Jump to content

Samsung Galaxy S (Μέρος Ι)


NTROPIC
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αυτό που παίζει μουσική είναι μια χαρά, δυνατότατο.

 

Αυτό που ακους μιλάς φυσιολογικά.

 

πωσ σου φαινεται ειναι καλο η οχι και τοσο ?

:p
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

γεια σε όλους,

γνωρίζει κανείς αν υπάρχει τρόπος να μην εμφανίζονται αυτές οι διαφημίσεις με links σε διάφορες σελίδες ακόμα και μέσα στα προγράμματα που ανοίγει το κινητό?

thanks :happy:

Link to comment
Share on other sites

Σημερα ερχεται το δικο μου και θα θελα να μαθω πως μπορω να περασω τις επαφες απο το iphone στο galaxy s. Τωρα ειναι αποθηκευμενες στα "Windows Contacts" των Windows 7.
Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Κατοχος κι εγω, πλεον, του galaxy s, θα πω -εχοντας παιξει με σχεδον ολα τα smartphones της αγορας:

Ειναι η καλυτερη υλοποιηση αυτη τη στιγμη στο χωρο. Τελεια.

Μια κλαση πανω σε ολους τους βασικους τομεις απο το desire (καλυτερη οθονη, ταχυτερος επεξεργαστης στην πραξη).

 

Φυσικα δε θα παραλειψω να αναφερθω -για ακομη μια φορα- στα σκουπιδοπλαστικα του. ΔΕ δικαιολογουνται τετοια υλικα (το πισω καπακι ειναι πλαστικο 1 χιλιοστου - αν ειναι δυνατον), χρωμια της πλακας στα πλαϊνα κλπ.

Ενταξει, θα διαβασω παλι τα κλασικα, οτι εχουν καλη συναρμογη, ετσι ειναι ολα στην αγορα, ετσι ειναι και το iphone που εχει πουλησει σαν τρελο κι αλλα τετοια.

Για τα γουστα μου ομως, ειναι απαραδεκτα (δε διανοειται να πληρωνεις 600 ευρω για τετοια υλικα, πως να το κανουμε - να λεμε τα πραγματα με το ονομα τους).

Αμεσα, λοιπον, μια θηκη για να κρυφτει μεσα. Αυτη, ειναι ο,τι καλυτερο υπαρχει, αρκει να βρεθει καπου να αγοραστει (κυκλοφορει σε κορεατικα sites). Απλα πανεμορφη:

http://zenuscase.imghost.cafe24.com/web/upload/images2/galaxyS.jpg

 

Κατα τα αλλα θα αναφερθω καποια στιγμη αναλυτικα. Εχουν ειπωθει τα βασικα. Οθοναρα, ταχυτατο (30% πιο γρηγορο στην πραξη απο το desire) και παραδοξως εξαιρετικο ακουστικο (τα κλασικα τριζατα σε υψηλες συχνοτητες, της htc, εδω ειναι παρελθον), οπως φυσικα και πολυ πιο δυνατο ηχειο (τιποτα ιδιαιτερο ποιοτικα βεβαια).

Συμπερασματικα, προκειται για το κινητο που θα ειναι στην κορυφη για το 2010...

Edited by v@gelis
Link to comment
Share on other sites

επαναλαμβανω οτι αυτη την εμμονη της samsung και κατα δευτερο λογο της htc στο να μην δινουν βαση στον τομεα αποδοσης ποιοτικου ηχου ,δεν την καταλαβαινω.

δηλαδη τι οικονομικη επιβαρυνση θα ειχε ενα κορυφαιο smartphone εαν του ειχαν βαλει 2 ποιοτικα,στερεο ηχεια ωστε να μην μειονεκτει εκει εν συγκρισει με nokia,sonyericsson smartphones που δινουν βασει και στον τομεα του ηχου.

