Jump to content

Samsung Galaxy S (Μέρος Ι)


NTROPIC
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

εκανα αυτα που γραφει εδω

 

Πληκτρολογήστε : *#272*....# , οπου στις τελίτσες βαζετε την τρεχουσα ώρα που δειχνει τη στιγμη αυτή η οθόνη σας.

π.χ. Αν ειναι 19.14 , βάζετε: *#272*1914#

αν εχετε την ωρα 7.14 ΡΜ , βαζετε : *#272*0714#.

Στο μενου που θα εμφανιστει επιλεγετε EUR και πατατε INSTALL.

αλλα EUR δεν μου γραφει, :(

 

- Μην ασχολείσαι με αυτό. Αυτό το κανείς για να δεις το product code της συσκευής, όπως είπε ο τυχερακιας, για την ώρα δεν χρειάζεται να αλλάξεις κάτι, αστο όπως είναι. Πληροφοριακά, εσένα ποιον έχει μαρκαρισμενο;

- Stathis -
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

εκανα αυτα που γραφει εδω

 

Πληκτρολογήστε : *#272*....# , οπου στις τελίτσες βαζετε την τρεχουσα ώρα που δειχνει τη στιγμη αυτή η οθόνη σας.

π.χ. Αν ειναι 19.14 , βάζετε: *#272*1914#

αν εχετε την ωρα 7.14 ΡΜ , βαζετε : *#272*0714#.

Στο μενου που θα εμφανιστει επιλεγετε EUR και πατατε INSTALL.

αλλα EUR δεν μου γραφει, :(

 

Κάνοντας αυτό εμένα μου βγάζει μόνο ένα: "sales code: SER". Είναι φυσιολογικό?

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα πως μπωρο να βαλω κωδικο σης σημειωσης?ελληνοαγγλικο λεξικο που θα βρω για να το κατεβασω free?
Link to comment
Share on other sites

ΚΛΑΗΜΕΡΑ

εγω το αγορασα εχθες απο το Γερμανο...(εχω κι αλλες συσκευες android...milestone+s8500)και οι εντυπωσεις Αριστες..!!! πιο πολυ με βολευει η δυνατοτητα να κλεινεις οποιες εφαρμογες θελεις με ενα widget που εχει στην επιφανεια εργασιας..!!! δεν χρειαζεσαι task manager..!!! τα υπολοιπα εχουν ηδη αναφερθει..!!!

 

Ποιο widget είναι αυτό;

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

iPad - Galaxy S

Πρώτη εφαρμογή για Android: http://dl.dropbox.com/u/10320113/ypo.apk

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς αν υπάρχει η δυνατότητα να δουλεύει η κάμερα ακόμη κι όταν η μπαταρία είναι πολύ χαμηλή;

 

Sent from my GT-I9000

iPad - Galaxy S

Πρώτη εφαρμογή για Android: http://dl.dropbox.com/u/10320113/ypo.apk

Link to comment
Share on other sites

Μέχρι χτες το είχε 520 και σήμερα 420...το κατέβασε 100 Ευρώ?...

 

Και το έχει και μεταχειρισμένο στα 400...

 

Όταν είχα ζητήσει έκπτωση ήταν ανένδοτος αυτός που μίλησα και τώρα το κατεβάζουν 100 Ευρώ...θα κάνουν καλή δουλειά τα καταστήματα που το αγοράζουν και το ξαναπουλάνε αν ισχύει η τιμή αυτή...

 

Σήμερα το ανέβασε στα 490.. :blink:

Link to comment
Share on other sites

εκανα αυτα που γραφει εδω

 

Πληκτρολογήστε : *#272*....# , οπου στις τελίτσες βαζετε την τρεχουσα ώρα που δειχνει τη στιγμη αυτή η οθόνη σας.

π.χ. Αν ειναι 19.14 , βάζετε: *#272*1914#

αν εχετε την ωρα 7.14 ΡΜ , βαζετε : *#272*0714#.

Στο μενου που θα εμφανιστει επιλεγετε EUR και πατατε INSTALL.

