Jump to content

FIFA World Cup 2010 - Νότιος Αφρική


DENIOR
 Κοινοποίηση

Ποια θα είναι η πορεία της Εθνικής Ελλάδος στο Παγκόσμιο Κύπελλο;  

91 members have voted

  1. 1. Ποια θα είναι η πορεία της Εθνικής Ελλάδος στο Παγκόσμιο Κύπελλο;

    • Θα τερματίσει 4η στον όμιλό της
      31
    • Θα τερματίσει 3η στον όμιλό της
      35
    • Θα προκριθεί στους ''16''
      9
    • Θα προκριθεί στους ''8''
      2
    • Θα προκριθεί στους ''4''
      0
    • Θα παίξει στον τελικό
      14


Recommended Posts

Την ομάδα του ποτέ κανένας σωστός παίχτης δεν την παίζει στοίχημα για λόγους συναισθημάτων.Μένει ουδέτερος.Αν θες να κονομήσεις τόσοι αγώνες υπάρχουν....Προφανώς λοιπόν είτε δεν είσαι φίλαθλος ....είτε δεν είσαι Ελληνας:!:

 

Επίσης αν είχες προσεξει τα ξένα πρακτορεία έδιναν νίκη της Ελλάδος αφού υποτίθεται ασχολείσαι...

 

Ολα τα παραπάνω αφορούν νοοτροπία,δεν είναι κάτι προσωπικό αφού γραφουμε όλοι με ψευδόνυμο, και δεν σημαίνει ούτε ότι έχουμε καλή ομάδα κλπ..... απλά η προσπάθεια πρέπει να μετρά και η στοιχειώδη ηθική μέσα σε χρεωκοπία της χώρας σε όλους τους τομείς.

 

Τι να πω, ισχυριζεσαι οτι ο αλλος δεν ειναι Ελληνας επειδη στοιχηματισε κατα της Ελλαδας:XΓια ποδοσφαιρο μιλαμε, οχι για τη μαχη του 1821!Μην δινετε παραπανω σημασια σε ασημαντα πραγματα!Εγω δεν ειμαι με την Εθνικη Ελλαδος παντως αλλα αμφιβολια περι της ελληνικοτητας μου δεν εχω:blink:

 

 

On topic τωρα.Μεγαλος κουμπαρας ο Green:lol:Περαν ομως της αμπαλοσυνης του, η Αγγλια δεν με επεισε ως ομαδα και δεν ειμαι αισιοδοξος οτι μπορει να παει μακρια στο θεσμο.

 

Οι βουβουζελες δεν ακουγονται οσο στο confederations η ειναι η ιδεα μου;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 535
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ο οτο εχει παθει μαλακυνση.κανει τις ιδιες μαμακιες του 2008.

ο χαριστεας μου θυμιζει τον Ελ σιντ που τον βγαλανε στο αλογο τεζα, μαρμαρωμενος!!

Link to comment
Share on other sites

ο οτο εχει παθει μαλακυνση.κανει τις ιδιες μαμακιες του 2008.

ο χαριστεας μου θυμιζει τον Ελ σιντ που τον βγαλανε στο αλογο τεζα, μαρμαρωμενος!!

 

72 χρονων εφτασε ο οθωνας...φτανει ρε παιδια ελεος...φερτε τον επομενο

Link to comment
Share on other sites

Ας μας πουνε τουλαχιστον οτι, παιρνει μιζες το προπονητικο τιμ, για να παιξουν καποια αμπαλα "παλτα", για να εχουμε μια δικαιολογια για το Ρεχαγκελ...αλλιως δεν δικαιολογειται με τιποτα και εκτιθεται. :ninja:

Δεν μπορει να τα βλεπει ολη η φιλαθλη Ελλαδα και ο Οτο να κανει αδιανοητα.:wacko:

 

ετσι κι αλλιως ηρθε η ωρα να φυγει...Φερναντο Σαντος να ετοιμαζεσαι :rolleyes:;)

http://new.koolart.co.uk/catalog/images/1822.jpg

http://www.msprotege.com/vbb225/images/smilies/drive.gif

My love for you insatiable, not superficial

You 'LL never waLk aLone!

Link to comment
Share on other sites

Ωραίαααα, να 'μαστε λοιπόν πάλι εδώ. Άλλη μία διοργάνωση στην οποία κλαψουρίζουμε για την Εθνική Ελλάδας. Όχι άδικα, έχουμε χίλια δίκια να ζητούμε τουλάχιστον μία αξιοπρεπή εμφάνιση. Μόνο αυτό φυσικά, γιατί το να απαιτείς να μεταμορφωθούν ξαφνικά αυτοί οι παίκτες σε κάτι μεταξύ Ronaldo, Messi και Rooney, είναι αν όχι ανόητο, τουλάχιστον ουτοπικό... ;)

 

Δεν πρόκειται να σχολιάσω τα όσα έγιναν στο χτεσινό αγώνα, και κυρίως την αγωνιστική συμπεριφορά των διεθνών μας, η οποία πραγματικά δεν αντέχει σε σοβαρή κριτική. Απλά έχω βαρεθεί πάλι τα ίδια και τα ίδια.

