Jump to content

ο η/υ μου στα καλα καθουμενα κανει επανεκινηση .


JOHNMEGARYTHMOS
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ο η/υ εδω και λιγες μερες μου κανει επανεκινηση μονος του στα καλακαθουμενα τι μπορει να φταιει. μπορει να ειναι ιος ?. σε οσους το εχω πει μου εχουνε πει οτι ειναι ιος αλλα εγω δεν ξερω πιο προγραμμα μπορει να ειναι. γνωριζει καποιος πως μπορω να το ελενξω . ευχαριστω εκ τον προτερων καθε απαντηση ευπροσδεκτη.

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

Υπερθερμανση ισως

 

ετσι στα καλα καθουμενα ; . εχω amd athlon64 x2 dual core processor 5200+2.71ghz επεξεργαστη, και 4 gb ραμ , και windows 7 32 bit. τι μπορει να κανω ετσι να το διορθωσω το προβλημα αυτο; . διαβασα στο ιντερνετ οτι πρεπει να ανοιξω την κεντρικη μοναδα και την ξεσκονισω μηπως φταιει αυτο. επισης μου ειπανε να κανω δεξι κλικ στον εικονιδιο ο υπολογιστης μου και μετα ιδιοτητες με στην προστασια συστηματος και μετα κλικ στο πεδιο για προχωρημενους και μετα να παω εκει που λεει εκκινηση και αποκατασταση και να πατησω ρυθμισεις και μετα να βγαλω το τικ στην αυτοματη επανεκινηση και μετα να πατησω οκ. και οταν μου το ξανα κανει να δω τι γραφει η μπλε οθονη που εμφανιζεται και να το αναζητησω στο google για επιπλεον βοηθεια . αλλα δν μπορεσα σημερα θα το κανω αυριο. αλλα συνηθως οταν εμφανιζεται η μπλε οθονη με δυσκολια προλαβαινεις να διαβασεις το κωδικο λαθους που γραφει διοτι κανει αμεσα επανεκινηση. μπορει να ειναι ιος;. πως μπορρω να ελενξω εαν ειναι ιος 'η οχι ?. εχω το antivirius f secure και οταν κανω ελενχο δεν μου βγαζει τιποτα. δηλαδη δεν μου βγαζει κανενα ιο. υπαρχει αλλος τροπος να βρω και να αβησω το αρχειο που μπορει να φταιει. ευχαριστω για την βοηθεια.

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

ετσι στα καλα καθουμενα ; . εχω amd athlon64 x2 dual core processor 5200+2.71ghz επεξεργαστη, και 4 gb ραμ , και windows 7 32 bit. τι μπορει να κανω ετσι να το διορθωσω το προβλημα αυτο; . διαβασα στο ιντερνετ οτι πρεπει να ανοιξω την κεντρικη μοναδα και την ξεσκονισω μηπως φταιει αυτο. επισης μου ειπανε να κανω δεξι κλικ στον εικονιδιο ο υπολογιστης μου και μετα ιδιοτητες με στην προστασια συστηματος και μετα κλικ στο πεδιο για προχωρημενους και μετα να παω εκει που λεει εκκινηση και αποκατασταση και να πατησω ρυθμισεις και μετα να βγαλω το τικ στην αυτοματη επανεκινηση και μετα να πατησω οκ. και οταν μου το ξανα κανει να δω τι γραφει η μπλε οθονη που εμφανιζεται και να το αναζητησω στο google για επιπλεον βοηθεια . αλλα δν μπορεσα σημερα θα το κανω αυριο. αλλα συνηθως οταν εμφανιζεται η μπλε οθονη με δυσκολια προλαβαινεις να διαβασεις το κωδικο λαθους που γραφει διοτι κανει αμεσα επανεκινηση. μπορει να ειναι ιος;. πως μπορρω να ελενξω εαν ειναι ιος 'η οχι ?. εχω το antivirius f secure και οταν κανω ελενχο δεν μου βγαζει τιποτα. δηλαδη δεν μου βγαζει κανενα ιο. υπαρχει αλλος τροπος να βρω και να αβησω το αρχειο που μπορει να φταιει. ευχαριστω για την βοηθεια.

 

1ον μπορει να ειναι σκονη....

