Jump to content

Samsung Galaxy S (Μέρος Ι)


NTROPIC
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 7,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

ναι ειναι paid οι εφαρμογες. πως λεγετε το προγραμμα?

 

Market enabler (needs root) και φτιαξε και απο το PC σου λογαριασμο Google checkout για να μπορεις να αγοραζεις apps.

 

Sent from my Milestone using Tapatalk

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα. Έχωδιαβάσει τις περισσότερες σελίδες του post. Αλλά ακόμα έχω τις αμφιβολίες μου αν θα αξίζει να ανταλλάξω το hd2 που έχω με το galaxy. Αξίζει τον κόπο ρε παιδιά;
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα. Έχωδιαβάσει τις περισσότερες σελίδες του post. Αλλά ακόμα έχω τις αμφιβολίες μου αν θα αξίζει να ανταλλάξω το hd2 που έχω με το galaxy. Αξίζει τον κόπο ρε παιδιά;

 

Πηγα απο hd2 στο galaxy και φυσικα ειχα ενδοιασμους... Μπορω να σου πω απλως πως δεν το εχω μετανιωσει ουτε στιγμη.

Αν δεν σε ενοχλει η ποιοτητα κατασκευής που ειναι αντικειμενικα υποδεεστερη go for it!

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

Πηγα απο hd2 στο galaxy και φυσικα ειχα ενδοιασμους... Μπορω να σου πω απλως πως δεν το εχω μετανιωσει ουτε στιγμη.

Αν δεν σε ενοχλει η ποιοτητα κατασκευής που ειναι αντικειμενικα υποδεεστερη go for it!

Σίγουρα η οθόνη πρέπει να τα σπάει. Για την ποιότητα τώρα εντάξει τι να κάνουμε. Ελληνικά έχεις κανονικά έτσι;

Link to comment
Share on other sites

σε τι αλλο χρησιμευει να κανω root αν μπορει καποιος να μου δωσει οδηγειες γιατι στους xda developers θελει πολυ ψαξιμο.

Φιλε μου κανε το root να τελειωνει δεν ειναι δυσκολο ουτε επικινδυνο. Θα βλεπεις εφαρμογες απο ολο το μαρκετ και θα εχεις την δυνατοτητα να παιζεις ως superuser...!

Cell phone: iPhone Xs Max 256GB

Tablet: iPad 2017 Gold 32GB

Link to comment
Share on other sites

Για να καταλαβεις τι κανει λτο ρουτ ειναι σαν τα windows στο pc το ενα ειναι administrator και το αλλο guest.οδηγιες εχει και στις πρωτες σελιδες αλλα δεν καταλαβαινω σε τι σε δυσκολευει το xda τα εχει αναλυτικοτατα

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καταπληκτικα νεα εφοσον ηδη εχουμε τις πρωτες τεστ ρομ φρογιο σημαινει οτι δεν θα αργησει και πολυ παιζει να το παρουμε και πριν απο το desire

Φιλικά Σπύρος

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5663692#post5663692 <--πωλείται

Link to comment
Share on other sites

Πηγα απο hd2 στο galaxy και φυσικα ειχα ενδοιασμους... Μπορω να σου πω απλως πως δεν το εχω μετανιωσει ουτε στιγμη.

Αν δεν σε ενοχλει η ποιοτητα κατασκευής που ειναι αντικειμενικα υποδεεστερη go for it!

 

Σε ποια σημεία είναι υποδεεστερη η ποιότητα, γιατί εκτός από το πίσω καπάκι που είναι πλαστικό δεν βλέπω να υστερεί κάπου αλλού.

 

Μην νομίζετε ότι το Leo εχει τρομερή ποιότητα κατασκευής εκτός του ότι έχει αλουμινενιο καπάκι.

Το πλαστικό γύρω από την οθόνη κάνει ξεφτισματα και οι κογχες μπορούν να σημαδευτουν ακόμα και από την συχνή τοποθέτηση σε βάση αυτοκινήτου.

