Jump to content

[Επίσημο] HTC Desire Μέρος Ι


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.553989 αυτο ειναι το link... ειδες αμα βιαζεσαι... postareis οτι ναναι

Δεν αναφερει αν ειναι class 2 η 4!!! να αποκλεισω φυσικα να ειναι class 2 γιατι τοτε ειναι πολυ αργη.

μπορεις να μαθεις τι ειναι , σε ενδιαφερει και σενα.

παντως απο τιμη δεν ειναι κακη.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ρε παιδιά για βοηθήστε με λίγο (πριν πετάξω από το παράθυρο το τηλέφωνο… έτοιμος είμαι). Κάνω το εξής, δημιουργό μια επαφή με όνομα επώνυμο τηλέφωνο και φωτογραφεία και την αποθηκεύω στο τηλέφωνο, όλα καλά ως εδώ όταν όμως κάνω ενημέρωση μέσω wifi η επαφή αυτή διαγράφετε. το δοκίμασα και με άλλη επαφή και πάλη μου την διαγράφη. Γιατί συμβαίνει αυτό ? που είναι το κόλλημα που τρώει?

Πως διαγράφετε επαφή χωρίς να ενημερωθώ ?

Link to comment
Share on other sites

δε χρειαζεται morelocale ουτε η defrost, ουτε η opendesire παντως.

 

δοκιμασε το για τις επαφες σου ;)

http://www.cyrket.com/p/android/com.noshufou.photounlocker/

 

Με έκαψες! Θα σβήσω μια μια τις φωτογραφίες που μου πέρασε το syncmypic από facebook στο gmail, θα περάσω ξανά aosp ρομ.. όλα αυτά για να δω αν δουλεύει το πρόγραμμα σου !

Link to comment
Share on other sites

Δεν αναφερει αν ειναι class 2 η 4!!! να αποκλεισω φυσικα να ειναι class 2 γιατι τοτε ειναι πολυ αργη.

μπορεις να μαθεις τι ειναι , σε ενδιαφερει και σενα.

παντως απο τιμη δεν ειναι κακη.

 

Παίδες class 2 είναι η καρτούλα φαίνεται από το όνομα KINGSTON MBLYG2.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά γνωρίζει κανείς άν στο Android Market υπάρχει κάποια δωρεάν εφαρμογή για το Desire που μέσω GPS να σου εμαφανίζει την απόσταση που έχεις διανύσει; (κάτι σάν το Speedometer που σου δέιχνει την ταχύτητα)Το θέλω να μετράω την απόσταση όταν τρέχω ....Ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Παιδιά γνωρίζει κανείς άν στο Android Market υπάρχει κάποια δωρεάν εφαρμογή για το Desire που μέσω GPS να σου εμαφανίζει την απόσταση που έχεις διανύσει; (κάτι σάν το Speedometer που σου δέιχνει την ταχύτητα)Το θέλω να μετράω την απόσταση όταν τρέχω ....Ευχαριστώ

 

Ας μην βγαίνουμε off-topic από τη στιγμή που υπάρχει ολόκληρο section για Android εφαρμογές και όχι μόνο...

 

http://www.myphone.gr/forum/forumdisplay.php?f=115

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά γνωρίζει κανείς άν στο Android Market υπάρχει κάποια δωρεάν εφαρμογή για το Desire που μέσω GPS να σου εμαφανίζει την απόσταση που έχεις διανύσει; (κάτι σάν το Speedometer που σου δέιχνει την ταχύτητα)Το θέλω να μετράω την απόσταση όταν τρέχω ....Ευχαριστώ

 

sportypal http://www.sportypal.com :)

 

//edit Συγνώμη τώρα είδα την επισύμανση του moderator

Link to comment
Share on other sites

Για το ζήτημα των επανεκκινήσεων έχουμε κανένα νεότερο; Είναι πανάκεια τελικά το service ή υπάρχει καμιά rom που μπορεί να λύσει το πρόβλημα;
Link to comment
Share on other sites

Με έκαψες! Θα σβήσω μια μια τις φωτογραφίες που μου πέρασε το syncmypic από facebook στο gmail, θα περάσω ξανά aosp ρομ.. όλα αυτά για να δω αν δουλεύει το πρόγραμμα σου !

Κανε ενα nand backup πρωτα για να μη με βριζεισ μετα :p

 

Παντωσ εμενα δουλευει.

 

 

Sent from my HTC Desire

Link to comment
Share on other sites

δε χρειαζεται morelocale ουτε η defrost, ουτε η opendesire παντως.

