Jump to content

[Επίσημο] HTC Desire Μέρος Ι


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ρε παιδιά πείτε μου κάτι αν ξέρετε. Έχω την εργοστασιακή ROM και αν και είμαι 100% ευχαριστημένος από το Sense, έβαλα λίγο το LauncherPro έτσι για αλλαγή. Αλλά πλην ενός αναλογικού ρολογιού του Android που είναι ψιλομούφα, δε μπορώ να βρω κάτι άλλο για την ώρα. Ξέρει κανείς αν μπορώ να βρω κάποιο άλλο ρολόι; Μήπως το LauncherPro paid έχει περισσότερα γραφικά και αν ναι πού μπορώ να το βρω; Thanks!

 

Υ.Γ: Ακόμα κι αν η HTC κάνει το τραγικό λάθος να μην ενημερώσει και τις παλιότερες συσκευές με το νέο Sense δε θα μποροέσουμε να το βρούμε μελλοντικά από κανένα "μαγαζί" να το εγκαταστήσουμε μόνοι μας;

Device: HTC Bravo PVT1 amoled S-Off

ROM: SUPERNOVA Xtreme Official GB SENSE

Radio: 5.17.05.23

HBOOT: 6.93.1002

Recovery: CWM v4.0.1.4

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ρε παιδιά πείτε μου κάτι αν ξέρετε. Έχω την εργοστασιακή ROM και αν και είμαι 100% ευχαριστημένος από το Sense, έβαλα λίγο το LauncherPro έτσι για αλλαγή. Αλλά πλην ενός αναλογικού ρολογιού του Android που είναι ψιλομούφα, δε μπορώ να βρω κάτι άλλο για την ώρα. Ξέρει κανείς αν μπορώ να βρω κάποιο άλλο ρολόι; Μήπως το LauncherPro paid έχει περισσότερα γραφικά και αν ναι πού μπορώ να το βρω; Thanks!

 

Υ.Γ: Ακόμα κι αν η HTC κάνει το τραγικό λάθος να μην ενημερώσει και τις παλιότερες συσκευές με το νέο Sense δε θα μποροέσουμε να το βρούμε μελλοντικά από κανένα "μαγαζί" να το εγκαταστήσουμε μόνοι μας;

 

Υπάρχουν αρκετά ρολόγια στο market , με ενα search θα βρεις κάποιο που να σε βολευει.Το νεο sence σιγουρα θα το παρουμε με καποια custom rom .Νομίζω υπάρχουν ηδη αλλα με προβληματακια.

Link to comment
Share on other sites

 

Video @30fps περίπου δηλαδή

 

Sent from my HTC Desire using Tapatalk

http://www.miui.gr Τα πάντα για τις MIUI ROMs αλλά και ελληνική μετάφραση!

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Εδω και λίγο χρονικό διάστημα μου τυχαινει κατι πολυ κουφο.

 

Οταν ενεργοποιω την συνδεση στο ιντερνετ ειτε μεσω WiFi ειτε μεσω δικτυου κινητης μετα απο λιγη ωρα η συσκευη τρλενεται κι αρχιζει απανωτα restart χωρις λογο....:mad:

Μπορει δηλαδη να κανει restart και πανω που εχει αναοιξει να ξανακανει...

 

μαλιστα πολλες φορες περνει πολυ ωρα να συνδεθει σε καποιο Wifi... ή μπορει και να μην συνδεεται με τιποτα...

 

Καμμια ιδέα??

 

 

Ψάξε λίγες σελίδες πριν και θα δεις δικό μου ανάλογο ποστ. Παίζει να είναι το πρόβλημα των συνεχών επανεκκινήσεων από το οποίο πάσχουν πολλές συσκευές, με μόνη λύση από ότι φαίνεται την αλλαγή της μητρικής. Από ότι λένε στο xda, το πρόβλημα ξεκινά ήπια και όσο πάει χειροτερεύει. Το δικό μου άρχισε με GPS και data (επανεκκίνηση σε λιγότερο από 2' από τότε που τα ανοίγω μαζί), αντέχει λίγο περισσότερο με το GPS μόνο και λίγο περισσότερο με το data μόνο. Μία φορά μου το έκανε με το angry birds. Θα δούμε, αλλά τα πράγματα δεν φαίνονται καλά. Μάλλον υπερθερμαίνεται κάποιο τμήμα της μητρικής. Αν το κινητό το "κρυώσεις" κρατάει λίγο περισσότερο.

