Jump to content

[Επίσημο] HTC Desire Μέρος Ι


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά επειδή μέσα στην βδομάδα έλεγα να το παραγγείλω το Desire μιας και στα 370 είναι καλή προσφορά.Είδα ότι κυκλοφορεί με 2 τύπους οθονών...Με Amoled και S-LCD.Ποιά είναι καλύτερη από τις 2.Υπάρχει περίπτωση να πετύχω Amoled τώρα?

 

φιλε μονο με lcd πλεον...κι οι διαφορες αν δεν εισαι εμπειρο ματι ειναι ελαχιστες ως καθολου.μονο με συγκριτικα τεστ που παιζουν στο google θα το καταλαβεις.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

φιλε μονο με lcd πλεον...κι οι διαφορες αν δεν εισαι εμπειρο ματι ειναι ελαχιστες ως καθολου.μονο με συγκριτικα τεστ που παιζουν στο google θα το καταλαβεις.

 

Σ' αυτό επέτρεψέ μου να διαφωνήσω. Μπορεί με μια πρώτη ματιά να μην φαίνεται αλλά

αν κάνεις το λάθος να τα βάλεις δίπλα δίπλα (amoled και s-lcd), θα πέσει πολύ κλάμα. :cry:

Είχα Desire με amoled και όταν πήρα το HD στα χέρια μου, ειδικά τις πρώτες μέρες,

πραγματικά το μετάνιωνα κάθε φορά που άνοιγα τη συσκευή. :mad:

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Σ' αυτό επέτρεψέ μου να διαφωνήσω. Μπορεί με μια πρώτη ματιά να μην φαίνεται αλλά

αν κάνεις το λάθος να τα βάλεις δίπλα δίπλα (amoled και s-lcd), θα πέσει πολύ κλάμα. :cry:

Είχα Desire με amoled και όταν πήρα το HD στα χέρια μου, ειδικά τις πρώτες μέρες,

πραγματικά το μετάνιωνα κάθε φορά που άνοιγα τη συσκευή. :mad:

 

ναι,οκ..ειχες ενα μετρο συγκρισης.εγω ειχα 3gs και ειμαι εντυπωσιασμενος με την οθονη που εχω τωρα.γιαυτο ανεφερα ''εμπειρο'' ματι....

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά επειδή μέσα στην βδομάδα έλεγα να το παραγγείλω το Desire μιας και στα 370 είναι καλή προσφορά.Είδα ότι κυκλοφορεί με 2 τύπους οθονών...Με Amoled και S-LCD.Ποιά είναι καλύτερη από τις 2.Υπάρχει περίπτωση να πετύχω Amoled τώρα?

 

φιλε μου εμεις εχουμε στο σπιτι και απο τα 2 και με amoled kai slcd και ενα htc desire hd...δεν ξερω τι λενε αλλα μακρααααααααααααααν το καλυτερο σε χρωμα και ποιοτητα και αποδοση ειναι το desire slcd....το πιο καθαρο και το μοναδικο που διχνει το κανονικο χρωμα...:D

Link to comment
Share on other sites

kollatos,αφου το εφερε η κουβεντα για την οθονη,ηθελα να σε ρωτησω αν εχεις δοκιμασει αυτο http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=745248 (σιγα μη το εχεις δοκιμασει λογω amoled:p)

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Ναι έχεις δίκιο, δεν το δοκίμασα ποτέ αν και το είχα βρει όταν πρωτοβγήκε.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια σε περιπτωση που σου κλεψουν το κινητο θα μπορουν να βλεπουν τα μέιλ.

Ποια εφαρμογη χρησιμοποιειτε για να κλειδωσετε το κινητο απο αποσταση?

Καμια δωρεαν που να κανει καλη δουλεια υπαρχει?

Link to comment
Share on other sites

Σ' αυτό επέτρεψέ μου να διαφωνήσω. Μπορεί με μια πρώτη ματιά να μην φαίνεται αλλά

αν κάνεις το λάθος να τα βάλεις δίπλα δίπλα (amoled και s-lcd), θα πέσει πολύ κλάμα. :cry:

Είχα Desire με amoled και όταν πήρα το HD στα χέρια μου, ειδικά τις πρώτες μέρες,

πραγματικά το μετάνιωνα κάθε φορά που άνοιγα τη συσκευή. :mad:

 

Έχεις απόλυτο δίκιο .Η amoled είναι παρασάγγες ανώτερη.

 

φιλε μου εμεις εχουμε στο σπιτι και απο τα 2 και με amoled kai slcd και ενα htc desire hd...δεν ξερω τι λενε αλλα μακρααααααααααααααν το καλυτερο σε χρωμα και ποιοτητα και αποδοση ειναι το desire slcd....το πιο καθαρο και το μοναδικο που διχνει το κανονικο χρωμα...:D

 

Σε οφθαλμίατρο τώρα:p:lol:

Edited by Nikos_s3

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Έχεις απόλυτο δίκιο .Η amoled είναι παρασάγγες ανώτερη.

