Jump to content

Sony Xperia X10 mini και Xperia X10 mini pro


maryjay18
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ποιο το κερδος για αναβαθμιση σε 2,1 απο 1,6 ... εκτος του οτι απλα θα ειναι updated η συσκευη με τις αλλες .. τι πλεονεκτηματα εχει ...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 14χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

καποια εφαρμογη που να αλλαζει τα εικονιδια των εφαρμογων εχει να προτεινει κανεις?

 

Sent from my E10i using Tapatalk

 

Smart Shortcuts , Folder Organizer Lite , Any Cut , BetterCut

 

Διάλεξε και πάρε! :)

 

ποιο το κερδος για αναβαθμιση σε 2,1 απο 1,6 ... εκτος του οτι απλα θα ειναι updated η συσκευη με τις αλλες .. τι πλεονεκτηματα εχει ...

 

Όλα τα πλεονεκτήματα του Android 2.1 έναντι των 1.6 , 2.0 , 2.0.1 εδώ.

Edited by SniFiSniF
Link to comment
Share on other sites

Smart Shortcuts , Folder Organizer Lite , Any Cut , BetterCut

 

Διάλεξε και πάρε! :)

 

 

 

Όλα τα πλεονεκτήματα του Android 2.1 έναντι των 1.6 , 2.0 , 2.0.1 εδώ.

 

συγνωμη αλλα δεν μπορω να καταλαβω πως θα αλαξω το εικονιδιο..το μονο που βλεπω ειναι δυνατοτητα κατηγοριοποιησης των εφαρμογων..και αν καταλαβαινω καλα αυτο που αλλαζει δεν ειναι το εικονιδιο της εφαρμογης αλλα δημιουργει μια εξτρα συντομευση σε καποιο παραθυρο..αν ειναι κατι που δεν κανω καλα πες μου.

 

ευχαριστω πολυ

My dream is to fly Over the rainbow so high!:music:
Link to comment
Share on other sites

συγνωμη αλλα δεν μπορω να καταλαβω πως θα αλαξω το εικονιδιο..το μονο που βλεπω ειναι δυνατοτητα κατηγοριοποιησης των εφαρμογων..και αν καταλαβαινω καλα αυτο που αλλαζει δεν ειναι το εικονιδιο της εφαρμογης αλλα δημιουργει μια εξτρα συντομευση σε καποιο παραθυρο..αν ειναι κατι που δεν κανω καλα πες μου.

 

ευχαριστω πολυ

 

Τώρα κατάλαβα τι θέλεις να κάνεις. Συγγνώμη...

Δυστυχώς φίλε azio τα εικονίδια των εφαρμογών δεν μπορούν να αλλαχθούν , τουλάχιστον όχι με κάποια συμβατική εφαρμογή. Μόνο οι συντομεύσεις προς αυτά... οι οποίες υπό κανονικές συνθήκες χρησιμοποιούν το εικονίδιο της αντίστοιχης εφαρμογής αλλά με τα προγράμματα που σου πρότεινα μπορείς μόνο (όπως διαπίστωσες κι εσύ) να αλλάξεις το εικονίδιο της συντόμευσης.

 

Για να αλλάξεις το εικονίδιο της εφαρμογής θα πρέπει να επέμβεις στα .xml αρχεία του .apk (δε φτάνουν οι γνώσεις μου παραπέρα) ή να χρησιμοποιήσεις κάποιο θέμα από κάποιον launcher που θα έχει περασμένα εικονίδια για κάποιες εφαρμογές βασικές όπως gmail κλπ. αλλά και πάλι δεν θα είναι εικονίδια που έχεις επιλέξει εσύ και δεν θα καλύπτουν όλες σου τις εφαρμογές με αποτέλεσμα κάποιες να είναι με τα εικονίδια του θέματος , άλλες με τα δικά τους και γενικά πολύ μπλέξιμο... :(

Link to comment
Share on other sites

Μιά ερώτηση και από μένα.

