Jump to content

[Επίσημο] HTC Desire Μέρος Ι


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ρώτησε ένα παλικάρι πριν αν στη starburst μετά το reboot μας γυρίζει σε 3g από απλό g αυτόματα.

Σε εμένα πάντως δεν υπάρχει πρόβλημα ,παραμένει σε g.

 

Νομίζω βέβαια ότι η starburst καταναλώνει λίγο πιο γρήγορα τη μπαταρία,είναι πιο γρήγορη από τη μαμα ρομ και φυσικά έχει απεριόριστο χώρο πράγμα που το έχω χαρεί ιδιαίτερα.

Edited by nnik_1969

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

παιδιά τελικά με το HTC sync δεν έχω βγάλει άκρη...δεν μου ανοίγει στο Pc μου...μπορεί κάποιος να με βοηθήσει με ποιο τρόπο συγχρονίζουμε τις επαφές μας ώστε να μην τις χάσω όταν αλλάξω rom...κάπου έχω δει μέσω gmail,αλλά δεν έχω καταλάβει πως γίνεται....

My Device:

Smartphone: iPhone 14 Pro

Πώληση: Τίποτα Ζήτηση: Τίποτα

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς και με αυτό το προγραμματάκι μου βγάζει σφάλμα???

Μου λέει αδυναμία σύνδεσης με το τηλέφωνο...:(:(:(:(

 

Είσαι root? Με USB ή με WiFi δοκίμασες?

 

Ναι, μπορείς μέσω gmail. Google it και θα το βρεις γιατί δεν είμαι σε pc να δω το link.

 

HTC Desire/Tapatalk

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

Είσαι root? Με USB ή με WiFi δοκίμασες?

 

Ναι, μπορείς μέσω gmail. Google it και θα το βρεις γιατί δεν είμαι σε pc να δω το link.

 

HTC Desire/Tapatalk

 

Είμαι Root..με Usb δοκίμασα αλλά δεν μου ανοίγει το πρόγραμμα του Sync!

Πάει να ανοίξει και ξανά κλείνει.

My Device:

Smartphone: iPhone 14 Pro

Πώληση: Τίποτα Ζήτηση: Τίποτα

Link to comment
Share on other sites

Είμαι Root..με Usb δοκίμασα αλλά δεν μου ανοίγει το πρόγραμμα του Sync!

Πάει να ανοίξει και ξανά κλείνει.

 

Ξεχνά το USB. Δοκίμασε με ασύρματο. Πρέπει να έχεις όμως και την εφαρμογή στον υπολογιστή και τον client στο κινητό που είναι free στο market.

 

HTC Desire/Tapatalk

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά και χαιρετώ την παρέα σας.Από σήμερα είμαι κάτοχος ενός htc desire αλλά είμαι και εντελώς ντουβάρι.Στο μενού της κεντρικής οθόνης δεν μου εμφανίζει τρέχουσα τοποθεσία και καιρό ενώ είμαι συνδεδεμένος στο οικιακό wi-fi.Τι μπορεί να έχω κάνει λάθος?
Link to comment
Share on other sites

Τίποτα δεν έχεις κάνει. Πάτα πάνω στον καιρό,αφου είσαι συνδεδεμένος, και μετά από κάποιες προσπάθειες θα στο βγάλει. Αν όχι καποια στιγμή θα το δεις από μονο του. Μη σε αγχώνει κάτι τέτοιο, όταν βρει την τοποθεσία σου θα τη βγάλει από μόνο του. Τα κάνει κάτι τέτοια. Ασχολήσου με τα υπόλοιπα. Καλώς ήρθες και καλορίζικο!

 

Σ'ευχαριστώ πολύ!!απλώς επειδή αρχική μου βγάζει ελσίνκι λέω κάποια λακαμία θα έχω κάνει!!

Link to comment
Share on other sites

Ξεχνά το USB. Δοκίμασε με ασύρματο. Πρέπει να έχεις όμως και την εφαρμογή στον υπολογιστή και τον client στο κινητό που είναι free στο market.

 

HTC Desire/Tapatalk

 

 

Επιτέλους το έκανα!!!

Σε ευχαριστώ πολύ Eltsele!

Τωρά μπορώ να επαναφέρω τις επαφές μου ξανά στο Desire μου έτσι...?

My Device:

Smartphone: iPhone 14 Pro

Πώληση: Τίποτα Ζήτηση: Τίποτα

Link to comment
Share on other sites

Αν και ικανοποιημένος χρήστης της Defrost λέω να δοκιμάσω την MIUI το Σαββατοκύριακο αλλά γίνεται πανικός με τις αμέτρητες εκδόσεις από Developers. Ειδικά το Φεβρουάριο βλέπω διαφορετικό release σε διαφορετικά thread σχεδόν κάθε μέρα. Άλλα θέλουν language pack μετά, άλλα δεν αναφερουν τίποτα, σε κάποιο άλλο είδα .zip για να γίνει a2ds...

