Jump to content

Samsung Galaxy S (Μέρος Ι)


NTROPIC
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πως μπορουμε να απενεργοποιησουμε καποιες εφαρμογες να μην μπαινουν στο παρασκηνιο καθε φορα που ανοιγουμε το τηλ?Θελει root?

 

Δεν εχω κανει τιποτα στο κινητο παρα μονο apps και ηχο κλησης και ανοιγω τον advanced manager και μου εχει καποιες εφαρμογες που δεν ειχα ανοιξει να τρεχουν.Και με αυτον τις κλεινω και φθανω περιπου στα 120-130 ΜΒ.:O

 

Γιάννη, διάβασε το link στην υπογραφή μου για τους task managers για λίγες πληροφορίες πάνω στο θέμα.

- Alex
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Γιάννη, διάβασε το link στην υπογραφή μου για τους task managers για λίγες πληροφορίες πάνω στο θέμα.

 

Το ειχα διαβασει και οταν το ανεβασες Αλεξ.Με λιγα λογια περιμενω το FROYO να δουμε τι και πως με θεματα διαχειρησης μνημης και μετα βλεπουμε για root. (αν δεν μεινω ικανοποιημενος) ;)

Will keep updating....Galaxy S out of the box 2.1 Eclair JM5 Cos,2.2.1 Froyo JS3 + SPEEDMOD KERNEL-k13c-500hz + Clockwork Mod,Slim ICS + Semaphore Kernel + JVU modem,Slim Bean 4.1.2 + Semaphore 2.6.0.s,Cyanogen 10.1 + Semaphore 2.9.23 ....10.2 etc....,Cyanogenmod 11 snapshot M4 + Neo kernel cma 415mb. :shifty:
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα και από μένα και συγχαρητήρια για το πολύ καλό forum.

Το διάβασα σχεδόν 2 φορές (την πρώτη μέχρι τη σελ. 232 για να αποφασίσω να πάρω το κιν. και μετά ολόκληρο αφού το αγόρασα) :dizzy:

Εχω πάρει λοιπόν το κιν από Γερμανό (PDA:JG1 , PHONE:JF5) και επειδή ειμαι newbie έχω ακόμα (παρ'όλο το διάβασμα) κάποιες απορίες:

 

1) Απ'ότι κατάλαβα το δεξιό soft key κλείνει τις εφαρμογές ενώ το κεντρικό τις βάζει σε standby σωστά ?

 

2) Φακέλους μπορούμε να φτιάξουμε στις 7 οθόνες με τις συντομεύσεις αλλά όχι στις εφαρμογές ?

 

3) Στο δικό μου τηλ δεν εμφανίζεται task manager αλλά με παρατεταμένο πάτημα του κεντρικού soft key ανοίγουν οι πρόσφατες εφαρμογές να υποθέσω οτι αυτός είναι ο μαμίσιος (και μάλλον μαιμουδίσιος απ'ότι κατάλαβα απο το forum)?

 

4) Επειδή έχω βάλει την κάρτα με το Destinator (δεν το έχω εγκαταστήσει ακόμα) στα αρχεια μου στο /sdcard μου έχει βγάλει ένα φάκελο thumbnails όπου περιέχει ολες τις φώτος και τις εικόνες που έχω βάλει στην εξωτερική sd, αλλά και όλα τα εικονίδια του destinator. Που πρέπει να φτιάξω το φάκελο .nomedia για να μην εμφανίζονται?

 

5) Επειδή είμαι άσχετος από android δεν μπορώ να κατεβάσω μια εφαρμογή στο pc, να περάσω το .apk στην εξωτερική sd και να το εγκαταστήσω έτσι ?

(γιατί απ'ότι είδα και το destinator έτσι εγκαθίσταται από τη μαμά του)

 

Συγγνώμη για το μακροσκελές post και ευχαριστώ προκαταβολικά για τις απαντήσεις σας (νομίζω τις δικαιούμαι μετά από τόσο διάβασμα) :O

Seriousness is the only refuge of the shallow !!! ;)
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα και από μένα και συγχαρητήρια για το πολύ καλό forum.

