Jump to content

Samsung Galaxy S (Μέρος Ι)


NTROPIC
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλα για το ιδιο κινητο μιλαμε;

 

Εμενα με κραταει 1 μερα με το ζορι και δεν κανω και τιποτα το σημαντικο...

 

ελεος!

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Για αυτούς που γνωρίζουν το android market ποιο είναι το καλύτερο από τα navigator που έχει εκεί εκτός από ndrive που μου γέμισε την έκθεση με τα εικονίδια του;
Αντώνης
Link to comment
Share on other sites

καλα για το ιδιο κινητο μιλαμε;

 

Εμενα με κραταει 1 μερα με το ζορι και δεν κανω και τιποτα το σημαντικο...

 

ελεος!

 

Δώσε στατιστικά.

 

Φόρτισε το και μετά όταν είναι να τελειώσει η μπαταρία πήγαινε στο Settings->Phone info -> Bettery use

 

Και δώσε πόσες ώρες έκανες τι.

Link to comment
Share on other sites

Δώσε στατιστικά.

 

Φόρτισε το και μετά όταν είναι να τελειώσει η μπαταρία πήγαινε στο Settings->Phone info -> Bettery use

 

Και δώσε πόσες ώρες έκανες τι.

 

Οκ Αυριο βραδακι θα χω τα αποτελεσματα.....

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Εγώ σήμερα το φόρτισα μετά από 44 ώρες αρκετή χρήση και είχε φτάσει 6%. Γενικά μου φαίνεται ότι όσο περνάνε οι μέρες κρατάει πιο πολύ η μπαταρία του.
Link to comment
Share on other sites

φιλε μου δν μπορω να παρω αποφαση... ειμαι μεταξυ HD2 kai Galaxy S.... Μπορεις λιγο να με διαφωτισεις σε γενικες γραμμες το τι πιστευεις εσυ οτι ειναι το καλυτερο. Μου αρεσει η οθονη του HD2 ειναι μεγαλη και μου αρεσει και το home screen του... Απο την αλλη το Galaxy S, αν και δν το εχω πιασει στα χερια μου, φαινεται να εχει καλυτερη οθονη και πολυ smooth Web browsing. μπορεις στους τομεις: 1) Ταχυτητα 2) Οθονη 3) Λογισμικο (αυτο δν ειναι και ιδιαιτερα δυσκολο 4) ΜΠΑΤΑΡΙΑ (για μενα ειναι πολυ σπουδαιο) 5) Homescreen-Widgets-Apps να μου πεις το τι πιστευεις! Νομιζω οτι εισαι ο μονος που μπορει να με βγαλει απο το αδιεξοδο... Ευχαριστω εκ των πρτερων

Ουτε που να το σκεφτεσαι για HD2...Ειναι πια "αρχαιο"...Ασε που τα windows mobile 6.5 σε 1 χρονο το πολυ θα ειναι εντελως αχρηστα,γιατι δεν θα εχουν συμβατοτητα με τα 7αρια που βγαινουν...Και καποια βεβαια στιγμη θα τα παρατησουν και οι developers τα 6.5 και δε θα βγαζουν καινουρια προγραμματα,μιας και θα πεσουν με τα μουτρα στα 7αρια...

Ειναι πολυ κριμα,γιατι προκειται για μια εξαιρετικη συσκευη...Και φαντασου οτι η αξια μεταπωλησης της σε 1 χρονο δεν θα ειναι ουτε 100 ευρω...

Παρε ενα Galaxy η καποια αλλη συσκευη με Android,μιας και ειναι το μελλον στα λειτουργικα...;)

"Earth has its boundaries, but human stupidity is limitless”

Gustave Flaubert

Link to comment
Share on other sites

Ουτε που να το σκεφτεσαι για HD2...Ειναι πια "αρχαιο"...Ασε που τα windows mobile 6.5 σε 1 χρονο το πολυ θα ειναι εντελως αχρηστα,γιατι δεν θα εχουν συμβατοτητα με τα 7αρια που βγαινουν...Και καποια βεβαια στιγμη θα τα παρατησουν και οι developers τα 6.5 και δε θα βγαζουν καινουρια προγραμματα,μιας και θα πεσουν με τα μουτρα στα 7αρια...

