Jump to content

[Επίσημο] HTC Desire Μέρος Ι


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά μόλις πέρασα την DeFrost6.0d, στην επιλογή γλώσσας να διαλέξω ελληνικά ή να κάνω skip και θα μπουν αυτόματα?

 

Αν δεν έχει ελληνικά κάνε skip.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Αν δεν έχει ελληνικά κάνε skip.

 

Ευχαριστώ :)

Επειδή την έκανα την βλακεία και έκανα skip την πρώτη φορά δεν μπήκαν, την ξαναπέρασα και τα επέλεξα και μπήκαν.

Στην μαμισια ή στην LeeDroiD έκανα skip και έμπαιναν γαιτί απ όσο ξέρω έβλεπε ελληνική sim και τα περνούσε αυτοματα

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ :)

Επειδή την έκανα την βλακεία και έκανα skip την πρώτη φορά δεν μπήκαν, την ξαναπέρασα και τα επέλεξα και μπήκαν.

Στην μαμισια ή στην LeeDroiD έκανα skip και έμπαιναν γαιτί απ όσο ξέρω έβλεπε ελληνική sim και τα περνούσε αυτοματα

 

Βασικά απ' ότι ξέρω αν η rom έχει ελληνικά και δεν τα έχει αφαιρέσει ο chef τότε είτε κάνεις skip είτε τα επιλέξεις το κινητό θα έχει ελληνικά. Αν τώρα ο chef τα έχεις αφαιρέσει δεν ξέρω αν υπάρχει τρόπος να επανέλθουν.

 

Αα επίσης αν υπάρχουν και απλά δεν τα έχεις επιλέξει στην αρχή δεν χρειάζεται να ξαναρίξεις τη rom απλά πας στις Ρυθμίσεις->Γλώσσα και πληκτρολόγιο και τα επιλέγεις.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Βασικά απ' ότι ξέρω αν η rom έχει ελληνικά και δεν τα έχει αφαιρέσει ο chef τότε είτε κάνεις skip είτε τα επιλέξεις το κινητό θα έχει ελληνικά. Αν τώρα ο chef τα έχεις αφαιρέσει δεν ξέρω αν υπάρχει τρόπος να επανέλθουν.

 

Αα επίσης αν υπάρχουν και απλά δεν τα έχεις επιλέξει στην αρχή δεν χρειάζεται να ξαναρίξεις τη rom απλά πας στις Ρυθμίσεις->Γλώσσα και πληκτρολόγιο και τα επιλέγεις.

 

Είπα να τα βάλω απο κει αλλά δεν ήμουν σίγουρος

Thanks πάντως. :)

Link to comment
Share on other sites

Καλη rom αυτη η defrost?Εγω με την auratxsense δεν ειμαι πολυ ευχαριστημενος.Εκλεισα το κινητο και το ανοιξα ξανα και ολα απο την ταπετσαρια ειχαν χαθει.Ρολοι,εικονιδια,τα παντα!

Ok εκανα επακνεκινηση και εστρωσε.Το εκλεισα και το ανοιξα ξανα και ολα οκ.Εφαγε φλασια στην κυριολεξια!Καλη rom ειναι,δεν εχω πουθενα προβληματα εκτος απο οτι χαθηκαν οι εικονες!Παντως σε ολες τις rom ολο και κατι παραπονο θα βρουμε και καμια ατελεια,δεν μπορει!:rolleyes:

Edited by mitsios
Link to comment
Share on other sites

Απ' όσο ακούω/διαβάζω είναι πολύ γρήγορη και σταθερή αλλα δεν έχει Sense (για άλλους πλεονέκτημα, για άλλους μειονέκτημα -προσωπικά με εξυπηρετεί- )..Εάν θές ROM με Sense δοκίμασε και τη LeeDroid 2.2f..Την έχω περίπου μια εβδομάδα και προς το παρόν δεν έχει κάνει κιχ..Άσε που βελτιώθηκε και η μπαταρία (πολύ καλή διάρκεια διαβάζω και στη Defrost βέβαια).. :grin: Πάντως η επόμενη που θα δοκιμάσω θα 'ναι Defrost ή Miui...
Link to comment
Share on other sites

Καλη rom αυτη η defrost?Εγω με την auratxsense δεν ειμαι πολυ ευχαριστημενος.Εκλεισα το κινητο και το ανοιξα ξανα και ολα απο την ταπετσαρια ειχαν χαθει.Ρολοι,εικονιδια,τα παντα!