και μην μου πει καποιος οτι δεν ειναι σημαντικο αυτο το θεμα γιατι σαν multimedia πλασαρονται πια ολα τα smartphones απο τις εταιρειες,αρα ειναι σημαντικο να προσεχεις και αυτον τον τομεα.

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση για αυτούς που το έχουν...όταν ανοίγετε εφαρμογές η απόκριση είναι άμεση ; Θέλω να πω ανοίγουν γρήγορα : Και γενικά από την στιγμή που επιλέγεις κάτι αυτό ανοίγει άμεσα ή καθυστερεί έστω και λίγο;;; Στο Internet μπαίνει γρήγορα ;

Άντε γιατί μου φαίνεται βρήκα τον αντικαταστάτη του λατρεμένου μου Omnia hd :D

Αντώνης
Link to comment
Share on other sites

Εχει καταφέρει κανείς να στείλει sms με το greek input method? Εμένα μου βγάζει το εξής μύνημα:

 

ΤΟ ΜΥΝΗΜΑ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΕΣΤΡΑΜΜΕΝΟ ΣΤΗ ΣΥΣΚΕΥΗ ΤΟΥ ΠΑΡΑΛΗΠΤΗ. ΑΛΛΑΞΤΕ ΤΗΝ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑ ΕΙΣΑΓΩΓΗΣ ΣΕ ΑΥΤΟΜΑΤΗ

 

Εντωμεταξύ το greek virtual keyboard είναι δύσχρηστο γιατί βλέπει τα τηλέφωνα μιας επαφής (π.χ. σταθερό και κινητό) σαν διαφορετικές επαφές χωρίς όμως να καθορίζει ποιο είναι το κινητό και ποιο το σταθερό. Έτσι είναι πολύ πιθανό να στείλεις sms στο σταθερό τηλέφωνο. Έχει βρει κανείς κάποια λύση;

Link to comment
Share on other sites

Το κινητό έρχεται με μισό γεμάτη μπαταρια; Πόση ωρα θέλει φόρτιση;

Αν θυμάμαι καλά κανα 3ωρο πρέπει να πήρε με κλειστό το κινητό.

Το περίεργο είναι ότι ενώ τώρα συνήθως στα νέα κινητά σου λένε μπορείς να το ανοίξεις χωρίς να φορτίσεις την μπαταρία, στο manual γράφει ότι πρέπει να γίνει φόρτιση πριν το ανοίξουμε

Μια ερώτηση για αυτούς που το έχουν...όταν ανοίγετε εφαρμογές η απόκριση είναι άμεση ; Θέλω να πω ανοίγουν γρήγορα : Και γενικά από την στιγμή που επιλέγεις κάτι αυτό ανοίγει άμεσα ή καθυστερεί έστω και λίγο;;; Στο Internet μπαίνει γρήγορα ;

Άντε γιατί μου φαίνεται βρήκα τον αντικαταστάτη του λατρεμένου μου Omnia hd :D

Αν δεν έχεις γεμίσει την μνήμη έχοντας ανοίξει πάρα πολλές εφαρμογές ανοίγει αμέσως. Αν Ανοίξεις μια εφαρμογή που είχες ανοίξει και πριν, πάλι ανοίγει άμεσα. Αν τρέχουν πάρα πολλές εφαρμογές και δεν έχει μνήμη, μπορεί να δεις ένα lag 0.5 -1 sec. Αν και αυτό θα λυθεί με το 2.2 :)

Στο internet είναι απίστευτα γρήγορο :D

Edited by georgios29

Γιώργος

Ericsson: GA 628 | Nokia: 3210, 6210, 6600 | Sony Ericcson: P990i | HTC: Touch Cruise, Hero, HD7 | Samsung: Galaxy S, Galaxy S II, Galaxy S III, Galaxy S5, Galaxy S7, Galaxy S9+, Galaxy Tab S2, Galaxy S21 Ultra, Galaxy Tab S8+ | Acer: Iconia A500 | ASUS: Nexus 7 (2013) | LG: G2 (32GB)