Edited by kteas
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά πείτε μου κάτι αν ξέρετε. Έχω την εργοστασιακή ROM και αν και είμαι 100% ευχαριστημένος από το Sense, έβαλα λίγο το LauncherPro έτσι για αλλαγή. Αλλά πλην ενός αναλογικού ρολογιού του Android που είναι ψιλομούφα, δε μπορώ να βρω κάτι άλλο για την ώρα. Ξέρει κανείς αν μπορώ να βρω κάποιο άλλο ρολόι; Μήπως το LauncherPro paid έχει περισσότερα γραφικά και αν ναι πού μπορώ να το βρω; Thanks!

 

Υ.Γ: Ακόμα κι αν η HTC κάνει το τραγικό λάθος να μην ενημερώσει και τις παλιότερες συσκευές με το νέο Sense δε θα μποροέσουμε να το βρούμε μελλοντικά από κανένα "μαγαζί" να το εγκαταστήσουμε μόνοι μας;

 

ψάξε εκτός μαρκετ για το beautiful widgets.. και αφού έχεις τον launcher pro, μπορείς να επιλεξεις από πλήθος ρολογιών και γραφικών στοιχείων για τον καιρό..

Link to comment
Share on other sites

Για όσους έχετε δοκιμάσει αρκετές ROM, με ποιά κρατούσε περισσότερο η μπαταρία του κινητού?Ψάχνομαι να βρώ τη χρησή τομή σε επιδόσεις και αυτονομία, αν και με τη Leedroid -προς το παρόν- ειμαι ικανοποιημένος..Με λογική χρήση (1.5 ώρα κλήσεις/μέρα,μυνήματα και wifi) λειτούργησε συνεχόμενα 41 ώρες και ήταν στο 13% οταν το έβαλα να φορτίσει..Σχεδόν 2 μέρες :grin:
Link to comment
Share on other sites

Βγάλε την κάρτα μνήμης και άναψέ το, λογικά θα ανάψει κανονικά, κάποια εφαρμογή που υπάρχει στην κάρτα δεν το αφήνει να ανοίξει. Το έχω δει άπειρες φορές.

 

Σιγά μην πάει κ για αλλαγή σπιτιού:!::lol::lol:

 

 

Μην το γελάς καθόλου, είναι πολύ πιθανό αν έχει το πρόβλημσ των επανεκκινήσεων... Το hard reset που έκανε μακάρι να του λύσει το πρόβλημα, αλλά μπορεί κα να το ξαναβρεί μπροστά του...

 

Αλλαγή πλακέτας, λέμε...

5η περίπτωση (συμπεριλαμβανομένης της δικής μου) συσκευής, με το ίδιο ακριβώς πρόβλημα. Και στις 5, αλλάχτηκε η πλακέτα.

 

Μάλλον θα είμαι ο έκτος. Για λέγε πως τα πήγες με το σέρβις; Γρήγορη εξυπηρέτηση; Εγγύηση;

Edited by mcde
Link to comment
Share on other sites

Tι εννοείς να ξανακλειδώσει; Απλά με την επαναφορά της official rom η συσκευή θα επανέλθει στην εργοστασιακή της κατάσταση.

