Jump to content

Sony Xperia X10 mini και Xperia X10 mini pro


maryjay18
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ρυθμίσεις - ήχος - ήχος κλήσης ειδοποίησης..

 

Σε ευχαριστώ για την απάντηση αλλά αν ήταν τόσο απλό όπως ήταν στην 2.1 δεν θα ρωτούσα!!!

 

Στην 2.3 πας εκεί και σου δίνει μόνο τους δικούς του ήχους!!!

Έψαξα και κατέβασα το ringdroid το οποίο σου περνάει τους ήχους είτε σε ήχο κλήσης ή σε ήχο μηνύματος!!!

όλα οκ μέχρι εδώ αλλά όταν επιλέγω για ήχο κλήσης επαφής ένα συγκεκριμένο ringtone ενώ μου δείχνει ότι μου πέρασε στην επαφή όταν με καλεί η συγκεκριμένη επαφή δεν χτυπάει με τον ήχο που της έχω βάλει!!!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 14χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

αλκη καλησπέρα μιας και απ ότι βλέπω δεν υπάρχει ρομ για το δικό μου(έψαξα όσο μπόρεσα και κατάλαβα)τα προγράμματα που έχω στο κινητό μου(busybox,terminal) τα σβήνω?πλέον τι δυνατότητες έχω από πριν?μόνο ότι μπορώ να βάλω rooted εφαρμογές?για να το κάνω 2.3 πρέπει να του περάσω ρομ?

ευχαριστώ πολύ Νίκος

 

alkis_7 έχουμε κανένα νέο?αν και βλέπω τώρα τελευταία ψιλό κολλάει

ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

επιασα στα χερια μου ενα xperia mini pro το παλιο του θειου μου και θελω να το κανω update..κανενας οδηγος??
Δεν υπάρχουν κακοί άνθρωποι,υπάρχουν άνθρωποι που εκμεταλλεύονται την καλοσύνη σου.
Link to comment
Share on other sites

μηπως ξερει κανεις αν μπορω να βρω πλακέτα για το χ10μινι πηγα στη sony ericsson και θένε 140 ευρο αλλα αν τα χα θα επερνα καινουργιο κινητο. μου επεσε στη θαλασσα και δεν ανοιγει καν.
Link to comment
Share on other sites

alkis_7 έχουμε κανένα νέο?αν και βλέπω τώρα τελευταία ψιλό κολλάει

ευχαριστώ.

 

Τρέχεις κάποια custom rom; Δε θυμάμαι..:p

Link to comment
Share on other sites

ναι αλλα δεν βρηκα :-(

Τότε ίσως καλύτερη ιδέα να αγοράσεις ένα μεταχειρισμένο και είτε το κρατάς όπως είναι είτε το "σφάζεις" προκειμένου να πάρεις την πλακέτα. Γιατί αν το κινητό έπεσε στη θάλασσα τότε σίγουρα θα θες κι άλλη οθόνη...

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Τρέχεις κάποια custom rom; Δε θυμάμαι..:p

 

οχι αλκη δεν βαλαμε custom rom με ειχες βοηθησει μερικες σελιδες πισω να κανω ροοτ το κινητο μου:lol::p

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια,ενω εχω μεταφερει ολες τις εφαρμογες στην καρτα μνημης που λεει οτι εχο διαθεσιμη μνημη απο τα 220 μβ μονο τα 60.πως γινετε να τα μεταφερω ολα στην καρτα μνημης?που βλεπω πια μου τρωνε τοση χωρητικοτητα στην συσκευη?

oie_187028Bihdufbm.png.3d3976d11317e0e48874a77356b5ad14.png

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα!μου ηρθε χθες ενημερωση στο κινητο για αναβαθμηιση της cm.υπαρχει κανα thread που να μπορω να βρω την καινουρια εκδοση κ kernel?ευχαριστω!ειμαι στην 2.1.9 με kernel 11
Link to comment
Share on other sites

Παιδες συγνωμη για την ερωτηση που ισως εχει απαντηθει παραπανω, αλλα ηθελα να ρωτησω αν το x peria mini (οχι το pro) εχει μπροστινη καμερα και αν μπορει να κανει βιντεοκλησεις.

