Jump to content

Sony Xperia X10 mini και Xperia X10 mini pro


maryjay18
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μπορώ με κάποιο πρόγραμμα να διαχειριστώ τις επαφές μου μέσω pc; Περάστηκαν όλες πρώτα όνομα μετά επωνυμο. Αν συνδέσω το X10 με usb υπάρχει κάποιο πρόγραμμα για αυτό;

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 14χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Εσείς όταν κάνετε κλήσεις ο ήχος πώς είναι;

 

Είναι καμπάνα, χωρίς καθόλου θόρυβο; Σε όλα τα παλιά μου κινητά ένας θόρυβος υπήρχε πάντα, μήπως είναι φυσιολογικό;

Link to comment
Share on other sites

ποτε περιπου θα σου ερθει;

 

Στο e-bay έδωσα την παραγγελία στις 15/8/10. Μου είπαν ότι το έστειλαν την επόμενη 16/8/10. Η αποστολή είναι απο την Αμερική, οπότε θέλει 2-3 μέρες για να έρθει και μετά και τα ΕΛΤΑ 3-4 μέρες για να μου το στείλουν, οπότε πιστεύω ότι κατα το τέλος του μηνα θα μου έρθει και σε μένα. Προσωρινά έχω την ζελατίνα που είχε στην συσκευασία, κανει την δουλειά της και αυτή.

Link to comment
Share on other sites

Στο e-bay έδωσα την παραγγελία στις 15/8/10. Μου είπαν ότι το έστειλαν την επόμενη 16/8/10. Η αποστολή είναι απο την Αμερική, οπότε θέλει 2-3 μέρες για να έρθει και μετά και τα ΕΛΤΑ 3-4 μέρες για να μου το στείλουν, οπότε πιστεύω ότι κατα το τέλος του μηνα θα μου έρθει και σε μένα. Προσωρινά έχω την ζελατίνα που είχε στην συσκευασία, κανει την δουλειά της και αυτή.

 

Ελπίζω να στο έστειλαν σαν δώρο ή σαν δείγμα, γιατί αλλιώς μάλλον θα περάσει τελωνείο.

Hello moto....!
Link to comment
Share on other sites

Όσο για τη μπαταρία θέλω να πω σε όσους σκέφτονται να το αγοράσουν ότι προσωπικά δεν έχω κανένα πρόβλημα, κρατάει 1,5 με 2 μέρες και φορτίζει μέσα σε 10'!!! Φορτίζει απίστευτα γρήγορα!

 

Ε... Πως γίνεται αυτό?! Δεν το έχω παρατηρήσει και μου φαίνεται κάπως... απίθανο? :blink:

Xiaomi 13T User

Previously

Motorola C520 - Philips Twist - Bosch 509 - Ericsson T10s - Ericsson T65 - Nokia 3330 - Siemens SL42 - Siemens S55 - SE T610i - Motorola C980 - Siemens SX-1 - SE P800 - SE P900 - SE M600i - HTC Touch Cruise - SE Xperia X10 mini pro - Google Nexus S - Nokia Lumia 1020 - LG G4 - Xiaomi Mi Mix 2

Link to comment
Share on other sites

καλα το παιδι χρησιμοποιησε λιγο υπερβολη. αλλα όντως έχει πάρα πολύ ταχεια φόρτιση! εσβησα κ την εφαρμογη που κρατουσε στατιστικα του πόσο φορτισμένη είναι η μπαταρια. πρεπει το πρωι να εκανε καπου 30-40 λεπτα για μια πληρη φορτιση απο 1% μπαταρια..
Link to comment
Share on other sites

Παλια υπηρχε το προβλημα με τις μπαταριες οτι αν την φορτιζες συνεχεια πριν αδειασει,αρχιζε σιγα σιγα να σου δειχνει πιο γρηγορα χαμηλη μπαταρια. Ισχυει ακομα αυτο?

 

Sent from my E10i using Tapatalk

Edited by azio
My dream is to fly Over the rainbow so high!:music:
Link to comment
Share on other sites

Παλια υπηρχε το προβλημα με τις μπαταριες οτι αν την φορτιζες συνεχεια πριν αδειασει,αρχιζε σιγα σιγα να σου δειχνει πιο γρηγορα χαμηλη μπαταρια. Ισχυει ακομα αυτο?

 

Sent from my E10i using Tapatalk

 

Αναφέρεσαι προφανώς στο "φαινόμενο μνήμης", ο φόβος κ τρόμος των κατόχων κινητών κάποτε, όταν αυτά χρησιμοποιούσαν ακόμα μπαταρίες Ni-MH.