Το διάβασα σχεδόν 2 φορές (την πρώτη μέχρι τη σελ. 232 για να αποφασίσω να πάρω το κιν. και μετά ολόκληρο αφού το αγόρασα) :dizzy:

Εχω πάρει λοιπόν το κιν από Γερμανό (PDA:JG1 , PHONE:JF5) και επειδή ειμαι newbie έχω ακόμα (παρ'όλο το διάβασμα) κάποιες απορίες:

 

1) Απ'ότι κατάλαβα το δεξιό soft key κλείνει τις εφαρμογές ενώ το κεντρικό τις βάζει σε standby σωστά ?

 

2) Φακέλους μπορούμε να φτιάξουμε στις 7 οθόνες με τις συντομεύσεις αλλά όχι στις εφαρμογές ?

 

3) Στο δικό μου τηλ δεν εμφανίζεται task manager αλλά με παρατεταμένο πάτημα του κεντρικού soft key ανοίγουν οι πρόσφατες εφαρμογές να υποθέσω οτι αυτός είναι ο μαμίσιος (και μάλλον μαιμουδίσιος απ'ότι κατάλαβα απο το forum)?

 

4) Επειδή έχω βάλει την κάρτα με το Destinator (δεν το έχω εγκαταστήσει ακόμα) στα αρχεια μου στο /sdcard μου έχει βγάλει ένα φάκελο thumbnails όπου περιέχει ολες τις φώτος και τις εικόνες που έχω βάλει στην εξωτερική sd, αλλά και όλα τα εικονίδια του destinator. Που πρέπει να φτιάξω το φάκελο .nomedia για να μην εμφανίζονται?

 

5) Επειδή είμαι άσχετος από android δεν μπορώ να κατεβάσω μια εφαρμογή στο pc, να περάσω το .apk στην εξωτερική sd και να το εγκαταστήσω έτσι ?

(γιατί απ'ότι είδα και το destinator έτσι εγκαθίσταται από τη μαμά του)

 

Συγγνώμη για το μακροσκελές post και ευχαριστώ προκαταβολικά για τις απαντήσεις σας (νομίζω τις δικαιούμαι μετά από τόσο διάβασμα) :O

 

Καλως όρισες :)

1) Σωστά

2) Ναι. Γίνεται όμως με κάποιο extra app όπως το Folder Organizer.

3) O task manager της Samsung υπάρχει στα JM1 firmwares και μετά, οπότε το δικό σου τηλέφωνο δεν έχει. Αυτό που λες με το κουμπί, απλά δείχνει τις τελευταίες εφαρμογές που χρησιμοποιήθηκαν.. (είτε είναι ανοιχτές είτε όχι).

4) Mέσα στο φάκελο που περιέχει τα αρχεία που δε θες να φαίνονται.

5) Φυσικά μπορείς. Απλά όχι κατευθείαν από το market, πρέπει να βρεις άλλες πηγές για .apk :google:

Edited by Tyxerakias
Αλλαγή στην απάντηση 3, δεν είχα διαβάσει καλά την ερώτηση :)
- Alex
Link to comment
Share on other sites

4) Mέσα στο φάκελο που περιέχει τα αρχεία που δε θες να φαίνονται.

 

Μέσα στην κάρτα του MLS είχε δύο αρχεία (ένα φάκελο intrinsyc και ένα destinator signed.apk ).

εννοείς να φτιάξω ένα folder .nomedia μέσα στο φάκελο intrinsyc στην εξωτερική sdcard?

Eυχαριστώ Alex για την άμεση απάντηση.

 

edit: το appbrain είναι μαρκετ?

Edited by Apostolis75
Seriousness is the only refuge of the shallow !!! ;)
Link to comment
Share on other sites

Μέσα στην κάρτα του MLS είχε δύο αρχεία (ένα φάκελο intrinsyc και ένα destinator signed.apk ).

εννοείς να φτιάξω ένα folder .nomedia μέσα στο φάκελο intrinsyc στην εξωτερική sdcard?

Eυχαριστώ Alex για την άμεση απάντηση.

 

edit: το appbrain είναι μαρκετ?

 

-Nαι, ή στον υποφάκελο του intrinsyc (αν υπάρχει), που περιέχει τις εικόνες. Αλλά και απλά μέσα στον intrinsyc θα πιάσει... (περιλαμβάνει και subdirs)

 

-Ναι, το appbrain είναι απλά ένας άλλος τρόπος. Το android market δεν έχει το μονοπώλιο εφαρμογών... υπάρχουν κι άλλες πηγές. π.χ. slideme.org

Edited by Tyxerakias
- Alex
Link to comment
Share on other sites

Καλως όρισες :)

1) Σωστά

........

