Jump to content

Τρομακτικές Ιστορίες - Φαντασμάτων άπαντα


gkr41
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδιά , αφήστε τα πουλιά σας ...:p ... και επικεντρωθείτε στο θέμα μας!

Το φάντασμα του Michael Jackson ...???

Εμ! για αυτό οι παλιοί κάλυπταν με πλερέζες τους καθρέφτες στο σπίτι του νεκρού τις πρώτες μέρες από τον θάνατο του, τότε δεν είχαν κάμερες και φυσικά Larry King :lol:

Old programmers never die. They just terminate and stay resident.

Link to comment
Share on other sites

μμμμ.αν ηταν ετσι ρε παιδια κκαθε λιγο και λιγακι δεν θα ειχαμε πυρινες μορφες στον ουρανο?

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

Μαλλον κατι τετοιο:http://kazani.gr/2009/07/06/omorfo_fysiko_fainomeno.html ή http://kazani.gr/2007/10/18/fainomeno_arktikou_kiklou.html στις τελευταιες φωτο μοιαζει πιο πολυ

Δειτε κι εδω http://el.wikipedia.org/wiki/%CE%A3%CE%AD%CE%BB%CE%B1%CF%82 οτι το σελας εμφανιζεται και σε μη πολικες περιοχες και τις διαφορες δοξασιες για το ειναι.

Παντως το πρωτο μου κολλαει πιο πολυ.Σκεφτειτε το φως να κατεβαινει και μετα ενα χαμηλοτερο συννεφο να περνα απο κατω και να δινει την εντυπωση της ανοδου.

Ωραιο ομως.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

περιεργο βιντεο...αλλα σιγουρα θα συμφωνισω με τον mol

αχ που ειναι οι καλες ιστοριες με φαντασματα???

Link to comment
Share on other sites

περιεργο βιντεο...αλλα σιγουρα θα συμφωνισω με τον mol

αχ που ειναι οι καλες ιστοριες με φαντασματα???

 

ναι ρε παιδια, καμια καλη ιστοριουλα εχουμε??????:), μας λειψανε

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Xθες το βραδυ ειχαμε μαζευτει σενα σπιτι και εκει που καθομασταν πεταει μια κοπελια να καλεσουμε πνευματα..Στην αρχη μαγκωθηκαμε λιγο αλλα οταν το αρχισαμε σκασαμε στα γελια..οταν τελωςπαντων αρχισαν το "παιχνιδι" χωρις εμας..Σενα χαρτι λοιπον εγραψαν ολα τα γραμματα της ΑΒ ολα τα νουμερα απο το 1 ως το 9 και αλλες λεξεις..αναποδογυρισαν ενα σφυνοποτηρο εβαλαν ολα τα δαχτυλα πανω του και αρχισαν να λενε διαφορα..οταν τ ποτηρι κουνηθηκε πιστευαμε οτι λογικα το κουναει καποιος αλλα οταν εκανα μια ερωτηση που την ξεραμε μονο 2 ατομα(που δεν παιζαμε) βρηκε την απαντηση...και στη συνεχεια που επαιξα και εγω βρηκε αρκετα πραγματα τα οποια δεν τα ηξερε κανεις..τελικα τι γινεται?λογικα θα το εχουν κανει πολλοι...
:w00t:
Link to comment
Share on other sites

Xθες ......αναποδογυρισαν ενα σφυνοποτηρο εβαλαν ολα τα δαχτυλα πανω του και αρχισαν να λενε διαφορα..

 

Μακρυα απο αυτα.....:mad: προσοχη σε αυτα που λεγανε

μην μπαινεις σε τετοια πραγματα

Edited by mariel19
:X«'Έλληνες ενωθείτε εναντίον του κοινού εχθρού, εναντίον του μίσους, της διχόνοιας και της διαίρεσης, που είναι ό ίδιος μας ο εαυτός» - Θ. ΚΟΛΟΚΟΤΡΩΝΗΣ.
Link to comment
Share on other sites

Μακρυα απο αυτα.....:mad: προσοχη σε αυτα που λεγανε

μην μπαινεις σε τετοια πραγματα

 

^^^οντως περα απο τη πλακα αυτα τα πραγματα δεν ειναι σωστα...

 

Τι εννοείτε και οι 2???...:confused: Δεν είναι σωστά ως προς τι!! (?)

Λέτε κάτι , αναλύστε το τουλάχιστον ...!!!

Link to comment
Share on other sites

εννοει πως εκαναν επικληση προς τον σατανα προφανως...
:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείτε και οι 2???...:confused: Δεν είναι σωστά ως προς τι!! (?)

Λέτε κάτι , αναλύστε το τουλάχιστον ...!!!

 

θες να το αναλυσουμε???ok..