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

οχι αλκη δεν βαλαμε custom rom με ειχες βοηθησει μερικες σελιδες πισω να κανω ροοτ το κινητο μου:lol::p

 

Tώρα θυμήθηκα. Δε μπορούμε να ξεκλειδώσουμε bootloader λόγω ημερομηνίας, αλλά μιας και δε γνωρίζω από custom rom για το x10 mini (πέρα από τις βασικές που τρέχουν με custom kernel), αν ξέρει κάποιος ας προτείνει κάποια για stock kernel...

 

Παιδες συγνωμη για την ερωτηση που ισως εχει απαντηθει παραπανω, αλλα ηθελα να ρωτησω αν το x peria mini (οχι το pro) εχει μπροστινη καμερα και αν μπορει να κανει βιντεοκλησεις.

 

Μπροστινή κάμερα δεν έχει όπως σου είπε και ο φίλος από πάνω αλλά βιντεοκληση μέσω Skype μπορείς να κάνεις..

Link to comment
Share on other sites

Tώρα θυμήθηκα. Δε μπορούμε να ξεκλειδώσουμε bootloader λόγω ημερομηνίας, αλλά μιας και δε γνωρίζω από custom rom για το x10 mini (πέρα από τις βασικές που τρέχουν με custom kernel), αν ξέρει κάποιος ας προτείνει κάποια για stock kernel...

 

 

 

Μπροστινή κάμερα δεν έχει όπως σου είπε και ο φίλος από πάνω αλλά βιντεοκληση μέσω Skype μπορείς να κάνεις..

 

μιας και δεν απαντησε κανεις ομως λεω να ψαξω μονος μου εχεις ιδεα που μπορω να ψαξω?αληθεια εχει ψιλοκολλαει το κιν τωρα τελευταια ξερεις γιατι?αφου το καναμε ροοτ τι δυνατοτητες εχω?αληθεια με σκαιπ πως κανεις βιντεοκληση γιατι δεν το εχω βρει ακομα:)

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

μιας και δεν απαντησε κανεις ομως λεω να ψαξω μονος μου εχεις ιδεα που μπορω να ψαξω?αληθεια εχει ψιλοκολλαει το κιν τωρα τελευταια ξερεις γιατι?αφου το καναμε ροοτ τι δυνατοτητες εχω?αληθεια με σκαιπ πως κανεις βιντεοκληση γιατι δεν το εχω βρει ακομα:)

ευχαριστω

 

Mπορείς να ψάξεις εδώ αν έχεις το Xperia Mini και εδώ αν έχεις το Mini Pro. Θα βρεις μια rom που θα λειτουργεί με stock kernel (θα το λέει στην περιγραφή!)

Ψιλοκολλάει; Χμμ.. Αφού θα περάσεις τη rom αναγκαστικά θα κάνεις full wipe οπότε θα λυθεί το πρόβλημα..

Στο skype υπάρχει στις ρυθμίσεις η επιλογή για αναγκαστική βιντεοκλήση απ ότι έχω διαβάσει. Την επιλέγεις και η κλήση γίνεται με την πίσω κάμερα..

Link to comment
Share on other sites

Mπορείς να ψάξεις εδώ αν έχεις το Xperia Mini και εδώ αν έχεις το Mini Pro. Θα βρεις μια rom που θα λειτουργεί με stock kernel (θα το λέει στην περιγραφή!)

Ψιλοκολλάει; Χμμ.. Αφού θα περάσεις τη rom αναγκαστικά θα κάνεις full wipe οπότε θα λυθεί το πρόβλημα..

Στο skype υπάρχει στις ρυθμίσεις η επιλογή για αναγκαστική βιντεοκλήση απ ότι έχω διαβάσει. Την επιλέγεις και η κλήση γίνεται με την πίσω κάμερα..

 

to xperia mini το απλο εχω!πως θα καταλαβω οτι ειναι για την ημερομηνια μου?τι ακριβως κανει το φουλ γουαιπ?

Link to comment
Share on other sites

Μπροστινή κάμερα δεν έχει όπως σου είπε και ο φίλος από πάνω αλλά βιντεοκληση μέσω Skype μπορείς να κάνεις..

 

Αυτο ισχυει και για το x peria mini το πιο καινουριο ε?

Αυτο που εχει 1000 mhz επεξεργαστη.

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

to xperia mini το απλο εχω!πως θα καταλαβω οτι ειναι για την ημερομηνια μου?τι ακριβως κανει το φουλ γουαιπ?

