εχει βαλει καποιος είναι οκ γιατι δεν θέλω αφου βαλω θηκη σε ολο το κινητο μετα να χασω το HTC sense που εχεί το κινητο...

επισης τι λέει απο θέμα απόκρισης του προστατευτικού οθόνης..

 

Κατα την άποψή μου μην βάλεις full body, δεν υπάρχει λόγος καθώς η πίσω πλευρά είναι mat και είναι δύσκολο να σου γρατζουνιστεί (πρέπει δηλαδή να το κανεις εξεπίτηδες για να τα καταφέρεις).

Με μια απλή μπροστινή, καλής ποιότητας, προστασία οθόνης είσαι οκ (και αποφευγεις και τα υγρα..).

Μετά του παιρνεις αν θες και μια θηκούλα να το βάζεις μεσα και είσαι οκ.

Η καλύτερη στιγμή για να κάνεις κάτι είναι Τώρα !! :dash:
Link to comment
Share on other sites

Κατα την άποψή μου μην βάλεις full body, δεν υπάρχει λόγος καθώς η πίσω πλευρά είναι mat και είναι δύσκολο να σου γρατζουνιστεί (πρέπει δηλαδή να το κανεις εξεπίτηδες για να τα καταφέρεις).

Με μια απλή μπροστινή, καλής ποιότητας, προστασία οθόνης είσαι οκ (και αποφευγεις και τα υγρα..).

Μετά του παιρνεις αν θες και μια θηκούλα να το βάζεις μεσα και είσαι οκ.

 

κατι τετοιο θα κανώ αν προλαβω να την ακυρώσω ...

και θα του βάλω την απλη ....γενικα παντος δεν υπαρχουν σε ελλαδα αρκετες επιλογες...

Link to comment
Share on other sites

εγώ πάντως πήρα αυτό το protector και τη θήκη του HD2 και είμαι κομπλέ!

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

εγώ πάντως πήρα αυτό το protector και τη θήκη του HD2 και είμαι κομπλέ!

 

πολυ καλη κινηση ...

ελίζω να μην εχουμε τα θέματα που είχαμε και με το P1i (αν θυμαμαι καλά ήσουν κάτοχος ) με την κόλλα στο πλάι...

Link to comment
Share on other sites

Για μενα το καλυτερο screen protector ειναι το Martin Fields. Εχω τέτοιο στο HD2 και τα σπαει. Στο desire εχω Zagg επειδη την πηρα δωρο μαζι με την συσκευη και με εξυπηρετει για την ωρα. Αμα χαλασει - φθαρει θα παω σε MF.

Φιλιππος

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

πολυ καλη κινηση ...

ελίζω να μην εχουμε τα θέματα που είχαμε και με το P1i (αν θυμαμαι καλά ήσουν κάτοχος ) με την κόλλα στο πλάι...

 

χεχε καλά θυμάσαι, αλλά τότε η θήκη ήταν μια της krusell που το τηλέφωνο δεν έβγαινε από μέσα ενώ μ' αυτή πρέπει να το βγάλεις για να δουλέψεις.

 

βασικά το μόνο, ας πούμε, θέμα που υπάρχει με τη θήκη είναι ότι είναι λίγο μεγαλύτερη με αποτέλεσμα αν δεν προσέξεις να κινδυνεύει να φύγει το κινητό

από μέσα όταν το κρατάς ανάποδα, αλλά δεν νομίζω να το πάθει κανείς. απλά θέλει λίγο παραπάνω προσοχή!

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια !!Μιας και ειναι η δευτερη μου μερα με το κινητο εχω καποιες ερωτησεις . (Ειπα οτι θα το αφησω για καμια εβδομαδα οπως ειναι το κινητο αλλα δεν αντεξα ο σκυλος ! :lol: )

 

Πρωτα απο ολα καταφερα και εκανα το κινητο root , αλλα τωρα τα βρισκω σκουρα !

