Jump to content

[ΔΗΜΟΣΚΟΠΗΣΗ] Τι λάστιχα φοράτε;


jog
 Κοινοποίηση

Τι λάστιχα έχετε?  

1.245 members have voted

  1. 1. Τι λάστιχα έχετε?

    • Pirelli
      120
    • Michelin
      418
    • Bridgestone
      243
    • Continental
      161
    • Toyo
      57
    • άλλο
      246


Recommended Posts

Καλως σας βρηκα!!!!

Για το αστρα g εχω τις μαμισιες 175/70/R14.Τι προτεινετε?Λεω για 195/50 ή 60/15.Και ζαντες?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ρε παιδια μια ερωτισουλα.. Για bmw 316 compact (φοραει τα εργοστασιακα 205 50 17 νομιζω) τι λαστιχα να βαλω? Καλη διασταση ειναι αυτη που φοραει? Ποια ειναι τα καλυτερα? Δεν θελω να παει πανω απο 250Ε το ενα..

mia xara einai h diastash.egw tha sou protina lastixa fulda.exw valei sto ci 225/45/17 poly kalo lastixo kai pio fthino apo to continenntal

Link to comment
Share on other sites

εχει αγοράσει κανείς λάστιχα απο elastika-online.gr???? απο οτι διαβασα εδρεύει γερμανία και έχει εκπληκτικές τιμές..

απλά σκέφτομαι και φοβάμαι μήπως είναι β' διαλογής λάστιχα γιαυτο και είναι τόσο φθηνα.ας βοηθήσει κάποιος που γνωρίζει :)

pocophone X3 NFC // huawei watch gt :!:
Link to comment
Share on other sites

Εχω ακούσει και καλά λόγια αλλά και περιπτωση δυσαρεστημένου πελάτη στέλνοντας του λάστιχα που είχαν μείνει πολύ καιρό στην αποθήκη.

Εγω που θέλω τα Toyo T1R τα βρίσκω στον λαστιχά μου 440 με τοποθέτηση ενω στα elastika-online εχουν 488 ευρώ.

Απλά θα σου πρότεινα να κάνεις μια ερευνα αγοράς για τα λάστιχα που θες και αν δείς οτι βρίσκεις μεγάλη διαφορα στην τιμή τοτε προχώρα άφοβα.

http://briefcase.pathfinder.gr/download/534985
Link to comment
Share on other sites

Καλως σας βρηκα!!!!

Για το αστρα g εχω τις μαμισιες 175/70/R14.Τι προτεινετε?Λεω για 195/50 ή 60/15.Και ζαντες?

195/60/15 που είναι και η εργοστασιακή διάσταση του astra g sport. Α και σε αυτή τη διάσταση μη βάλεις με τίποτε michelin primacy, είμαι πολύ δυσαρεστημένος στο ίδιο αυτοκίνητο.

 

Ρε παιδια μια ερωτισουλα.. Για bmw 316 compact (φοραει τα εργοστασιακα 205 50 17 νομιζω) τι λαστιχα να βαλω? Καλη διασταση ειναι αυτη που φοραει? Ποια ειναι τα καλυτερα? Δεν θελω να παει πανω απο 250Ε το ενα..
στα pirelli κάθεται γενικά καλά η σειρά 3. Pirelli p zero rosso φοράω εγώ.

[imgalign]http://www.rigasplastika.gr/nicolas/320ci.jpg[/imgalign]

rigasnic :: The ex-night shift ::

Link to comment
Share on other sites

εχει αγοράσει κανείς λάστιχα απο elastika-online.gr???? απο οτι διαβασα εδρεύει γερμανία και έχει εκπληκτικές τιμές..

απλά σκέφτομαι και φοβάμαι μήπως είναι β' διαλογής λάστιχα γιαυτο και είναι τόσο φθηνα.ας βοηθήσει κάποιος που γνωρίζει :)

 

 

εγω παλι γιατι τα βρισκω οτι ειναι ακριβοτερα στο εν λογω site????