 

Αν πέσει το HD2 από 1 μετρό όπως δείχνει το βίντεο για το galaxy, κατα 90% θα έσπαγε η οθόνη γιατί το πλαστικό περίβλημα της είναι παρά πολύ λεπτό. Οπότε στο παραμικρό πέσιμο σκάει με την γωνία και σπάει κατευθείαν το τζαμί της οθόνης.

 

Έχει η γυναίκα μου το samsung D880 με τις 2 sim. Δυο χρόνια τώρα έχει φάει δεκάδες πεσιματα και δεν έχει πάθει το παραμικρό.

Ο μηχανισμός του (είναι συρταροτο) λειτουργεί όπως την πρώτη μέρα.

Γενικά με το samsung θα έχουμε καλύτερες φωτό και βίντεο και φοβερή οθόνη.

 

Παραγγειλα το Gallaxy και σκοπεύω να το κρατησω παράλληλα με το Leo οσπου να αποφασίσω ποιο θα κρατησω από τα δυο.

 

Αυτή την στιγμή τρέχω στο HD2 to Froyo και παρόλο που τρέχει από την κάρτα δεν υστερεί σε ταχύτητα όσο θα περίμενε κανείς.

 

Θα μπορούσε κάποιος να δώσει μερικά link στο xda για να δούμε πως γίνεται root?

Ποτέ πιστεύετε ότι θα σωθεί επίσημα το froyo?

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Σε ποια σημεία είναι υποδεεστερη η ποιότητα, γιατί εκτός από το πίσω καπάκι που είναι πλαστικό δεν βλέπω να υστερεί κάπου αλλού.

 

Μην νομίζετε ότι το Leo εχει τρομερή ποιότητα κατασκευής εκτός του ότι έχει αλουμινενιο καπάκι.

Το πλαστικό γύρω από την οθόνη κάνει ξεφτισματα και οι κογχες μπορούν να σημαδευτουν ακόμα και από την συχνή τοποθέτηση σε βάση αυτοκινήτου.

 

Αν πέσει το HD2 από 1 μετρό όπως δείχνει το βίντεο για το galaxy, κατα 90% θα έσπαγε η οθόνη γιατί το πλαστικό περίβλημα της είναι παρά πολύ λεπτό. Οπότε στο παραμικρό πέσιμο σκάει με την γωνία και σπάει κατευθείαν το τζαμί της οθόνης.

 

Έχει η γυναίκα μου το samsung D880 με τις 2 sim. Δυο χρόνια τώρα έχει φάει δεκάδες πεσιματα και δεν έχει πάθει το παραμικρό.

Ο μηχανισμός του (είναι συρταροτο) λειτουργεί όπως την πρώτη μέρα.

Γενικά με το samsung θα έχουμε καλύτερες φωτό και βίντεο και φοβερή οθόνη.

 

Παραγγειλα το Gallaxy και σκοπεύω να το κρατησω παράλληλα με το Leo οσπου να αποφασίσω ποιο θα κρατησω από τα δυο.

 

Αυτή την στιγμή τρέχω στο HD2 to Froyo και παρόλο που τρέχει από την κάρτα δεν υστερεί σε ταχύτητα όσο θα περίμενε κανείς.

 

Θα μπορούσε κάποιος να δώσει μερικά link στο xda για να δούμε πως γίνεται root?

Ποτέ πιστεύετε ότι θα σωθεί επίσημα το froyo?

 

Βασικα δεν ειναι μοναχα το πισω καπακι, ειναι γενικα η αισθηση που δινει η συσκευη σε σχεση με αυτην του Leo... Μπορει να επηρεαζει και το οτι ειναι εξαιρετικα πιο ελαφρυ, παντως οταν τα εχεις και τα δυο θα καταλαβεις τι εννοω. Φαινεται πιο ποιοτικο το λεο. Σε καμια περιπτωση δεν ειναι deal breaker ομως.

Εντυπωσιαστηκα με την ποιοτητα του ηχειου παρεμπιπτοντως (παντα σε σχεση με το λεο).

 

@aeroporos ναι, εχω κανονικα ελληνικα.