καταχρας αν μπλεξεις με αυτα εχεις 2 εκδοχες:

1ον να μην πιασει και να καθεσε σαν βλακας μπροστα στο ποτηρι ενω οι αλλοι φωνάζοντας οτι δεν το κουνανε το κουνανε αλλα δεν το λενε(trust me εχω φρικαρει κοσμο ετσι :lol: )

2ον να πιασει:X σε αυτη την εκδοχη εχουμε αλλες 2 κατηγοριες:

i)να ρωτησεις οτι ρωτησεις να παρεις μερικες υποτυπώδεις χαζοαπαντησεις και μετα το πνευμα να φυγει εν ειρηνη απο τη δικη του θεληση. να στο θεσω ποιο απλα οταν καλειτε για καποιο πνευμα και εμφανιζεται καποιο οποιοδήποτε πνευμα ειναι σαν να ζητας αναπτηρα απο ενα ξενο που μολις ειδες μπροστα σου ΔΕΝ ΞΕΡΕΙΣ ΣΕ ΠΟΙΟ Μ****Α ΚΑΙ ΑΝΩΜΑΛΟ ΕΧΕΙΣ ΠΕΣΕΙ ετσι παμε στη δευτερη κατηγορια

ii)να ρωτησεις οτι ρωτησεις να παρεις μερικες υποτυπώδεις χαζοαπαντησεις και μετα να νομιζεις οτι το πνευμα εχει φυγει αλλα δεν εχει φυγει ή να του κανεις καμια ερωτηση του στιλ τη δυναμεις εχεις και να σου σπασει το σπιτι ή να σε ακολουθει μια γκαντεμια εσενα και τους γυρω σου ή να εχεις αυτο το μπλαμπλα να σου σπαει τα νευρα:

 

βεβαια αυτα που σου λεω βασιζονται σε ιστοριες και urban legends που τριγυρνανε εδω και εκει αλλα ας πουμε οτι εστω μια στις χιλιες βγουν αληθινές..γιατι να το ρισκαρεις??για να μαθεις δυο τρεις χαζομαρες??παρτε ρε παιδια μια magic 8 ball..ποιο πολυ γελιο θα βγει..

 

πριν μερικα χρονια με μια παρεα δοκιμασαμε να καλεσουμε πνευματα και καταλήξαμε στη πρωτη εκδοχη:secret:

Link to comment
Share on other sites

Ήμουν τις προάλλες στο bar Ρέμβη στην Ν.Κρήνη και φεύγοντας παρατήρησα ότι είχαμε παρκάρει μπροστά από ένα παλιό κτήριο.

 

Μου έκανε εντύπωση που το σημάδευαν προβολέις,στην πόρτα υπήρχε λουκέτο,στα παράθυρα διάφορες φωτογραφίες(μάλλον της Παναγίας αν και δεν είμαι σίγουρος γιατί είχαν ξεθωριάσει) και διάφορα ξερά λουλούδια σαν φυλακτά.

 

Έχει ακούσει κάποιος Θεσσαλονικιός ή Καλαμαριώτης γι αυτό το σπίτι;

http://www.miui.gr Τα πάντα για τις MIUI ROMs αλλά και ελληνική μετάφραση!

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Μετα τη φωτογραφια ενος ανυποψιαστου επισκεπτη σε ενα καστρο στην σκοτια ωπου στο παραθυρο εμφανιστηκε μια γυναικα με ρουχα του 15 αιωνα και ολοι μας λεγανε πως ηταν φαντασμα γρρρρρρρ

Τωρα ερχεται αλος ενα ανυποψιαστος παντα τουριστας που κατα την επισκεψη του σε ενα παλιο καστρο με το ονομα Gwrych Castle στην βορεια ουαλια και τραβωντας μια φωτο εμφανιστηκε στο παραθυρο του καστρου αυτο εδω

http://www.thesun.co.uk/sol/homepage/news/2853270/A-pale-young-woman-appears-at-the-window-of-a-ruined-castle-in-a-photo-said-to-show-a-ghost.html

Δηλαδη μια νεαρη κοπελα να κοιταζει τον οριζοντα:happy:

Το καστρο ειναι φυσικα σαν ετοιμοροπο και ετσι αποκλειεται να ταν κανας αλλος επισκεπτης μεσα σε αυτο.

Μαλιστα εδω η φωτο φενεται πολυ πιο καλα και ετσι δεν μπορει να πει καπιος πως μαλον θα ταν κανενα τρικ απο τον ηλιο μια αντανακλαση δηλ

Οπιος πιστευει πιστυει. απο την αλλη την ειδηση τη λεει και η αγγλικη εφιμεριδα sun που λιγο καιρο πριν ανεφερε πως ο πιτ και η τζολι θα χωριζαν και το διασημο ζευγαρι τους εκανε μυνηση:lol:

αλλα παλι οπιοσ πιστευει πιστευει

Edited by manolissinger
Από 1/9/2009 απαγορεύεται η γραφή σε greeklish και η γραφή τύπου sms.
Link to comment
Share on other sites

^^^χμμ κατι μου θυμιζει αυτη η μουρη....

