Jump to content

Samsung Galaxy S (Μέρος Ι)


NTROPIC
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 7,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

εγω παλι πιστευω οτι ανα 2μερο θα βγαινει και καινουριο fw με ολο και προσθηκες

ειναι συνηθισμενη πολιτικη μιας και ετσι κανουμε beta testing δωρεαν

Link to comment
Share on other sites

επανεκιννηση την συσκευη σου μετα την εισαγωγξη των ρυθμισεων εκανες?

με ποιο προγραμμα προσπαθεις να στειλεις?

Link to comment
Share on other sites

επανεκιννηση την συσκευη σου μετα την εισαγωγξη των ρυθμισεων εκανες?

με ποιο προγραμμα προσπαθεις να στειλεις?

 

Έκανα επανεκκίνηση. Προσπαθώ μέσω του "μαμά" messaging, προσθέτοντας attatchment... Εσύ στέλνεις κανονικά?

Link to comment
Share on other sites

ναι με κοσμοτε και γω

αλλα χρησιμοποιω για μυνηματα γενικα μονο το handsend

 

ΡΥΘΜΙΣΕΙΣ MMS ΠΑΡΟΧΩΝ

 

-Vodafone

MMSC: http://mms.vodafone.gr

Proxy: 213.249.019.049:5080

APN: mms.vodafone.net

Username: user

Password: pass

 

-Cosmote

MMSC: http://195.167.65.220:8002

Proxy: 10.10.10.20:8080

APN: mms

Username: {κενό}

Password: {κενό}

 

-WIND

MMSC: http ://192.168.200.95/servlets/mms

Proxy: 192.168.200.11:9401

APN: mnet.b-online.gr

Username: mms

Password: mms

 

-Q

MMSC: http://mms.myq.gr

Proxy: 192.168.080.134:9201 ή 192.168.080.134:8080

APN: q-mms.myq.gr

Username: {κενό}

Password: {κενό}

 

-Cyta

MMSC: mmsc.cyta.com.cy

Proxy: 213.31.96.161:8080

APN: cytamobile

Username: user

Password: pass

 

-MTN

MMSC: mms.mtn.com.cy/mmsc

Proxy: 172.24.97.1:3130

APN: mms

Username: mms

Password: mms

Edited by komos
Link to comment
Share on other sites

Αυριο παραλαμβανω κι εγω τον Γαλαξια. Αλλα θα το εχω στα χερια μου Δευτερα βραδυ που θα μου το φερουν απο ελλαδα.

 

Ηθελα να ρωτησω σχετικα με το lag του gps, αν παρατηρηται σε ολους;

Στο xda σε γκαλοπ που εκαναν, ειναι περιπου οι μισοι που εχουν το προβλημα του πολυ αργου κλειδωματος.

 

Θυμαμαι και το πρωτο ΟΜΝΙΑ ειχε παρομοιο προβλημα με τις αρχικες ρομ.

Ποια ειναι η επισημη θεση της samsung? αναγνωριζει την υπαρξη του η κανει πως δεν καταλαβαινει;

 

Και κατι τελευταιο, σ ενα review στο youtube που εδειχνε την νεα ρομ 2.2 , ο τυπος ειπε οτι και με την 2.1 η συσκευη διεθεται την δυνατοτητα να μετατρεπεται σε hot spot ωστε να μοιραζει ιντερνετ σε αλλες συσκευες.

Αληθευει; γιατι απ οτι ξερω το Desire με την 2.1 δεν εχει αυτη την δυνατοτητα. Μηπως την ειχε το Galaxy με καποια ΟΕΜ εφαρμογη;

Μ ενδιαφερει πολυ γιατι θελω να δινω ιντερνετ στο ipad οταν βρισκομαι εκτος wifi.

 

 

@@@milena

 

Κωστα το εχεις αγορασει κι εσυ;

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Αυριο παραλαμβανω κι εγω τον Γαλαξια. Αλλα θα το εχω στα χερια μου Δευτερα βραδυ που θα μου το φερουν απο ελλαδα.