 

Το κινητό το αγόρασα μεταχειρισμένο απο ένα παιδί, ο οποίος μου είπε πως ήταν κλειδωμένο σε αγγλικό δύκτιο και πως έχει ξεκλειδωθεί με κωδικό της ίδιας της εταιρίας (οχι απο αυτούς που κυκλοφορούν στο νετ) και πως πλέον είναι ελεύθερο. Έχω κάνει αναβάθμιση της υπάρχουσας custom ρομ, καθώς και hard rest, χωρίς κανένα πρόβλημα, όμως επειδή πολύ σύντομα μάλλον θα μπώ στον πειρασμό να παίξω και με άλλες rom κτλ. θα ήθελα να ξέρω εαν υπάρχει κάτι που μπορώ να κάνω για να είμαι σίγουρος πως δεν θα κλειδώσει. Βλέπεις δεν μπορω να φτιάξω goldcard έχω όμως backup της υπάρχουσας κατάστασης του κινητού.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας!Ερωτησουλα..Εχω την AuraxXTense 8.0 ειμαι πολυ ευχαριστημενος απλα θελω να κανω καποιες ερωτησεις γιατι παροτι εχω διαβαζει οτι βρισκω μπροστα μου και εδω αλλα και στο xda δεν εχω καταλαωει σωστα.Η συγκεκριμενη rom εχει στο default το overclocking?Εγω για παραδειγμα θελω να λειτουργει στην δικη του συχνοτητα και να μην τον πιεζω.Απο το quick system info βλεπω οτι παντα λειτουργει οταν ειναι στα μεγιστα στα 998.4 (Αρα μαλλον φυσιολογικα) αλλα αλλες φορες στα 250 περιπου αλλα για ελαχιστο..Το undervoltage δεν με νοιαζει αν το χρησιμοποιει η rom,μιας και εξοικονομει μπαταρια,απλα θα ηθελα να ξερω τι γινεται στο κινητο μου.Μηπως γινεται κατι πισω απο την πλατη μου και δεν το ξερω και παρω καμια συσκευη στο χερι.Παντως την εφαρμογη στο μενου που ειχε προεγκατεστημενη για το overclocking(ΑuraCpuManager) δεν εχω πειραξει τιποτα απο τις ρυθμισεις..Αν ξερει καποιος θα χαρω πολυ..Ευχαριστω..
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας!Ερωτησουλα..Εχω την AuraxXTense 8.0 ειμαι πολυ ευχαριστημενος απλα θελω να κανω καποιες ερωτησεις γιατι παροτι εχω διαβαζει οτι βρισκω μπροστα μου και εδω αλλα και στο xda δεν εχω καταλαωει σωστα.Η συγκεκριμενη rom εχει στο default το overclocking?Εγω για παραδειγμα θελω να λειτουργει στην δικη του συχνοτητα και να μην τον πιεζω.Απο το quick system info βλεπω οτι παντα λειτουργει οταν ειναι στα μεγιστα στα 998.4 (Αρα μαλλον φυσιολογικα) αλλα αλλες φορες στα 250 περιπου αλλα για ελαχιστο..Το undervoltage δεν με νοιαζει αν το χρησιμοποιει η rom,μιας και εξοικονομει μπαταρια,απλα θα ηθελα να ξερω τι γινεται στο κινητο μου.Μηπως γινεται κατι πισω απο την πλατη μου και δεν το ξερω και παρω καμια συσκευη στο χερι.Παντως την εφαρμογη στο μενου που ειχε προεγκατεστημενη για το overclocking(ΑuraCpuManager) δεν εχω πειραξει τιποτα απο τις ρυθμισεις..Αν ξερει καποιος θα χαρω πολυ..Ευχαριστω..
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας!Ερωτησουλα..Εχω την AuraxXTense 8.0 ειμαι πολυ ευχαριστημενος απλα θελω να κανω καποιες ερωτησεις γιατι παροτι εχω διαβαζει οτι βρισκω μπροστα μου και εδω αλλα και στο xda δεν εχω καταλαωει σωστα.Η συγκεκριμενη rom εχει στο default το overclocking?Εγω για παραδειγμα θελω να λειτουργει στην δικη του συχνοτητα και να μην τον πιεζω.Απο το quick system info βλεπω οτι παντα λειτουργει οταν ειναι στα μεγιστα στα 998.4 (Αρα μαλλον φυσιολογικα) αλλα αλλες φορες στα 250 περιπου αλλα για ελαχιστο..Το undervoltage δεν με νοιαζει αν το χρησιμοποιει η rom,μιας και εξοικονομει μπαταρια,απλα θα ηθελα να ξερω τι γινεται στο κινητο μου.Μηπως γινεται κατι πισω απο την πλατη μου και δεν το ξερω και παρω καμια συσκευη στο χερι.Παντως την εφαρμογη στο μενου που ειχε προεγκατεστημενη για το overclocking(ΑuraCpuManager) δεν εχω πειραξει τιποτα απο τις ρυθμισεις..Αν ξερει καποιος θα χαρω πολυ..Ευχαριστω..