Ειναι πολυ κριμα,γιατι προκειται για μια εξαιρετικη συσκευη...Και φαντασου οτι η αξια μεταπωλησης της σε 1 χρονο δεν θα ειναι ουτε 100 ευρω...

Παρε ενα Galaxy η καποια αλλη συσκευη με Android,μιας και ειναι το μελλον στα λειτουργικα...;)

 

να εμπιστευτω την samsung? Δεν ειχα ποτε κινητο samsung και δν ξερω κατα ποσο ειναι αξιοπιστα. Η κατασκευη του galaxy ειναι τοσο καλη οσο αυτη του HD2? ****το σκετη σπαζοκεφαλια.... Επισης λενε πολλοι πως εχουν προβληματα με το GPS τ Galaxy και επισης οτι η οθονη δεν ειναι κατι το ιδιαιτερο! Ισχυουν αυτα? :fool:

Link to comment
Share on other sites

Μακρία από hd2, τα wm 6.5 είναι πεθαμένο λειτουργικό και κανείς δεν θα φτιάξει εφαρμογή που να εκμεταλλεύεται το hardware του hd2. Εάν δεν θέλεις το i9000(samsung galaxy s), υπάρχει και το s8500 της samsung με Bada OS αντί για android και με καλύτερη ποιότητα κατασκευής, 200€ φτηνότερα και led flash(αλλά με μικρότερη οθόνη και Bada OS).

 

Από εκεί και πέρα, υπάρχει το iphone 4(με όλους τους περιορισμούς της φασιστοapple). Και εάν δεν θέλεις να στηρίξεις μια τέτοια εταιρία όπως η apple, υπάρχει το htc desire και το google nexus one(που είναι αδελφάκι του desire και τα 2 από την htc είναι) που έχουν επίσης Android αλλά το multitouch τους όπως και η οθόνη και ο επεξεργαστής/κάρτα γραφικών και μερικά άλλα υστερούν ελαφρώς σε σχέση με του galaxy s. Αλλά το htc sense gui είναι σαφώς πιο όμορφο από το αντίστοιχο της samsung.

 

Επισης λενε πολλοι πως εχουν προβληματα με το GPS τ Galaxy και επισης οτι η οθονη δεν ειναι κατι το ιδιαιτερο! Ισχυουν αυτα?

 

Ποιοι τα λένε αυτά;

Link to comment
Share on other sites

φιλε μου δν μπορω να παρω αποφαση... ειμαι μεταξυ HD2 kai Galaxy S.... Μπορεις λιγο να με διαφωτισεις σε γενικες γραμμες το τι πιστευεις εσυ οτι ειναι το καλυτερο. Μου αρεσει η οθονη του HD2 ειναι μεγαλη και μου αρεσει και το home screen του... Απο την αλλη το Galaxy S, αν και δν το εχω πιασει στα χερια μου, φαινεται να εχει καλυτερη οθονη και πολυ smooth Web browsing. μπορεις στους τομεις: 1) Ταχυτητα 2) Οθονη 3) Λογισμικο (αυτο δν ειναι και ιδιαιτερα δυσκολο 4) ΜΠΑΤΑΡΙΑ (για μενα ειναι πολυ σπουδαιο) 5) Homescreen-Widgets-Apps να μου πεις το τι πιστευεις! Νομιζω οτι εισαι ο μονος που μπορει να με βγαλει απο το αδιεξοδο... Ευχαριστω εκ των πρτερων

 