 

Ηθελα να ρωτησω σχετικα με το lag του gps, αν παρατηρηται σε ολους;

Στο xda σε γκαλοπ που εκαναν, ειναι περιπου οι μισοι που εχουν το προβλημα του πολυ αργου κλειδωματος.

 

Θυμαμαι και το πρωτο ΟΜΝΙΑ ειχε παρομοιο προβλημα με τις αρχικες ρομ.

Ποια ειναι η επισημη θεση της samsung? αναγνωριζει την υπαρξη του η κανει πως δεν καταλαβαινει;

 

Και κατι τελευταιο, σ ενα review στο youtube που εδειχνε την νεα ρομ 2.2 , ο τυπος ειπε οτι και με την 2.1 η συσκευη διεθεται την δυνατοτητα να μετατρεπεται σε hot spot ωστε να μοιραζει ιντερνετ σε αλλες συσκευες.

Αληθευει; γιατι απ οτι ξερω το Desire με την 2.1 δεν εχει αυτη την δυνατοτητα. Μηπως την ειχε το Galaxy με καποια ΟΕΜ εφαρμογη;

Μ ενδιαφερει πολυ γιατι θελω να δινω ιντερνετ στο ipad οταν βρισκομαι εκτος wifi.

 

 

@@@milena

 

Κωστα το εχεις αγορασει κι εσυ;

 

επισημα το γνωριζει η σαμσουνγκ και επισημα εχει πει θα το διορθωσει

ηδη σε νεοτερα fw εχει διορθωθει πολυ και υπαρχει και manual τροπος να φτιαχτει

wifi hotspot εχει μαμα εφαρμογη που δεν χρειαζεται κατι αλλο

με 2,2 ισως να μην χρειαζεται εφαρμογη εξτρα μιας και ειναι native

 

 

off topic σα πολλοι πρωην iphonαδες και wm δεν μαζευτηκα(μ)τε εδω?:O

Link to comment
Share on other sites

Αυριο παραλαμβανω κι εγω τον Γαλαξια. Αλλα θα το εχω στα χερια μου Δευτερα βραδυ που θα μου το φερουν απο ελλαδα.

 

Ηθελα να ρωτησω σχετικα με το lag του gps, αν παρατηρηται σε ολους;

Στο xda σε γκαλοπ που εκαναν, ειναι περιπου οι μισοι που εχουν το προβλημα του πολυ αργου κλειδωματος.

 

Θυμαμαι και το πρωτο ΟΜΝΙΑ ειχε παρομοιο προβλημα με τις αρχικες ρομ.

Ποια ειναι η επισημη θεση της samsung? αναγνωριζει την υπαρξη του η κανει πως δεν καταλαβαινει;

 

Και κατι τελευταιο, σ ενα review στο youtube που εδειχνε την νεα ρομ 2.2 , ο τυπος ειπε οτι και με την 2.1 η συσκευη διεθεται την δυνατοτητα να μετατρεπεται σε hot spot ωστε να μοιραζει ιντερνετ σε αλλες συσκευες.

Αληθευει; γιατι απ οτι ξερω το Desire με την 2.1 δεν εχει αυτη την δυνατοτητα. Μηπως την ειχε το Galaxy με καποια ΟΕΜ εφαρμογη;

Μ ενδιαφερει πολυ γιατι θελω να δινω ιντερνετ στο ipad οταν βρισκομαι εκτος wifi.

 

 

@@@milena

 

Κωστα το εχεις αγορασει κι εσυ;

 

εντος εβδομαδος,τωρα που λες για gps lag με εκανες την καρδια περιβολι:X

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

komos...............off topic σα πολλοι πρωην iphonαδες και wm δεν μαζευτηκα(μ)τε εδω?:O

εμεις δεν ειμαστε (iphone)fun boy :lol: αλλα fat boy:p

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

επισημα το γνωριζει η σαμσουνγκ και επισημα εχει πει θα το διορθωσει

ηδη σε νεοτερα fw εχει διορθωθει πολυ και υπαρχει και manual τροπος να φτιαχτει

wifi hotspot εχει μαμα εφαρμογη που δεν χρειαζεται κατι αλλο

με 2,2 ισως να μην χρειαζεται εφαρμογη εξτρα μιας και ειναι native

 

 

off topic σα πολλοι πρωην iphonαδες και wm δεν μαζευτηκα(μ)τε εδω?:O

 

Σ ευχαριστω πολυ συναδελφε:lol:

οποτε μπορεσεις μας δινει κανα λινκ με σχετικες οδηγιες για το που θα βρουμε τα fixes και τον manual τροπο να το συμαζεψουμε.