 

Δεν παίζει ρόλο η ημερομηνία για την rom. Για τον kernel παίζει.. Κοιτάς τότε στην κατηγορία του mini!

 

Αυτο ισχυει και για το x peria mini το πιο καινουριο ε?

Αυτο που εχει 1000 mhz επεξεργαστη.

 

Βιντεοκληση μπορείς να κάνεις με όλα τα smartphones και ας μην έχουν μπροστινή κάμερα. Στις ρυθμίσεις του skype υπάρχει η επιλογή αναγκαστικής βιντεοκλήσης και την πραγματοποιεί χρησιμοποιώντας την πίσω κάμερα..

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και απο εμένα (έχω το xperia x10 mini)...κοιτούσα τις απορίες στο φορουμ και σκέφτηκα και εγω να σας ρωτήσω κάτι...: μήπως υπάρχει κάποιο πρόγραμμα στο android με το οποίο έχεις την δύνατοτητα να βλέπεις tv? και αν ναι πιο είναι αυτο?
Link to comment
Share on other sites

SOS!

Ενας φιλος μου εχει ενα Χ10 μινι και καποια στιγμη απλα έσβησε. Οταν το άνοιξε παλι, αμέσως μετα το pin, shutdown!

Mε τα πολλα βρήκα πως αν βαλω στις ρυθμίσεις δικτύου 3G δουλεύει κανονικά αλλα με 1-2 γραμμές.

Αυτος το ειχε μόνιμα στο 2G για να εχει φουλ σημα και να κρατα περισσότερο η μπαταρια.

 

Τι μπορει να φταίει?

Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδια!!!

 

εχω ενα xperia mini e10 και δυστηχως ειχε μια πτωση απο τον 4 οροφο.το αποτελεσμα της πτωσης ηταν να ξεκολιση ενα ic .αυτο που ηθελα να ρωτησω (αφου το τηλεφωνω δεν ανοιγει καθολου) υπαρχει περιπτωση να μπορεσω να το συνδεσω στον υπολογιστη και να παρω τις επαφες μου.(αν ειναι δυνατον να κανω μια συνδεση με καλωδιο usb μεσα απο την πλακετα).

AEX Pie-9
Link to comment
Share on other sites

Παιδια για σασ εχω και εγο ενα προβλιμα εδω και μια εβδομαδα ει ναι συνεχεια αναμενη η οθονη με αποτελεσμα να τελειωνει η μπαταρια πολυ γρηγορα...και να κανω απενεργοποιηση οθονησ(*οχι απενεργοποιηση τηλεφωνου*)μετα απο λιγο ενεργοποιητε μονη τησ και μενει αναμενη...γνοριζεται κατι γι αυτο?
Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδια!!!

 

εχω ενα xperia mini e10 και δυστηχως ειχε μια πτωση απο τον 4 οροφο.το αποτελεσμα της πτωσης ηταν να ξεκολιση ενα ic .αυτο που ηθελα να ρωτησω (αφου το τηλεφωνω δεν ανοιγει καθολου) υπαρχει περιπτωση να μπορεσω να το συνδεσω στον υπολογιστη και να παρω τις επαφες μου.(αν ειναι δυνατον να κανω μια συνδεση με καλωδιο usb μεσα απο την πλακετα).

Δύσκολο το βλέπω αλλά αν ξέρεις τι κάνεις και πιάνει το χέρι σου προσπάθησέ το.

Παιδια για σασ εχω και εγο ενα προβλιμα εδω και μια εβδομαδα ει ναι συνεχεια αναμενη η οθονη με αποτελεσμα να τελειωνει η μπαταρια πολυ γρηγορα...και να κανω απενεργοποιηση οθονησ(*οχι απενεργοποιηση τηλεφωνου*)μετα απο λιγο ενεργοποιητε μονη τησ και μενει αναμενη...γνοριζεται κατι γι αυτο?

Live wallpaper, κάποια εφαρμογή, κάποιο παιχνίδι ίσως. Δες επίσης και στις Ρυθμίσεις--> Προβολή --> Αναστολή λειτουργίας τί χρόνο έχεις ορίσει.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

zxr βασικα αυτο ρωταω αν ξερει καπιος εδω μεσα να μου πει που να κολησω τα καλωδια του usb ωστε να το κανω να δουλεψει .(μιλαω παντα για πανω στην πλακετα).
AEX Pie-9
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia X10 mini και Xperia X10 mini pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...