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν έχεις γεμίσει την μνήμη έχοντας ανοίξει πάρα πολλές εφαρμογές ανοίγει αμέσως. Αν Ανοίξεις μια εφαρμογή που είχες ανοίξει και πριν, πάλι ανοίγει άμεσα. Αν τρέχουν πάρα πολλές εφαρμογές και δεν έχει μνήμη, μπορεί να δεις ένα lag 0.5 -1 sec. Αν και αυτό θα λυθεί με το 2.2 :)

Στο internet είναι απίστευτα γρήγορο :D

 

OK thanks :)

Για όσους ενδιαφέρονται για θήκη βρήκα και αυτό : http://www.plusmobile.net/zenus-to-launch-its-eco-friendly-soft-silicone-case-for-galaxy-s.php

Αντώνης
Link to comment
Share on other sites

Εχει καταφέρει κανείς να στείλει sms με το greek input method? Εμένα μου βγάζει το εξής μύνημα:

 

ΤΟ ΜΥΝΗΜΑ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΕΣΤΡΑΜΜΕΝΟ ΣΤΗ ΣΥΣΚΕΥΗ ΤΟΥ ΠΑΡΑΛΗΠΤΗ. ΑΛΛΑΞΤΕ ΤΗΝ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑ ΕΙΣΑΓΩΓΗΣ ΣΕ ΑΥΤΟΜΑΤΗ

 

Εντωμεταξύ το greek virtual keyboard είναι δύσχρηστο γιατί βλέπει τα τηλέφωνα μιας επαφής (π.χ. σταθερό και κινητό) σαν διαφορετικές επαφές χωρίς όμως να καθορίζει ποιο είναι το κινητό και ποιο το σταθερό. Έτσι είναι πολύ πιθανό να στείλεις sms στο σταθερό τηλέφωνο. Έχει βρει κανείς κάποια λύση;

 

Γιατί δεν έχει ελληνικά η συσκευή; Μενού και πληκτρολόγιο;

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Ολα τα reviews παντως που διαβαζω στο εξωτερικο,λενε τα ιδια πραγματα με εσας...Και δε μπορει ολοι να ειναι "βαλτοι"...

Ολοι παραπονιουνται για τα πλαστικα του,αλλα ολοι επισης συμφωνουν,ακομα και πρωην κατοχοι του 3GS,οτι η Samsung πηγε αυτη τη φορα ενα βημα πιο πανω και απο το Iphone...

Περιμενω τα reviews καθως και τα vs με το Iphone 4 (μιας και κυκλοφορησε σημερα),για να παρω τη τελικη αποφαση...Μεχρι το τελος της εβδομαδας,λογικα το τοπιο θα εχει ξεκαθαρισει...

Αν και οι περισσοτεροι στο εξωτερικο,εκφραζουν την απαισιοδοξια τους για το κατα ποσο υπαρχει η περιπτωση το Iphone 4 να ειναι καλυτερο...

Μαλλον ο "βασιλιας" (Iphone),πεθανε...Ζητω ο ΒΑΣΙΛΙΑΣ-Samsung Galaxy S...;)

"Earth has its boundaries, but human stupidity is limitless”

Gustave Flaubert

Link to comment
Share on other sites

Ολα τα reviews παντως που διαβαζω στο εξωτερικο,λενε τα ιδια πραγματα με εσας...Και δε μπορει ολοι να ειναι "βαλτοι"...

Ολοι παραπονιουνται για τα πλαστικα του,αλλα ολοι επισης συμφωνουν,ακομα και πρωην κατοχοι του 3GS,οτι η Samsung πηγε αυτη τη φορα ενα βημα πιο πανω και απο το Iphone...

Περιμενω τα reviews καθως και τα vs με το Iphone 4 (μιας και κυκλοφορησε σημερα),για να παρω τη τελικη αποφαση...Μεχρι το τελος της εβδομαδας,λογικα το τοπιο θα εχει ξεκαθαρισει...