 

μην τρωτε προλογο παιδες........ γιντε πελατης σε εναν λαστιχα για να σας προσεχει κιολας και γιατι οχι να σας κανει και καλυτερη τιμη.....;) ;) ;)

 

σκεφτειτε εξυπνα, οχι σαν τον πολυ και αφελες κοσμο......

Link to comment
Share on other sites

εγω παλι γιατι τα βρισκω οτι ειναι ακριβοτερα στο εν λογω site????

 

μην τρωτε προλογο παιδες........ γιντε πελατης σε εναν λαστιχα για να σας προσεχει κιολας και γιατι οχι να σας κανει και καλυτερη τιμη.....;) ;) ;)

 

σκεφτειτε εξυπνα, οχι σαν τον πολυ και αφελες κοσμο......

 

κοίταξε να δείς ,στην διάσταση που ψάχνω εγώ (225/40/18) σε όλες τις μάρκες που κυκλοφορούν εδώ Ελλάδα φθηνότερα κατα πολύ(-30%) τα βρίσκω τα λαστιχα ..... εσυ τι κοιταξες και είδες οτι είναι ακριβότερα?

εμένα κανένας λαστιχάς δεν μου κάνει καλύτερη τιμή..και απο γνωστό μπορεί να τα πάρω και ακριβότερα.κανείς δεν χαρίζεται φίλε μου...

pocophone X3 NFC // huawei watch gt :!:
Link to comment
Share on other sites

σκεψου ομως οτι κανεις παραγγελια απο ιντερνετ, σκεψουν οτι δεν βλεπεις τα λαστιχα που θα σου στειλουν, σκεψου το κοστος μεταφορας των ελαστικων, σκεψουν και το κοστος τοποθετησης των ελαστικων απο καποιων λαστιχά....

 

 

τι αυτοκινητο εχεις με τετοια διασταση???? RX 8??? focus Rs??

Link to comment
Share on other sites

Έχω ένα Golf III,φοράει 175/70R/13 και σκέφτομαι να του αλλάξω ζαντολάστιχα και να του βάλω 195/50R/15 με pilot exalto!τι λέτε?
this is how we do...
Link to comment
Share on other sites

βγαινουν τα εξαλτο σε τετοια διασταση???? τα 2???

 

Βγαίνουν.

Ζήσε τη ζωή σου!!!!

 

Bubby's Community : www.viennas.net/cs

 

Blogs, συζητήσεις, photo galleries και άλλα πολλά!

Link to comment
Share on other sites

Πριν λιγες μερες εβαλα τα Toyo Proxes T1R. Μεχρι στιγμης μια χαρα ειναι και σε αποδοση αλλα και κρατηματα τα θεωρω καλυτερα απο τα F1 που ειχα πριν....
Link to comment
Share on other sites

εχω κι εγω τα f1 σε civic vti turbo και ειναι τελεια σε σπινιαρισμα :lol: :lol: :lol:
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/5565hondasport.jpg
Link to comment
Share on other sites

εχω peugeot 306 του '97 με ζαντες 15".

οι αναρτησεις monroe,τα λαστιχα ειδικα για χιονι.... κ τα εχουν φτυσει....

παιδια sos!!!!!!!!!!

λαστιχα:τα θελω κ για πολη κ για εθνικη.ποσο θα μου πανε;δεν ξερω ουτε τι διασταση να βαλω...

αναρτηση:τι εταιρειας;η μαματη αξιζει τον κοπο;μου ειπαν να βαλω μαματη κ να το φτιαξω να μην παιρνει κλιση με κατι μπαρες.ποσο κοστιζουν αυτα;

 

παιδια δεν ξερω πολλα πανω στο θεμα.θελω τα φωτα σας!!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν...θα ήθελα τη βοήθειά σας...