φίλε μου εαν είναι μεταξύ των δύο δε το συζητάω , σαφώς με κλειστά μάτια galaxy s. Απλώς ανέφερα αυτά που βρηκα στο galaxy ως αρνητικά. 1) Στην ταχύτητα φυσικά είναι πιο γρήγορο παντού το galaxy , αλλά 2) η ψευτο-ανάλυση 800χ480 του galaxy αν τα βαλεις διπλα διπλα με το HD2 φαίνεται πολύ. Αν δεν εχεις να το συγκρίνεις δε θα το καταλάβεις μάλλον. 3) Στο λογισμικο πάλι δεν υπάρχει συγκριση, λογω του ότι είναι linux το android, ανοιγω κονσολα και δουλεύω με εντολές όπως και σε ενα pc με linux, και απο την πρώτη μέρα κιολας που ασχοληθηκα βρήκα απιστευτα προγράματα για android, μέχρι και web server σηκώνεις απο το κινητό! Επίσης το android δεν εχει τα χαζοκολλήματα των windows. 4) η μπαταρία του επίσης με ξάφνιασε ευχάριστα με την απόδοση της. Με wifi να τραβαει συνεχώς data και bluetooth ανοιχτό συνδεδεμένο κράτησε 2 μερες!!

Έχω και το omnia i8910 και όταν σερφάρω με wifi η 3g μέσα σε 30 λεπτά η μπαταρία μένει με μια γραμμή.

5) όσο για Homescreen-Widgets μου άρεσαν πολύ, αλλά είναι και θέμα γούστου μάλλον, αλλοι λενε HTC sense καλύτερο.

 

πάντως εγώ το HD2 το κρατάω για δύο λόγους, πρώτα γιατί έχω κάποιες συγκεκριμένες εφαρμογές για τη δουλεία μου (cad προγράματα , λογισμικο επικοινωνίας με leiser scanner κλπ) που υπάρχει μόνο σε WM και δεύτερον όλα δείχνουν πως το HD2 θα πάρει την αναβάθμιση σε WM7 όταν βγουν, αλλά και ακόμα να μην τη δώσει η HTC την αναβάθμιση σίγουρα θα κάνουν το θαύμα τους oi xda-developers και τότε θα είναι σα να να άλλαξα συσκευη.

Link to comment
Share on other sites

Samsung Galaxy S does video out via 3.5 mm headset jack

http://androidandme.com/2010/07/news/samsung-galaxy-s-does-video-out-via-3-5-mm-headset-jack/

 

Και οχι μονο αυτο αλλα η τηλεοραση σας δειχνει οτι ακριβως και το κινητο σας :D

Να και το βιντεο

 

Το εχει δοκιμασει κανενας;

 

Πολυ εντυπωσιακο !:D

 

Ericsson GF 768...Nokia 6110...Nokia 6510....Alcatel OT 700...Nokia 3410...Sony Ericsson K850...Sony Ericsson P800...HTC Touch Diamond 2...HTC Desire...Samsung Galaxy S...Samsung Galaxy Nexus...Samsung Note 3...Samsung S8 plus Duos...Samsung Note 9...Samsung Mote 20 Ultra...Samsung Fold 3

Link to comment
Share on other sites

Samsung Galaxy S does video out via 3.5 mm headset jack

http://androidandme.com/2010/07/news/samsung-galaxy-s-does-video-out-via-3-5-mm-headset-jack/

 

Και οχι μονο αυτο αλλα η τηλεοραση σας δειχνει οτι ακριβως και το κινητο σας :D

Να και το βιντεο

 

Το εχει δοκιμασει κανενας;

 

Πολυ εντυπωσιακο !:D

 

Tι καλώδιο χρειάζεται και από που μπορούμε αν το προμηθευτούμε?

Link to comment
Share on other sites

Tι καλώδιο χρειάζεται και από που μπορούμε αν το προμηθευτούμε?

 

Απ'οτι γραφουν στα σχολια αυτο πρεπει να κανει http://www.expansys.com.gr/d.aspx?i=149858

 

Ericsson GF 768...Nokia 6110...Nokia 6510....Alcatel OT 700...Nokia 3410...Sony Ericsson K850...Sony Ericsson P800...HTC Touch Diamond 2...HTC Desire...Samsung Galaxy S...Samsung Galaxy Nexus...Samsung Note 3...Samsung S8 plus Duos...Samsung Note 9...Samsung Mote 20 Ultra...Samsung Fold 3

Link to comment
Share on other sites

Απ'οτι γραφουν στα σχολια αυτο πρεπει να κανει http://www.expansys.com.gr/d.aspx?i=149858

 

:eek::eek::eek::eek::eek::eek: 54 ευρώ???????????