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

Το update του froyo που περιμενουν απο στιγμη σε στιγμη ειναι επισημο η Beta που σημαινει οτι για να περαστει πρεπει η συσκευη να ειναι root?
Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς αν μπορώ να κλείσω την σύνδεση με την κινητή τηλεφωνία(Cosmote) χωρίς να απενεργοποιήσω το τηλέφωνο?
Link to comment
Share on other sites

Το update του froyo που περιμενουν απο στιγμη σε στιγμη ειναι επισημο η Beta που σημαινει οτι για να περαστει πρεπει η συσκευη να ειναι root?

 

Είναι επίσημο Beta, δεν χρειάζεσαι root για να περάσεις κανένα firmware.

Link to comment
Share on other sites

Είναι επίσημο Beta, δεν χρειάζεσαι root για να περάσεις κανένα firmware.

 

Ευχαριστω πολυ φιλε μου. Ελπιζω να διορθωνει το προβλημα στο GPS.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σ'ολους.

Μια μικρη βοηθεια σέναν καινουριο κατοχο galaxy s.

1 πως περναμε ελληνικο πληκτρολογιο?

2. ποια προγραμματα GPS ειναι συμβατα με ANDROID.

dsmous
Link to comment
Share on other sites

Είναι επίσημο Beta, δεν χρειάζεσαι root για να περάσεις κανένα firmware.

 

Ίσα ίσα, με το ρούτ μπορεί να υπάρχει πρόβλημα στην αναβάθμιση

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Ίσα ίσα, με το ρούτ μπορεί να υπάρχει πρόβλημα στην αναβάθμιση

 

Γιαννη οπως καταλαβαινεις σε περιμενουν πολλα ΠΜ:lol::) μεχρι να καταλαβω πως δουλευει το ολο συστημα αν και δειχνει πολυ απλο.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Βασικα δεν ειναι μοναχα το πισω καπακι, ειναι γενικα η αισθηση που δινει η συσκευη σε σχεση με αυτην του Leo... Μπορει να επηρεαζει και το οτι ειναι εξαιρετικα πιο ελαφρυ, παντως οταν τα εχεις και τα δυο θα καταλαβεις τι εννοω. Φαινεται πιο ποιοτικο το λεο. Σε καμια περιπτωση δεν ειναι deal breaker ομως.

Εντυπωσιαστηκα με την ποιοτητα του ηχειου παρεμπιπτοντως (παντα σε σχεση με το λεο).

 

@aeroporos ναι, εχω κανονικα ελληνικα.

 

Ευχαριστώ πολύ παιδιά.Πάντως για καλύτερες φωτο και βίντειο, έχω μια ένσταση.Ειδικά τη νύχτα χωρίς τη χρήση φλας, αφου δεν έχει, θα πρέπει να είναι χάλια η κατάσταση. Δεν ξέρω και πάλι, απλά έτσι υποθέτω

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ παιδιά.Πάντως για καλύτερες φωτο και βίντειο, έχω μια ένσταση.Ειδικά τη νύχτα χωρίς τη χρήση φλας, αφου δεν έχει, θα πρέπει να είναι χάλια η κατάσταση. Δεν ξέρω και πάλι, απλά έτσι υποθέτω

 

Λοιπόν έτσι νόμιζα και εγώ αλλά τελικά δεν είναι και τόσο χάλια τα πράγματα...έβγαλα τις προάλλες κάποιες φωτό σε πολύ χαμηλό φωτισμό και ήταν πολύ σκοτεινές...κατέβασα από το market το photoshop και με λίγο brightness τα πράγματα διορθώθηκαν κατά πολύ...βέβαια δεν είναι η απόλυτη λύση αυτή αλλά απο το τίποτα....

Αντώνης
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει link για την XXJP2?

 

Επίσης, όταν γράφω ένα μήνυμα με το swype, βγαίνει ειδοποίηση ότι μπορεί να είναι corrupted, και να επιλέξω αυτόματη μορφή γλώσσας. Αν το αγνοήσω, ο παραλήπτης λαμβάνει ??????. Κάποια λύση γι' αυτό?

Edited by psaraks
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S (Μέρος Ι)
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...