 

Άλεξ μια διευκρίνιση για τους νέους φίλους που ξεκινάνε τώρα.

Το δεξί soft key, δεν τις κλείνει εντελώς αλλά τις "παγώνει" και συνεχίζουν να τρέχουν στο παρασκήνιο έτοιμες να ξαναχρησιμοποιηθουν, κρατοντας λιγότερη μνήμη ram η οποία εξαρτάται από το είδος της εφαρμογής αλλά και από το πόσο καλογραμενη είναι από τον developer.

Με το κεντρικό πληκτρο, παραμένουν εντελώς ενεργές, όπως τις αφησες. Αν δηλαδή στο facebook για παράδειγμα, έχεις ανοίξει την σελίδα με τους φίλους και κλήσεις την εφαρμογή με το κεντρικό πληκτρο, μόλις την ξαναανοιξεις είτε από το εικονίδιο της η πατοντας παρατεταμενα για να εμφανιστούν οι τελευταίες, θα σε παει εκεί που ήσουν δηλαδή στην σελίδα με τους φίλους.

Στην περίπτωση λοιπόν που κλείνουμε μια εφαρμογή από την κεντρικό button, το μόνο που κάνουμε ουσιαστικά είναι να ερχόμαστε στην home page ενώ η εφαρμογή παράξενη πλήρως ενεργή.

Αυτό φαίνεται εύκολα είτε με τον official task manager η με οποιονδήποτε άλλο δείχνει ξεχωριστά τις ενεργές εφαρμογές.

 

Μετά από τόσο καιρό, πιστεύω ότι το κεντρικό πληκτρο πρέπει να το χρησιμοποιούμε μόνο όταν είμαστε σε μια εφαρμογή και για κάποιο λόγο θελουμε να πάμε και σε μια άλλη προς στιγμή. Έτσι όταν ξαναγυρίσουμε στην προηγούμενη θα είμαστε εκεί που την αφήσαμε. Όμως δεν θα πρέπει να τις ξεχνάμε γιατί αν μείνουν όλη την νύχτα ανοικτές 2-3 εφαρμογές θα ρίξουν παρά πολύ την μπαταρία.

 

Γι αυτό λέω ότι με το MinFreeManager η με το auto killer που το περιέχει, θα πρέπει όταν δεν χρειαζόμαστε άλλο μια εφαρμογή, να την κλείνουμε με το δεξί πληκτρο ώστε να παραμεινη ανοικτή αλλά παγωμένη.

 

Παλιότερα πριν αρχίσουμε να χρησιμοποιούμε όλα αυτά προτιμουσα να τις κλεινω οριστικά από τον official task manager για να κερδίσω περισσότερη μνήμη.

Ουσιαστικά όμως αυτό ήταν για κάποιο διάστημα αφού οι περισσότερες ξανά έμπαιναν στο παρασκήνιο μόνες τους.

Edited by Te_salat
Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά είστε επιστήμονες!!!!!!!! :cool: :ninja:

 

Και για να πώ την αλήθεια η ύπαρξη του forum ήταν ενας από τους λόγους να προχωρήσω στην αγορά της 1ης μου android συσκευής. Εχω καταλάβει οτι εδω μέσα θα έχουμε βοήθεια και υποστήριξη.

 

Keep up the good work !!!!:respect:

Seriousness is the only refuge of the shallow !!! ;)
Link to comment
Share on other sites

Άλεξ μια διευκρίνιση για τους νέους φίλους που ξεκινάνε τώρα.

Το δεξί soft key, δεν τις κλείνει εντελώς αλλά τις "παγώνει" και συνεχίζουν να τρέχουν στο παρασκήνιο έτοιμες να ξαναχρησιμοποιηθουν, κρατοντας λιγότερη μνήμη ram η οποία εξαρτάται από το είδος της εφαρμογής αλλά και από το πόσο καλογραμενη είναι από τον developer.