 

komos...............off topic σα πολλοι πρωην iphonαδες και wm δεν μαζευτηκα(μ)τε εδω?:O

εμεις δεν ειμαστε (iphone)fun boy :lol: αλλα fat boy:p

Εγω παντως ειμαι fun gadgetakias :D

καλοριζικο και σε σενα Κωστη.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Σ ευχαριστω πολυ συναδελφε:lol:

οποτε μπορεσεις μας δινει κανα λινκ με σχετικες οδηγιες για το που θα βρουμε τα fixes και τον manual τροπο να το συμαζεψουμε.

 

.

 

2 ποστ πανω :p

Link to comment
Share on other sites

μήπως ξέρει κανείς αν υπάρχει τρόπος μέσα απο το κρυφό μενου οπως είχε και το i8919 να μειώσουμε την ευαισθησία του μικροφώνου όταν καταγράφει video? όσες φορές δοκίμασα να γράψω μεσα σε club, η σε τίποτα συναυλίες ακουγόταν μια παραμόρφωση και τιποτε άλλο. Λογικά θα πρεπει να υπάρχει τρόπος να μπορούμε να μειώσουμε τα DB στην ευαισθησία. Ξέρει κανείς τπτ?
Link to comment
Share on other sites

2 ποστ πανω :p

 

Γραφαμε την ιδια ωρα:lol:

 

Στην φαση που μπαινω στο galaxy, το καλο ειναι οτι δεν χρειαζεται να κανω root.

Οπου να ναι θα εχουμε το επισημο update του froyo αν και πιστευω το πολυ σε μια δυο βδομαδες τα beta θα ειναι πολυ καλα για καθημερινη χρηση.

 

Εχω την εντυπωση οτι εκανα σωστη επιλογη μεταξυ των android συσκευων που κυκλοφορουν αυτη την στιγμη.

Εκτός απο την οθονη που μακραν ειναι η μονη που μπορει να σταθει διπλα σ αυτην του iphone4, εμπιστευομαι παρα πολυ την samsung σαν εταιρεια.

Δεν ειναι τυχαιο οτι βρισκεται στην τριτη θεση αν δεν κανω λαθος.

 

Χρονια τωρα με την HTC, δυσκολευτηκα να αποφασισω να την αφησω, αλλα οπως ειπα πριν το Desire δεν μου αρεσε καθολου σαν εμφανιση και ποιοτητα κατασκευης, το HTC sense μου θυμιζει WM που τα εχω βαρεθει και θα επρεπε να ειμαι συνεχεια με custom rom.

To Legend μ αρεσε αλλα οι προδιαγραφες του σταματανε στο 2.2 και μετα απο την 4.3᾽᾽οθονη του Leo δυσκολα θα κατεβαινα μια ιτζα και σε τοσο μικρο επεξεργαστη.

 

Any way ελπιζω οτι δεν θα απογοητευω.

Το Leo δεν το δινω προς το παρων τουλαχιστον, αλλα και στην συνεχεια αν το αποχωριστω, θα παραμεινει στην οικογενεια.