Μπορεί κάποιος να παραθέσει 1-2 link για το τηλέφωνό μας μήπως βγάλω άκρη; Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Αναμφισβητητα ολοι που εχουμε desire ειμαστε funs του sync και θελουμε μια καλη ρυθμιση ωστε να ειναι παραγωγικο και να μην καταναλωνει πολυ μπαταρια! Εγω αυτο που θελω απο το desire ειναι ενα προγραμμα που να μπαινει στο internet καθε ωρα απο διαθεσιμο wifi να κανει sync τα gmail,k9 mail,greader rss,καιρο beautiful widgets,facebook (μηνυματα,αιτηματα) και μετα να κλεινει το wifi! Αυτο πραγματικα θα ηταν το ιδανικο!

 

Με αλλα λογια ενα προγραμμα που να ανοιγει το wifi αυτοματα να κανει sync all εκτελωντας το activity του συγχρονισμου μεσα απο τα προγραμματα που δεν κανουν αυτοματα συγχρονισμο και μετα να κλεινει το wifi και 2η ιδεα ενας προγραμματιστης που να κανει click σε συγκεκριμενα σημεια στην οθονη!

 

Κατέβασε από το market το Green Power, είναι free και κάνει ακριβώς αυτό που θες.

 

Ρώτησε ένα παλικάρι πριν αν στη starburst μετά το reboot μας γυρίζει σε 3g από απλό g αυτόματα.

Σε εμένα πάντως δεν υπάρχει πρόβλημα ,παραμένει σε g.

 

Νομίζω βέβαια ότι η starburst καταναλώνει λίγο πιο γρήγορα τη μπαταρία,είναι πιο γρήγορη από τη μαμα ρομ και φυσικά έχει απεριόριστο χώρο πράγμα που το έχω χαρεί ιδιαίτερα.

 

Καλά που μου θύμισες να το αλλάξω σε gsm τώρα που το άνοιξα :p

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά προέκυψε ένα bug. Έχω κάνει ρύθμιση να σβήνει η οθόνη πχ στο 1 λεπτό αλλά όταν έρθει αυτό το χρονικό σημείο απλώς πέφτει η φωτεινότητα κάπου στο 10% αλλά δεν σβήνει τελείως η οθόνη! Έχει συμβεί σε κάποιον άλλο αυτό; :worry: (έχω τη LeeDroid 2.3d).
Link to comment
Share on other sites

Αν το θες για συγχρονισμό επαφών κλπ, δοκίμασε το MyPhoneExplorer (google it). Για μένα είναι πολύ καλύτερο και συγχρονίζεις με wifi αν θες.

 

Το δοκιμασα με wifi αλλα δεν γινεται σε μενα ...

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Επιτέλους το έκανα!!!

Σε ευχαριστώ πολύ Eltsele!

Τωρά μπορώ να επαναφέρω τις επαφές μου ξανά στο Desire μου έτσι...?

 

Ωραία! Τίποτα, χαίρομαι που έβγαλες άκρη! Ναι, αφού τις βλέπεις κανονικά στο MyPhoneExplorer οπότε έχουν συγχρονιστεί μπορείς να τις ξαναπεράσεις κανονικά στο Desire.

 

HTC Desire/Tapatalk

 

Το δοκιμασα με wifi αλλα δεν γινεται σε μενα ...

 

Έχεις ανοίξει τον client και το ασύρματο στη συσκευή?

 

HTC Desire/Tapatalk

Edited by nervous
συνεχόμενα μηνύματα ,

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

να ρωτεισω πως μπορω να συγχρωνησω τις σημειωσεις απο το outlook στο desire

Κατέβασε το HTCSync από το site της HTC και είσαι έτοιμος... :)

CostasP | Proud AlfaHolic | Alfas: Giulietta, Alfetta, 75, 146, 156, 147, (Abarth 500 time-out) πάλι 156, πάλι 147 και πλέον... Jeep Renegade :yawn: !

Current Toys: Apple MacBook Air 11 ('15), Asus Transformer Book T100, Samsung Galaxy Tab3 7.0", Apple TV2, iPad2 32GB WiFi, iPad Mini Retina 16GB WiFi, iPhone 6S 64GB, iPhone 7 Plus 128GB, iPhone XS 256 GB

Link to comment
Share on other sites

Έχεις ανοίξει τον client και το ασύρματο στη συσκευή?

 

HTC Desire/Tapatalk

 

Το ασυρματο φυσικα .client ποιο εννοεις ?

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Το ασυρματο φυσικα .client ποιο εννοεις ?