αλλα EUR δεν μου γραφει, :(

 

Εξαρτάται ποιά έκδοση firmware έχεις, και από ποιά χώρα το αγόρασες. EUR, COS, και άλλα ελληνικά sales codes θα σου βγάλουν μόνο ευρωπαϊκά firmwares με multi-csc. Εκτός από localization Ελλάδας (ή της εκάστοτε χώρας) όμως, αναβάθμιση από το Kies όταν βγει στη χώρα σου, και έτοιμα APN settings της χώρας σου, δεν κερδίζεις κάτι.

Αν το κινητό το πήρες από Αγγλία π.χ., ή του flashares κάποιο beta ρώσικο firmware από το Samsung-firmwares, δεν έχει επιλογή για ελληνικό product code. (Τα εξ αγγλίας μάλιστα δεν έχουν καν ελληνικό πληκτρολόγιο).

 

Κάνοντας αυτό εμένα μου βγάζει μόνο ένα: "sales code: SER". Είναι φυσιολογικό?

 

Ναι, γιατί μάλλον φλάσαρες κάποιο firmware από το Samsung-firmwares, με μόνο ρώσικο localization (SER=Samsung Electronics Russia). Όπως αναφέρθηκε και πιό πάνω, δεν επηρεάζει τη λειτουργία.

 

Ποιο widget είναι αυτό;

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

 

Είναι το widget του task manager, που υπάρχει στα πιο καινούρια firmwares από το JF3... δεν έχει καμία σχέση με κανονικό task manager πάντως, γιατί αγνοεί πολλά που τρέχουν από πίσω σιωπηλά... βλέπεις μόνο αυτά που έκλεισες με το home button.

 

Ξέρει κανείς αν υπάρχει η δυνατότητα να δουλεύει η κάμερα ακόμη κι όταν η μπαταρία είναι πολύ χαμηλή;

 

Sent from my GT-I9000

 

Όχι με την κάμερα του τηλεφώνου, ή τουλάχιστον όχι χωρίς να πειράξεις με root κάποια αρχεία, που δεν έχουν γίνει ακόμα γνωστά. Αυτό το κάνει η Samsung για να μη σου κλείσει το τηλέφωνο κατά τη μεταφορά δεδομένων στην κάρτα, που μπορεί να δημιουργήσει πρόβλημα, όπως και σε κάθε υπολογιστή. Καλύπτονται έτσι από παράπονα...

Παρόλα αυτά, αν κατεβάσεις κάποιο άλλο πρόγραμμα κάμερας, θα μπορείς να κάνεις αυτό που θες... κάπου είδα ότι το camera 360 δουλεύει καλά.

Edited by Tyxerakias
- Alex
Link to comment
Share on other sites

Είναι το widget του task manager, που υπάρχει στα πιο καινούρια firmwares από το JF3... δεν έχει καμία σχέση με κανονικό task manager πάντως, γιατί αγνοεί πολλά που τρέχουν από πίσω σιωπηλά... βλέπεις μόνο αυτά που έκλεισες με το home button.

 

ΝΑΙ Σωστα η εκδοση δικια μου ειναι:

PDA I9000XWJM2

PHONE I9000XXJM1

CSC I9000OXXJM1

LG G4
Link to comment
Share on other sites

Πως μπορώ να βάλω κωδικό στις σημειωσης;

 

Δε μπορείς χωρίς extra software. Μπορείς να κλειδώνεις ολόκληρο το τηλέφωνο.

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Εγω το πηρα απο βονταφον εχω

PDA:I9000XWJM5

PHONE:I9000XWJM1

CSC:I9000JM1

 

την εκδοση που εχω αν θυμαμαι καλα την παιρν απο το PDA?

αρα εχω την jm5 .Οι γνωστες των εκδωσεων τι λενε για αυτη ειναι καλη?

Link to comment
Share on other sites

Εγω το πηρα απο βονταφον εχω

PDA:I9000XWJM5

PHONE:I9000XWJM1

CSC:I9000JM1

 

την εκδοση που εχω αν θυμαμαι καλα την παιρν απο το PDA?