 

Με το SetCPU γίνεται η δουλειά. Είτε το overclocking, είτε διάφορα profiles, για εκοικονόμηση της μπαταρίας. Κοίτα στο XDA περί αυτού.

HTC Desire Root User
Link to comment
Share on other sites

καλησπερά,

 

έκανα μια πατάτα στο καινουριο μου desire και τωρα έχει μαύρη οθόνη.

πήγα να του κανω αναβάθμιση manually μέσω recovery και αφου όλα πηγαν καλα και το δεχτηκε, στο reboot δεν ανοιγε η οθόνη.

έχω διαπυστώσει οτι το κινητο δουλεύει κανονικά αλλα χωρίς να ανοίγει η οθόνη.

υπάρχει καποιος τροπος να το φτιαξω?

έχω ψαξει γενικώς στο internet αλλα δεν μπορεσα να καταφέρω κατι με αυτά που διάβασα.

εχω σημειώσει τα στοιχεια της εκδοσης που είχα αρχικα αν ειναι απαραιτητα.

σας ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Link to comment
Share on other sites

Με το SetCPU γίνεται η δουλειά. Είτε το overclocking, είτε διάφορα profiles, για εκοικονόμηση της μπαταρίας. Κοίτα στο XDA περί αυτού.
Η αλήθεια είναι πως πέφτει αρκετός πειραματισμός με παραμέτρους και τιμές. Υπάρχει κάποιο "manual" για το τι κάνει η κάθε παράμετρος κλπ;
Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου καλοριζικο κι εγω τοχω μολις 5 μερες.

 

Θα κατεβασεις ενα file manager πχ τον astro file manager και μετα ολα ειναι ευκολα.Ανοιγεις το προγραμμα και πας στο "sdcard" και βλεπεις τους υποφακελους.

 

 

Kυριοι, αν ρουτάρω τη συσκευή, θα μπορω να απεγκαταστησω τα αρχικα προγραμματα της συσκευης, σωστα?

Σε περιπτωση που θελω να το κανω unroot, πρεπει να περασω την αρχικη ρομ με τα προεγκαστημενα προγράμματα?

Σκεφτομαι για root, μιας και η μνημη πεφτει πολ γρηγορα κι ανυσηχω.Μαλλον επρεπε να παρω το HD.

Edited by kane_ra2
[sIGPIC][/sIGPIC]Πάει και αυτό το σαξάκι...
Link to comment
Share on other sites

Για την ερώτηση μου ελπιζω να μη με πάρετε με τις πέτρες αλλά υπάρχουμε κι εμείς οι αρχάριοι....χθες πήρα το desire και ενώ σε όλα τα άλλα ενταξει δεν μπορώ να βρώ την κάρτα μνήμης,έτσι ώστε να δημιουργήσω μέσα φακέλους για μουσική, εικόνες κτλ. δηλαδή ποια κουμπιά πρέπει να πατήσω για να μπω στην κάρτα μνήμης και να δω τι έχει μεσα της; Πώς αποθηκεύω εικόνες και άλλα στην κάρτα;το προσπάθησα με μια εικόνα, που τράβηξα και την αποθήκευσε στη συλλογη, αλλά δε βρήκα την επιλογή αποστολή σε κάρτα μνήμης. ευχαριστώ

 

Βάλε κάποιον manager από το market.Π.χ file manager ,astro manager ,linda

Link to comment
Share on other sites

εχω ενα αρκετά περίεργο πρόβλημα.