 

Fiat Punto 1.2 60hp του 2005 η απλή έκδοση

 

Έχετε να προτείνετε κάτι; Μπήκα στο http://www.fokas-tyres.gr/ και αρχικά αναρωτήθηκα ποια μάρκα ελαστικών να διαλέξω...(Michelin, Pirelli, Bridgestone, Goodyear, Continental, Yokohama) ποιες είναι οι διαφορές τους; μπαίνουν όλα σε όλα τα αυτοκίνητα; προβλήματα σε κάποια μάρκα; για 15' λέμε..

 

Μετά...κοιτάξαμε για ζάντες...απ' ότι κατάλαβα πολλές μάρκες, διάφορες τιμές, διάφορα υλικά. Με ποιο κριτήριο επιλέγεις κάποια εκτός φυσικά από το αισθητικό;! υπάρχουν κάποια προβλήματα που έχουν διαπιστωθεί σε κάποια μάρκα; γενικά, μετο να τοποθετήσεις ζάντες στο αμάξι και να αφαιρέσεις τα τάσια που είχε, προσθέτεις κρατήματα αλλά και κούνημα πέρα δώθε σε λακούβες; έχω ακούσει πως οι ζάντες είναι επιφοβες για στράβωμα κτλ. παίζει ρόλο το υλικό;

 

Και στη συνέχεια οι αναρτήσεις...έχει νόημα να τις αλλάξουμε; θα κερδίσουμε κάτι;

 

Ευχαριστώ :worry:

 

edit: Α, επίσης στο ίδιο site είδα πως έχει προσφορά : Ζάντα 15'', Λάστιχα 195/50-15 και Αμορτισέρ στα 849 ευρώ όλα μαζί! Καλή τιμή δεν είναι;!

"In the morning u know u won't remember a thing.."
Link to comment
Share on other sites

εχω peugeot 306 του '97 με ζαντες 15".

οι αναρτησεις monroe,τα λαστιχα ειδικα για χιονι.... κ τα εχουν φτυσει....

παιδια sos!!!!!!!!!!

λαστιχα:τα θελω κ για πολη κ για εθνικη.ποσο θα μου πανε;δεν ξερω ουτε τι διασταση να βαλω...

αναρτηση:τι εταιρειας;η μαματη αξιζει τον κοπο;μου ειπαν να βαλω μαματη κ να το φτιαξω να μην παιρνει κλιση με κατι μπαρες.ποσο κοστιζουν αυτα;

 

παιδια δεν ξερω πολλα πανω στο θεμα.θελω τα φωτα σας!!!!!!!!!!!!!

 

Peugeot 306 του '00

Φοράει 195/60/R14 Yokohama C-Drive και δηλώνω πολύ ευχαριστημένος.

Ανάρτηση: Record SP αμορτισέρ, H&R ελατήρια, πίσω αντιστρεπτική από 306 Gti. 330 euro σύνολο. Μετά την αλλαγή των μαμά το αυτοκίνητο παίρνει ελάχιστες κλίσεις (και αυτές λόγω του ψηλού προφίλ των ελαστικών), τα όρια πρόσφυσης αυξήθηκαν αλλά έγινε λίγο παραπάνω υποστροφικό απ' ότι πριν. Η άνεση φυσικά μειώθηκε αλλά δεν είναι τραγικά τα πράγματα (ας είναι καλά το ψηλό προφίλ).

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν...θα ήθελα τη βοήθειά σας...

 

Fiat Punto 1.2 60hp του 2005 η απλή έκδοση

 

Έχετε να προτείνετε κάτι; Μπήκα στο http://www.fokas-tyres.gr/ και αρχικά αναρωτήθηκα ποια μάρκα ελαστικών να διαλέξω...(Michelin, Pirelli, Bridgestone, Goodyear, Continental, Yokohama) ποιες είναι οι διαφορές τους; μπαίνουν όλα σε όλα τα αυτοκίνητα; προβλήματα σε κάποια μάρκα; για 15' λέμε..