 

Απ' όσο ακούω/διαβάζω είναι πολύ γρήγορη και σταθερή αλλα δεν έχει Sense (για άλλους πλεονέκτημα, για άλλους μειονέκτημα -προσωπικά με εξυπηρετεί- )..Εάν θές ROM με Sense δοκίμασε και τη LeeDroid 2.2f..Την έχω περίπου μια εβδομάδα και προς το παρόν δεν έχει κάνει κιχ..Άσε που βελτιώθηκε και η μπαταρία (πολύ καλή διάρκεια διαβάζω και στη Defrost βέβαια).. :grin: Πάντως η επόμενη που θα δοκιμάσω θα 'ναι Defrost ή Miui...

 

Όντως πολύ γρήγορη, κανένα απολύτως πρόβλημα και η έλλειψη sense τελικά δεν μου κακοφάνηκε

Μου αρέσει και το μενού πολύ, θυμίζει το spb mobile shell απο wm

To quadrant μου βγάζει γύρω στα 1500 χωρίς overclock, η LeeDroiD μου έβγαζε γύρω στο 1250

Μόνο που δεν έχει το widget με τα πρόσωπα που εμφανίζει και τις εικόνες απο face, μπορώ να το βρω ή παρόμοιο? :)

Link to comment
Share on other sites

Παιδια τελικα η Αuratxsense εχει το app2sd ενσωματωμενο(δεν υπαρχει ομως σαν application)και κανει μονη της partition στην καρτα 512ΜΒ.Aρα δεν χρειαζεται να κανει καποιος απο πριν με το rom manager.To θεμα ειναι οτι θελω να αλλαξω καρτα.Μετα υπαρχει καποια λυση η ξανα rom απο την αρχη?Kαι απ'οτι παρατηρησα αλλες εφαρμογες τις βαζει στο partition και αλλες στην μνημη ομως..:confused:
Link to comment
Share on other sites

Kαι απ'οτι παρατηρησα, αλλες εφαρμογες τις βαζει στο partition και αλλες στην μνημη ομως..:confused:

 

Αυτό συμβαίνει με όλες τις app2SD+. Φυσιολογικό ειναι.

HTC Desire Root User
Link to comment
Share on other sites

Καλη rom αυτη η defrost?Εγω με την auratxsense δεν ειμαι πολυ ευχαριστημενος.Εκλεισα το κινητο και το ανοιξα ξανα και ολα απο την ταπετσαρια ειχαν χαθει.Ρολοι,εικονιδια,τα παντα!

Ok εκανα επακνεκινηση και εστρωσε.Το εκλεισα και το ανοιξα ξανα και ολα οκ.Εφαγε φλασια στην κυριολεξια!Καλη rom ειναι,δεν εχω πουθενα προβληματα εκτος απο οτι χαθηκαν οι εικονες!Παντως σε ολες τις rom ολο και κατι παραπονο θα βρουμε και καμια ατελεια,δεν μπορει!:rolleyes:

 

Πολύ καλή είναι , αν σου αρέσουν βέβαια οι no-sence rom .

Link to comment
Share on other sites

To πολύ πολύ καλό της defrost είναι η custom power bar...

όταν τραβάς δηλαδή κάτω το Notification bar, η πρώτη γραμμή έχει toggles που ρυθμίζεις εσύ (μέχρι 6 νομίζω) για wifi/3g/sync/κτλ κτλ...