αρα εχω την jm5 .Οι γνωστες των εκδωσεων τι λενε για αυτη ειναι καλη?

 

Είναι από τις τελευταίες Eclair. Η Froyo που έρχεται τέλος Σεπτέμβρη θα είναι καλύτερη. Α, και το CSC σου είναι λάθος, κάτι λείπει.

- Alex
Link to comment
Share on other sites

πο

Δε μπορείς χωρίς extra software. Μπορείς να κλειδώνεις ολόκληρο το τηλέφωνο.

Ποιο προγγραμα μπορω να βαλω για να της κλειδωνη;

Link to comment
Share on other sites

πο

Ποιο προγγραμα μπορω να βαλω για να της κλειδωνη;

 

Δεν έχω ασχοληθεί καθόλου γιατί δεν το χρειάζομαι... κοίτα στο market, ή στο google.

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Έχω μια micro sd 8gb class 6 και μια micro sd 16gb class 2. Ποια πιστεύετε ότι πρέπει να βάλω στο galaxy? Θέλω να βάλω την 16αρα αλλά αναρωτιέμαι μήπως έχει μεγάλη διαφορά στην απόδοση επειδή είναι class 2.

Βοηθήματα, σημειώσεις, εκπαιδευτικά νέα, όλα συγκεντρωμένα σε ένα site! www.sofikoukouvagia.gr

 

Για να μη σας φαίνονται πια...κινέζικα!!! http://www.e-chinese.gr

Link to comment
Share on other sites

Έχω μια micro sd 8gb class 6 και μια micro sd 16gb class 2. Ποια πιστεύετε ότι πρέπει να βάλω στο galaxy? Θέλω να βάλω την 16αρα αλλά αναρωτιέμαι μήπως έχει μεγάλη διαφορά στην απόδοση επειδή είναι class 2.

 

Δεν έχει πάντα σημασία το class. Εξαρτάται από την ποιότητα και την κατασκευή της κάρτας. Το class απλά σου εγγυάται θεωρητική κατώτατη ταχύτητα εγγραφής σε ΜΒ/sec.

Βάλε ενα benchmark ulility όπως το CrystalDiskMark, και σύγκρινε τις 2 κάρτες...θα δεις ποιά αξίζει να βάλεις.

http://sourceforge.jp/projects/crystaldiskmark/downloads/46482/CrystalDiskMark3_0_0f-en.exe/

Edited by Tyxerakias
- Alex
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, κάποιος με ZENUS ΘΗΚΗ? Κλείνει με κλιπ ή κάτι τέτοιο, ή είναι απλώς αναδιπλούμενη θήκη χωρίς κλείδωμα?

 

Εγω εχω αυτη http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=190414717432 ή μαλλον οχι ακριβως την ιδια γιατι βλεπω την ψιλοαλλαξαν λιγο αλλα το κουμπωμα ειναι το ιδιο.Κουμπωνει κανονικα και με μεγαλη ασφαλεια.Αφου βαζω αρκετη δυναμη για να την ανοιξω :D

Φοβερη ποιοτητα και ταιριαζει γαντι.

 

Κατι αλλο που παρατηρησα στην συσκευη ειναι μια περιεργη συμπεριφορα με το ξυπνητηρι.

Βαζω π.χ να χτυπησει 07:30 το πρωι(το ρολοι γινεται πρασινο που σημαινει ενεργο και εμφανιζεται μικρο ρολοι πανω δεξια διπλα στην ωρα).Εγω ξυπναω κανενα 10 λεπτο νωριτερα οποτε απενεργοποιω το ξυπνητηρι και ενω το μικρο ρολοι πανω δεξια διπλα στην ωρα εξαφανιζεται αυτο μετα απο 10 λεπτα χτυπαει!

 

Περιεργο...μαλλον θα βαλω κανενα ξυπνητηρι απο market .