Με το κεντρικό πληκτρο, παραμένουν εντελώς ενεργές, όπως τις αφησες. Αν δηλαδή στο facebook για παράδειγμα, έχεις ανοίξει την σελίδα με τους φίλους και κλήσεις την εφαρμογή με το κεντρικό πληκτρο, μόλις την ξαναανοιξεις είτε από το εικονίδιο της η πατοντας παρατεταμενα για να εμφανιστούν οι τελευταίες, θα σε παει εκεί που ήσουν δηλαδή στην σελίδα με τους φίλους.

Στην περίπτωση λοιπόν που κλείνουμε μια εφαρμογή από την κεντρικό button, το μόνο που κάνουμε ουσιαστικά είναι να ερχόμαστε στην home page ενώ η εφαρμογή παράξενη πλήρως ενεργή.

Αυτό φαίνεται εύκολα είτε με τον official task manager η με οποιονδήποτε άλλο δείχνει ξεχωριστά τις ενεργές εφαρμογές.

 

Μετά από τόσο καιρό, πιστεύω ότι το κεντρικό πληκτρο πρέπει να το χρησιμοποιούμε μόνο όταν είμαστε σε μια εφαρμογή και για κάποιο λόγο θελουμε να πάμε και σε μια άλλη προς στιγμή. Έτσι όταν ξαναγυρίσουμε στην προηγούμενη θα είμαστε εκεί που την αφήσαμε. Όμως δεν θα πρέπει να τις ξεχνάμε γιατί αν μείνουν όλη την νύχτα ανοικτές 2-3 εφαρμογές θα ρίξουν παρά πολύ την μπαταρία.

 

Γι αυτό λέω ότι με το MinFreeManager η με το auto killer που το περιέχει, θα πρέπει όταν δεν χρειαζόμαστε άλλο μια εφαρμογή, να την κλείνουμε με το δεξί πληκτρο ώστε να παραμεινη ανοικτή αλλά παγωμένη.

 

Παλιότερα πριν αρχίσουμε να χρησιμοποιούμε όλα αυτά προτιμουσα να τις κλεινω οριστικά από τον official task manager για να κερδίσω περισσότερη μνήμη.

Ουσιαστικά όμως αυτό ήταν για κάποιο διάστημα αφού οι περισσότερες ξανά έμπαιναν στο παρασκήνιο μόνες τους.

 

Thanks Kώστα, είπα να μη μπω σε τόσες λεπτομέρειες, ειδικά επειδή ο τρόπος που προτιμάς απαιτεί root :)

Το δεξί κουμπί μάλιστα μερικές φορές (εξαρτάται όπως είπες από την εφαρμογή), κλείνει τελείως.

- Alex
Link to comment
Share on other sites

παιδιά επειδή θέλω να βλέπω ταινίες avi με divx συμπίεση απο ότι βλέπω μόνο το galaxy υποστιριζει αυτό το φορμά. το iphone το κάνει αυτό?? να παίζει ταινίες lost και με υπότιτλους?η το galaxy υπερτερεί πλήρως σε αυτόν τον τομέα?
Link to comment
Share on other sites

παιδιά επειδή θέλω να βλέπω ταινίες avi με divx συμπίεση απο ότι βλέπω μόνο το galaxy υποστιριζει αυτό το φορμά. το iphone το κάνει αυτό?? να παίζει ταινίες lost και με υπότιτλους?η το galaxy υπερτερεί πλήρως σε αυτόν τον τομέα?

 

Δεν ξέρω για το iphone, αλλά για ταινίες πάντως το Galaxy είναι απλά τέλειο. Και μισή ίντσα μεγαλύτερο.

- Alex
Link to comment
Share on other sites

παιδια τι μπωρο να κανω για να μην φαινοντε τα σπαστικα εικονιδια του destinator στη συλογη?διαβασα λιγο ποιο πανω αλλα δεν καταλαβα τπτ .
Link to comment
Share on other sites

παιδιά θα σας πρήξω και πάλι.

Εχω συνδέσει το κινητό με το laptop (δόξα τω Θεώ συνδέθηκε με το kies) και τώρα προσπαθώ να το παραμετροποιήσω.

Δεν έχω βάλει κάρτα sim μέσα και για να ενεργοποιήσω το google account μου ζητάει σύνδεση με internet.