2ον μπορει να ειναι καρτα γραφικων

3ον μπορει να ειναι τροφοδοτικο

 

εμένα ηταν τροφοδοτικό....δοκιμασε καποιο αλλο τροφοδοτικό να δεις τι θα

γίνει η πηγαινετο σε ενα σερβις να το κοιτάξουν...

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

Follow me on Twitter

Link to comment
Share on other sites

Μήπως έχεις την προέκδοση RC των Windows 7; Αν ναι, είναι προγραμματισμένη να κάνει επανεκκίνηση κάθε δυο ώρες από το Μάρτιο μέχρι τον Ιούνιο του 2010 που δυστυχώς λήγει. Αν δεν θες να γίνεται αυτό θα πρέπει να βάλεις τα κανονικά Windows 7. Άλλο τρόπο να το αποφύγεις δεν έχω βρει.
Link to comment
Share on other sites

Μήπως έχεις την προέκδοση RC των Windows 7; Αν ναι, είναι προγραμματισμένη να κάνει επανεκκίνηση κάθε δυο ώρες από το Μάρτιο μέχρι τον Ιούνιο του 2010 που δυστυχώς λήγει. Αν δεν θες να γίνεται αυτό θα πρέπει να βάλεις τα κανονικά Windows 7. Άλλο τρόπο να το αποφύγεις δεν έχω βρει.

 

ναι την προεκδοση windows 7 rc εχω . αλλα μου εδωσε ενα φιλος μου ενα προγραμμα για τα windows 7 rc οτι τα τα ενεργοποιει και δεν χρειαζεται να αγορασεις τα windows 7.μηπως με δουλευε υπαρχει κατι τετοιο;. εγω παντως που το εγκατεστησα αυτο το προγραμμα που μου εδωσε και τωρα δεν μου βγαζει κατω δεξια στην οθονη την ενδειξη που ειχε πριν τα εγκαταστησω το συγκεκριμενο προγραμμα που ελεγε οτι windows 7 rc build και μετα κατι αλλα γραμματα . Ευχαριστω ολους για την βοηθεια σας να εισαστε καλα! .

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

Προφανώς αυτό που σου έδωσε ο φίλος σου απενεργοποιεί απλά την ειδοποίηση και όχι τις λειτουργίες. Το καλύτερο που έχεις να κάνεις είναι να τα αγοράσεις και να έχεις το κεφάλι σου ήσυχο.

http://www.ibizaclub.gr/lottaria.gr/marras//titans/caliber002.jpg

Ευτυχώς που ξέχασα να μεγαλώσω...

Link to comment
Share on other sites

Προφανώς αυτό που σου έδωσε ο φίλος σου απενεργοποιεί απλά την ειδοποίηση και όχι τις λειτουργίες. Το καλύτερο που έχεις να κάνεις είναι να τα αγοράσεις και να έχεις το κεφάλι σου ήσυχο.

 

οκ σε ευχαριστω.

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

Αν ο υπολογιστής σου κάνει επανεκκίνηση κάθε δύο ώρες, τότε φταίει η RC έκδοση των Windows 7. :)

 

Ο φίλος σου μάλλον σου έδωσε κάνα bypass activation (aka RemoveWAT) προγραμματάκι το οποίο απλά αφαιρεί την ένδειξη της ενεργοποίησης από τον Υπολογιστή. ;)

 

Υ.Γ: Μέχρι να εγκαταστήσεις την RTM των Windows 7 ή κάποια άλλη έκδοση των Windows, μπορείς να χρησιμοποιήσεις το πρόγραμμα ShoutdownGuard. Το συγκεκριμένο πρόγραμμα αναγκάζει τα Windows να σε ρωτάνε κάθε φορά αν θες να κλείσεις τον υπολογιστή σου κάπως έτσι:

 

http://www.windows7hacker.com//wp-content/uploads/images/HowtoPreventDisableWindows7RCBiHourlyRes_141A7/shutdownguard.jpg

 

Φυσικά αυτή δεν είναι και η καλύτερη λύση.. :p

Σου τα' δωσα όλα όχι όμως και το θάνατό μου. Αυτό άσε με να το κρατήσω εγώ.

http://img412.imageshack.us/img412/1559/28923n.gif

Καλό Πάσχα!

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...