 

Δεν ξερω εαν εχει ειπωθει,αλλα πως βαζουμε ξεχωριστο ηχο κλησης για επαφη;

Δοκιμασα να φτιαξω νεα ομαδα,αλλα δεν μπορω να προσθεσω σε αυτην καμια επαφη.Παταω ''προσθηκη μελους'' και μου λεει ''καμια επαφη'' (το ξερω ρε γαλαξια οτι δεν εχω,για αυτο παταω προσθηκη!) τα νευρα μου :X

Καμια βοηθεια;

 

Ericsson GF 768...Nokia 6110...Nokia 6510....Alcatel OT 700...Nokia 3410...Sony Ericsson K850...Sony Ericsson P800...HTC Touch Diamond 2...HTC Desire...Samsung Galaxy S...Samsung Galaxy Nexus...Samsung Note 3...Samsung S8 plus Duos...Samsung Note 9...Samsung Mote 20 Ultra...Samsung Fold 3

Link to comment
Share on other sites

Πολυ καλο το τηλεφωνο, οθοναρα, καμερα , μπαταρια ολα τελεια, αλλα μαλον θα το πουλησω για να παρω το iphone 4 γιατι δεν μαρεσουν οι εφαρμογες του ανδροιδ σε σχεση με το iphone
Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδες...μια ερωτηση εχω...εχω φαει το google να ψαχνω αλλα δεν πιανουν τα περισσοτερα που δοκιμασα...

 

εχω outlook 2010...γινεται να περασω τις επαφες απο εκει μεσα στο galaxy *ΜΑΖΙ ΜΕ ΤΙΣ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ ΤΟΥΣ* ???

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ναι, γιατί μάλλον φλάσαρες κάποιο firmware από το Samsung-firmwares, με μόνο ρώσικο localization (SER=Samsung Electronics Russia). Όπως αναφέρθηκε και πιό πάνω, δεν επηρεάζει τη λειτουργία.

 

Έχεις δίκιο.Αυτό έχω κάνει.

Link to comment
Share on other sites

Εγω εχω αυτη http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=190414717432 ή μαλλον οχι ακριβως την ιδια γιατι βλεπω την ψιλοαλλαξαν λιγο αλλα το κουμπωμα ειναι το ιδιο.Κουμπωνει κανονικα και με μεγαλη ασφαλεια.Αφου βαζω αρκετη δυναμη για να την ανοιξω :D

Φοβερη ποιοτητα και ταιριαζει γαντι.

 

Απλώς σε αυτό το βιντεάκι δεν φαίνεται να έχει κλείδωμα...αυτή δεν είναι η θήκη σου?

Μήπως με αυτήν την μικρή κίτρινη ακρούλα πιάνει πάνω στο Galaxy και κρατιέται έτσι?

Link to comment
Share on other sites

Απλώς σε αυτό το βιντεάκι δεν φαίνεται να έχει κλείδωμα...αυτή δεν είναι η θήκη σου?

 

Αυτη ειναι η θηκη μου.:)

 

Μήπως με αυτήν την μικρή κίτρινη ακρούλα πιάνει πάνω στο Galaxy και κρατιέται έτσι?

Ετσι ακριβως :)

 

Ericsson GF 768...Nokia 6110...Nokia 6510....Alcatel OT 700...Nokia 3410...Sony Ericsson K850...Sony Ericsson P800...HTC Touch Diamond 2...HTC Desire...Samsung Galaxy S...Samsung Galaxy Nexus...Samsung Note 3...Samsung S8 plus Duos...Samsung Note 9...Samsung Mote 20 Ultra...Samsung Fold 3

Link to comment
Share on other sites

Μ' αρέσει αρκετά. Σε πόσες μέρες σου ήρθε και πόσο κόστισε με μεταφορικά?

Επίσης μ΄αρέσει και η τύπου "βιβλίο" της PDair...μιας και η άλλη της PDair με παρόμοιο άνοιγμα με την Zenus δεν έχει άνοιγμα για την κάμερα και πρέπει να τραβάς την πλάτη λίγο για να φανεί...

Edited by DirectorCK
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S (Μέρος Ι)
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...