 

Εμένα προσωπικά φέτος δε με αφορά τι θα κάνουμε. Ίσως στο Euro 2008 να με ένοιαζε λιγάκι γιατί ήμασταν οι τότε πρωταθλητές Ευρώπης και θα έπρεπε τουλάχιστον να τηρήσουμε τα προσχήματα, αλλά τώρα όχι. Καιρός είναι να εκτεθούν ακόμα περισσότερο όλοι όσοι είναι υπεύθυνοι για αυτό το θέαμα που προσφέρει το αντιπροσωπευτικό μας συγκρότημα, από παίκτες, προπονητή, μέχρι ομοσπονδία και λοιπούς ιθύνοντες.

 

Το Μουντιάλ μόλις άρχισε, είναι η γιορτή του ποδοσφαίρου και έχω σκοπό να το χαρώ. Προτείνω να κάνετε και οι υπόλοιποι το ίδιο. Υπάρχουν άλλες 31 ομάδες οι οποίες αγωνίζονται, επομένως...

 

Χαλαρά, είμαστε και εν μέσω μίνι-καύσωνα, δε θέλουν και πολύ τσίτωμα τα νεύρα... :D

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Τοροσιδης και Σαλπιγγιδης οι μονοι που παλευαν.

Τζορβας, Σειταριδης, Σαμαρας, Χαριστεας, Βυντρας ηταν για παγκο.

Link to comment
Share on other sites

Την ομάδα του ποτέ κανένας σωστός παίχτης δεν την παίζει στοίχημα για λόγους συναισθημάτων.Μένει ουδέτερος.Αν θες να κονομήσεις τόσοι αγώνες υπάρχουν....Προφανώς λοιπόν είτε δεν είσαι φίλαθλος ....είτε δεν είσαι Ελληνας:!:

 

Επίσης αν είχες προσεξει τα ξένα πρακτορεία έδιναν νίκη της Ελλάδος αφού υποτίθεται ασχολείσαι...

 

Ολα τα παραπάνω αφορούν νοοτροπία,δεν είναι κάτι προσωπικό αφού γραφουμε όλοι με ψευδόνυμο, και δεν σημαίνει ούτε ότι έχουμε καλή ομάδα κλπ..... απλά η προσπάθεια πρέπει να μετρά και η στοιχειώδη ηθική μέσα σε χρεωκοπία της χώρας σε όλους τους τομείς.

 

1ον οταν εχει να κανει με χρηματα ΜΟΥ αφηνω στην ακρη συναισθηματα....

2ον το αν ειμαι Ελληνας και φιλαθλος το ξερω πολυ καλα και φυσικα δεν κρινεται απο το

αν θα πονταρω εναντιον της Ελλαδας

3ον επειδη ακριβος ασχολουμε χρονια με το στοιχημα(ιντερνετικο) λιγες ειναι οι φορες που θα παιξω αυτα που δινουν τα ξενα πρακτορεια....αντιθετος αυτοι που πηγαν και επεξαν υπερ της εθνικης ειναι αυτοι που δεν ασχολουντε γιατι πολυ απλα η ομαδα ειναι μαυρα χαλια και δεν ειδα καμια προσπαθεια εκτος απο δυο τρεις παιχτες...και ενοειτε πως θα ξαναπαιξω κατα της εθνικης και στα αλλα δυο ματς..... αυτα ειχα να πω και συγνωμη για το OFFTOPIC....

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

Follow me on Twitter

Link to comment
Share on other sites

Τοροσιδης και Σαλπιγγιδης οι μονοι που παλευαν.

Τζορβας, Σειταριδης, Σαμαρας, Χαριστεας, Βυντρας ηταν για παγκο.

 

μην σου πω και για το σπιτι τους ηταν καλυτερα...

Link to comment
Share on other sites

Παρακολουθώ το Σερβία - Γκάνα, πολύ σουπα ματς

 

εχει ανοιξει τωρα το ματσακι...εχει ευκαιριες τουλαχιστον και ειναι πιο κοντα στο γκολ η γκανα....

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

Follow me on Twitter

Link to comment
Share on other sites

Πολυ 'σφιχτα' τα ματς παντως..ειναι ολα under μεχρι στιγμης!

 

κ η μονη ομαδα που εχει φαει δυο γκολ ειναι η Ελλαδα....

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

Follow me on Twitter

Link to comment
Share on other sites

Ωραίο ματσάκι η Αγγλία με τις ΗΠΑ. Βασικά είδα μόνο το 2ο ημίχρονο, και έχασα τα γκολ, αλλά τουλάχιστον χαλαρώσαμε λίγο.

 

Από τα παιχνίδια που έχουν γίνει μέχρι τώρα σε αυτό το μουντιάλ, ήταν το καλύτερο.

Ανοικτό παιχνίδι, γρήγορο, όσο δυνατό χρειαζόταν και με αποτέλεσμα απολύτως δίκαιο (το ανόητο γκολ που έφαγε η Αγγλία ισοφάρισε το άλλο ηλίθιο γκολ από πλάγιο που έφαγε η ομάδα των Η.Π.Α. ).