 

Υπάρχει η αντίστοιχη εφαρμογή για το κινητό που τη βρίσκεις στο μάρκετ και πρέπει να είναι ανοιχτή όταν πας να κανεις συγχρονισμό.

 

Xperia MiniPro/Tapatalk

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει η αντίστοιχη εφαρμογή για το κινητό που τη βρίσκεις στο μάρκετ και πρέπει να είναι ανοιχτή όταν πας να κανεις συγχρονισμό.

 

Xperia MiniPro/Tapatalk

 

Ευχαριστω πολυ.Τωρα ειναι ΟΚ απο οτι φαινεται και εφτιαξα και αρχειο στον υπολογιστη.:)

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Κατέβασε το HTCSync από το site της HTC και είσαι έτοιμος... :)

 

το κατεβασα και συγχρονησα επαφες ημερολογιο αλλα δεν μπορω τις σημειωσεις

 

μηπως μπορειτε να με βοηθησετε για συνδεση με τον client

 

υπαρχει καποιο προγραμμα αντιστοιχο του cash organizer wm

Edited by Nikos_s3
Link to comment
Share on other sites

καλημερα! Μπορω να περάσω την 1.9.1 με datas2d η data2whatever ?Λεει στο xda για data2ext αλλα ζητατει 2 partition και swap δεν θελω να κατσω κα χωρισω παλι την καρτα (εχω ext4).

 

γιαυτο εγω εκανα Α2Sd για να μην κανω απ την αρχη παλι τη διαδικασια.. εχω 12giga πραγματα μες την καρτα.. 1μιση ωρα αντιγραφη! lol

A2sd = 1 ext4

 

καθε φορα που γράφω βιντεο με το κινητο οταν το βαζω να το δω κανει συνεχως κολληματα. ξερεις κανεις τι μπορει να φταίει? το εχει κανεις αλλος το προβλημα?

βιντεοσκοπω με 720p και σε συνθηκες μερας και νυχτας.

Η κάρτα σου τι class είναι;

 

εκτος απ την καρτα να σου πω οτι ειναι θεμα ρομ επισης.. εχω μια toshiba, class 4 η οποια, απο τα test einai class 2 :lol::lol:

με τη starbust εχω πολλα κοληματα, με την ayrax μερικα, με την insert coin παιδια τραβιξα 20 λεπτα συνεχομενο βιντεο.. αψεγαδιαστο!

 

γνωμη μου νομιζω εχει να κανει και το τι χρησιμοποιει μια rom, data2sd Η a2sd?..

στην a2sd γραφονται μονο οι εφαρμογες που θα μπουν οποτε δεν διαβαζει ολη την ωρα απ την sd.

αντιθετα, στο data2sd γραφονται και εφαρμογες του συστηματος οπου αυτο εχει ως αποτελεσμα να διαβαζει συνεχως απο την καρτα..

οταν τραβας και βιντεο, ειναι too much τα δεδομενα που διαβαζονται γραφονται εκεινη την ωρα και για αυτο γινεται ολο αυτο.. Αυτο ισχειει για τις καρτες μεχρι class 4. αν η καρτα ειναι class 6+ τοτε οπως ειναι φυσικο η ταχυτητα εγγραφης αυξανεται, οποτε μειωνεται η πιθανοτητα να "μπουκωσει" εστω και στιγμιαια!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Πως καταλαβαίνουμε ποιές εφαρμογές μπορούν να μεταφερθούν στην sd χωρίς πρόβλημα? Για παράδειγμα, το 3gwatchdog βγάζει πρόβλημα αν το μεταφέρω!
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν εφαρμογές (όπως το App2SD) που σου δείχνουν ποιές εφαρμογές μπορούν να μεταφερθούν στην SD. ΑΛΛΑ αν οι εφαρμογές έχουν widget το οποίο χρησιμοποιείς μην τις μεταφέρεις στην SD ακόμα κι αν σου δίνουν αυτή τη δυνατότητα γιατί δεν θα δουλεύει το widget.

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

Ένα μεγάλο ευχαριστώ στον χρήστη Vman που τον ταλαιπώρησα τόσες μέρες κ μου έφτιαξε το τηλέφωνο κάνοντας τα μαγικά του..! Του έδωσα την συσκευή την πήρε σπίτι του κ την έφτιαξε..! Κ πάλι ευχαριστώ..!

 

Sent from my HTC Desire using Tapatalk

Phone 6s

iPhone 6 iPhone 5s iPhone 5

HTC Sensation S-Off

Link to comment
Share on other sites

βγηκε η τελικη Oxygen, Gingerbread AOSP απο τον AdamG με καμερα που δουλευει και φτιαγμενα γραφικα αλλα και τα υπολοιπα bugs :D
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...