Eλα που δεν συνδέεται καθολου με το wifi μου (είναι κλειδωμένο με WEP το οποίο το δίνω , μου λέει ισχύς σήματος: καλό αλλά δεν συνδέεται). :( :(

Το περίεργο είναι οτι kαι το laptop που είναι δίπλα του είναι σνδεδεμένο στο ιδιο wifi και πάει σφαίρα

Anyone got any ideas? :cry:

Seriousness is the only refuge of the shallow !!! ;)
Link to comment
Share on other sites

με το iphone πρέπει πρώτα να τις μετατρέψεις σε mp4. κάτι που δεν είναι πάντα εύκολο (π.χ. σε mkv format). σε android έχεις rockplayer κ mvideoplayer + τον default player του galaxy

 

 

παιδιά επειδή θέλω να βλέπω ταινίες avi με divx συμπίεση απο ότι βλέπω μόνο το galaxy υποστιριζει αυτό το φορμά. το iphone το κάνει αυτό?? να παίζει ταινίες lost και με υπότιτλους?η το galaxy υπερτερεί πλήρως σε αυτόν τον τομέα?
galaxy s, Note 8
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον, λυθηκε και το θεμα με τα γενεθλια.

Κοιταξα τις επαφες που εχω στο gmail, και σε οσες εχω γενεθλια δεν μου εμφανιζε τα γενεθλια τους στο ημερολογιο του galaxy.

αυτο μαλλον συμβαινει επειδη ο συγχρονισμος με το hd2 που εκανα δεν εχει συμβατοτητα με το gmail στο android. η μπορει να ειναι και κατι αλλο, δεν ξερω.

δοκιμασα στο galaxy και σε μια επαφη απο αυτες που εχω απο gmail, εβαλα γενεθλια 15/09/1960 για να δω αν σημερα μου την βγαζει. μολις εβαλα τα γενεθλια, εκανα συγχρονισμο, και ειδα οτι στο gmail μου στο web, ειχαν περαστει κανονικα τα γενεθλια στην συγκεκριμενη επαφη. κοιταξα στο ημερολογιο αλλα τιποτα. δεν μου εμφανιζε τα γενεθλια.

 

σημερα πηγα και εκανα ακριβως το αντιστροφο. δηλαδη, ανοιξα το gmail μου στον υπολογιστη με τον google chrome (αυτον χρησιμοποιω γιατι ειναι ο καλυτερος by the way), και πηγα σε μια επαφη και προσθεσα τα γενεθλια. πατησα αποθηκευση και μετα εκανα στο galaxy συγχρονισμο.

μετα τον συγχρονισμο, ειδα οτι :

- στην επαφη ειχαν περαστει κανονικα τα γενεθλια

- υπηρχε κανονικα ειδοποιηση στο ημερολογιο που λεει "ΕΠΩΝΥΜΟ.Γενέθλια"

- υπηρχε κανονικα η ιδια ειδοποιηση και στο daily briefing.

 

αρα καταληγουμε οτι, πηγαιντε στο gmail σας μεσω web, και φτιαξτε απο εκει τα γενεθλια των επαφων που θελετε, και μετα τον συγχρονισμο θα εχετε κανονικοτατα στο ημερολογιο και στο dail briefing ειδιποιηση για καθε επαφη οποτε εχει γενεθλια.

μαλιστα εχει φτιαξει και κανονικα ειδοποιηση για καθε χρονο αυτοματα. θα το δειτε αν ανοιξετε το ημερολογιο, εκει εχει ενα διπλο βελος που υποδηλωνει το recursion (επαναληπτικοτητα).

 

αντε, λυθηκε και αυτο παλικαρια.

ουφφφφ αρχιζω και δινω κι'εγω κατι στο android. :lol::lol::lol::lol:

φιλε μια ερωτηση εγω εχω συνδεση μερικες επαφες μου με τον λογαριασμο τους στο facebook αυτες πως θα τις περασω στο gmail ωστε να ορισω τα γενεθλια του καθενος. η απλα βαζω στην βαζω στην καταλληλη ημερομηνια χειροκινητα γενεθλια μητσου ας πουμε?
υπογραφή εκτός ορίων
Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με το νέο lag fix δεν έχω παρατηρήσει κάποια μεγάλη διάφορα. Πιθανώς να κερδίζουμε κάποια ακόμα ΜΒ σε average κατάσταση.