 

λοιπον, λοιπον σε αυτο το site http://izismile.com/2010/02/22/the_best_of_ghost_pictures_26_pics_text.html υπαρχει μια συλλογή με τις ποιο διασημες φωτογραφιες φαντασματων(που υποτίθεται οτι ειναι αληθινες..αν και μερικες οντως φαινονται πολυ πιστικες)το ωραιο της υποθεσης ειναι οτι κατω απο καθε φωτογραφια λεει και την ιστορια της.πραγματικα πολυ ενδιαφερον!!οσοι φοβαστε μπορω να σας πω οτι οι φωτογραφιες δεν ειναι τρομαχτικες απλα προσωπικα διαβαζοντας και τις ιστοριες μια κρυαδα την ενιωσα:cold::p

Link to comment
Share on other sites

Ήμουν τις προάλλες στο bar Ρέμβη στην Ν.Κρήνη και φεύγοντας παρατήρησα ότι είχαμε παρκάρει μπροστά από ένα παλιό κτήριο.

 

Μου έκανε εντύπωση που το σημάδευαν προβολέις,στην πόρτα υπήρχε λουκέτο,στα παράθυρα διάφορες φωτογραφίες(μάλλον της Παναγίας αν και δεν είμαι σίγουρος γιατί είχαν ξεθωριάσει) και διάφορα ξερά λουλούδια σαν φυλακτά.

 

Έχει ακούσει κάποιος Θεσσαλονικιός ή Καλαμαριώτης γι αυτό το σπίτι;

 

μήπως λες τη βίλα μπιάνκα;

Link to comment
Share on other sites

μήπως λες τη βίλα μπιάνκα;

Η Βιλα Μπιανκα ειναι στην οδο Βασ.Ολγας.

Τρομερη ιστορια και αυτης της βίλας.:blink:

:X«'Έλληνες ενωθείτε εναντίον του κοινού εχθρού, εναντίον του μίσους, της διχόνοιας και της διαίρεσης, που είναι ό ίδιος μας ο εαυτός» - Θ. ΚΟΛΟΚΟΤΡΩΝΗΣ.
Link to comment
Share on other sites

Η Βιλα Μπιανκα ειναι στην οδο Βασ.Ολγας.

Τρομερη ιστορια και αυτης της βίλας.:blink:

Που μπορούμε να τη βρούμε;

Link to comment
Share on other sites

Η Βιλα Μπιανκα ειναι στην οδο Βασ.Ολγας.

Τρομερη ιστορια και αυτης της βίλας.:blink:

 

βασικά άλλη είναι η Βίλα Μπιάνκα....my mistake:rolleyes:

 

εδώ θα βρεις κάποιες...πληροφορίες :p http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2484201#post2484201

Edited by Torres10
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και απο εμένα. Η ιστορία μου είναι δυστυχώς αληθινή, γιατί την ζούσα εγώ ,η οικογένειά μου και οι φίλοι μας για κάποια χρόνια. Στο σπίτι που μετακομίσαμε το 1992, πριν από εμάς ζούσε ένα ζευγάρι, το οποίο σκοτώθηκε σε τροχαίο...τίποτα το περίεργο σε μια μεγάλη πόλη. Μετά από αυτούς, ζούσε ένας δικηγόρος, ο οποίος σκοτώθηκε επίσης...πάλι τίποτα περίεργο σε μια μεγάλη πόλη και ιδιαίτερα σε μια κεντρική οδό. Όταν λοιπόν μπήκαμε εμείς, μετά από ένα χρόνο πέθανε η μαμά μου, η οποία είχε κάποιο πρόβλημα υγείας. Από τότε και μετά, στο σπίτι, ακούγαμε περίρεργους ήχους, σαν κάποιος να χτυπούσε ένα μεταλλικό σκεύος, άναβαν τα φώτα σε κάποια δωμάτια ξαφνικά, τα σκυλία μου στα καλά καθούμενα κοιτούσαν κάτι σαν να περνάει από μπροστά τους και κάποιες πόρτες άνοιγαν στα καλά καθούμενα. Το κλού είναι ένα βράδυ, είχαμε αναμένο ένα αρωματικό κερί εκεί που καθόμασταν και σηκώθηκα να το σβήσω. Το έσβησα και μάλιστα σάλιωσα και τα δάχτυλά μου και έπιασα το φυτίλι, γιατί με ενοχλέι πολύ η μυρωδιά του καπνού που βγάζει ένα κερί όταν σβήνει. Πάω λοιπόν κάθομαι πάλι στον καναπέ και ξαφνικά το κερί ξανάναψε. Είχα φοβηθεί λίγο είναι η αλήθεια, αλλά πίστευα και εξακολουθώ να πιστέυω πως αν ήταν κάτι που ήθελε να μας κάνει κακό θα μας το είχε κάνει.
Τους εχθρούς μου τους ξέρω..τους φίλους μου φοβάμαι!:pig:
Link to comment
Share on other sites

Ζείς ακομη σε αυτο το σπίτι;:blink:
:X«'Έλληνες ενωθείτε εναντίον του κοινού εχθρού, εναντίον του μίσους, της διχόνοιας και της διαίρεσης, που είναι ό ίδιος μας ο εαυτός» - Θ. ΚΟΛΟΚΟΤΡΩΝΗΣ.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...