Link to comment
Share on other sites

Καλη rom αυτη η defrost?Εγω με την auratxsense δεν ειμαι πολυ ευχαριστημενος.Εκλεισα το κινητο και το ανοιξα ξανα και ολα απο την ταπετσαρια ειχαν χαθει.Ρολοι,εικονιδια,τα παντα!

Ok εκανα επακνεκινηση και εστρωσε.Το εκλεισα και το ανοιξα ξανα και ολα οκ.Εφαγε φλασια στην κυριολεξια!Καλη rom ειναι,δεν εχω πουθενα προβληματα εκτος απο οτι χαθηκαν οι εικονες!Παντως σε ολες τις rom ολο και κατι παραπονο θα βρουμε και καμια ατελεια,δεν μπορει!:rolleyes:

 

Για rom με sence η καλύτερη ,κατα τη γνώμη μου πάντα ,είναι η leeDroid

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στην παρέα του Desire. Θα ήθελα μερικές πληροφορίες εάν κάποιος έχει την καλοσύνη, ξέρω σίγουρα πως υπάρχουν στις προηγούμενες σελίδες, αλλά η εύρεση δεν βοηθάει πολύ! Έχω το Desire ενός φίλου και θέλω να τον βάλω στον θαυμάσιο κόσμο των custom roms. Ξεκίνησα με unrevoked3, έκανα root το κινητό, μπήκε και το clockworkmod recovery, όλα καλά. Το πρόβλημα μου είναι ότι όσα Roms και άν δοκίμασα, όταν διαλέγω το zip από την sd και ξεκινάει το update, συνέχεια μου λέει ότι δεν μπορεί να κάνει format το /system :S

 

Έχω δοκιμάσει να κάνω format/wipe data and cahce χωρίς κανένα αποτέλεσμα.

any info ?

 

ΥΓ. Και εάν κάποιος χρειαστεί οτιδήποτε για Galaxy S εδώ είμαστε :O

Link to comment
Share on other sites

To πολύ πολύ καλό της defrost είναι η custom power bar...

όταν τραβάς δηλαδή κάτω το Notification bar, η πρώτη γραμμή έχει toggles που ρυθμίζεις εσύ (μέχρι 6 νομίζω) για wifi/3g/sync/κτλ κτλ...

υπαρχει καποια εφαρμογη που να κανει αυτο το πραγμα.....;

ψαχνω αλλα μεχρι τωρα δεν εχω βρει :wacko:

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει καποια εφαρμογη που να κανει αυτο το πραγμα.....;

ψαχνω αλλα μεχρι τωρα δεν εχω βρει :wacko:

αυτο οχι, μονο η cyanogen και τα ακολουθα, δηλαδη defrost. και η miui το εχουν.

Link to comment
Share on other sites

Τώρα έκανα κι εγώ τ απαραίτητα backups για να πάω στην 6.0e απο 6.0c.

Dimitriss19 εντυπώσεις;

http://www.miui.gr Τα πάντα για τις MIUI ROMs αλλά και ελληνική μετάφραση!

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Τώρα έκανα κι εγώ τ απαραίτητα backups για να πάω στην 6.0e απο 6.0c.

Dimitriss19 εντυπώσεις;

 

Είναι δυνατόν; 720p + 30fps με το Desire;;; Και 25 να κάνανε σταθερά καλά θα ήταν.. δεν μπορώ να το πιστέψω ακόμα πάντως. Αλλά αν έγινε, πιστεύω θα τα καταφέρουν και στις άλλες ρομ για 720π.

Link to comment
Share on other sites

Κανένας δεν μπορεί να με βοηθήσει? τόσος κόπος είναι? δηλαδή να διαβάσω 500 σελίδες για να κάνω μια εξυπηρέτηση? τεσπα ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

Τώρα έκανα κι εγώ τ απαραίτητα backups για να πάω στην 6.0e απο 6.0c.