Όλα λειτουργούν στην εντέλεια.

 

Όπως και πριν αφηοντας το ενσωματωμένο MinFreeManager να τρέχει μονίμως στο background και εχοντας αποκλείσει κάποιες εφαρμογές που χρησιμοποιώ σπάνια από το να μπαίνουν στο παρασκήνιο μόνες τους κατευθείαν με το startup, η διαθέσιμη ραμ μου κινείται ακόμα και με σκληρή χρήση πάνω από 100 ΜΒ. Το σύνηθες είναι 120-110

 

Πλέον σταματώ να κοιταω την μνήμη. Ρίχνω μόνο καμία ματιά μην έχω ξεχάσει κάποια εφαρμογή ενεργή.

Βγαίνω πάντα με το πληκτρο επαναφοράς που τις βάζει αυτομάτως στο παρασκήνιο.

Όσες απ αυτές δεν πολύ χρησιμοποιούνται, κάποια στιγμή κλείνουν από το σύστημα για να μεταφερθεί η μνήμη που κράτους σε άλλες που την χρειάζονται.

 

Έτσι θα έπρεπε να δουλεύει out the box η συσκευή.

 

Μία από τα ίδια και εδώ, όλα λειτουργούν μία χαρά, μπαταρία οκ δηλαδή όπως ήταν και με το V1, μόνο που εξακολουθώ και παίζω με τον Autokiller από market και όχι αυτόν της εφαρμογής γιατί μου δίνει μία καλύτερη αίσθηση εναλλαγής οθονών που μπορεί όμως και να είναι ιδέα μου...μνήμη σταθερά πάνω από 100 mb...θα δω και τις επόμενες μέρες πως θα πάει έχω όμως την αίσθηση ότι είναι ότι καλύτερο έχω κάνει για το κινητό

 

 

 

Sent from my Galaxy S

Αντώνης
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά συγνώμη που επαναλαμβάνω την ίδια ερωτήση αλλά δεν έχω πάρει καμία απάντηση οπότε ρωτάω για τρίτη φορά: Στο post 4606 αναφέρεται σε συγχρονισμό επαφών facebook με αυτές του google ώστε να εμφανίζονται οι φωτογραφίες του facebook αυτόματα στις επαφές κτλ. Έχω προσπαθήσει αρκετά να το κάνω αλλά δεν έχω βρει τον τρόπο γιατί στους λογαριασμούς ο λογαρισμός facebook εμφανίζει ότι έχει 0 contacts. Ξέρει κανείς πως θα εμφανίσω τους φίλους μου στο facebook ως επαφές στο λογαρισμός του facebook στο Android?

 

λοιπόν ΕΠΑΦΕΣ-> ΒΡΕΙΤΕ ΦΙΛΟΥΣ->ΠΡΟΣΘΗΚΗ ΛΟΓΑΡΙΑΣΜΟΥ (αν δεν υπάρχει το fb) και ΠΡΟΣΘΗΚΗ ΛΟΓΑΡΙΑΣΜΟΥ (αν στο Διαχείριση λογαριασμών δεν υπάρχει)

Αφού το κάνεις add το ανοίγεις και πατάς συγρονισμός εφαρμογής επαφών

Αφού γίνει όλο αυτό κανονικά όταν πάς στο ΒΡΕΙΤΕ ΦΙΛΟΥΣ θα σου εμφανίζει το fb και πατώντας εκεί θα βγάζει όλους του φίλους)

Από εκεί επιλέγεις ποιους θές να κάνεις import και πατάς Αποθήκευση

Αν γίνει όλο αυτό θα έχεις στις επαφές και τα τηλ τα κανονικά αλλά και τις επαφές του fb οπότε πας σε μια επαφή του fb, κρατάς επιλεγμένη την επαφή και στο μενού που θα βγάλει πατάς Σύνδεση Επαφής και επιλέγεις την αντίστοιχη επαφή (με τα τηλ δηλαδή) που έχεις ήδη στο κινητό)

 

Υ.Γ. Επειδή σε άλλες επαφές θα τύχει να βγάζει σαν αρχίκή το όνομα του fb κι όχι το σωστό που θα έχεις λογικά στο τηλ, πατάς πάνω στην επαφή, και μετά πατάς το μενού και ΣΗΜΑΝΣΗ ΩΣ ΠΡΟΕΠΙΛΟΓΗ και διαλέγεις ποιο όνομα τηλ κλπ κλπ θα φαίνεται πρώτο

 

Υ.Γ. ελπίζω να σου έδωσα να καταλάβεις :)

Link to comment
Share on other sites

παιδιά θα σας πρήξω και πάλι.