Εκανα ταξινόμηση με Επώνυμο-Ονομα στις επαφές στο Google mail, αλλά όταν κάνω συγχρονισμό με το τηλέφωνο τα ταξινομεί πάλι κατά Ονομα-Επώνυμο. Υπάρχει τρόπος να αλλάξει αυτό?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κι απο μένα παιδιά. Εδώ και κάποιες μέρες είμαι κι εγω κάτοχος ενός x 10 mini.

 

Αν και μου εχει ψιλοσπάσει τα νεύρα, δεν τα παρατάω.

 

Έχω διαβάσει αρκετές σελίδες από το φόρουμ αλλά δεν βρίσκω απάντηση στο εξής ερώτημα:

 

'Eχω κάνει λογαριασμό στο gmail, μέσω του υπολογιστή. Πάω να μπω από το κινητό και μου βγάζει το μήνυμα:

 

αναμονή για συγχρονισμό, τα μηνύματα του ηλεκτρονικού ταχυδρομείου σας θα εμφανιστούν σύντομα

 

Εχθές το άφησα μιάμιση ώρα κι έμεινε εκεί.

 

Σήμερα πάλι τα ίδια.

 

Any help please?????:O

 

Μηπως βαζεις λαθος στοιχεια (password, google mail)? Αυτο ειχα παθει και μου εβγαζε το ιδιο μνμ.

Ή μηπως δεν συνδεεται....

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια εσεις το κινητο σας το εχετε χυμα; ποια θηκη του εχετε παρει; μεμβρανη για την οθονη ποια προτεινεται; το ειχα αγορασει 1 μερα πριν φυγω για διακοπες και δεν ειχα αγορασει τιποτα! και στην Κορινθο που ειχα πεταχτει, δεν ειχαν απολυτως τιποτα! ειδικα μεμβρανες, γύρισα σχεδόν όλα τα μαγαζιά ηλεκτρονικής κ δεν βρήκα! για προτείνετε καμια θηκούλα κ μεμβράνη για να το προστατέψουμε λιγάκι.
Link to comment
Share on other sites

έχεις pm...!

Αν μπορείς στείλε και σε μένα στο

kostasfotiadis1098@gmail.com

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

εγω δυστυχως εχω το pro... αυτη η μεμβρανη πως σας φαινεται; την εχει αγορασει κανεις;

 

http://cgi.ebay.com/NEW-Sony-Ericsson-Xperia-X10-Mini-Pro-Screen-Protector-/390222691924?pt=PDA_Accessories

Edited by kallair
Link to comment
Share on other sites

εγω δυστυχως εχω το pro... αυτη η μεμβρανη πως σας φαινεται; την εχει αγορασει κανεις;

 

http://cgi.ebay.com/NEW-Sony-Ericsson-Xperia-X10-Mini-Pro-Screen-Protector-/390222691924?pt=PDA_Accessories

 

Την αγόρασα εγώ, αλλά δεν μου έχει έρθει ακόμα και δεν ξέρω να σου απαντήσω, εαν αξίζει τα λεφτά. Οταν έρθει θα σου πώ.

 

Επίσης, μπορεί να μου πει κανένας που θα βρώ πρόγραμμα GPS που να δουλεύει offline, να μην συνδέεται με το internet, αλλά να σου δείχνει χάρτη που είσαι.

Edited by james68
Link to comment
Share on other sites

ποτε περιπου θα σου ερθει; εγω κατεβασα το navigon απο τον θειο. σαν πλοηγηση εμεινα ικανοποιημένος. από πλευρά χαρτων κατι δεν μου εκατσε καλα. δεν μου αρεσε ο τροπος που εμφανιζε το ονομα των οδων. στο p1i που είχα που είχε 240χ320 οθονη και αυτό με το garmin δεν ειχα προβλημα να διαβασω το ονομα των οδων. στο navigon δεν εμφανιζονταν καλα...
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα

 

Όπως έγραψα προηγουμένως στατιστικά 1/10 φορές το ακουστικό μου παρουσιάζει παρασιτα - θόρυβο. Στο κατάστημα όπου το αγόρασα μου είπαν να κλείσω το ...3G! και ότι είναι θέμα σήματος.. και αν ξαναβγάλει θόρυβο να το ξαναπάω