 

''απέχει παρασάγγας: έχει τεράστια διαφορά, βρίσκεται πολύ μακριά''

καλα κι εσυ ρε nnik,οσοι δεν εχουμε amoled,δεν εχουμε και την οθονη του nokia 6210!!!:p

τα παραλες λιγο...;)

το θεμα ειναι οτι το κινητο τα σπαει οτι οθονη και να χει...

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Παιδια σε περιπτωση που σου κλεψουν το κινητο θα μπορουν να βλεπουν τα μέιλ.

Ποια εφαρμογη χρησιμοποιειτε για να κλειδωσετε το κινητο απο αποσταση?

Καμια δωρεαν που να κανει καλη δουλεια υπαρχει?

 

Απευθύνσου εδώ καλύτερα... http://www.myphone.gr/forum/forumdisplay.php?f=115

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Οταν πηγαινω "Προσωπα" προβολη , βλεπω οτι στην επιλογη για google εχει 225 επαφες και στην επιλογη Τηλεφωνο 211 επαφες.

 

Τι εχω κανει λαθος και δεν ειναι ιδιες σε αριθμο ?

Κανω συγχρονιασμο με outlook αφου απο πριν εχω σβησει οτι επαφες ειχα εκει και αλλες απο το κινητο δεν τις περναει καθολου και αλλες τις περναει 3 και 4 φορες ενω στο κινητο ειναι μια φορα .

 

Ευχαριστω.

Edited by Γιάννης

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

''απέχει παρασάγγας: έχει τεράστια διαφορά, βρίσκεται πολύ μακριά''

καλα κι εσυ ρε nnik,οσοι δεν εχουμε amoled,δεν εχουμε και την οθονη του nokia 6210!!!:p

τα παραλες λιγο...;)

το θεμα ειναι οτι το κινητο τα σπαει οτι οθονη και να χει...

 

Τώρα θα σου φανεί περίεργο αλλά ούτε με εσένα θα διαφωνήσω.Και η lcd είναι εξαιρετική αλλά η amoled είναι τόσο καλύτερη από την lcd όσο καλύτερη είναι η amoled toy Galaxy S από τη δικιά μας amoled.

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια.Σκεφτομαι να παρω το desire και μετα απο αυτο το video(

) μπηκα σε σκεψεις.Θελω να μου πειτε αν εχετε εσεις καποιο προβλημα με αυτο π.χ σε ενα παιχνιδι που πρεπει να χρεισημοποιησεις και τα δυο δαχτυλα σαν και αυτο (
).

Ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια.Σκεφτομαι να παρω το desire και μετα απο αυτο το video(
) μπηκα σε σκεψεις.Θελω να μου πειτε αν εχετε εσεις καποιο προβλημα με αυτο π.χ σε ενα παιχνιδι που πρεπει να χρεισημοποιησεις και τα δυο δαχτυλα σαν και αυτο (
).

Ευχαριστω.

 

Κοίτα να δεις. Τις τελευταίες μέρες έχω λιώσει το gun bros το οποίο απαιτεί δύο δάχτυλα συνέχεια πάνω στην οθόνη. Η πραγματικότητα είναι ότι κάποιες στιγμές τα παίζει και απλά σηκώνω κάποιο δάχτυλο και το ξανάακουμπαω. Σε καμμια περίπτωση δεν θα το έλεγα ενοχλητικό η ότι δεν μπορείς να ευχαριστηθείς το παιχνίδι. Σίγουρα τα πράγματα δεν τόσο άθλια οσο φαίνονται στα βίντεο.

 

Sent from my HTC Desire using Tapatalk

Close your eyes, look into the dream

Winds of change, will winds of fortune bring...

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα να δεις. Τις τελευταίες μέρες έχω λιώσει το gun bros το οποίο απαιτεί δύο δάχτυλα συνέχεια πάνω στην οθόνη. Η πραγματικότητα είναι ότι κάποιες στιγμές τα παίζει και απλά σηκώνω κάποιο δάχτυλο και το ξανάακουμπαω. Σε καμμια περίπτωση δεν θα το έλεγα ενοχλητικό η ότι δεν μπορείς να ευχαριστηθείς το παιχνίδι. Σίγουρα τα πράγματα δεν τόσο άθλια οσο φαίνονται στα βίντεο.

 

Sent from my HTC Desire using Tapatalk

 

Απλα μου φανηκε καπως..στο ομνια που εχω πηγα να δωκημασω κατι παρομοιο με τα δυο δαχτυλα και το αποτελεσμα δεν ηταν οτι καλυτερο.Δεν το ειχα καταλαβει τοσο καιρο αλλα γιατι θελω να βαλω παιχνιδια στο desire και μερικα θα παιζονται με δυο δαχτυλα δεν θα ηθελα να εχω μεγαλο προβλημα.(Γιατι στο zoom in zoom out το desire δεν φαινεται να εχει προβλημα)

Ευχαριστω πολυ για την απαντηση σου απο εβδομαδα θα το αγορασω αν ολα πανε καλα.Δεν το εχω πιασει ακομα να δω και ποσο καλη ειναι η κατασκευη της συσκευης αλλα δεν νομιζω να υπαρχει καποιο θεμα κινητο της htc ειναι αλλωστε.