 

Καλως σας βρηκα λοιπον.:)

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

ναι με κοσμοτε και γω

αλλα χρησιμοποιω για μυνηματα γενικα μονο το handsend

 

ΡΥΘΜΙΣΕΙΣ MMS ΠΑΡΟΧΩΝ

 

-Vodafone

MMSC: http://mms.vodafone.gr

Proxy: 213.249.019.049:5080

APN: mms.vodafone.net

Username: user

Password: pass

 

-Cosmote

MMSC: http://195.167.65.220:8002

Proxy: 10.10.10.20:8080

APN: mms

Username: {κενό}

Password: {κενό}

 

-WIND

MMSC: http ://192.168.200.95/servlets/mms

Proxy: 192.168.200.11:9401

APN: mnet.b-online.gr

Username: mms

Password: mms

 

-Q

MMSC: http://mms.myq.gr

Proxy: 192.168.080.134:9201 ή 192.168.080.134:8080

APN: q-mms.myq.gr

Username: {κενό}

Password: {κενό}

 

-Cyta

MMSC: mmsc.cyta.com.cy

Proxy: 213.31.96.161:8080

APN: cytamobile

Username: user

Password: pass

 

-MTN

MMSC: mms.mtn.com.cy/mmsc

Proxy: 172.24.97.1:3130

APN: mms

Username: mms

Password: mms

 

ΟΚ φίλος... δεν έβαζα http:// στο MMSC...

Thanks!

Link to comment
Share on other sites

Γ

Χρονια τωρα με την HTC, δυσκολευτηκα να αποφασισω να την αφησω, αλλα οπως ειπα πριν το Desire δεν μου αρεσε καθολου σαν εμφανιση και ποιοτητα κατασκευης, το HTC sense μου θυμιζει WM που τα εχω βαρεθει και θα επρεπε να ειμαι συνεχεια με custom rom.

To Legend μ αρεσε αλλα οι προδιαγραφες του σταματανε στο 2.2 και μετα απο την 4.3᾽᾽οθονη του Leo δυσκολα θα κατεβαινα μια ιτζα και σε τοσο μικρο επεξεργαστη.

Ακριβως αυτα που σκεφτομουν και εγω πριν κανω την αλλαγη. Βασικα η αλλη μου εναλλακτικη για να λεμε την αληθεια ηταν το dell strike, αλλα αποφασισα πως ειναι ιδιαιτερα μεγαλο. Και το Evo θα ηταν υποψηφιο αλλα δεν κυκλοφορει εδω.

Παντως ειμαι σιγουρος πως δεν θα απογοητευτεις. Ιδιαιτερα στο θεμα της οθονης (που εγω το σκεφτομουν ιδιαιτερα αυτο καθως το κινητο μου ειναι κυριως συσκευη πλοηγησης στην δουλεια λογω μη υπαρξης υπολογιστη εκει) που ειναι λιγο μικροτερη, ειλικρινα δεν θα απογοητευτεις..

Ετοιμασου για λιγο ψαξιμο ομως, εγω ψιλοχαθηκα με τις ρυθμισεις και τα συναφη, καμια σχεση με τα wm και την λογικη τους. :)

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

Ακριβως αυτα που σκεφτομουν και εγω πριν κανω την αλλαγη. Βασικα η αλλη μου εναλλακτικη για να λεμε την αληθεια ηταν το dell strike, αλλα αποφασισα πως ειναι ιδιαιτερα μεγαλο. Και το Evo θα ηταν υποψηφιο αλλα δεν κυκλοφορει εδω.

Παντως ειμαι σιγουρος πως δεν θα απογοητευτεις. Ιδιαιτερα στο θεμα της οθονης (που εγω το σκεφτομουν ιδιαιτερα αυτο καθως το κινητο μου ειναι κυριως συσκευη πλοηγησης στην δουλεια λογω μη υπαρξης υπολογιστη εκει) που ειναι λιγο μικροτερη, ειλικρινα δεν θα απογοητευτεις..

Ετοιμασου για λιγο ψαξιμο ομως, εγω ψιλοχαθηκα με τις ρυθμισεις και τα συναφη, καμια σχεση με τα wm και την λογικη τους. :)

 

Αυτό το ψάξιμο είναι φίλε Πετρο που μ ενθουσιάζει. Διαφορετικά δεν εφευγα από ένα επίσης πολύ καλό τηλέφωνο.:)

Τα android τα είχα δει λίγο μέσα από βιντεακια του Desire και δεν μ είχαν ενθουσιάσει.