Μπορείτε να μου πείτε τη γνώμη σας;

Χρειάζεται το 3G στις κλήσεις και στα SMS; Internet μπαίνω μόνο με wifi

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα

 

Όπως έγραψα προηγουμένως στατιστικά 1/10 φορές το ακουστικό μου παρουσιάζει παρασιτα - θόρυβο. Στο κατάστημα όπου το αγόρασα μου είπαν να κλείσω το ...3G! και ότι είναι θέμα σήματος.. και αν ξαναβγάλει θόρυβο να το ξαναπάω

Μπορείτε να μου πείτε τη γνώμη σας;

Χρειάζεται το 3G στις κλήσεις και στα SMS; Internet μπαίνω μόνο με wifi

 

Το 3G σου χρειάζεται μόνο αν θέλεις να έχεις γρήγορο mobile-internet. Δεν είναι απαραίτητο ούτε για τις κλήσεις ούτε για τα SMS (δεν γνωρίζω αν είναι για τα MMS όμως). Οπότε αφού εσύ χρησιμοποιείς μόνο το Wi-Fi είσαι OK.

Από την άλλη μου φαίνεται λίγο κουφό αυτό που σου είπαν. Πως μπορεί το 3G να επηρεάσει τόσο την ποιότητα του ακουστικού? :confused:

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί σε gsm να είχε καλύτερο σημα. εγω το 3g αποφευγω να το χρησιμοποιώ παρα μόνο όταν χρειαζομαι νετ και δν εχω καποιο wifi να μπω. το βασικότερο απ ολα, σου τρώει την μπαταρια... αν εχεις το κινητο σου σε gsm, θα κραταει μην σου πω και το διπλάσιο!!!! εγω απο το πρωι που εκλεισα το 3g, με φωτισμό στο μισό, κανα 30λεπτο χρηση του wifi, 5-10 λεπτακια παιχνιδια και μενου και κανα 20λεπτο ομιλια στο τηλεφωνο, η μπαταρια είναι στο 91% με την πληρη φορτιση να τελειωνει πριν 6 ωρες. Edited by zxr
Link to comment
Share on other sites

Αν θέλω να ενεργοποιήσω to 3G , βάζω στο λειτουργία δικτύου GSM/WCDMA?

Το σήμα πάντως τώρα που έβαλα"Μόνο GSM" το ίδιο είναι...

 

Οπότε για θέμα μπαταρίας μόνο, από "Ρυθμίσεις Δικτύου κινητής τηλεφωνίας", κλείνω "περιαγωγή δεδομένων" και "κίνηση δεδομένων" και στη λετουργία δικτύου "μόνο GSM". Τώρα για το ακουστικό το σκέφτομαι όλη μέρα και με προβληματίζει, από την άλλη δεν μπορώ να πείσω τους τεχνικούς γιατί το πρόβλημα το βγάζει σπάνια, το βγάζει όμως.

 

Όσο για τη μπαταρία θέλω να πω σε όσους σκέφτονται να το αγοράσουν ότι προσωπικά δεν έχω κανένα πρόβλημα, κρατάει 1,5 με 2 μέρες και φορτίζει μέσα σε 10'!!! Φορτίζει απίστευτα γρήγορα!

 

ΥΓ Για τα MMS και videocalls θέλει 3G, αλλά εγώ έτσι και αλλιώς δεν στέλνω MMS ούτε το mini pro έχει camera μπροστά..

Edited by ESPlayer
Link to comment
Share on other sites

:offtopic:

@manwlis77: Στην υπογραφή σου , το link του appbrain έτσι όπως το έχεις γραμμένο δεν οδηγεί στα δικά σου apps , αλλά στα apps του εκάστοτε χρήστη που το κλικάρει και έχει appbrain. Για να πάμε στα δικά σου , πρέπει να βάλεις το link που σου δίνει το appbrain σε ένα γκρι πλαίσιο στην δεξιά πλευρά της σελίδας με τις εφαρμογές σου! :)

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia X10 mini και Xperia X10 mini pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...