 

δοκιμασε το για τις επαφες σου ;)

http://www.cyrket.com/p/android/com.noshufou.photounlocker/

 

οντως δε χρειαζετε. εκτος απο κανα 2 θεματακια παει σφαιρα πανω απο 1500 σκορ χωρίς overclock με 58 apps και class2. με leedroid και auraxt δε ξερω εγω ειχα μεγαλο προβημα στο scrollin και ειδικα στο browser

Link to comment
Share on other sites

Για αναβάθμιση απο μια έκδοση nextsense σε νεότερη δεν είναι απαραίτητο то wipe?

http://www.miui.gr Τα πάντα για τις MIUI ROMs αλλά και ελληνική μετάφραση!

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Για αναβάθμιση απο μια έκδοση nextsense σε νεότερη δεν είναι απαραίτητο то wipe?

 

νομιζω οχι. την περνας απο πανω

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα .εχω leeroid 2.2f & σκεφτομαι να βαλω defrost6.0e.εχω κανει back up εφαρμογες χρηστη & back up εφαρμογες χρηστη +συστηματος με titanium back up αφου βαλω την νεα ρομ να επαναφερω μονο εφαρμογες χρηστη η & συστηματος? χωρις να ξερω πολλα φανταζομαι αφου η defrost ειναι χωρις sense δεν γινεται να κανω & επαναφορα συστηματος,σωστα?:)

ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα .εχω leeroid 2.2f & σκεφτομαι να βαλω defrost6.0e.εχω κανει back up εφαρμογες χρηστη & back up εφαρμογες χρηστη +συστηματος με titanium back up αφου βαλω την νεα ρομ να επαναφερω μονο εφαρμογες χρηστη η & συστηματος? χωρις να ξερω πολλα φανταζομαι αφου η defrost ειναι χωρις sense δεν γινεται να κανω & επαναφορα συστηματος,σωστα?:)

ευχαριστω!

 

Γίνεται αλλά κατα πάσα πιθανότητα θα αντιμετωπίσεις προβλήματα, καλύτερα να επαναφέρεις τις εφορμογές χρήστη και τα δεδομένα τους

Link to comment
Share on other sites

Μήπως μπορεί κάποιος να μού πεί σε ένα desire από Αγγλία(του κολλητού μου)μπορώ να βάλω Ελληνικά χωρίς cooked rom?

Και αν ναί πώς ρε φιλαράκια;

Θα εκτιμούσα ακόμα και απλά ένα link με οδηγίες πώς να το κάνω αυτό(Ελληνικά η πως να μαγειρέψω μια ρομ)

Ευαριστώ εκ των προτέρων.

Link to comment
Share on other sites

Τελικα το πηρα και στα χερια μου το desire, θελει αρκετο χρονο για να το φερεις στα μετρα σου παντως.. ειδικα οταν εχει συνηθισει καποιος απο αλλο λειτουργικο.

 

Πρωτη δυσκολια που εχω.., δεν μπορει να μπει στο ιντερνετ απο τον browser που εχει, βγαζει το μηνυμα : "Λυπουμαστε, υπηρξε μη αναμενομενη διακοπη της εφαρμογης internet (διαδικασια com. android.browser) προσπαθηστε ξανα."

Ενω εχει βρει wifi κανονικα, και απο την εφαρμογη youtube φορτωνει κανονικα βιντεακια, επισης μπαινει κανονικα μεσω της εφαρμογης facebook.

 

Επισης απο το pc εφτιαξα λογαριασμο gmail, και οταν μπαινω στο market, βγαζει το μηνυμα οτι, δεν ειναι δυνατη η δημιουργια αξιοπιστης συνδεσης δεδομενων σε αυτον τον διακομιστη. Ενω οπως ειπα και πριν εχει βρει κανονικα wifi :wacko:

 

Κατι αλλο, οταν θελω να το συνδεω με το pc, ως εξωτερικο σκληρο δισκο, παντα παραλληλα θα φορτιζει και η μπαταρια? Γιατι αν θελω να το κανω για 5-10 λεπτα να περασω λιγα τραγουδια καθε τοσο, δεν ειναι και το καλυτερο για την λειτουργια της μπαταριας..

 

Επισης μια λυση για να μην ξεμενουμε συχνα απο μπαταρια, ειναι και αυτο

http://www.amazon.co.uk/gp/product/B003Y58CVC/ref=s9_simh_gw_p23_d2_i1?pf_rd_m=A3P5ROKL5A1OLE&pf_rd_s=center-5&pf_rd_r=1PCMR6BYE0JG4JGRX6WZ&pf_rd_t=101&pf_rd_p=467128293&pf_rd_i=468294

 

πρεπει να ειχε αναφερθει σε προηγουμενες σελιδες, αλλα μου φανηκε καλη τιμη, αν βγαζει οντως 3-4 φορτισεις.

