Jump to content

[Επίσημο] HTC Desire Μέρος Ι


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 12,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

παιδια μπορει καποιος να μιλησουμε μεσω msn να μου πει πως να κανω παρτισιον 1gb στην καρτα. με τιποτα δεν μπορώ.

 

Τη χαζομάρα και αυτό, να πρέπει να κάνεις partition 1Gb στην sd σου. Προσπαθώ από το πρωί να το κάνω και... :mad: Ένας τρόπος εύκολα και ωραία να γίν ει από τα Windows δεν υπάρχει..

Ξεκίνησα να κάνω ότι λέει εδώ και στο link που δίνει για το Ubuntu 9.04, υπάρχει στη θέση του το 10.10.

Λέω κανένα πρόβλημα, ποιο καινούρια έκδοση. Το καίω σε cd, ξεκινάω το pc μου (win7, i7) και μετά το σημείο όπου επιλέγω γλώσσα, πατάω 'try Ubuntu without installing' όπως αναφέρεται στις οδηγίες και, τίποτα. Σταματάει να διαβάζει το cd και ο οθόνη παραμένει μαύρη για ώρες...

Δοκίμασα το Paragon Partition Manager. Μούφα, το πρόγραμμα δεν αναγνωρίζει ότι υπάρχει στο pc card reader με την sd. Εμφανίζονται μόνο οι σκληροί.

Είπα να δοκιμάσω και Partition Magic, δεν τρέχει σε win7.

 

Άντε γεια...

 

 

 

Εντάξει, τουλάχιστον δεν είμαι ο μόνος :lol::lol::lol::lol:

 

Βάλτε jastonas Παπάκι gmail.com

Μέχρι 2.00 παρά μπορώ και μετά τις 3.00 ξανά όποιος θέλει βοήθεια για partition.

Link to comment
Share on other sites

Βάλτε jastonas Παπάκι gmail.com

Μέχρι 2.00 παρά μπορώ και μετά τις 3.00 ξανά όποιος θέλει βοήθεια για partition.

 

σε ακανα add στο msn.

Link to comment
Share on other sites

Βάλτε jastonas Παπάκι gmail.com

Μέχρι 2.00 παρά μπορώ και μετά τις 3.00 ξανά όποιος θέλει βοήθεια για partition.

 

Δυστυχώς δεν έχω msn.

Δεν πειράζει, θα παραμείνω με την Leedroid.

 

Thanks.

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς δεν έχω msn.

Δεν πειράζει, θα παραμείνω με την Leedroid.

 

Thanks.

 

Μπορείς να χρησιμοποιήσεις το Partition Manager της Paragon.

 

Και με λίγο ψάξιμο θα έβρισκες αυτό -> Partition με 4 διαφορετικούς τρόπους

 

Αλλά ξέρω όταν στο βρίσκουν άλλοι είναι καλύτερα:p

 

 

Και επειδή το Paragon είναι με πληρωμή πάρε ένα free προγραμματάκι -> Easeus Partition Master

 

 

ΥΓ> Και μην διαβάσω πάλι για το πως κάνουμε partition!!:lol:

Edited by kollatos

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να χρησιμοποιήσεις το Partition Manager της Paragon.

 

Και με λίγο ψάξιμο θα έβρισκες αυτό -> Partition με 4 διαφορετικούς τρόπους

 

Αλλά ξέρω όταν στο βρίσκουν άλλοι είναι καλύτερα:p

 

 

Και επειδή το Paragon είναι με πληρωμή πάρε ένα free προγραμματάκι -> Easeus Partition Master

 

 

ΥΓ> Και μην διαβάσω πάλι για το πως κάνουμε partition!!:lol:

τα δοκιμασα αυτα αλλα δεν τα καταφερα. νομιζω εκανα δουλεια με live cd linux.

τωρα περναω την ρομ. θα δω!!

Link to comment
Share on other sites

Και επειδή το Paragon είναι με πληρωμή πάρε ένα free προγραμματάκι -> Easeus Partition Master

 

 

ΥΓ> Και μην διαβάσω πάλι για το πως κάνουμε partition!!:lol:

 

τωρα με προλαβες Easeus Partition to χα δουλεψει πιο παλια 10μβ προγραμματακι. κανεις resize το partition kai χωρις να χασεις δεδομενα απ το υπολυπο fat32 το data2sd ext2 to κανες η fat32?

Link to comment
Share on other sites

Γιατί δε βάζετε amonra recovery? Ποιο έυκολο είναι να αλλάξεις recovery και να κάνεις partition μέσω αυτού.

http://www.miui.gr Τα πάντα για τις MIUI ROMs αλλά και ελληνική μετάφραση!