 

Το e-shop το έχει 35. http://www.e-shop.gr/show_tel.phtml?id=TEL.003933&u=%CA%C1%CB%D9%C4%C9%CF-%C5%CE%CF%C4%CF%D5-%C2%C9%CD%D4%C5%CF-NOKIA-CA-75U

 

Βασικά βρήκα και άλλα http://www.skroutz.gr/c/585/kalodia-dedomenwn.html?keyphrase=Nokia+CA-75U. Αλλά μου κάνει εντύπωση. Αυτό με τα 6 ευρώ έχει διαφορά από αυτό με τα 35?

Edited by Devil_7
Link to comment
Share on other sites

πήρα την απάντηση μου για το tv-out :) Πάντως καλώδια αυτού του τύπου για νόκια έχει στο ebay με 2-3 ευρώ, και θεωρούντα συμβατά με samsung. Οπότε πριν κάνετε τη μαμακία να δώσετε ένα κάρο λεφτά για το επίσημο, περιμένετε να αναφερθούν συμβατότητες σε κανένα blog ή forum γιατί κατά πάσα πιθανότητα θα ταιριάζει.
Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να βάλεις όποιο ringtone θέλεις. Αρκεί να φτιάξεις στην κάρτα SD ένα φάκελο audio και μέσα σε αυτόν άλλους τρεις φακέλους με την εξής δομή:

 

audio -> alarms

audio -> notifications

audio -> ringtones

 

Σε καθένα απ' αυτούς μπορείς να βάλεις τους ήχους της αρεσκείας σου και κατόπιν να επιλέξεις από το μενού των ρυθμίσεων αυτόν που θέλεις για ringtone.

 

Βοηθεια τιποτα απο τα παραπανω δεν ισχυει,πως θα βαλω ηχο κλησης?

Link to comment
Share on other sites

Η οθόνη του galaxy s δίπλα στο HD είναι χαοτικά καλύτερη(σε αυτό που εγώ ψάχνω μάλλον) σε θέμα φωτεινότητας, χρωμάτων, ρεαλισμού και γωνίας θέασης. το θέμα με τα pixel δεν το βρίσκω τόσο μούφα όπως λέγεται . προσωπικά δεν έχω δει καλύτερες οθόνες από τις super amoled.
Ας επιχειρήσουμε...
Link to comment
Share on other sites

Ειχα διαβασει καπου στο νετ οτι το ηχειο ειναι μετριο.Ισχυει κατι τετοιο;

 

Ειμαι κατοχος iphone 3G.

 

Ειχα σκοπο να αγορασω το 4,αλλα μετα τις καταγγελιες που ακουστηκαν τελευταια,σκεφτομαι να γυρισω σε android.Διαβαζοντας ομως διαφορα posts του στυλ οπως πχ που θα βρω την ταδε εφαρμογη,ποσους φακελους θα ανοιξω για να μπορεσω να φτιαξω ringtones,πως θα ακουσω ραδιοφωνο απο το νετ κ.α αποκαρδιώνομαι.Και το λεω αυτο διοτι παρολα τα προβληματα και τις ελλείψεις που εχει το iphone οπου αλλες εταιριες στον χωρο προσφερουν εδω και χρονια,ενα καλο εχει που την διαχωριζει απο τον ανταγωνισμο και σε κανει να μην μπορεις να ξεκολλήσεις ευκολα μαζι της.Η απλοτητα σε ολα!Ειτε αυτο λεγεται εφαρμογη,ειτε μενου.

Δεν υπερασπιζομαι την apple!Την σιχαίνομαι σαν εταιρια για τις φασιστικες πρακτικες της!Μου προσφερει ομως ευκολια!Αυτη που εψαχνα σε οσα κινητα ειχα κατα το παρελθον και δεν την ειχα μεχρι που κατεληξα στο τελευταιο.Θα μπορουσα να κανω jailbrake για να εχω το παραπανω.Δεν το εκανα ομως διοτι βαριομουν να περασω την ταλαιπωρια που περνουσαν ολοι οι αλλοι περιμενωντας εναγωνίως ποτε θα βγει η αντιστοιχη σπασμενη αναβαθμιση στο λειτουργικο διοτι σε αντιθετη περιπτωση τα εχανα ολα.Και ποσα αλλα αρνητικα αποτελεσματα με την συγκεκριμενη πρακτικη.