Αν και οι περισσοτεροι στο εξωτερικο,εκφραζουν την απαισιοδοξια τους για το κατα ποσο υπαρχει η περιπτωση το Iphone 4 να ειναι καλυτερο...

Μαλλον ο "βασιλιας" (Iphone),πεθανε...Ζητω ο ΒΑΣΙΛΙΑΣ-Samsung Galaxy S...;)

 

Ακριβώς εκεί βρίσκομαι και εγώ...περιμένω να δω τι έχει να πει το iphone 4...και εγώ όμως νομίζω ότι δεν έχει να πει πολλά....Α ρε samsung και έλεγα ότι θα σε παρατήσω...:p

Αντώνης
Link to comment
Share on other sites

Αν τρέχουν πάρα πολλές εφαρμογές και δεν έχει μνήμη, μπορεί να δεις ένα lag 0.5 -1 sec.

Μπορεί να τρέξει πάνω από 6 εφαρμογές ταυτόχρονα??:confused:

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Αυτό δεν αλλάζει για το πληκτρολόγιο; Ποιες λύσεις υπάρχουν;

 

Υπάρχουν 5 λύσεις http://www.androidzoom.com/android_applications/greek+keyboard/by_matching

 

Για να λειτουργήσουν τα ελληνικά πρέπει να βάλεις στις ρυθμίσεις των μηνυμάτων Unicode, δεν υπάρχει αυτήν την στιγμή κάτι με GSM Alphabet. Επίσης ενδιφέρον παρουσιάζει το Slide IT που είναι SWYPE στα ελληνικά!

 

Μπορεί να τρέξει πάνω από 6 εφαρμογές ταυτόχρονα??

Απλά άνετα!

Link to comment
Share on other sites

Εχει καταφέρει κανείς να στείλει sms με το greek input method? Εμένα μου βγάζει το εξής μύνημα:

 

ΤΟ ΜΥΝΗΜΑ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΕΣΤΡΑΜΜΕΝΟ ΣΤΗ ΣΥΣΚΕΥΗ ΤΟΥ ΠΑΡΑΛΗΠΤΗ. ΑΛΛΑΞΤΕ ΤΗΝ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑ ΕΙΣΑΓΩΓΗΣ ΣΕ ΑΥΤΟΜΑΤΗ

 

Εντωμεταξύ το greek virtual keyboard είναι δύσχρηστο γιατί βλέπει τα τηλέφωνα μιας επαφής (π.χ. σταθερό και κινητό) σαν διαφορετικές επαφές χωρίς όμως να καθορίζει ποιο είναι το κινητό και ποιο το σταθερό. Έτσι είναι πολύ πιθανό να στείλεις sms στο σταθερό τηλέφωνο. Έχει βρει κανείς κάποια λύση;

Δοκίμασα να στείλω το sms παρά το μήνυμα και πάει σαν ερωτηματικά :( Οπότε προς το παρόν greeklish μέχρι να το φτιάξει h samsung ή να καταφέρουμε να περάσουμε το keyboard της htc :p

 

Αν πας στις επαφές και πατήσεις το menu σου βγάζει επιλογή set default που μπορείς να πεις ποιο τηλέφωνο είναι default, email, κλπ. Οπότε ίσως αν βάλεις default to κινητό να είναι μια λύση

Γιώργος

Ericsson: GA 628 | Nokia: 3210, 6210, 6600 | Sony Ericcson: P990i | HTC: Touch Cruise, Hero, HD7 | Samsung: Galaxy S, Galaxy S II, Galaxy S III, Galaxy S5, Galaxy S7, Galaxy S9+, Galaxy Tab S2, Galaxy S21 Ultra, Galaxy Tab S8+ | Acer: Iconia A500 | ASUS: Nexus 7 (2013) | LG: G2 (32GB)