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Γιατί δε βάζετε amonra recovery? Ποιο έυκολο είναι να αλλάξεις recovery και να κάνεις partition μέσω αυτού.

i'll second that.

Link to comment
Share on other sites

Γιατί δε βάζετε amonra recovery? Ποιο έυκολο είναι να αλλάξεις recovery και να κάνεις partition μέσω αυτού.

 

εγω δεν μπορεσα να το βάλω!!

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα

μιας και έξω έχει πολύ χιόνι είπα και εγώ να κάνω root.

έκανα πρώτα ext partition με το easeus, είμαι πολύ ανάποδος, και μετά πήγα να κάνω root.

το unrevoked ενώ ξεκινάει δεν κάνει τίποτα και δεν βγάζει και κανένα μήνυμα.

δεν έχω περασμένο το HTC sync και στους drivers μου βγάζει έναν κόκκινο που τον λέει ADB, έχω win 7 και κάνω όλα τα βήματα, debug, disk drive.

για δώστε μου τα φώτα σας.

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα

μιας και έξω έχει πολύ χιόνι είπα και εγώ να κάνω root.

έκανα πρώτα ext partition με το easeus, είμαι πολύ ανάποδος, και μετά πήγα να κάνω root.

το unrevoked ενώ ξεκινάει δεν κάνει τίποτα και δεν βγάζει και κανένα μήνυμα.

δεν έχω περασμένο το HTC sync και στους drivers μου βγάζει έναν κόκκινο που τον λέει ADB, έχω win 7 και κάνω όλα τα βήματα, debug, disk drive.

για δώστε μου τα φώτα σας.

 

Συγγνώμη,μήπως φταίει που βλέπεις πολύ χιόνι έξω;:p

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασα και την oxygen, και είναι η μόνη που έχει παρόμοια σκορ με την rcmixhd. Αλλά έχει πολύ μεγαλύτερη μνήμη free, και προφανώς πολύ μικρότερη χρήση storage. Είναι ίσως η πιο γρήγορη και σε απόκριση και σε γενικότερη αίσθηση. Ίσως επειδή είναι και πολύ πιο λιτή.

Θα δοκιμάσω και τη νέα miui rom μόλις λυθούν κάποια προβλήματα. Έχει βγει eng pack, αλλά μάλλον αύριο θα έχουν λυθεί όλα. Μόνο η 0.11.12 μου δούλευε καλά. Στην .26 δεν μπορούσα να εγκαταστήσω εφαρμογές, ίσως πρόβλημα στο app2sd script.

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα

μιας και έξω έχει πολύ χιόνι είπα και εγώ να κάνω root.

έκανα πρώτα ext partition με το easeus, είμαι πολύ ανάποδος, και μετά πήγα να κάνω root.

το unrevoked ενώ ξεκινάει δεν κάνει τίποτα και δεν βγάζει και κανένα μήνυμα.

δεν έχω περασμένο το HTC sync και στους drivers μου βγάζει έναν κόκκινο που τον λέει ADB, έχω win 7 και κάνω όλα τα βήματα, debug, disk drive.

για δώστε μου τα φώτα σας.

Βασικά εγκατέστησε πρώτα το HTC Sync και μετά αφαίρεσέ το αφήνοντας τον driver και ανάμεσα κάνε επανεκκίνηση τον υπολογιστή και δοκίμασε πάλι.

Προσπάθησε να ακολουθήσεις τις οδηγίες κατά γράμμα γιατί δεν το έκανες πριν.

 

Συγγνώμη,μήπως φταίει που βλέπεις πολύ χιόνι έξω;:p

 

:lol: λες?

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Finn, για την καινούργια miui θα βγάλεις μετάφραση;

 

Ναι,αύριο θα είναι έτοιμη.

 

Btw έφαγα μια φρίκη χθες.Μετά το nandroid backup (δεν έπαιζε το fm) έκανε επανεκκίνηση και είχε κολλήσει στο boot animation.Νόμιζα ότι τα παιξε η κάρτα γιατί δε την διάβαζε ούτε το recovery.Μετά απο factory reset άνοιξε το τηλ αλλά πάλι δε την έβλεπε.Ούτε όταν το συνέδεα στον υπολογιστή.

 

Τελικά μέσω fastboot απέκτησα και πάλι πρόσβαση στην κάρτα και έσωσα τα πάντα just in case, έκανα επιτυχώς nandroid restore αλλά σήμερα παρατήρησα ότι δεν άνοιγε το bluetooth και δεν είχα usb mass storage.Κλασσικά συμπτώματα usb brick...το φτιάξαμε κι αυτό! Οπότε σε παρόμοια περίπτωση μην αγχωθείτε.Φτιάχνονται όλα!