Πλέον όλα τα σύγχρονα τηλέφωνα έχουν μπαταρία λιθίου με αποτέλεσμα το φαινόμενο αυτό να μην υφίσταται. Φόρτιζε το άφοβα! :)

Xiaomi 13T User

Previously

Motorola C520 - Philips Twist - Bosch 509 - Ericsson T10s - Ericsson T65 - Nokia 3330 - Siemens SL42 - Siemens S55 - SE T610i - Motorola C980 - Siemens SX-1 - SE P800 - SE P900 - SE M600i - HTC Touch Cruise - SE Xperia X10 mini pro - Google Nexus S - Nokia Lumia 1020 - LG G4 - Xiaomi Mi Mix 2

Link to comment
Share on other sites

Εγω πηρα μια μεμβρανη απο τον γερμανο η οποια. Μπορει να προσαρμοστει στο μεγεθος της οθονης .δεν θυμαμαι τη μαρκα αλλα ειχε δυο μεμβρανες μεσα.η μια ειναι καθρεφτης. Ειμαι πολυ ικανοποιημενος και σας το προτεινω. Εκανε σχεδον 5 ευρω.Για θηκη πηρα με 9 ευρω απο τα mediamarkt μια που κλεινει μαγνητη. Και ταιριαζει μια χαρα στο προ. Ειναι αυτες που προσαρμοζουν στη ζωνη και μπορει να ταιριαζει σε πολλες συσκευες. Μπαταρια αγορασα με δεκα ευρω ιμιτατιον απο ενα φιλο μοα κινεζικη. Με εξυπηρετει μια χαρα. Εχει και πεισσοτερα mah αν το γραφω σωστα .διαρκει δηλαδη περισσοτερο.θα ελεγα οτι η κανονικη μου βγαζει 24 ωρες και η κινεζικη 36 το πολυ.αλλα το κινητι το χρησιμοποιω παρα πολυ.παντως σας το συστηνω.εγω ειμαι ενθουσιασμενος!
Link to comment
Share on other sites

Αναφέρεσαι προφανώς στο "φαινόμενο μνήμης", ο φόβος κ τρόμος των κατόχων κινητών κάποτε, όταν αυτά χρησιμοποιούσαν ακόμα μπαταρίες Ni-MH.

Πλέον όλα τα σύγχρονα τηλέφωνα έχουν μπαταρία λιθίου με αποτέλεσμα το φαινόμενο αυτό να μην υφίσταται. Φόρτιζε το άφοβα! :)

 

να υποθεσω πως δεν υπαρχει προβλημα και αν το βγαζω απο την φορτιση πριν ολοκληρωθει? σιγουρα πραματα ε?:grin:

My dream is to fly Over the rainbow so high!:music:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια σε ολους.Διαβασα παρα μα παρα πολλες σελιδες του foroum περι του φανταστικου κινητου κατεμε παντα xperia mini αλλα βλεπω οτι αυτο που θελω μονο με p.m. μπορειτε να μου το πειτε.Ας με σωσει ενας φιλος/η και ας μου δωσει καποια gps programms γιατι δεν μπορω να τα βρω πουθενα και αν ξερει κανα site με rapidshare που να εχει και αλλα καλουδια για το κινητακι μας.Σας ευχαριστω ολουσ μου πηρε παρα πολυ ωρα να διαβασω τα προηγουμενα αλλα εμαθα και πολλα πραγματα.Ευχαριστω εκ των προτερων και περιμενω απαντηση.:)

Το copilot μου κολλαει Θα ηθελα το Ndrive kai to navigon :(

 

:O καποιος σας παρακαλω :cry: :cry: :ninja:

DESIRE S 2.3.3 :p
Link to comment
Share on other sites

απο καμερα τι λεει?ειναι καλυτερο του κ800 που εχω?αν οχι,τουλαχιστον ειναι αξιοπρεπης?εχει φλας?επισης,τραβαει καλο βιντεο?
Link to comment
Share on other sites

Πως μπορώ να ξεκλειδώσω τα bluetooth έτσι ώστε να στέλνω αρχεία απο ένα κινητό σε κάποιο άλλο;

 

Ευχαριστώ!

 

Δεν ειναι κακο να δεις λιγες σελιδες απο το forum για το θεμα που ζητας το οποιο εχει συζητηθει χιλιαδες φορες, πραγματικα. Παμε αλλη μια φορα λοιπον. Κατεβασε απο το μαρκετ τη εφαρμογη bluetooth file transfer.

 

απο καμερα τι λεει?ειναι καλυτερο του κ800 που εχω?αν οχι,τουλαχιστον ειναι αξιοπρεπης?εχει φλας?επισης,τραβαει καλο βιντεο?
Το κ800 ειναι πολυ καλυτερο σε επιδοσεις καμερας μερα/νυχτα. Εχει ενα ledάκι (οχι xenon οπως το κ800) το οποιο δεν κανει και πολυ δουλεια το βραδυ.

Μπορει να βγαλει ομως καλες φωτο,ειναι αξιοπρεπης.

Αν το θες τωρα για αντικαταστατη του κ800 (σε θεμα επιδοσεων καμερας), μην το κανεις σε καμια περιπτωση γιατι το μινι δεν πλασαρεται ως φωτογραφικο κινητο και δεν θα σε βολεψει.