Dimitriss19 εντυπώσεις;

 

έβαλα χθες το βράδυ την 6.0d και είδα σήμερα οτι έβγαλε καινούρια, μου πήρε ώρα να την στήσω όπως θέλω οπότε προς το παρων μένω με την d, αν δτη δοκίμασε κανένας άλλος ας μας πει για το βίντεο :)

Link to comment
Share on other sites

Κανένας δεν μπορεί να με βοηθήσει? τόσος κόπος είναι? δηλαδή να διαβάσω 500 σελίδες για να κάνω μια εξυπηρέτηση? τεσπα ευχαριστώ

Καλά έχεις και παράπονο που δε σου λύσαμε το πρόβλημα μέσα σε 1,5 ώρα που ρώτησες; :confused:

Ήμαρτον τι απαιτήσεις έχει ο κόσμος σήμερα!:blink:

Για αρχή, έχεις δοκιμάσει την AmonRA recovery?

Τσέκαρε και με αυτήν και πες :)

Link to comment
Share on other sites

Καλά έχεις και παράπονο που δε σου λύσαμε το πρόβλημα μέσα σε 1,5 ώρα που ρώτησες; :confused:

Ήμαρτον τι απαιτήσεις έχει ο κόσμος σήμερα!:blink:

Για αρχή, έχεις δοκιμάσει την AmonRA recovery?

Τσέκαρε και με αυτήν και πες :)

 

Απλά θεώρησα ότι σίγουρα κάποιος από τους 6 που απάντησαν μετά από εμένα θα ήξερε την λύση, συγνώμη εάν έγινα πιεστικός, απλά ο άνθρωπος έκανε 100χλμ για να του περάσω ένα ρόμ και έχουμε κολλήσει άσχημα :( Πέρασα το AmonRA κάνει ακριβώς το ίδιο.

 

Finding update package

opening update package

verifing update package

Installing update

formating cache....

E: Cant format cache

E: Failure at line 2

Format cache:

 

Istallation aborted

 

E:cant mount cache:rocovery/log

 

Και απ ότι κατάλαβα δεν μπορεί να κάνει Mount ούτε το /system Ούτε /data

 

πως γίνεται αυτο :mad:

 

 

ΥΓ. Harris έχεις δίκιο με συγχωρείς. Είναι που είμαι κολλημένος με το δάχτυλο στο f5 αυτήν την 1.5 ώρα :S

Edited by vipercubic
Link to comment
Share on other sites

Απλά θεώρησα ότι σίγουρα κάποιος από τους 6 που απάντησαν μετά από εμένα θα ήξερε την λύση, συγνώμη εάν έγινα πιεστικός, απλά ο άνθρωπος έκανε 100χλμ για να του περάσω ένα ρόμ και έχουμε κολλήσει άσχημα :( Πέρασα το AmonRA κάνει ακριβώς το ίδιο.

 

Finding update package

opening update package

verifing update package

Installing update

formating cache....

E: Cant format cache

E: Failure at line 2

Format cache:

 

Istallation aborted

 

E:cant mount cache:rocovery/log

 

Και απ ότι κατάλαβα δεν μπορεί να κάνει Mount ούτε το /system Ούτε /data

 

πως γίνεται αυτο :mad:

 

 

ΥΓ. Harris έχεις δίκιο με συγχωρείς. Είναι που είμαι κολλημένος με το δάχτυλο στο f5 αυτήν την 1.5 ώρα :S

 

Πολύ περίεργο αυτό το πρόβλημα!:confused:

Δεν μου έρχεται κάτι στο μυαλό για να σε βοηθήσω, παρά να σου προτείνω να ξεκινήσεις τη διαδικασία από την αρχή!

Δηλαδή να περάσεις τη 2.1 με αυτό το εργαλείο και να περάσεις root από την αρχή με το unrevoked για να προσπαθήσεις ξανά να βάλεις την ρομ!

 

Θα πάρει λίγη ώρα αλλά δεν ξέρω να σου πω τίποτα άλλο! :P

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...