Δοκιμάζοντας το σκέτο froyo στο HD2 μ άρεσαν πολύ.

Είδα και κάποια βίντεο του galaxy, ξαναδιαβασα τα reviews του Gsmarena & Myphone και πήρα την απόφαση κάνοντας πίσω σε δυο πράγματα.

Στην ελειψη φλας για την κάμερα και στο προβληματικό gps.

To δεύτερο είδαμε ότι διορθώνεται, αλλά δεν πολυσκαω γιατί εδώ που μένω, μόνο το sygic μπορώ να χρησιμοποιήσω από τα διαθέσιμα προγράμματα το οποίο είναι χάλια για την Αίγυπτο. Έχω PNA για αυτή την δουλειά.

 

Για το φλας μόνο το νέο milestone που έχει xenon αξίζει. Όλα τα αλλά "καίνε" τις φωτογραφίες όταν είσαι κοντά και δεν φωτίζουν καθόλου όταν είσαι μακριά.

 

Μ αρέσει πολύ το interface του galaxy. Έχει Καλές oem εφαρμογές και τον καλύτερο Dialer στην αγορά.

 

Τώρα μένει να ψάξω για μια ωραία back cover γιατί το πίσω καπάκι έχω την εντύπωση θα γρτζουνιεται και ίσως χάνει το χρωμα του με την τριβη σε τσέπες η θήκες.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς αν μπορώ να κλείσω την σύνδεση με την κινητή τηλεφωνία(Cosmote) χωρίς να απενεργοποιήσω το τηλέφωνο?

 

Κανείς που να γνωρίζει?

Link to comment
Share on other sites

Κανείς που να γνωρίζει?

 

Για δοκίμασε από τις ρυθμίσεις ασύρματα δυκτια και απενεργοποιησε το Δυκτια κινητής τηλεφωνίας.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Α νομιζα οτι θες να απενεργοποιησεις τα data.
Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Α νομιζα οτι θες να απενεργοποιησεις τα data.

 

Ήθελα να κλείσω μόνο την εταιρεία κινητής χωρίς να απενεργοποιήσω το τηλέφωνο σαν συσκευή. Thx παντως

 

ναι με κοσμοτε και γω

αλλα χρησιμοποιω για μυνηματα γενικα μονο το handsend

 

ΡΥΘΜΙΣΕΙΣ MMS ΠΑΡΟΧΩΝ

 

-Vodafone

MMSC: http://mms.vodafone.gr

Proxy: 213.249.019.049:5080

APN: mms.vodafone.net

Username: user

Password: pass

 

-Cosmote

MMSC: http://195.167.65.220:8002

Proxy: 10.10.10.20:8080

APN: mms

Username: {κενό}

Password: {κενό}

 

-WIND

MMSC: http ://192.168.200.95/servlets/mms

Proxy: 192.168.200.11:9401

APN: mnet.b-online.gr

Username: mms

Password: mms

 

-Q

MMSC: http://mms.myq.gr

Proxy: 192.168.080.134:9201 ή 192.168.080.134:8080

APN: q-mms.myq.gr

Username: {κενό}

Password: {κενό}

 

-Cyta

MMSC: mmsc.cyta.com.cy

Proxy: 213.31.96.161:8080

APN: cytamobile

Username: user

Password: pass

 

-MTN

MMSC: mms.mtn.com.cy/mmsc

Proxy: 172.24.97.1:3130

APN: mms

Username: mms

Password: mms

 

Ενεργοποίησα και εγώ τις ρυθμίσεις για MMS και ενώ έχω κάνει επανεκίνηση στο τηλέφωνο όταν στέλνω MMS φαίνεται μόνο το κείμενο και όχι η εικόνα. Στο προηγούμενο τηλέφωνο είχα ενεργοποιήσει τα MMS μέσω της Cosmote. Πρέπει να κάνω πάλι την ίδια διαδικασία?

Link to comment
Share on other sites

To titanium δουλεύει μόνο σε rooted συσκευές?

 

Σαν εναλλακτική λύση πως βλέπετε το backup pro?

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S (Μέρος Ι)
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...