Link to comment
Share on other sites

Αυτα τα πληκτρολόγια είναι μόνο για σμς η μπορώ να κάνω και αναζήτηση στις επαφές με ελληνικά;

 

Και γιατί η google δεν βγάζει πληκτρολογια η ίδια; Τόσο δύσκολο είναι;

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασα να στείλω το sms παρά το μήνυμα και πάει σαν ερωτηματικά :( Οπότε προς το παρόν greeklish μέχρι να το φτιάξει h samsung ή να καταφέρουμε να περάσουμε το keyboard της htc :p

 

Αν πας στις επαφές και πατήσεις το menu σου βγάζει επιλογή set default που μπορείς να πεις ποιο τηλέφωνο είναι default, email, κλπ. Οπότε ίσως αν βάλεις default to κινητό να είναι μια λύση

μια ερωτηση εχει ελληνικο μενου η οχι?

:p
Link to comment
Share on other sites

μια ερωτηση εχει ελληνικο μενου η οχι?

 

Έχει Ελληνικό μενού.

 

Για να στείλεις ελληνικά πατάς στα μηνύματα Unicode σαν επιλλογή και δεν στελνει ερωτηματικά.

Link to comment
Share on other sites

Αυτα τα πληκτρολόγια είναι μόνο για σμς η μπορώ να κάνω και αναζήτηση στις επαφές με ελληνικά;

Αν πας στη δημιουργία νέου μηνύματος και ξεκινήσεις να γράφεις αποστολέα στα ελληνικά δουλεύει μια χαρά

μια ερωτηση εχει ελληνικο μενου η οχι?

Έχει ελληνικό μενού. Απο τα settings -> locale and text -> select locale, επιλέγεις ελληνικά

 

Κατέβασα και το demo SlideIT, αλλά πάλι μου βγάζει το ίδιο για corrupted sms

 

EDIT: Άκυρο, με Unicode δουλεύει μια χαρα :D:D:D

Να' στε καλά :D:D:D

Edited by georgios29

Γιώργος

Ericsson: GA 628 | Nokia: 3210, 6210, 6600 | Sony Ericcson: P990i | HTC: Touch Cruise, Hero, HD7 | Samsung: Galaxy S, Galaxy S II, Galaxy S III, Galaxy S5, Galaxy S7, Galaxy S9+, Galaxy Tab S2, Galaxy S21 Ultra, Galaxy Tab S8+ | Acer: Iconia A500 | ASUS: Nexus 7 (2013) | LG: G2 (32GB)

Link to comment
Share on other sites

Ελλάδα θα έρθει τελικά & πότε αν ξέρει κανείς. Από αυτά που διαβάζω πρόκειται για εξαιρετικό έξυπνο τηλέφωνο!

If it isn't Amstrad, it isn't good enough

Amstrad CPC 6128, Zilog Z80, 4 MHz, 128 kb RAM, 64 kb ROM, 27 colours (16 on screen) 3+1 sound channels, Disk Drive 3" 178k, AMSDOS-CP/M

Link to comment
Share on other sites

Παρηγγειλε τελικα κανενας απο το Αγγλικο Expansys,η πρεπει σωνει και καλα να το παρουμε απο την ελληνικη ιστοσελιδα,που βγαινει πιο ακριβα?

"Earth has its boundaries, but human stupidity is limitless”

Gustave Flaubert

Link to comment
Share on other sites

Παρηγγειλε τελικα κανενας απο το Αγγλικο Expansys,η πρεπει σωνει και καλα να το παρουμε απο την ελληνικη ιστοσελιδα,που βγαινει πιο ακριβα?

 

Έχω παραγγείλει πολλές φορές από το Αγγλικό...

 

Ελλάδα το κινητό έχει έρθει, ας πούμε εγώ το έχω.. Τι εννοείς πότε θα έρθει Ελλάδα?

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S (Μέρος Ι)
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...