Εχω συνδέσει το κινητό με το laptop (δόξα τω Θεώ συνδέθηκε με το kies) και τώρα προσπαθώ να το παραμετροποιήσω.

Δεν έχω βάλει κάρτα sim μέσα και για να ενεργοποιήσω το google account μου ζητάει σύνδεση με internet.

Eλα που δεν συνδέεται καθολου με το wifi μου (είναι κλειδωμένο με WEP το οποίο το δίνω , μου λέει ισχύς σήματος: καλό αλλά δεν συνδέεται).

Το περίεργο είναι οτι kαι το laptop που είναι δίπλα του είναι σνδεδεμένο στο ιδιο wifi και πάει σφαίρα

Anyone got any ideas?

 

Ακυρο παιδιά έβαζα λάθος WEP. Ευτυχώς συνδέθηκε μια χαρά και με καλή ταχύτητα. Πάντως με τρόμαξε για λίγο.:O

Seriousness is the only refuge of the shallow !!! ;)
Link to comment
Share on other sites

υπαρχει τροπος να προσθεσω τα γενεθλια των επαφων μου στο ημερολογιο? λεει ενα παιδι πιο πισω αλλα δεν μπορω να το κανω!
υπογραφή εκτός ορίων
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω και κάτι άλλο τώρα που πήρα φόρα ?:lol:

 

Απ'ότι κατάλαβα απ'οτι έχω διαβάσει στο forum και να έχω το 3G μονίμως απενεργοποιημένο και πάλι μπορεί μια εφαρμογή να με χρεώσει αν συνδεθεί με 2G στο internet για συγχρονισμό?

Seriousness is the only refuge of the shallow !!! ;)
Link to comment
Share on other sites

Ειναι απο την cosmote οπως σου ειπε και ο μηλο-φιλος παραπανω (χα χα).

εδω που τα λεμε καλυτερα να μην στο εμφανιζει. εγω οτι μου θυμιζει την λεξη "Ελλαδα" δεν θελω να το βλεπω. ειδικα τον τελευταιο καιρο.:lol::lol::lol::lol:

 

Παιδια, διαβαζω οτι ηδη ξεκινησε στο hd2 και παιζει η ρομ του desire hd. αν το καταφερουν και παιξει κανονικα σαν ρομ, τοτε το desire hd, δεν θα πουλησει καθολου !!!!

και την ιδια στιγμη θα παρει απιστευτη αξια το hd2, μιας και θα μπορεσει μεσω xda να παιξει και τα windows phone 7. φανταστειτε να εχει καποιος επιλογη να βαλει οποια ρομ θελει με android η wp7 η winmo6.5.

 

και φυσικα οι κατοχοι του απλου desire, θα τρελαθουν. γιατι το hd2 εχει και 576mb ram !!!!

 

Ειδα το βιντεο που παιζει στο hd2 η ρομ του desire hd και εχω την εντυπωση οτι ολα παιζουν πιο γρηγορα μισο κλικ απο το galaxy.

για δειτε κι'εσεις και πειτε μου αν ειναι ιδεα μου :

http://gamesquare.co.uk/DesireHD/

 

Αντώνη μου αναψες φωτιες, μόλις εγκατέστησα την τελευταία ομεγα ρομ στο HD2 μου, κιαμέσως έβαλα την beta android toy desire HD.

Θα βάλω και τις εφαρμογες που έχω στο galaxy και βλέπουμε.

Πρώτη εντύπωση με αδεια ρομ, δεν έχει άμεση αποκριση αλλά ειναι λειτουργική

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια ...να ρωτησω κατι κουλο?

 

Πως φτιαχνουμε ομαδες επαφων στο κινητο ? γιατι βλεπω το προφανες και δεν μου πετυχαινει.:blink:

Unbox Your Phone
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S (Μέρος Ι)
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...