Edited by Finn

http://www.miui.gr Τα πάντα για τις MIUI ROMs αλλά και ελληνική μετάφραση!

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.

Link to comment
Share on other sites

μακάρι να ήταν αυτό το πρόβλημα μου όσον αφορά το desire γιατί με τόσο χιόνι όλο προβλήματα βγαίνουν.

αυτή είναι η πίσω αυλή μου

 

 

http://http//www.flickr.com/photos/50725179@N08/5229330858

 

θα του περάσω το HTC sync και θα ξαναδοκιμάσω όταν και αν γυρίσω απ τα χιονια.

έλεγε στον οδηγό να βγάλουμε το htc sync και απλά δεν το έβαλα καθόλου. ευχάριστο για την απάντηση κολλάτος

Edited by Multymech
Link to comment
Share on other sites

Ναι,αύριο θα είναι έτοιμη.

 

Btw έφαγα μια φρίκη χθες.Μετά το nandroid backup (δεν έπαιζε το fm) έκανε επανεκκίνηση και είχε κολλήσει στο boot animation.Νόμιζα ότι τα παιξε η κάρτα γιατί δε την διάβαζε ούτε το recovery.Μετά απο factory reset άνοιξε το τηλ αλλά πάλι δε την έβλεπε.Ούτε όταν το συνέδεα στον υπολογιστή.

 

Τελικά μέσω fastboot απέκτησα και πάλι πρόσβαση στην κάρτα και έσωσα τα πάντα just in case, έκανα επιτυχώς nandroid restore αλλά σήμερα παρατήρησα ότι δεν άνοιγε το bluetooth και δεν είχα usb mass storage.Κλασσικά συμπτώματα usb brick...το φτιάξαμε κι αυτό! Οπότε σε παρόμοια περίπτωση μην αγχωθείτε.Φτιάχνονται όλα!

 

Χα χα, έχω περάσει και εγώ τέτοιες στιγμές. Πραγματικά πλέον είναι πάρα πολύ δύσκολο να χαλάσει το κινητό. Εφόσον υπάρχει usb brick fix, τότε... Εγώ στο s-off είχα τρομάξει, γιατί δεν είχα δει το σχόλιο πόση ώρα μπορεί να διαρκέσει. Είχε κάνει πάνω απο μισή ώρα σίγουρα, ίσως και 1 ώρα.

 

Περιμένουμε και το translation pack για δοκιμή. Θα δουλεύει μόνο στην base rom, ή και σε styled roms;

Link to comment
Share on other sites

παιδιά η rom του desire hd θα έρθει και από την HTC σε εμάς κααααποια στιγμή ή ούτε καν? Το htcsense.com..? έτσι από περιέργεια δηλαδή, γιατί αν δεν σχεδιάζουν να κάνουν κάποιο update είναι απαράδεκτοι οι τύποι..Δεν λέω άμεσα, αλλά καποτε :confused:

Device: HTC Desire

Radio: 32.44.00.32U_5.09.05.30_2

ROM: StarBurst Froyo HTC 2.29.405 Stable Data2SD

Link to comment
Share on other sites

Ένας φίλος μου είπε οτι έχει βάλει επιτυχώς πακέτο μου στην rodriguez οπότε δε βρίσκω λόγο για να μη παίζει!

http://www.miui.gr Τα πάντα για τις MIUI ROMs αλλά και ελληνική μετάφραση!

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.

Link to comment
Share on other sites

εχω βρει τις 2 παρακατω καρτες μνημης:

kingstom 8gb micro secure digital class 4 - τιμη 15€

sandisk 8gb micro secure digital high capacity - τιμη 23€

Ποια μου προτεινεται...;

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Ο μόνος λόγος για να πάρεις τη δεύτερη θα ήταν αν ήταν class 6. Αλλιώς kingston. Είχα και sandisk και δεν μπορώ να πω πως δικαιολογεί τη διαφορά τιμής.
Link to comment
Share on other sites

Μόλις πέρασα την Oxygen αλλά βλέπω ότι έχει ενα πρόβλημα με την αυτόματη φωτεινότητα που είναι πολύ χαμηλή, ξέρετε αν είναι bug της rom? :)
Link to comment
Share on other sites

Ο μόνος λόγος για να πάρεις τη δεύτερη θα ήταν αν ήταν class 6. Αλλιώς kingston. Είχα και sandisk και δεν μπορώ να πω πως δικαιολογεί τη διαφορά τιμής.

ααα ξεχαστηκα...εχω βρει και την kingstom παλι την 8gb αλλα class 6 22€...μαλλον αυτη θα προτιμησω...

σε ευχαριστω πολυ:)

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...