 

Μετά...κοιτάξαμε για ζάντες...απ' ότι κατάλαβα πολλές μάρκες, διάφορες τιμές, διάφορα υλικά. Με ποιο κριτήριο επιλέγεις κάποια εκτός φυσικά από το αισθητικό;! υπάρχουν κάποια προβλήματα που έχουν διαπιστωθεί σε κάποια μάρκα; γενικά, μετο να τοποθετήσεις ζάντες στο αμάξι και να αφαιρέσεις τα τάσια που είχε, προσθέτεις κρατήματα αλλά και κούνημα πέρα δώθε σε λακούβες; έχω ακούσει πως οι ζάντες είναι επιφοβες για στράβωμα κτλ. παίζει ρόλο το υλικό;

 

Και στη συνέχεια οι αναρτήσεις...έχει νόημα να τις αλλάξουμε; θα κερδίσουμε κάτι;

 

Ευχαριστώ :worry:

 

edit: Α, επίσης στο ίδιο site είδα πως έχει προσφορά : Ζάντα 15'', Λάστιχα 195/50-15 και Αμορτισέρ στα 849 ευρώ όλα μαζί! Καλή τιμή δεν είναι;!

 

1. Για τα ελαστικά, εγώ θα πρότεινα αυτά που φοράει το δικό μου (δες προηγούμενο ποστ)

 

2. Για ζάντες... Εκτός από το αισθητικό θέμα, κριτήριο επιλογής θα έπρεπε να είναι το βάρος τους και κατά πόσο επιτρέπουν στον αέρα να ψύχει τα φρένα. Αυτά τα δύο χαρακτηριστικά τα βρίσκεις σε πανάκριβες ζάντες βέβαια. Αν δεν είσαι διατεθημένη να ξοδέψεις 2 χιλιάρικα για ζάντες, το μόνο που έχεις να σκεφτείς είναι το σχέδιο.

 

3. Αν δεν ξέρεις τι ΑΚΡΙΒΩΣ θέλεις από το αυτοκίνητό σου, απλά θα σε συμβούλευα να αφήσεις το θέμα ανάρτηση ως έχει και όταν έρθει η ώρα αλλαγής των αμορτισέρ, τότε βάλε πάλι τα μαμά.

Link to comment
Share on other sites

1. Για τα ελαστικά, εγώ θα πρότεινα αυτά που φοράει το δικό μου (δες προηγούμενο ποστ)

 

2. Για ζάντες... Εκτός από το αισθητικό θέμα, κριτήριο επιλογής θα έπρεπε να είναι το βάρος τους και κατά πόσο επιτρέπουν στον αέρα να ψύχει τα φρένα. Αυτά τα δύο χαρακτηριστικά τα βρίσκεις σε πανάκριβες ζάντες βέβαια. Αν δεν είσαι διατεθημένη να ξοδέψεις 2 χιλιάρικα για ζάντες, το μόνο που έχεις να σκεφτείς είναι το σχέδιο.

 

3. Αν δεν ξέρεις τι ΑΚΡΙΒΩΣ θέλεις από το αυτοκίνητό σου, απλά θα σε συμβούλευα να αφήσεις το θέμα ανάρτηση ως έχει και όταν έρθει η ώρα αλλαγής των αμορτισέρ, τότε βάλε πάλι τα μαμά.

 

1. OK

2. ΟΚ

3. Δεν είναι δικό μου το αυτοκίνητο γιαυτό δε μπορώ να σου πω ακριβώς (το δικό μου δεν έχει κανένα πρόβλημα μετις αναρτήσεις του :p)...αλλά αυτό που θέλει αυτός που έχει το αυτοκίνητο είναι να μην πάει σαν βάρκα σε οποιαδήποτε λακούβα πέφτει, γενικά να μην νιώθει πολλά.

"In the morning u know u won't remember a thing.."
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια πηγα προχθες και αλλαξα τα λαστιχα (εβαλα michelin pilot) αλλα δεν θυμαμαι πως βλεπεις την ημερομηνια κατασκευης και ποσος καιρος πρεπει να εχει περασει μεχρι να τα βαλεις πανω στο αυτοκινητο. Καμια βοηθεια; Νομιζω οτι λεει βδομαδα κα χρονολογια αλλα δεν ειμαι σιγουρος..
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...