 

Οποτε ας μου απαντηση καποιος στις ακολουθες ερωτησεις :p

 

Τι ειναι το Radio ?? Και επισης αν υπαρχει καποιο guide για να το περασω ( Αν χρειαζεται)

 

Επισης τι ειναι ρομ, ποια μου προτείνεται ως καλυτερη και επισης ενα guide πως την περναω θα ηταν οτι πρεπει , εχω φαει πολλες ωρες ψαχνωντας και δεν τα εχω καταφερει .. αν καποιος μπορει να σπαταλήσει 2-3 λεπτακια και να μου εξηγήσει θα του ημουν ευγνωμων !

Link to comment
Share on other sites

Τι ειναι το Radio ?? Και επισης αν υπαρχει καποιο guide για να το περασω ( Αν χρειαζεται)

 

Επισης τι ειναι ρομ, ποια μου προτείνεται ως καλυτερη και επισης ενα guide πως την περναω θα ηταν οτι πρεπει , εχω φαει πολλες ωρες ψαχνωντας και δεν τα εχω καταφερει .. αν καποιος μπορει να σπαταλήσει 2-3 λεπτακια και να μου εξηγήσει θα του ημουν ευγνωμων !

 

Ρε παιδιά έλεος, λίγο search ποτέ δεν έβλαψε κανένα:

 

15 Ιούλ. 2010, 19:48

Το radio είναι το κομμάτι του software που αφορά στον τομέα της σύνδεσης του τηλεφώνου με τον έξω κόσμο, δηλαδή κεραία, wifi κτλ.

 

Αν και είμαι σίγουρος ότι κ για το τι είναι η rom έχουμε ξαναμιλήσει στο topic τέσπα.

 

Rom είναι ολόκληρο το software (λειτουργικό σύστημα) του κινητού κάτι σα να λέμε το λειτουργικό σύστημα όπως στα computers linux, windows, mac κλπ.

Ο τρόπος που περνιέται η κάθε rom μπορεί να ποικίλει ανάλογα με το τι προτείνει ο δημιουργός της rom αλλά τα βασικά είναι τα ίδια δλδ μπαίνεις σε recovery mode και μετά την εγκαθιστάς από την κάρτα μνήμης.

 

Ορίστε και ένα βοήθημα How to root your Desire and install a custom rom

 

Τώρα σχετικά με το ότι έχεις φάει πολλές ώρες είπα να μην το σχολιάσω αλλά δεν άντεξα.

Πως γίνεται όλος ο κόσμος να τα καταφέρνει μέσα σε 5 λεπτά (και πολλά λέω) και πολλοί να λένε ότι δεν μπορούν?

Για μένα 2 είναι τα τινά είτε δεν ξέρουν να διαβάσουν τις οδηγίες που υπάρχουν παντού στο net είναι απλά δεν ψάχνουν καθόλου και τα περιμένουν όλα στο πιάτο.

 

Παίδες έτσι δουλειά δεν γίνεται, δεν λέω καλό το desire αλλά όταν το παίρνουμε για φιγούρα κι απαιτούμε μετά από τους άλλους να μας δείξουν τι να κάνουμε δεν είναι κι ότι καλύτερο.

 

Λίγο διάβασμα δεν βλάπτει και δεν νομίζω ότι όλοι όσοι απαντάνε εδώ ήρθαν ουρανοκατέβατοι με γνώσεις για root, flashάρισμα και γενικότερο πείραγμα.

Όλοι διαβάζουμε και αρκετά μάλιστα οπότε και υπόλοιποι μάλλον πρέπει ν' αρχίσετε. Κι εμένα πρώτο μου android είναι αλλά δεν τα περιμένω όλα στο πιάτο.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

εκανα και γω τη μοντα με τη φορτιση της μπαταριας και εχω την εντυπωση οτι πεφτει με μικροτερο ρυθμο...

 

θα το παρακολουθησω (με μεγαλο ενδιαφερον) το θεμα και θα επανελθω...

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...