Edited by zxr
Link to comment
Share on other sites

να υποθεσω πως δεν υπαρχει προβλημα και αν το βγαζω απο την φορτιση πριν ολοκληρωθει? σιγουρα πραματα ε?:grin:

Θεωρητικά αλλά και από προσωπική εμπειρία, πρόβλημα δεν υπάρχει...

Xiaomi 13T User

Previously

Motorola C520 - Philips Twist - Bosch 509 - Ericsson T10s - Ericsson T65 - Nokia 3330 - Siemens SL42 - Siemens S55 - SE T610i - Motorola C980 - Siemens SX-1 - SE P800 - SE P900 - SE M600i - HTC Touch Cruise - SE Xperia X10 mini pro - Google Nexus S - Nokia Lumia 1020 - LG G4 - Xiaomi Mi Mix 2

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και παλι

ευχαριστω πολυ τον LAZAROSH και τον SniFiSniF να ειστε καλα παιδια :) :D

DESIRE S 2.3.3 :p
Link to comment
Share on other sites

Sony Ericsson X10i - Android 2.1 >>> http://www.youtube.com/watch?v=cGcar0Awz3o&feature=player_embedded#! Edited by Stefan0s
Philips Savvy -> Ericsson A2618 -> S.E. T630 -> Nokia 3510 -> S.E. K700 -> S.E. K800 -> S.E. XPERIA X1 -> S.E. C510 -> S.E. XPERIA X8->Samsung Galaxy S
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας παιδιά, εγώ αγόρασα το προ πριν μια εβδομάδα και προς το παρών είμαι αρκετά ικανοποιημένος, 2 ερωτήσεις τώρα: που θα βρω σπασμένο το tapatalk, και επίσης θα ήθελα να ρωτήσω αν υπάρχει κάποιος τρόπος για μαζική διαγραφή επαφών καθώς έκανα το λάθος να το συγχρονισω με το fb και μου έχει βγάλει όλους τους φίλους μου στις επαφές....

Ευχαριστώ.

Το τίμημα αυτών που κατέχουν την γνώση, είναι να ζουν έκπτωτοι.....
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.

Ρε παιδια μηπως ξερει κανεις που βρισκουμε το μητρωο κλησεων για να δουμε το χρονο που εχουμε μιλησει. :confused:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.

Ρε παιδια μηπως ξερει κανεις που βρισκουμε το μητρωο κλησεων για να δουμε το χρονο που εχουμε μιλησει. :confused:

Κατεβασε το call meter απο το market;)
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.

Ρε παιδια μηπως ξερει κανεις που βρισκουμε το μητρωο κλησεων για να δουμε το χρονο που εχουμε μιλησει. :confused:

 

ακομα καλυτερα κατεβασε το acontacts! πολυ καλη εφαρμογη που μπορει να αντικαταστησει πληρως την εφαρμογη για τις επαφες και τις κλησεις που εχει το τηλεφωνο. Ειναι το μονο που εχω βρει να δειχνει ποσο μιλησες ανα κληση με καποιο ατομο, συνολικη διαρκεια κλησεων προς ενα ατομο και συνολικη διαρκεια κλησεων προς ολους.

 

Θεωρητικά αλλά και από προσωπική εμπειρία, πρόβλημα δεν υπάρχει...

οκ σ ευχαριστω!

Edited by zxr
My dream is to fly Over the rainbow so high!:music:
Link to comment
Share on other sites

αρχισαμε:......

 

First Trojan Hits Android Phones

 

A local outbreak of a mobile trojan in Russia has shown us something new: The Android operating system might need an antivirus.

 

The malware was detected by security firm Kaspersky, who confirmed the file is named “Trojan-SMS.AndroidOS.FakePlayer.a” and is downloaded as a typical .APK Android app. The company stated this is the first known Android (Android)-specific trojan.

Πηγη: First Trojan Hits Android Phones

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.Θα ήθελα να κάνω μια ερωτησούλα!!Λοιπόν είμαι κάτοχος του xperia που το αγόρασα απο έναν φίλο μου.Έκανα Gmail λογαριασμό κ πήγα να τον βάλω αλλα δεν μπορώ γιατί είχε φτιάξει εκείνος.Έψαξα για να κάνω διαγραφή αλλα δεν βρήκα κάτι.Μήπως υπάρχει κάποιος που να γνωρίζει πως γίνεται να διαγραφεί?:blink:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.Θα ήθελα να κάνω μια ερωτησούλα!!Λοιπόν είμαι κάτοχος του xperia που το αγόρασα απο έναν φίλο μου.Έκανα Gmail λογαριασμό κ πήγα να τον βάλω αλλα δεν μπορώ γιατί είχε φτιάξει εκείνος.Έψαξα για να κάνω διαγραφή αλλα δεν βρήκα κάτι.Μήπως υπάρχει κάποιος που να γνωρίζει πως γίνεται να διαγραφεί?:blink:

 

Ρυθμισεις-βασικες ρυθμισεις (κατω κατω)-λογαριασμος google

 

Sent from my X10 mini using Tapatalk

My dream is to fly Over the rainbow so high!:music:
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia X10 mini και Xperia X10 mini pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...