 

edit: επισης, για να περασω καμια ταινια στο κινητο, θελει προγραμμα για να παιξει divX σωστα? Χρειαζεται να μειωσουμε διαστασεις αν θελουμε να μικρυνει απο τα 700mb?

Edited by Billys_RR
Link to comment
Share on other sites

οντως δε χρειαζετε. εκτος απο κανα 2 θεματακια παει σφαιρα πανω απο 1500 σκορ χωρίς overclock με 58 apps και class2. με leedroid και auraxt δε ξερω εγω ειχα μεγαλο προβημα στο scrollin και ειδικα στο browser

 

Για ποιά ρομ λες;;

 

Ρε δεν μπορώ να ξεκολλήσω από sense! Το people widget και το calendar που κάνει sync με το facebook είναι πολύ ρισπέκτ για εμένα.. τα χρησιμοποιώ και τα δύο πολύ.

Link to comment
Share on other sites

Για ποιά ρομ λες;;

 

Ρε δεν μπορώ να ξεκολλήσω από sense! Το people widget και το calendar που κάνει sync με το facebook είναι πολύ ρισπέκτ για εμένα.. τα χρησιμοποιώ και τα δύο πολύ.

 

Και για μενα ειναι το μονο αρνητικό της DeFrosT που έχω και δεν έχω βρει και στο market τίποτα.. Δοκίμασα μια εφαρμογή που πρότεινε ένας φίλος αλλά δεν τα καταφερα να δουλεψει

Link to comment
Share on other sites

Και για μενα ειναι το μονο αρνητικό της DeFrosT που έχω και δεν έχω βρει και στο market τίποτα.. Δοκίμασα μια εφαρμογή που πρότεινε ένας φίλος αλλά δεν τα καταφερα να δουλεψει

o launcher pro plus τα εχει αυτα και ειναι και πιο ωραια :P

Link to comment
Share on other sites

.

 

Πρωτη δυσκολια που εχω.., δεν μπορει να μπει στο ιντερνετ απο τον browser που εχει, βγαζει το μηνυμα : "Λυπουμαστε, υπηρξε μη αναμενομενη διακοπη της εφαρμογης internet (διαδικασια com. android.browser) προσπαθηστε ξανα."

 

 

Πήγαινε διαχείριση εφαρμογών -> Internet και κάνε εκκαθάριση δεδομένων.

Θα είσαι εντάξει.

Link to comment
Share on other sites

o launcher pro plus τα εχει αυτα και ειναι και πιο ωραια :P

 

Όντως.. είναι αρκετά ωραία και τον έχω πληρώσει κι όλας γιατί τα άξιζε τα λεφτά του!

Αλλά και πάλι, είανι αδύνατο να γίνει sync το facebook calendar αν δεν έχεις sense...

O adw τελικά επίσης είναι πολύ καλός... και για πολύ πείραγμα.

 

Τελικά θέλω λίγο απ όλα.. λίγο sense, λίγο LP, λίγο ADW :Ρ

 

Και για μενα ειναι το μονο αρνητικό της DeFrosT που έχω και δεν έχω βρει και στο market τίποτα.. Δοκίμασα μια εφαρμογή που πρότεινε ένας φίλος αλλά δεν τα καταφερα να δουλεψει

 

Εγώ το δοκίμασα 2 φορές και δούλεψε. Photo unlocker από chainsdd στο market. Απλά πρέπει την ώρα που κάνεις check να μην χρησιμοποιεί κάποιο πρόγραμμα τις επαφές σου, π.χ να κάνει sync. Πατάς check, unlock και είσαι έτοιμος. http://chart.apis.google.com/chart?cht=qr&chs=150x150&chl=http://www.appbrain.com/app/com.noshufou.photounlocker?install=web

Link to comment
Share on other sites

παιδες τι αναλυση ratio εχει το κινητο μας για τα wallpaper???? για να φτιαξουμε καποιο δικο μας

 

Να δες ...

http://tinyurl.com/33ry9uk

Link to comment
Share on other sites

ερωτηση, το desire μου ειναι rooted, αν βαλω την stock rom δεν θα ειναι πλεον, ετσι? (δλδ θα ειναι αλλα φανταζομαι οτι δεν θα παιρνει .apk που ειναι για rooted) ? αν βαλω μια rooted stock rom αν και οταν βgει η 2.3 θα την παρει κανονικα? η δεν θα μπορει?
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...