Πρίν απο μερικές μέρες έκανα ρουτ και πέρασα την leedroid 2.2 και είμαι πολύ ευχαριστημένος. Παρατήρησα όμως οτι το κινητό 2-3 φορές ξεκίνησε να παίζει μουσική (ενα συγκεκριμένο κομματι) εντελώς απο μόνο το, χωρίς να ανοίξει καν κάποιος media player ! Κάθε φορά που συμβαίνει αυτό παρατήρησα οτι έχω νεο μήνυμα στο facebook ! είναι δυνατόν να έχει σχέση; πως μπορώ να το σταματήσω;

Link to comment
Share on other sites

Tελικά το Desire μας θα πάρει το νέο Sence; Έχει ακουστεί τίποτα;

 

Όταν λέμε νέο Sense τί εννούμε; Αυτό που έχουν ήδη βάλει στο HD, δηλαδή με το animated flip clock ή ακόμη πιο καινούριο;

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Όταν λέμε νέο Sense τί εννούμε; Αυτό που έχουν ήδη βάλει στο HD, δηλαδή με το animated flip clock ή ακόμη πιο καινούριο;

 

Αυτό εννοούμε ναι!

Δουλεύει και στο desire αν βάλεις custom rom από desire hd απλά χωρίς κάμερα.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό εννοούμε ναι!

Δουλεύει και στο desire αν βάλεις custom rom από desire hd απλά χωρίς κάμερα.

 

Ευχαριστώ.

Στο xda πάντως έχουν κάνει extract μόνο το clock με το weather, αλλά έχει πολλά "ΜΗΝ κάνεις αυτό.... ΜΗΝ κάνεις εκείνο" και είναι κάπως επίφοβο.

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ! πέρασα το file manager απλά το ειδα για λίγο γιατί έπεσε η μπαταρία μια και το περιεργάζομαι απο χθες το απόγευμα συνέχεια με διαλειμμα 4 ωρών ύπνου.τόσο άντεξα μακριά του! πως εκεί δημιουργώ φακέλους δικούς μου; παίρνουν ελληνικούς χαρακτήρες; Από εκεί αν βάλω ένα δικόμου ηχο μπορώ να τον βαλω σαν ήχο κλήσης; τέλος έβγαλα μια φωτογραφία και μετα είδα τη χωριτικότητα της μνήμης και του τηλεφώνου και δεν ειχαν αλλάξει. πώς είναι δυνατόν;

 

Μπορείς να φτιάξεις φακέλους μέσα από τον file manager που κατέβασεις ή από το pc σου αφού συνδέσεις το desire.Η χωριτικότητα δεν άλλαξε γιατι το μέγεθος της φωτογραφίας είναι πολύ μικρό.Αν τραβήξεις κανα video σίγουρα θα αλλάξει

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα!Εχω περάσει την DeFrosT και σήμερα το έβαλα για φόρτηση πρώτη φορά και άναψε πράσινο λαμπάκι στο 93% και στάματησε η φόρτηση :confused:

Μήπως πρέπει να καλιμπραρω την μπαταρία?

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα!Εχω περάσει την DeFrosT και σήμερα το έβαλα για φόρτηση πρώτη φορά και άναψε πράσινο λαμπάκι στο 93% και στάματησε η φόρτηση :confused:

Μήπως πρέπει να καλιμπραρω την μπαταρία?

 

δεν εχεις να χασεις τιποτα κανεις καλιμπραρισμα της μπαταριας

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα!Εχω περάσει την DeFrosT και σήμερα το έβαλα για φόρτηση πρώτη φορά και άναψε πράσινο λαμπάκι στο 93% και στάματησε η φόρτηση :confused:

Μήπως πρέπει να καλιμπραρω την μπαταρία?

δε σταματησε η φορτιση, αν το αφησεις θα φτασει 100% και δε θα πεσει οπως κανει η stock rom.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα!Εχω περάσει την DeFrosT και σήμερα το έβαλα για φόρτηση πρώτη φορά και άναψε πράσινο λαμπάκι στο 93% και στάματησε η φόρτηση :confused:

Μήπως πρέπει να καλιμπραρω την μπαταρία?

 

Νομίζω σε όλα το κάνει αυτό.Απλά ανάβει νωρίτερα το λαμπάκι ,πριν φορτιστει πλήρως η μπαταρία

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...