Link to comment
Share on other sites

Απλα μου φανηκε καπως..στο ομνια που εχω πηγα να δωκημασω κατι παρομοιο με τα δυο δαχτυλα και το αποτελεσμα δεν ηταν οτι καλυτερο.Δεν το ειχα καταλαβει τοσο καιρο αλλα γιατι θελω να βαλω παιχνιδια στο desire και μερικα θα παιζονται με δυο δαχτυλα δεν θα ηθελα να εχω μεγαλο προβλημα.(Γιατι στο zoom in zoom out το desire δεν φαινεται να εχει προβλημα)

Ευχαριστω πολυ για την απαντηση σου απο εβδομαδα θα το αγορασω αν ολα πανε καλα.Δεν το εχω πιασει ακομα να δω και ποσο καλη ειναι η κατασκευη της συσκευης αλλα δεν νομιζω να υπαρχει καποιο θεμα κινητο της htc ειναι αλλωστε.

 

billy η ποιοτητα κατασκευης ειναι πολυ καλη και το multitasking ειναι παρομοιο με το iphone 3gs που ειχα για να συγκρινω.το μονο θεμα απο εξωτερικης πλευρας ειναι με το πισω καπακι που αν μπει-βγει καποιες φορες (ισως) δεν εφαπτεται 100%.εχει ομως αντοχη ολο το σασι και η οθονη και αυτο σε αποζημιωνει.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Δεν το εχω πιασει ακομα να δω και ποσο καλη ειναι η κατασκευη της συσκευης αλλα δεν νομιζω να υπαρχει καποιο θεμα κινητο της htc ειναι αλλωστε.

 

Γιατί δεν πας σε κάποιο από τα μεγάλα καταστήματα να το περιεργαστείς live;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Θα παω αυριο να το δω λογικα και θα το αγορασω μεσα στην εβδομαδα.Δεν νομιζω να δω κατι αρνητικο στο κινητο.Απλα θα μπορουσα να παρω με μεγαλυτερη οθονη αυτη την φορα αλλα δεν θελω να ξεφυγω και στην τιμη.
Link to comment
Share on other sites

πως μπορω να κανω αναζητηση στον τηλεφωνικο καταλογο με την ελληνικη αλφαβητα??

 

Καμια βοηθεια?

 

Εγω δεν εχω καταλαβει ακριβως την ερωτηση...

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

πως μπορω να κανω αναζητηση στον τηλεφωνικο καταλογο με την ελληνικη αλφαβητα??

 

Καμια βοηθεια?

 

Θυμάστε τα πρώτα κινητά που είχαν βγει και είχαν τα ελληνικά γράμματα μπερδεμένα? Ε κι εδώ κάπως έτσι είναι, πχ το Ω είναι στο 6, το Γ στο 4 κλπ.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Εγω δεν εχω καταλαβει ακριβως την ερωτηση...

 

 

Οταν εχω ανοιγμενο τα προσωπα, μου βγαζει ολες τις επαφες, πατοντας παρατεταμενα το menu μου βγαζει το πληκτρολογιο αλλα πατοντας οποιδηποτε γραμμα π.χ Κ δεν με παει στον κωστα, απλα γραφει το Κ , το οποιο δεν μου το σβηνει κιολας

Link to comment
Share on other sites

Kαλημέρα παίδες,χρειάζομαι μια βοήθεια:Πέρασα απο leedroid σε miui, έκατσα αρκετή ώρα και"έστησα"τη συσκευή όπως ήθελα(διάταξη εικονιδίων,ήχους,default προγράμματα κλπ)και μετά την έκλεισα γιατί πήγα για ύπνο.Το πρωί με το άνοιγμα μου βγάζει μήνυμα"the process android.process.acore has stopped unexpectedly please try again" , έχει χάσει την διάταξη των εικονιδίων και τον τηλεφωνικό κατάλογο, αλλα το κυριότερο ουσιαστικά δεν μπορώ να το χρησιμοποιήσω γιατί κάθε 5 δευτερα πετάει το παραπάνω μήνυμα(με τις επιλογές force quit και report".Ξανά φλάσαρα τη rom μηπως δεν έχει"κάτσει" καλά αλλά πάλι τα ίδια κάνει μετά απο απενεργοποίηση.Προς το παρών έχω κάνει restore στη leedroid για να μπορώ να κάνω τη δουλειά μου αλλά η miui μου άρεσε και θα ήθελα να την ξαναφλασάρω...καμία βοήθεια??Το έχει παθει κανένας άλλος??Ευχαριστώ
:mobile:
Link to comment
Share on other sites

Οταν εχω ανοιγμενο τα προσωπα, μου βγαζει ολες τις επαφες, πατοντας παρατεταμενα το menu μου βγαζει το πληκτρολογιο αλλα πατοντας οποιδηποτε γραμμα π.χ Κ δεν με παει στον κωστα, απλα γραφει το Κ , το οποιο δεν μου το σβηνει κιολας

 

Ε αυτό είναι bug, έχει αναφερθεί και παλιότερα ότι το συγκεκριμένο δεν κάνει κάτι....

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...