Link to comment
Share on other sites

ο τίτλος λέει ''παγκόσμιο κύπελλο ποδοσφαίρου''....ούτε για στοίχημα λέει, ούτε για το πόσο Έλληνας είναι/νιώθει ο καθένας...!!

συνεχίζουμε on topic...thanks..:)

Link to comment
Share on other sites

Είδα το β' ημίχρονο από το Γερμανία - Αυστραλία 4-0. Κλάσεις ανώτερη η Γερμανία από την Αυστραλία, δίκαιη επικράτηση. Πολύ καλοδουλεμένη ομάδα με ωραίους συνδυασμούς. Παρ' όλα αυτά, πολλά σκληρά μαρκαρίσματα. Ηδη αν δεν κάνω λάθος έχουμε δει 3 κόκκινες κάρτες μέχρι τώρα.

 

 

Εχει σε μαγνητοσκόπηση αυτή την ώρα το Αλγερία - Σλοβενία, από την ΕΤ3.

Edited by soublaki-3
Link to comment
Share on other sites

πιστεύω ότι η γερμανία έπαιξε το καλύτερο ποδόσφαιρο μέχρι στιγμής στο μουντιάλ...αλλά τα καλύτερα έρχονται αύριο στις 2:30 από τους Ολλανδούς :)

Προστατέψτε το περιβάλλον.

 

Μηδενική ανοχή στο παθητικό κάπνισμα!

Link to comment
Share on other sites

Έπαιξε πολύ ωραία η Γερμανία χθες!Πολύ ωραίος αγώνας!

Παιδιά πάντως μακριά απτό στοίχημα!Χθες κάηκε πολύς κόσμος από την Σερβία!

Link to comment
Share on other sites

On topic :

 

Εμένα μου φάνηκε ότι την ψιλοέσφαξαν την Αυστραλία τα κοράκια.

Σίγουρα η Γερμανία ήταν ανώτερη και άξιζε τη νίκη.

 

Για την Ελλαδάρα μας. Τι να πω. Από το 40 φωνάζαμε να βγάλει Σαμαρά και Αχρηστέα και να βάλει Σαλπιγγίδη και Καπετάνο/Νίνη κάτι να παίζει μπάλλα.

 

Για να περάσει η Εθνική θέλει τώρα 2 νίκες :lol: με Νιγηρία και Αργεντινή και να χάσει η Νότια Κορέα με σκορ από την Αργεντινή και να φέρει ισοπαλία με Νιγηρία. Στο στοίχημα αυτό θα έχει απόδοση 300:1 :p :lol: να τα φράγκα πως βγαίνουν.

Edited by vampyre
Has anyone really been far even as decided to use even go want to do look more like?
Link to comment
Share on other sites

Για την Ελλαδάρα μας. Τι να πω. Από το 40 φωνάζαμε να βγάλει Σαμαρά και Αχρηστέα και να βάλει Σαλπιγγίδη και Καπετάνο/Νίνη κάτι να παίζει μπάλλα.

 

Για να περάσει η Εθνική θέλει τώρα 2 νίκες :lol: με Νιγηρία και Αργεντινή και να χάσει η Νότια Κορέα με σκορ από την Αργεντινή και να φέρει ισοπαλία με Νιγηρία. Στο στοίχημα αυτό θα έχει απόδοση 300:1 :p :lol: να τα φράγκα πως βγαίνουν.

 

ας βαλουμε ενα γκολ τουλαχιστον....εστω και αυτογκολ... :p

παντος περα απο την πλακα αν ο οττο δεν αλαξει ενδεκαδα βλεπω τρειαρες στο χαλαρο και απο νηγηρια και απο αργεντινη...

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

Follow me on Twitter

Link to comment
Share on other sites

Διάβασα αυτό το σχόλιο σε άλλο φόρουμ και λύθηκα στα γέλια :

 

"πω πω, οι Νιγηριανοί με τα τρία πόδια, θα μας διαλύσουν! έχει να γίνει της βουβουζέλας το κάγκελο, ο σώσον εαυτόν σωθείτο!"

 

:lol::lol::lol::lol:

 

Από troktiko :

 

"ΑΝ Ο ΡΕΧΑΓΚΕΛ ΗΤΑΝ ΠΡΟΠΟΝΗΤΗΣ ΣΤΗΝ ΕΘΝΙΚΗ ΟΜΑΔΑ ΜΠΑΣΚΕΤ,ΠΟΙΑ ΘΑ ΗΤΑΝ Η ΑΡΧΙΚΗ ΠΕΝΤΑΔΑ?? ΜΑ ΦΥΣΙΚΑ Ο ΔΙΑΜΑΝΤΙΔΗΣ,Ο ΠΑΠΑΛΟΥΚΑΣ,Ο ΣΠΑΝΟΥΛΗΣ,Ο ΣΧΟΡΤΣΑΝΙΤΗΣ ΚΑΙ Ο... ΧΑΡΙΣΤΕΑΣ"

Edited by vampyre
Has anyone really been far even as decided to use even go want to do look more like?
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...