 

Εχω μπερδευτει παρα πολυ.Δεν ξερω που να καταληξω! :-(

Link to comment
Share on other sites

Ειχα διαβασει καπου στο νετ οτι το ηχειο ειναι μετριο.Ισχυει κατι τετοιο;

 

Ειμαι κατοχος iphone 3G.

 

Ειχα σκοπο να αγορασω το 4,αλλα μετα τις καταγγελιες που ακουστηκαν τελευταια,σκεφτομαι να γυρισω σε android.Διαβαζοντας ομως διαφορα posts του στυλ οπως πχ που θα βρω την ταδε εφαρμογη,ποσους φακελους θα ανοιξω για να μπορεσω να φτιαξω ringtones,πως θα ακουσω ραδιοφωνο απο το νετ κ.α αποκαρδιώνομαι.Και το λεω αυτο διοτι παρολα τα προβληματα και τις ελλείψεις που εχει το iphone οπου αλλες εταιριες στον χωρο προσφερουν εδω και χρονια,ενα καλο εχει που την διαχωριζει απο τον ανταγωνισμο και σε κανει να μην μπορεις να ξεκολλήσεις ευκολα μαζι της.Η απλοτητα σε ολα!Ειτε αυτο λεγεται εφαρμογη,ειτε μενου.

Δεν υπερασπιζομαι την apple!Την σιχαίνομαι σαν εταιρια για τις φασιστικες πρακτικες της!Μου προσφερει ομως ευκολια!Αυτη που εψαχνα σε οσα κινητα ειχα κατα το παρελθον και δεν την ειχα μεχρι που κατεληξα στο τελευταιο.Θα μπορουσα να κανω jailbrake για να εχω το παραπανω.Δεν το εκανα ομως διοτι βαριομουν να περασω την ταλαιπωρια που περνουσαν ολοι οι αλλοι περιμενωντας εναγωνίως ποτε θα βγει η αντιστοιχη σπασμενη αναβαθμιση στο λειτουργικο διοτι σε αντιθετη περιπτωση τα εχανα ολα.Και ποσα αλλα αρνητικα αποτελεσματα με την συγκεκριμενη πρακτικη.

 

Εχω μπερδευτει παρα πολυ.Δεν ξερω που να καταληξω! :-(

 

Παρε το iphone 4...ΚΑΝΕΝΑ αλλο τηλεφωνο δεν θα σου κανει τη δουλεια σου,ετσι οπως τη θες...

Αφου ειδικα ησουνα ικανοποιημενος,με ενα iphone ΧΩΡΙΣ jailbreak...

Βεβαια και τα Android ειναι σχετικα "ευκολα" τηλεφωνα...Απλα οι πολυ περισσοτερες δυνατοτητες που σου παρεχουν σα συσκευες,προυποθετουν το να ασχοληθεις λιγακι...;)

"Earth has its boundaries, but human stupidity is limitless”

Gustave Flaubert

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά χτες ξαναπέρασα το ndrive, το έβαλα για δεύτερη φορά και το άφησα στην εσωτερική μνήμη του κινητού γιατί την προηγούμενη το είχα περάσει στην microsd με αποτέλεσμα να μου γεμίσει την έκθεση φωτογραφιών με εικονίδια κάτι που μου έκανε και σε symbian...Τώρα όλα OK αλλά θέλω να ρωτήσω κάτι...κοιτώντας την μνήμη του κινητού μέσα από τις ρυθμίσεις βλέπω ότι ΔΕΝ υπήρξε καμία μείωση μνήμης μετά την εγκατάσταση του Ndrive..κάποια στιγμή που είχα περάσει το navigon είχα δει αισθητή διαφορά στη εσωτερική μνήμη του κινητού...Αυτό πως εξηγείται;;;:blink:
Αντώνης
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S (Μέρος Ι)
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...